تور هند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با کشور هند

کشور هند از دسته کشورهایی است که اگر هزاران بار نیز به آن با تور هند سفر کنید باز هم از دیدن بخش های مختلف آن شگفت زده می شوید. کشور هند بین سواحل طلایی اقیانوس هند و قلعه های پوشیده از برف کوه هیمالیا قرار دارد. این کشور دارای شگفتی های طبیعی و همینطور تاریخی خارق العاده ای است.

آشنایی با کشور هند

کشور هند متشکل از انواع طعم ها و عطرهای متفاوت است. جای جای این کشور عناصر رنگ دیده می شود و هندی ها علاقه بسیاری به پوشیدن لباس های رنگی و زیبا دارند. صومعه های راز آلود و کاخ های مجلل تنها بخش کوچکی از زیبایی های کشور هند را تشکیل می دهند. به طور کلی بناهای تاریخی این کشور شگفت انگیز است. هند سرزمین تضادهاست در این کشور می توانید قوم ها و همینطور نژادهای مختلفی را ببینید که به خوبی در کنار هم زندگی می کنند.

به طور کلی و طبق آمار موجود یک ششم از جمعیت جهان در این کشور زندگی می کنند. بنابراین بهتر است که وجود آیین های مختلف در این کشور عجیب و غیر قابل باور نخواهد بود. در هندوستان یک سری آپارتمان های آسمان خراش و بسیار باشکوه قرار دارد که در کنار کلبه های روستایی بسیار زیبا و لذت بخش است. شما می توانید بازدید از کشور هند را مناسب با هر سلیقه ای در نظر بگیرید.

آشنایی با کشور هند

فرهنگ و زبان مردم هند

در کشور هند عده ای در شهرهای بزرگ با بهترین امکانات زندگی می کنند و عده ای دیگر در دور افتاده ترین روستا به دور هم جمع شده اند و زندگی زیبایی دارند. شرایط زندگی در کشور هند بسیار جالب به نظر می رسد.

در این کشور حسادت بی معنی است. افراد مختلفی هستند که با وجود فاصله های طبقاتی بسیار زیاد هم به سادگی در کنار هم زندگی می کنند. یک عمر زمان نیاز است تا تمامی مناطق دیدنی کشور هند را مورد بازدید قرار دهید. طبیعت هند بسیار زیبا و متنوع است. در این کشور عموم افراد به زبان هندی صحبت می کنند. در این کشور حدود 32 اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو قرار دارد. شما می توانید این کشور دیدنی و بزرگ را در هر فصلی مورد بازدید قرار دهید. عموما سه مثلث مشهور کشور هند یعنی دهلی ، آگرا و جایپور از مهم ترین مناطق مورد بازدید مسافران محسوب می شود. زبان رسمی در این کشور هندی است و البته زبان انگلیسی نیز از زبان های رایج در این کشور محسوب می شود واحد پول کشور هند روپیه است و کد ایزوی شناخته می شود.

آب و هوای کشور هند

به طور کلی آب و هوای کشور هند در بیشتر ایام سال گرم است، این موضوع سبب می شود که افراد تابستان را برای سفر به این کشور انتخاب نکنند. البته هر شهر در کشور هند دارای آب و هوای مخصوص به خود است و نمی توان گفت که شرایط جوی در بخش های مختلف کشور هند یکسان است. سردترین آب و هوا در هند در اوایل نوامبر دیده می شود این سرما تا اواخر نوامبر ادامه دار است. در این دوره عموما اوایل ساعات شب هوا بسیار سرد خواهد بود. به طور کلی روزهای هند گرم است و با آب و هوای آفتابی روبرو هستید. میزان خشکی هوا در ماه مارس بیشتر از سایر ماه ها گزارش شده است. در بررسی های اخیر متوجه شدیم که در ماه ژوئن بیشترین فصل بارندگی در هند دیده می شود.

بهترین زمان سفر با تور هند

کشور هند سرزمینی بسیار پهناور است، این موضوع سبب شده است که تنوع آب و هوایی در این منطقه  بیشتر باشد. در واقع بهترین زمان سفر به هند با توجه به منطقه ای که قصد سفر آن را دارید متفاوت است. هیمالیای غربی یکی از بخش هایی است که در سفر با تور هند بسیار مورد توجه قرار می گیرد، برای سفر به این بخش بهتر است ماه مارس تا اکتبر را انتخاب کنید.

در واقع از ماه جولای تا آگوست هوای این منطقه سرد است و زمستان های مرطوبی دارد.  با توجه به اینکه شیملا در بخش مرتفع تری قرار دارد در فصل زمستان سردتر به نظر می رسد. برای سفر به شهرهایی از جمله دهلی نو و لاکنو بهترین گزینه ماه های آوریل تا ژوئن است. در این ماه ها این مناطق دارای هوایی مناسب و گرم تری هستند. بخش های مرکزی هند از نوامبر تا فوریه بهترین آب و هوا را دارد. شب هوا کمی سردتر می شود. غرب هند به طور کل بهترین آب و هوا را دارد و شرق هند به دلیل سیل خیز بودن عموما خنک تر از سایر مناطق است.

فرودگاه های کشور هند

در هند حدود 15 فرودگاه قرار دارد که هر کدام در منطقه ای خاص قرار دارد. به عنوان مثال فرودگاه احمد آباد یکی از فرودگاه های بین المللی در کشور هند است که در سال هزاران پرواز از این فرودگاه صورت می گیرد.فرودگاه بین المللی راجا در بخش بوپال قرار دارد. این فرودگاه دارای دو پایانه بسیار مجهز است که به صورت متمایز از هم فعالیت می کنند.

بهترین زمان سفر با تور هند

جاذبه های دیدنی و تفریحی هند

تور هند دارای سواحل بسیار متعددی است که افرادی که طرفدار طبیعت ساحلی هستند را به سمت خود می کشاند. به طور کلی سواحل جنوب هند مشهورتر از بخش های دیگر آن هستند.

رود گنگ

رود گنگ یکی از رودهای بسیار بزرگ و زیبا در کشور هند است که بر روی شبه قاره هند قرار دارد. این رود با شکوه برای هندو ها بسیار زیبا و حایز اهمیت است. در واقع در شهر بنارس می توانید در کرانه این رود هزاران زنان و مردانی را ببینید که در هنگام طلوع و غروب خورشید به عبادت مشغول هستند. در این مکان یک سری مراسم های غسل سنتی برای آقایان برگزار می شود.

این رود ها سراسر شمال کشور هند را سیراب می کند.شهر دهلی یکی از شهرهای بسیار زیبا در کشور هند است که سرشار از تاریخ و معماری است این شهر پایتخت مد، فیلم و تجارت به شمار می آید. مومبای یکی از شهرهای تضاد در کشور هند محسوب می شود. در این شهر بلندترین آسمان خراش های هند در بازارهای خرابه ای قرار دارد که بسیار عجیب به نظر میرسد. در این شهر می توانید بناهای استعماری و رستوران های بی نظیری را مورد بازدید قرار دهید.

کشمیر

کشمیر در بخش شمال غربی شبه جزیره هند قرار دارد که بسیار زیبا و محسوب کننده است. این دشت پر از گل به طرز عجیبی عکاسان را به سمت شما می کشد. مساجد قدیمی و همینطور باغ های مغولی و دریاچه های آرامی که در این شهر قرار دارد سبب می شود تا قایق ها به آرامی از بخش شمالی و به سمت جنوبی حرکت کنند.

باغ های مغولی به مجموعه باغ هایی گفته می شود که توسط گورکانیان هند به سبک ایرانی ساخته شده است و با قدم زدن در این باغ حس غربت به بهترین شکل مهم از بین خواهد رفت. شهرهای کوهستانی کشور هند از دیدنی های بسیار زیبایی هستند که در دامنه کوهستان ها قرار گرفته اند. در واقع با توجه به این بخش گویی ماکت ار انگلستان را تماشا می کنید. در این منطقه هتل های قدیمی و کلیساهای سفید رنگی قرار دارد که به نشانه هایی از استعمار بریتانیا را تداعی می کند.

راجستان

راجستان یکی از مناطق بسیار دیدنی تور هند است. قلعه های بیابانی و همینطور معبدهای بزرگ و باشکوه از مهم ترین بخش های راجستان محسوب می شود. در این شهرها می توانید از سواری با شتر لذت ببرید و همینطور با زندگی افرادی که معروف به بیابان نشین هستند آشنا شوید. در نظر داشته باشید که مرکز این ایالت شهر جایپور نام دارد.

کرالا

کرالا از دیگر مناطق پر بازدید در بخش جنوب هند است. اگر می خواهید از زندگی های شهری فاصله بگیرید سری به این مناطق بزنید. در این ایالت می توانید دهکده های ییلاقی و همینطور سواحل زیبایی را مورد بازدید قرار دهید. در کوالا بهترین غذاهای دریایی نیز عرضه می شود.

پارک ملی هند

در پارک های ملی هند به تماشای گونه های نادری از فیل های آسیایی بپردازید و همینطور کرگردن های تک شاخ و ببر را نیز مورد بازدید قرار دهید. پارک کلادو از مشهورترین مناطقی است که در سفر به کشور هند مورد بازدید قرار می گیرد. گشت و گذار در کلکته پایتخت هنری هند قطعا خاطرات جذابی را برای شما فراهم خواهد ساخت.

طبیعت گوا

طبیعت بکر گوا از دیگر مناطق دیدنی تور هند است. این طبیعت با تپه های بسیار سبزی که دارد در کنار رودهای بزرگی قرار گرفته است. کشتزارهای این منطقه بسیار زیبا و شگفت انگیز هستند. شما می توانید وسیع ترین ساحل هند را در گوا تجربه کنید. در نظر داشته باشید که آفتاب درخشان و شگفت انگیز این منطقه سبب شده است که هر ساله هزاران نفر را به سمت خود بکشاند.

مرداب های کرالا

مرداب های کرالا از زیباترین مناطقی است که در کشور هند قرار دارد. در واقع مجموعه ای از مرداب قرار دارد که در ایالت کرالا قرار گرفته است. این مرداب به موازای دریای عرب کشیده شده است. شما می توانید با آبزیانی از قبیل خرچنگ و قورباغه و همینطور پرندگان آبی آشنا شوید. در این مرداب ها قایق سواری با قایق های سنتی برنجی بسیار لذت بخش است. نام دیگر این قایق ها هتل های معلق است.

قصر دریاچه

قصر دریاچه از دیگر دیدنی های هند محسوب می شود که در شهر اودایپور قرار دارد. این دریاچه به عنوان قصر سلطنتی تابستانی شهرت بسیار خاصی دارد. امروزه این قصر به یک هتل 5 ستاره بسیار مجلل تبدیل شده است.

غارهای کشور هند

معبدهای بسیار شگفت انگیزی در کشور هند قرار دارد که در نمای اول کمی ترسناک هستند. یکی از این غارها آجانتا نام دارد. عموما نمونه های بی نظیری از فرهنگ هند در این غارها دیده می شود. غارهای آجانتا در بخش 40 کیلومتری شهر جالگائون قرار دارد و در این مجموعه بالغ بر 30 غار دیده می شود. در هر غار یک سری نقاشی های مذهبی قرار دارد که بیشتر آنها در مورد بودا است. قدمت این غار به دو قرن قبل بر می گردد. اگر به تصاویری که بر روی دیوار این غارها وجود دارد دقت کنید متوجه می شوید که هیئت اعزامی خسرو پرویز بر روی آن حک شده است.

در بخش دیگر این منطقه غارهای الورا قرار دارد که حدود 12 غار بودایی است و متعلق به قرن ششم و هشتم است. در این منطقه هماهنگی خاصی از تاریخ هند دیده می شود. گشت و گذار در هزاران معبد هندی از بهترین ویژگی های این کشور محسوب می شود. کشور هند سرزمینی با ادیان و اعتقاد های متفاوت است. در این کشور معبدهای مختلفی وجود دارد که بازدید از هر یک خالی از لطف نیست. معبد طلایی یکی از معبدهای بسیار کلاسیک و مقدس در کشور هند است که یک ارابه سنگی بسیار بزرگ نیز در ان قرار دارد. بازدید از این منطقه زیبا در تور هند بسیار لذت بخش است.

جاذبه های دیدنی و تفریحی هند

مراکز خرید و بازارهای کشور هند

بازار دیلی هات یک بازار روباز است که صنایع دستی هند در این بخش قرار گرفته است. این بازار توسط شرکت های گردشگری و حمل و نقل اداره می شود. این بازار برخلاف بازارهای دیگر به صورت دائمی فعالیت می کند، شما می توانید در این مراکز خرید از غرفه های سنتی دیدن کنید. بهترین مکان برای خرید سوغات بازار دیلی هات است. در واقع در این بازار بهترین پارچه های ابریشمی با قیمتی ارزان به فروش می رسد.

مرکز خرید جواهرات آگرا

مرکز خرید جواهرات آگرا یکی از مهم ترین مراکز خریدی است که دارای زیور آلات بسیار زیبایی در سطح کشور هند در تور هند است. در این مرکز سنگ های قیمتی به صورت ویژه ای شکل داده شده اند و زمرد ها و همینطور جواهرات گرانبهایی نیز در این مرکز خرید وجود دارد. اگر علاقمند به نحو کار بر روی زیورآلات هستید می توانید با تعیین وقت قبلی در اتاق یکی از هنرمندان به تماشای روش کاری آن بپردازید. کمی ان طرف تر از این مرکز خرید موزه کوچک زرد وجی قرار دارد که دارای بهترین کالای سه بعدی است. در واقع نقاشی های سه بعدی در این منطقه بسیار زیبا و چشم نواز است.

مرکز خرید تجاری connaught

 این بازار که به اختصار cp نام دارد از مشهورترین و شیک ترین بازارهای دهلی محسوب می شود. در واقع هر کسی که در دهلی زندگی می کند علاقمند به بازدید از این مرکز خرید است. برندهای بسیار مشهور و گران قیمتی در این مرکز عرضه می شود. شما می توانید از طریق مترو به این مرکز خرید بروید. سفر به دهلی بی نظیر است

بازار گریتر کیلاش

 این بازار در تور هند بسیار مشهور است. در واقع این بازار خود به دو بخش متمایز تقسیم شده است.در این بازار شیک که در جنوب دهلی قرار دارد فروشگاه های برتری وجود دارد که بسیار زیبا و بین المللی هستند. شما می توانید این مجموعه زیبا را در روز سه شنبه به صورت رایگان دیدن کنید. از طریق مترو نیز می توان به این بازار دسترسی داشت.

مرکز خرید سلکت سیتی واک

این مرکز خرید در منطقه ساکت در دهلی قرار دارد. این مجموعه بسیار بزرگ دارای چندین دفتر تجاری است و دورتا دور آن نیز از آپارتمان های زیبا پر شده است. این مجموعه دارای سه بخش است که در مجموعه 180 فروشگاه دارد. نام های مشهوری از قبیل کلوین کلاین و همینطور لیوایز در این مجموعه قرار گرفته است. برترین برندهای لوازم آرایش نیز در این مرکز خرید به فروش می رسد.

سایر تورها :

دیدنی های تفریحی و تریستی تور انگلیس

تور انگلیس

به تور انگلیس خوش آمدید. کشور انگلیس از کشورهای تاریخ دار اروپا می باشد و شاید برای کسانی که به تاریخ علاقه دارند تور انگلیس

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی تاشکند 

تور تاشکند

کشور ازبکستان از زیباترین کشورهای آسیای میانه و شهر تاشکند از زیباترین شهرهای این کشور است. این شهر دارای جاذبه های تفریحی و تاریخی زیادی

مطالعه »
آشنایی با کشور فیلیپین

تور فیلیپین

تور فیلیپین یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا محسوب می شود، منابع طبیعی، مناظر شگفت انگیز و مردمانی مهمان نواز سبب می شود

مطالعه »
آشنایی با شهر بروکسل

تور بروکسل

برای سفر به بروکسل و تور بروکسل بهتر است این شهر را به خوبی بشناسید. اثرات چند فرهنگ داشتن جمعیت بروکسل ، منجر به پدید

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند