تور ملبورن

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر ملبورن

قبل از اینکه تور ملبورن معرفی شود لازم است که یک سری اطلاعات درباره شهر ملبورن بدست آوریم. در تور ملبورن به مراکز خرید و جاذبه گردشگری حتماً سر بزنید.

آشنایی با شهر ملبورن

ملبورن در کشور استرالیا و در کنار رود یارا و خلیج پور فیبیپ قرار دارد. مساحت ملبورن نزدیک به 472 هزار کیلومتر می باشد. جمعیت آن 4725316 نفر می باشد. شهر ملبورن واقع در کشور بزرگ استرالیاست و پایتخت فرهنگی استرالیا محسوب می شود. ملبورن شهری است بندری، و مانند آن در هیچ جایی پیدا نمی شود. ملبورن دومین شهر کشور پهناور استرالیا است.

  • واحد پول رسمی: دلار استرالیا
  • زبان رسمی: انگلیسی
  • کد کشور: +61
  • اختلاف ساعت با تهران: 7:30-
  • نوع برق شهری در ملبورن: 230ولت و 50هرتز

شرایط آب و هوایی شهر ملبورن

 شرایط آب و هوایی سبب شده تور ملبورن رونق بسیاری داشته باشد. اصولا تور ملبورن در تمامی فصل طرفداران زیادی دارد ولی در کریسمس بیشترین مسافر را دارد. در شهر ملبورن 4 فصل قابل تجربه است. بنابراین در سفر به این شهر حتما باید هم لباس گرم و هم لباس تابستانی به همراه داشت. در واقع ملبورن دارای آب و هوای معتدل است. به خاطر شرایط آب و هوایی ملبورن تور ملبورن طرفداران زیادی دارد.

آشنایی با شهر ملبورن

هزینه اقامت در در تور ملبورن

به خاطر شرایط آب و هوایی تقریبا در تمام سال این شهر شلوغ است بنابراین باید قبل از سفر و در زمان مناسب اتاق رزرو شود. ارزان ترین زمان سفر به ملبورن از ماه مه تا جلولای که در فصل زمستان است. هتل های ملبورن به همراه قیمت در زیر آورده شده است. در تور ملبورن به جاذبه های گردشگری، مراکز خرید، هتل ها می باشد. در زیر شرایط تور ملبورن به همراه قیمت و … آورده شده است. مدت اقامت: 12شب می باشد (که 5 شب در سیدنی+4شب گلدکودست+3شب ملبورن). خدمات تور ملبورن از جمله بلیط هوایی پرواز رفت و برگشت، گشت درون شهر، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و سیم کارت می باشد.

مدت اقامت: 11شب می باشد (2شب در ملبورن، 4شب در گلدکست و5شب در سیدنی). قیمت تور از 8470000 تومان +4380 دلار. خدمات تور: راهنمای فارسی زبان، بیمه مسافرتی تا 50 هزار یورو، گشت درون شهری، ترانسفر فرودگاهی، اقامت در هتل 5 ستاره با صرف صبحانه، بلیط هواپیما رفت و برگشت. این تور 12 روزه است در شهرهای ملبورن، گلدکوست وسیدنی. شروع قیمت از 5850000+ 3850 دلار. سفر هوایی با هواپیمایی امارات. اقامت در هتل های لوکس 5 ستاره کشور استرالیا، بلیط رفت و برگشت هوایی، اخذ ویزای استرالیا، گشت کامل در هر شهر، تور لیدر فارسی زبان از تهران، نرانسفر بین شهری با پرواز

این تور به مدت 12 شب و 3 روز می باشد. قیمت تور 5790000 تومان +4390 دلار. خدمات تور عبارت از: بلیط رفت و برگشت هواپیمایی امارات، ترانسفرهای فرودگاهی، پرواز داخلی، اقامت در هتل های 5 ستاره با صرف صبحانه، ویزای استرالیا و بیمه مسافرتی، گشت های شهری به همراه تور لیدر فارسی زبان و راهنمای محلی طبق برنامه تور.

اطلاعات پروازهای مستقیم در تور ملبورن

پرواز به ملبورن از مشهد (تور ملبورن از مشهد)

اطلاعات: مشهد و ملبورن در فاصله 11192 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند که مدت تخمینی پرواز 16 ساعت می باشد. این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی متغیر باشد.

پرواز به ملبورن از تهران (تور ملبورن از تهران)

تهران و ملبورن در فاصله 11673 کیلومتری از یکدیگر قرار دارد که مدت تخمینی پرواز میان آن ها 16:41 ساعت است. این زمان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی متغیر باشد.

اطلاعات پروازهای غیر مستقیم در تور ملبورن

پرواز به ملبورن از دوحه (تور ملبورن ازدوحه)

اطلاعات: دوحه و ملبورن در فاصله 11240 کیلومتری از یکدیگر قرار دارند که مدت تخمینی پرواز ز فرودگاه سوئکارنوو هتا 16:03 ساعت می باشد.  این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی متغیر باشد.

پرواز به ملبورن از جاکارتا (تور ملبورن ازجاکارتا)

اطلاعات: جارکاتا و ملبورن در فاصله5144کیلومتری از یکدیگر قرار دارند که مدت تخمینی پرواز از فرودگاه دوحه و حمد، 07:21 ساعت می باشد. این میزان ممکن است بسته به آب و هوا یا مسیرهای هوایی متغیر باشد.

جاذبه های گردشگری و تفریحی ملبورن

در تور ملبورن می توان از مکان های دیدنی آن لذت برد مثلا:

باغ گیاه شناسی سلطنتی

یکی از مکان هایی که می توان در تور ملبورن به سراغش رفت باغ گیاه شناسی سلطنتی است. این باغ درسال 1846 تاسیس شدکه 40 هکتار مساحت دارد و بیش از 50 هزار گیاه و سالانه 1.5 میلیون نفر جذب این باغ زیبا می شوند. در تابستان در این باغ تئاتر برگزار می گردد.

زمین کریکت ملبورن

افرادی که علاقه مند به کریکت هستند تور ملبورن را به خاطر زمین کریکتش انتخاب می کنند. تاریخ آن به سال 1853 برمی گردد با گنجایش 100 هزار نفر و در المپیک 1956 به عنوان استادیوم اصلی و در بازی های کشوری 2006 مورد استفاده قرار می گرفت و خاستگاه تست کریکت بود. درواقع ملبورن پایتخت ورزشی استرالیا است. تور ملبورن به خاطر ورزش کریکت در تابستان و یا فوتبال در زمستان برگزار می شود.

باغ وحش ملبورن

این باغ وحش خاصی است چرا که حیوانات در طبیعت زندگی می کنند و زیستگاه آن ها برای راحتی حیوانات طراحی شده است تا راحتی بازدیدکنندگان. در این باغ وحش می توان حیوانات نادر و همچنین در نمایشگاه دریای وحشی، پنگوئن ها را دید. و همچنین در قرن 19 یک چرخ و فلک انگلیسی در این باغ وحش قرار گرفته است.

برج یوریکا

بزرکترین ساختمان ملبورن برج یوریکا می باشد. در طی 40 ثانیه از سطح زمین به طبقه 88 از این برج منتقل می شویم. افراد جسور می توانند از لبه برج شهر را ببینند. لبه برج یک مربع شیشه ای است که کف آن روشن است و می توانید از هر زاویه ای اطراف را ببینید.

جاذبه های گردشگری و تفریحی ملبورن

بازار ملکه ویکتوریا

در تور ملبورن می توان از این بازار دیدن و خرید کرد. این بازار به قرن 19 برمی گردد. بهترین راه برای گشتن در این بازار پیاده روی است. و نام از ملکه نیامده است بلکه به خاطر این که در گوشه ای از خیابان ملکه ویکتوریا است به این نام معروف شده است این بازار در قلب شهر قرار دارد. نکته بعدی که در تور ملبورن مد نظر قرار می گیرد مراکز خرید ملبورن است. تور ملبورن نقش مهمی در اقتصاد این شهر داشته است.

مرکز خرید چادستون

این مرکز خرید در سال 1960 افتتاح شدو قدیمی ترین مرکز خرید در ایالت ویکتوریا با بیش از 500 مغازه است. چندین فروشگاه، سوپر مارکت، سینما، سالن بولینگ از سایر قسمت های این مرکز تجاری می توان به دوبرج اداری و دو فودکورت اشاره کرد.

پاساژ سلطنتی

این پاساژ در سال 1869 در بخش تجاری مرکزی ساخته شده است. از ویژگی های این مرکز می توان به سقف های شیشه ای و طاق دار با فروشگاه های ویترین دار اشاره کرد. این مکان در میراث فرهنگی ویکتوریا ثبت شده است و مربوط به آن دوره می باشد. مجسمه هایی از شخصیت های گوگ و مگوگ در انتهای جنوبی این مرکز قرار دارد. همچنین ساعت گانت در این مرکز قرار دارد که هر یک ساعت به صدا در می آید.

مایر امپوریم

این مرکز خرید در خیابان بورک قرار دارد و به غیر از زیرزمین و همکف، 7 طبقه دارد. خرید کردن در این بازار بی دردسر است چرا که هر طبقه مختص یک نوع کالا است. فروشگاه های بزرگ لوازم آرایش، لباس های زنانه، لباس مردانه و بچه گانه، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و محصولات اپل از بهترین محصولات و برندهای این فروشگاه می باشد.

هتل های تور ملبورن

در هر تور ملبورن هتلی در نظر گرفته می شود که در زیر به توصیف تعدادی از آن ها می پردازیم. در تور ملبورن می توان در یکی از هتل های زیر سکونت داشت:

هتل استامفورد پلازا

هتلی است 5 ستاره اگر دوست دارید یک اقامت رویایی در  تور شهر ملبورن داشته باشید به این هتل سر بزنید. هتل لوکس با دسترسی راحت به مکان های دیدنی شهر و امکانات فوق العاده مثل استخر، سالن ورزش، اتاق های مجلل و … .

هتل Windsor

هتل Windsor یک هتل 5 ستاره است. امکاناتی که این هتل دراختیار مسافران قرار می دهد عبارت است از: سالن بدنسازی، صبحانه، اتاق های زیبا و … .

هتل ایبیس

این هتل گرچه اتاق های کوچکی دارد، اما طراحی اتاق ها کاملا مدرن و راحت است. این هتل به مرکز شهر نزدیک است اما با این وجود بسیار آرام و ساکت است. نکته مهم درباره این هتل این است که هتل از شما هزینه ای هنگام ورود دریافت می کند و درست همان مبلغ را هنگام خروج و تخلیه اتاق به شما برمی گرداند.

هتل ویبا ساووی

این هتل 4 ستاره است و دسترسی بسیار راحتی به مرکز تفریحی فرهنگی، گالری ملی ویکتوریا و باغ وحش ملبورن دارد. امکانات رفاهی اتاق ها عبارتند از: استفاده از اینترنت، باشگاه و پارکینگ (با هزینه جداگانه)

هتل های تور ملبورن

غذاهای کشور استرالیا و شهر ملبورن

نکته قابل توجه در هر توری می تواند غذاهای آن منطقه باشد. در تور ملبورن تعدادی از غذاهای آن را امتحان کنید.

لامینکتون

نام کیکی است مربعی شکل که در لایه ای از شکلات و پودر نارگیل قرار دارد. این کیک خوش طعم به حدی در فرهنگ وسنت استرالیا جای دارد که خاندان سلطنتی آن را جزء مهم ترین نماد های کشورشان می دانند. در برخی از شیرینی پزی ها و مغازه های لامینگتون با ترکیبات دیگری مانند مربا و کرم کارامل دیده می شود. این کیک بیشتر با چای و قهوه سرو می گردد. در تور ملبورن با این کیک خوش مزه از مسافران پذیرایی می شود.

پوپ پارما

ریشه اصیل پوپ پترما به ایتالیا برمی گردد و ترکیب اصلی آن زرده تخم مرغ است که در استرالیا با گوشت مرغ جایگزین شده است. این غذا اصولا با پنیر پیتزا، همبرگر و سس گوجه خورده می شود. شهر ملبورن و هتل پراهاران بهترین مکان برای خوردن این غذا است. در تور ملبورن این غذا نیز سرو می شود.

بیسکویت انزاک

در برگشت از سفر با تور ملبورن می توان این بیسکویت را به عنوان سوغات برای عزیزانمان بیاوریم. این بیسکویت در جنگ جهانی اول توسط خانواده ی سربازان درست شد. دستور العمل اولیه شامل: آرد ،شهد و جوش شیرین است.

سایر تورها :

تور گلاسگو

اگر قصد دارید به گلاسگو سفر کنید تور گلاسگو را می توانید رزرو نمایید. این شهر در بریتانیا و ایرلند از نظر جمعیت توانسته است

مطالعه »
آشنایی با شهر تورنتو

تور تورنتو

تورنتو دومین شهر بزرگ کشور کانادا می باشد و به دلیل تنوع نژادی و فرهنگی بالایی که دارد یکی از جذاب ترین شهرهای مورد نظر

مطالعه »
بهترین زمان برای شرکت در تور کرمان

تور کرمان

با شرکت در تور کرمان می توانید از همه جاذبه های نگین کویر فلات ایران دیدن کنید و با فرهنگ و مردمان این شهر بیشتر

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی اصفهان

تور اصفهان

تور اصفهان در این جا سعی کرده شما را با شهر تاریخی اصفهان بیشتر آشنا کند. اصفهان شهری با داشتن معماری های زیبا، مسجدها و

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند