تور طرابلس

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر طرابلس

طرابلس شهر کوچکی است که در کشور لبنان وجود دارد. این شهر دارای جاذبه های گردشگری فراوانی می باشد سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختلف دنیا با کمک تور طرابلس به این شهر سفر می کنند. با این که شهر طرابلس بسیار کوچک است اما مکان خوب و آرامی برای یک سفر خانوادگی می باشد.

آشنایی با شهر طرابلس

یکی از استان های شمالی کشور لبنان شهر طرابلس می باشد. این شهر پس از بیروت به عنوان دومین شهر بزرگ کشور لبنان به شمار می آید. شهر طرابلس در کنار ساحل قرار دارد و در 85 کیلومتری از شهر بیروت واقع شده است. طرابلس را غربی ترین بندر در لبنان می نامند. جمعیت این شهر 600000 نفر می باشد که در مقایسه با جمعیت کل کشور لبنان 15 درصد از جمعیت این کشور در شهر طرابلس می باشد.

شهر طرابلس با شهر المینا هم مرز است که از بنادر خروجی طرابلس محسوب می شود. شهر المینا و طرابلس به بکدیگر متصل شده اند و با هم شهر طرابلس بزرگ را تشکیل می دهند. شهر طرابلس را خواهر خوانده چندین شهر از کشورهای دیگر از جمله دمشق در سوریه، لارناکا در قبرس، ناپل در ایتالیا و فارو در پرتغال می نامند. اکثر جمعیت شهر طرابلس از افرادی تشکیل شده است که سنی هستند، تعداد کمی از آن ها شیعیان علوی و درصدی از جمعیت این شهر نیز دارای مذهب مسیحی هستند.

ابوعبدالله زکریا برای تعریف شهر طرابلس اینگونه می گوید که طرابلس یک شهر بندری است که در کرانه های مدیترانه واقع شده است، این شهر در جوار دریای روم قرار گرفته است و بسیار عمران و آباد می باشد. این شهر دارای قلعه ای است که با سنگ تراشیده شده و یک مسجد بزرگ در این شهر قرار گرفته است که شعاب نام دارد. این مسجد در میان مردم این شهر بسیار متبرک است. در شهر طرابلس چاهی وجود دارد که کنود نام دارد و معروف است کسی که از آب این چاه بنوشد حماقت بر او غالب خواهد شد.

آشنایی با شهر طرابلس

آب و هوای شهر طرابلس

طرابلس چون در کنار دریای مدیترانه قرار گرفته است از هوای بسیار خوبی برخوردار است. افرادی که می خواهند با تور طرابلس به این شهر سفر کنند بهتر است فصل بهار را برای سفر خود انتخاب کنند. در این فصل طرابلس دارای آفتاب ملایمی می باشد و افرادی که با تور طرابلس به این شهر وارد می شوند شاهد گل های رنگارنگ کاغذی و نسیم خنک این شهر از کرانه های دریا خواهند بود.

بهترین زمان برای سفر با تور طرابلس

در شهر طرابلس همه ساله یک جشنواره برگزار می شود که طرفدارن بسیاری دارد. این جشنواره بین المللی بوده و برنامه های موسیقیایی مختلفی در آن برگزار می شود. اگر می خواهید در جشنواره بین المللی طرابلس شرکت کنید، بهتر است تور طرابلس را در ماه سپتامبر انتخاب کنید زیرا این جشنواره در این ماه اجرا می شود. از دیگر جشنواره هایی که در شهر طرابلس اجرا می شود، جشنواره فیلم می باشد. برگزاری این جشنواره از اواخر آوریل تا ابتدای ماه مه می باشد. یکی دیگر از جشنواره هایی که در این شهر از طرفداران بسیار برخوردار است و دوست داران این جشنواره در هنگام برگزاری آن خود را به تور طرابلس می رسانند جشنواره زامبو است که اهالی شهر در این جشن لباس های سیاه به تن می کنند و با زدن ماسک در راهپیمایی شهر حاضر می شوند.

تور طرابلس

طرابلس شهر کوچک اما دیدنی برای گردشگران می باشد. آژانس های مختلفی وجود دارد که مجری و اجرا کننده تور طرابلس هستند با کمک رزرو تور طرابلس می توان سفر خوب و آرامی به این شهر داشت. جاذبه های طرابلس در مقایسه با بیروت که پایتخت لبنان است بسیار کمتر می باشد اما آرامش شهر و ساحلی بودن آن سبب شده است که یک مکان مناسب برای توریست ها باشد.

شهر طرابلس به دلیل جاذبه های بسیاری که دارد و همچنین با داشتن ساحل عمومی که دارد دارای رستوران های بسیار و کافه های مختلف است که ایرانیانی که با تور طرابلس به این شهر سفر می کنند یک روز عالی می توانند در طرابلس داشته باشند. غذاهای مختلف و مطابق سلیقه ایرانیان از جمله عللی است که اکثر ایرانیان مسافرت با تور طرابلس را به نسبت به نقاط دیگر ترجیح می دهند. از دیگر عوامل مهم که سبب انتخاب تور طرابلس می شود، ساحل عمومی بسیار زیبای این شهر بندری است.

به دلیل این که هماهنگی های لازم برای خدماتی که در تور طرابلس انجام می شود مانند رزرو هتل، بلیط هواپیما و … به خوبی انجام می گیرد و مسافران از این بابت دغدغه ای ندارند این تور مورد توجه است. سفر با تور طرابلس استرس کمتری نسبت به سفرهای شخصی دارد. همچنین با سفر با تور طرابلس می توان از اطلاعات کارشناسان محلی طرابلس استفاده کرد.

سفر با تور طرابلس دارای برنامه ریزی های دقیق تر و مشخصی نسبت به سفر شخصی می باشد. یکی از مزیت های مهم سفر با تور طرابلس هزینه های کم این سفر می باشد. در سفر شخصی و تنهایی لازم است که فرد دارای مهارت لازم باشد. اما در سفر با تور طرابلس به خوبی می توان از راهنماهایی که در تور هستند استفاده کرد. در طرابلس  با وجود مساحت کمی که شهر دارد دیدنی ها و جاذبه های مختلفی قرار گرفته است که سبب می شود گردشگران برای بازدید از این اماکن راهی سرزمین لبنان و شهر طرابلس شوند.

فرودگاه شهر طرابلس

هنگامی که با تور طرابلس به این شهر سفر می کنید خواهید دید که فرودگاه بین المللی این شهر در مسافت 40 کیلومتری آن واقع شده است و برای طی کردن مسیر فرودگاه می توان با کمک تاکسی یا به کمک اتوبوس که نزدیک ترمینال اصلی می باشد این فاصله را پیمود. چون کرایه های تاکسی در این شهر زیاد نیست، مسافران تور طرابلس می توانند از تاکسی برای پیمودن مسافت فرودگاه به شهر استفاده کنند. همچنین تاکسی های این شهر منبع خوبی برای اطلاعات شهری برای گردشگران تور طرابلس می باشند.

گردشگرانی که در تور طرابلس شرکت کرده اند و می خواهند در این شهر گشت و گذار انجام دهند بهتر است مانند ایران مسیرهای طولانی را به کمک تاکسی خطی طی کنند. البته چون این شهر از جاذبه های گردشگری یسیاری برخوردار می باشد، بهتر است به وسیله پیاده روی از این اماکن دیدن کرد. لذا برای گشت و گذار در شهر بهتر است که مسافران تور طرابلس کفش راحتی پوشیده و مایعات زیادی را مصرف کنند.

اطلاعات پرواز به طرابلس

برای پرواز به سوی طرابلس می توان از طریق تور طرابلس اقدام کرد. تهیه بلیط پرواز به طرابلس به وسیله آژانس هایی که رزرو این تور را انجام می دهند، صورت می گیرد. پرواز غیر مستقیم به طرابلس معمولا از تهران به بیروت صورت می گیرد و از بیروت به طرابلس می توان با کمک وسایل نقلیه مختلف یا به کمک پرواز بیروت طرابلس خود را به این شهر رساند. 

تور طرابلس

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر طرابلس

جاذبه های دیدنی شهر طرابلس در قسمت شرقی میدان این شهر قرار گرفته اند. در قسمت غربی میدان صاحت اطال شهر طرابلس قسمت های مدرن و امروزی این شهر ساخته شده است. از خیابان های معروف این قسمت می توان خیابان فواد چحاب را نام برد که فروشگاه ها و رستوران های مدرن آن در تمامی طول سال رونق بسیار خوبی دارد. از مکان های دیگر این شهر که گردشگران تور طرابلس به آن علاقه بسیاری دارند، ساحل عمومی این شهر است که رستوران ها و کافه های زیادی در آن وجود دارد و میزبان گردشگران تور طرابلس خواهند بود.

میدان صاحت اطال

در مرکز شهر طرابلس یک میدان بسیار بزرگ وجود دارد که صاحت اطال نام دارد و به برج ساعت این شهر نزدیک می باشد. همه مکان های اصلی شهر طرابلس از همین نقطه آغاز می شود. در این مکان رستوران ها و فروشگاه های مختلف، صنایع دستی، انواع دست فروشی ها با غذاهای پخت فوری و تاکسی ها همگی در این مرکز جمع شده اند. اگر از قسمت شرقی این میدان شروع به حرکت کنیم به محله قدیمی شهر طرابلس خواهیم رسید. در این محله حمام های قدیمی، خانه ها و مغازه های قدیمی و کوچک و کاروانسراهای این شهر وجود دارند که همگی صنایع دستی این شهر را به فروش می رسانند و برای گردشگران تور طرابلس بسیار تماشایی خواهند بود.

قلعه ریموند دو سن ژیل

 قلعه بسیار بزرگی در طرابلس وجود دارد که ریموند دو سن ژیل نام دارد. این قلعه بزرگ به زبان عربی سن حیل نامیده می شود. تاریخچه ساخت این قلعه به زمان 1102 میلادی باز می گردد که ریموند دوسن ژیل تپه ای را تصرف کرد. این تپه دارای چشم انداز بسیار زیبا رو به تپه، ساحل و شهر بود. او پس از تصرف این تپه تصمیم گرفت آن را به یک قلعه زیبا تبدیل کند. سال ها بعد به این قلعه به علت آتش سوزی آسیب هایی وارد شد و سپس مورد بازسازی قرار گرفت و به آن قسمت های جدیدتری اضافه شد. برای بازدید بهتر از این قلعه بهتر است با تور طرابلس از این نقطه دیدن کرد و از راهنماهای محلی جهت تاریخچه و اطلاعات مربوط به قلعه پرسش به عمل آورد.

مدرسه های شهر طرابلس

یکی از مکان های دیدنی شهر که در تور طرابلس برای بازدید می توان از آن دیدن کرد، مدرسه های این شهر هستند. در خیابان ریچارد ریدا که در نزدیکی قلعه قرار دارد کوچه ای وجود دارد که در آن مدرسه های قدیمی با نام المشهد و الشمسیات وجود دارد که در کنار مسجد جامع شهر طرابلس هستند. همچنین روبه روی  ورودی مسجد جامع 2 مدرسه قدیمی دیگر وجود دارد که الخیره حسن و النوریت نام دارند. از این مدارس هم اکنون نیز استفاده می شود.

خان الصابون

یک خوابگاه که در قرن 16 برای سربازان شهر طرابلس ساخته شد هم اکنون به یک مکانی تبدیل شده است که خان الصابون یا خانه صابون نام دارد. این مکان مدت زیادی متروکه بود و سپس به محلی برای فروش محصولات کشاورزان تبدیل شد. محصول اصلی که در لبنان کاشته می شود زیتون است. لذا در خان الصابون صابون های مختلفی از زیتون تولید شد. بنابراین در قرن 18 این مکان به دلیل ساخت صابون از آوازه زیادی برخوردار شد و به مرکز مهمی در لبنان برای تولید صابون تبدیل شد. امروزه نیز در این مکان تولید صابون انجام می شود و صاحبان آن قصد دارند تا رونق گذشته خان الصابون را به دست آورند.

برج السبع

یکی از ساختمان های معروف در این شهر که برای گردشگران تور طرابلس بسیار جذاب و دیدنی است برج السبع می باشد. این برج در میان ساختمان های المینا قرار دارد. برج السبع یک قلعه کوچک است که در بندرگاه واقع شده است و در اواخر قرن 15 توسط امیر مملوک ساخت آن انجام شده است. این ساختمان با داشتن سنگ های سیاه و سفیدش که در ایوان آن به کار رفته است و ستون های رومی افقی که دارد، از استثناها در معماری مملوک به شمار می آید. در طبقه اول این ساختمان اتاقی قرار داشت که با کمک نقاشی ها و حکاکی ها بسیار زیبا تزیین شده بود و هم اکنون یک مکان خوب برای بازدید گردشگران تور طرابلس است.

حمام الجدید

از دیگر ساختمان هایی که جزو دیدنی های معروف شهر طرابلس است حمام الجدید می باشد. این حمام توسط اسعد پاشا الاعظم پادشاه دمشق در سال های گذشته به عنوان یک هدیه به شهر طرابلس تقدیم شد. حمام الجدید یک حمام قدیمی است که اهالی این شهر تا سال 1970 از آن استفاده می کردند و از جمله تمیزترین و عظیم ترین حمام های شهر طرابلش به شمار می آمد.

سفالسازی های شاهکار مینا

در منطقه  مینا سفال سازی به عنوان یک فن و شغل اصلی محسوب می شود. در سال های اخیر سفالی که از خاک رس تهیه شده باشد بسیار کم پیدا می شود. در ساخت سفال هایی که در منطقه مینا ساخته می شود از خاک استفاده شده است. بازدید از این مکان برای افرادی که با تور طرابلس به این شهر می آیند بسیار دیدنی خواهد بود.

سوک قدیمی طرابلس

یکی از مکان های قدیمی طرابلس که در آن فروش همه نوع محصولی انجام می شود، سوک می باشد. در سوک می توان انواع صابون، جواهرات، لباس های قدیمی و دست دوم، کفش، ماهی و میوه و… را برای خرید پیدا کرد. در سفر با تور طرابلس با گردش در سوک قدیمی این شهر می توان خرید را برای کودکان و بزرگ سالان انجام داد.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر طرابلس

بازارهای شهر طرابلس

اکثر گردشگرانی که با تور طرابلس به این شهر سفر می کنند، به دنبال مکان ها و مراکزی برای خرید هستند. از مکان هایی که گردشگران تور طرابلس برای خرید خود می توانند از آن بازدید کنند، بازار سنتی این شهر می باشد. در این بازار لباس های سنتی با زرق و برق زیبا و جواهرات نفیس وجود دارد. گردشگران تور طرابلس با بازدید از این بازار می توانند با سبک زندگی مردم این شهر آشنا شوند. برای خرید کفش و لباس می توان به میدان صاحت اطال رفته و از مغازه های اطراف میدان خرید خود را انجام داد. از دیگر مناطق  طرابلس که می توان برای خرید لباس و کفش انتخاب کرد، گارگاریش و بناروش هستند.

رستوران های معروف طرابلس

لبنانی ها دارای ذائقه ای نزدیک به ایرانی ها می باشند و طعم های غذاهای دوست داشتنی در ایران در لبنان نیز دارای طرفداران بسیار می باشد، بنابراین مسافران ایرانی که با تور طرابلس وارد این شهر می شوند، می توانند به راحتی غذای مورد علاقه خود را پیدا کنند. در رستوران های مختلف شهر طرابلس انواع کباب ها و مزه های خوب، پلوهای خوش طعم برای گردشگران و میهمانان شهر سرو می شود. از مکان های این شهر که در میان گردشگران تور طرابلس طرفدار بسیار دارد، فست فودهای زنجیره ای و بزرگ و مغازه هایی است که در میدان شهر غذاهای حاضری به فروش می رسانند.

سایر تورها :

تور تنریف

تور تنریف

اگر شما هم قصد سفر با تور تنریف به جزایر قناری واقع در اسپانیا و اقیانوس اطلس را دارید همراه ما باشید تا علاوه بر

مطالعه »
آشنایی با شهر باتومی

تور باتومی

باتومی یکی از شهرهای بندری کشور گرجستان است. سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر بندری، تور باتومی را برای سفر خود انتخاب می

مطالعه »
آشنایی با شهر پنانگ

تور پنانگ

می توان گفت یکی از پر درخواست ترین تور ها تور پنانگ می باشد. این تور همواره مورد توجه ایرانیان بیشماری قرار گرفته است و

مطالعه »
جاذبه های طبیعی کشور تاجیکستان

تور تاجیکستان

تور تاجیکستان یکی از تورهایی است که ما را به کشوری هم زبان و هم دین خواهد برد. تاجیکستان کشوری است پر از جاذبه های

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند