تور آنتالیا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

شرایط آب و هوایی شهر آنتالیا

اطلاع از دانستنی های آنتالیا برای سفر با تور آنتالیا از مواردی است که هر مسافری باید به آن ها توجه نماید. در این مقاله در رابطه با چند مورد از دانستنی های آنتالیا به بحث و گفتگو می نشینیم، پس توصیه می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید اگر عازم ترکیه و شهر آنتالیا هستید.

آشنایی با شهر آنتالیا

آنتالیا از شهرهای زیبا و پر طرفدار در کشور ترکیه محسوب می شود، این محبوبیت به قدری است که می توان این شهر را در زمره مکان های توریستی و گردشگری شناخته شده ترکیه به شمار آورد. در سفر به ترکیه با تور آنتالیا کسب اطلاعاتی مناسب در رابطه با زبان و فرهنگ، آب و هوا، جاذبه های گردشگری و مراکز دیدنی این شهر در اولویت امور قرار دارند.

در این مقاله سعی داریم اطلاعاتی مفید و کاربردی را در رابطه با تمامی موضوعاتی که در بالا به آن ها اشاره کردیم برای خوانندگان عزیز بازگو نماییم. توصیه می کنیم هم چنان همراه ما باشید تا با شهر آنتالیا بیشتر آشنا شوید. البته سفر به این شهر با تور از مزایای بسیاری برخوردار است که یکی از این موارد کسب دانستنی های آنتالیا از طریق لیدر و راهنمای تور می باشد. در ادامه بیشتر در رابطه با این موارد به بحث و گفتگو خواهیم نشست.

آشنایی با شهر آنتالیا

زبان و فرهنگ مردم آنتالیا

آنتالیا به دلایل مختلفی در سراسر دنیا زبان زد عام و خاص می باشد. از آب و هوای مناسب گرفته تا مکان های تفریحی و گردشگری همگی جزء مواردی هستند که نام این شهر را در لیست مکان های مهم ترکیه در صدر جدول قرار داده اند؛ اما از دیگر موارد در رابطه با این شهر که از اهمیت بالایی برخوردار است می توان به زبان و فرهنگ رایج مردمان این سرزمین اشاره نمود. از دانستنی های آنتالیا برای سفر به این شهر نوع فرهنگ مردم این شهر می باشد.

در تعریف کلی می بایست به این نکته اشاره شود که از مهم ترین و اصلی ترین موارد در رابطه با هویت هر شهر و کشوری فرهنگ مردم آن مکان می باشد. فرهنگ از زمان های دور در میان جمعی از مردم در یک منطقه وجود داشته و با سپری شدن روز و سال ها هم چنان جایگاه خود را حفظ نموده است. از مهم ترین موارد در رابطه با فرهنگ دین و مذهب می باشد. اسلام دین عمده بسیاری از مردم این شهر شناخته می شود. البته با توجه به نوع منطقه نگرش افراد به دین و مذهب متفاوت می باشد.

در بحث قبلی اشاره کردیم که فرهنگ و مذهب از دانستنی های های آنتالیا به شمار می رود. در این بین نیز یادآور شدیم که نوع دین و مذهب نیز می تواند در فرهنگ افراد یک شهر یا کشور تاثیر گذار باشد. به عنوان مثال قسمت شرق آنتالیا از فرهنگ و مذهبی متفاوت ازغرب آن برخوردار است.

 در قسمت های مختلف آنتالیا دیدگاه افراد نسبت به دین و مذهب متفاوت می باشد به عنوان مثال در قسمت مرکزی دیدگاه محافظه کارانه ای نسبت به دین وجود دارد در حالی که این عقاید در قسمت غربی این شهر کاملاً روشن گرایانه می باشد. شهر آنتالیا به دلیل مدرن و نوپا بودن از ساکنین مختلف با فرهنگ و زبان های متفاوت برخوردار است که در زمان سفر با تور آنتالیا به راحتی می توان متوجه این امر شد.

از دیگر دانستنی های تور آنتالیا می توان به زبان رایج در میان مردم این شهر اشاره کرد. زبان در کنار فرهنگ از عناصر مهم در رابطه با هر کشور و شهری محسوب می شود. توجه به این نکته می تواند سفر را برای شما دل نشین تر کند. دلیل این امر نیز آشنا شدن مسافران با زبان و نوع فرهنگ مردم آنتالیاست تا بتوانند تا حد امکان ارتباط مناسبی با آن ها برقرار نمایند.

زبان اصلی مردم آنتالیا ترکی است که در میان آن ها رایج است اما با توجه به ساکنین اغلب این شهر که از کشورهای مختلف دنیا می باشند می توان در آن زبان هایی همچون انگلیسی و روسی را نیز مشاهده نمود. در واقع شهر آنتالیا با وسعتی نزدیک به وسعت تهران از جمعیت چهار میلیونی تشکیل شده است. این میزان جمعیت حاکی از اقوام مختلف از نقاط مختلف دنیاست که در این شهر جای گرفته اند؛ بنابراین زبان های مختلفی را می توان در میان مردم آنتالیا مشاهده کرد.

شرایط آب و هوایی شهر آنتالیا

آب و هوای هر کشور و منطقه توریستی نقش به سزایی در جذب توریست و گردشگران مختلف خارجی دارد. در واقع از گزینه های انتخاب این افراد نوع آب و هوای منطقه توریستی و تفریحی مورد نظر از جمله آنتالیا می باشد. در واقع از دانستنی ها ی آنتالیا که بسیار مهم نیز می باشد نوع آب و هوای آن در فصول مختلف سال می باشد. ترکیه از جمله کشورهایی است که از آب و هوایی مناسب و معتدل برخوردار است.

شهر آنتالیا نیز به عنوان یکی از شهرهای این کشور از آب و هوایی عالی برخوردار است. آب و هوای در این شهر اغلب به صورت مدیترانه ای بوده و از جمله مواردی است که توریست را به این منطقه می کشاند. زمستان و تابستان را می توان با لذت فراوان در این شهر تجربه نمود بدون این که سوز فصل سرما و گرمای طاقت فرسای تابستان مسافران را آزار دهد. بسیاری آب و هوای آنتالیا را مدیترانه ای می دانند.

از دانستنی های آنتالیا می توان به نوع آب و هوای آن در فصول تابستان و زمستان اشاره نمود. در این دو فصل از سال در آنتالیا شما میتوانید توریست و گردشگران مختلفی را مشاهده نمایید. دلیل این امر نیز تابستان های گرم و آفتابی با درجه حرارت مناسب می باشد. در واقع گرمای تابستان در این شهر طوری است که اغلب گردشگران در حال شنا و تفریح در سواحل می باشند. 28 درجه میزان حرارت آب و هوای در فصل تابستان در آنتالیاست.

 زمستان های این شهر نیز از آب و هوایی مناسب و معتدل برخوردار است. دمای هوا در زمستان های آنتالیا در هیچ زمانی به زیر صفر نرسیده است و کمتر در این فصل با بارش برف مواجه خواهید شد. اسکی از جمله ورزش هایی است که می توان در اطراف این شهر یعنی در دامنه های کوه های ترس آن را تجربه کرد. بارش های ناگهانی باران در زمستان و حتی بهار باعث غافلگیری مسافران این شهر می شود.

از روزهای مختلف که افراد تمایل دارند به شهر آنتالیا سفر کنند، ایام نوروز و بهار می باشد. این فصل در آنتالیا از آب و هوایی مناسب و معتدل برخوردار است. وزش بادهای ملایم از سوی سواحل مدیترانه به این شهر باعث می شود که بهار آنتالیا نه تنها زیبا بلکه خوش آب و هوا باشد. از دانستنی های آنتالیا در رابطه با نوع آب و هوای بهار می توان به بارش های ناگهانی آن اشاره نمود.

 این بارش ها به قدری جذاب و چشم نواز هستند که فضای شهر را مملو از زیبایی می کنند. تفریح در سواحل لارا و سیده در فصل بهار از جذابیت بالایی برخوردار است. آب این سواحل در این ایام خنک بوده و امکان شنا برای توریست کمتر خواهد بود؛ اما تفریحات آبی مناسب را می توان در ایام نوروز در سواحل آنتالیا تجربه کرد. در ادامه اطلاعاتی در رابطه با بهترین زمان سفر به آنتالیا در اختیارتان قرار خواهیم داد.

شرایط آب و هوایی شهر آنتالیا

بهترین زمان سفر با تور آنتالیا

از دیگر دانستنی های آنتالیا می توان به انتخاب بهترین زمان برای سفر به ترکیه با تور آنتالیا اشاره نمود. برای این که سفری مناسب و خاطره انگیز را تجربه کنید باید برنامه ریزی درستی برای سفر داشته باشید. از گزینه های مختلف در لیست برنامه ریزی سفر زمان حرکت به آنتالیا می باشد. این که در چه زمانی و در چه فصلی سفر کردن به این شهر مناسب خواهد بود بحث این بخش از مقاله دانستنی های آنتالیاست.

فرودین ماه تا ماه آبان که دو فصل بهار و تابستان در آن ها جای دارند بهترین زمان برای شنا کردن و آفتاب گرفتن در سواحل شهر آنتالیاست؛ بنابراین اگر به این دو مورد توجه بسیاری دارید توصیه می کنیم این دو فصل را برای سفر خود انتخاب نمایید؛ اما اگر به دنبال هوای مرطوب و بدون شرجی هستید اردیبهشت ماه بهترین زمان برای سفر به آنتالیا شناخته می شود. ایام زمستان و پاییز آنتالیا برای قدم زدن زیر باران از روزهای خاص برای سفر به این شهر شناخته می شوند؛ بنابراین انتخاب با شماست که در چه زمانی به آنتالیا سفر نمایید.

سفر با تور آنتالیا

سفر با تور ازگزینه های مهم برای این امرشناخته می شود. این نوع سفر از مزیت های بالایی برخوردار است که یکی از آن ها قیمت مناسب و به صرفه آن است. همراهی لیدر برای معرفی مکان های مختلف از دیگر مزیت های سفر با تور آنتالیاست.

از دیگر موارد در رابطه با دانستنی های آنتالیا نوع بلیط پرواز به این شهر می باشد. امروزه بلیط ها در چند نوع قابل رزرو می باشند که یکی از این موارد بلیط چارتری و ارزان قیمت آنتالیا می باشد. با رزرو این بلیط نه تنها می توانید از خدمات معمولی پرواز آنتالیا برخوردار شوید بلکه سفری راحت و آسوده را نیز تجربه خواهید کرد.

جاذبه های گردشگری و توریستی شهر آنتالیا

جاذبه های گردشگری از دیگر دانستنی های آنتالیا شناخته می شود. اهداف بسیاری از توریست و گردشگران از سفر با تور آنتالیا دیدن و لذت بردن از این جاذبه ها می باشد. مکان های مختلفی به عنوان جاذبه های گردشگری آنتالیا محسوب می شوند که در این بخش به چند مورد آن ها می پردازیم.

آبشار دون و کورشوفلی

این دو آبشار جزء مکان های گردشگری آنتالیا شناخته می شوند که از جذابیت و چشم نوازی خاصی برخوردار هستند. در کنار این دو آبشار پارک های آبی تأسیس شده اند که میزبان بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی می باشند.

کاله ایچی

نام دیگر این منطقه زیبا آنتالیای قدیم است که در آن می توان تاریخچه زندگی رومی ها و البته عثمانی ها را مشاهده نمود. این منطقه جزء مکان های تاریخی این شهر شناخته می شود.

برج ساعت

برج باقی مانده در میان هشتاد برج آنتالیا، برج ساعت می باشد که در زمان ورود می توان آن را به خوبی مشاهده نمود.

دروازه هادریانوس

یکی از امپراطوران رومی ها هادریانوس بود که دروازه ای با سه گذرگاه وقف او شد. سبک های معماری مختلفی را می توان در ورودی و دروازه های طاقی شکل این مکان مشاهده نمود. سبک رومی از جمله این سبک هاست که به خوبی در بنای این مکان به کار گرفته شده است.

موزه باستان شناسی

از دیگر دانستنی های آنتالیا آشنایی با موزه باستان شناسی این شهر می باشد. این موزه از 7000 متر مربع زیربنا تشکیل شده است که آثار معروف و شناخته شده ای در آن به معرض نمایش قرار گرفته است.

مسجد تکلی مهمت پاشا

از مساجد معروف و شناخته شده در اطراف برج ساعت مسجد تکلی مهمت پاشا می باشد. این مسجد از دوران عثمانی به جای مانده است و از زیبایی و معماری خاصی برخوردار است.

سواحل آنتالیا

در کنار جاذبه های توریستی و گردشگری که از دانستنی های تور آنتالیا به شمار می روند می توان به جاذبه های تفریحی اشاره نمود. سواحل آنتالیا جزء شناخته شده ترین مکان های تفریحی در دنیا محسوب می شوند. بسیاری برای خوشگذرانی و تفریحات آبی به این شهر و سواحل آن سفر می کنند.

از جمله این سواحل می توان به لارا و کنتیالتی اشاره نمود. کرایه موتور اسکوتر برای گشت زنی در اطراف ساحل از جمله جاذبه های تفریحی این سواحل شناخته می شوند. از دیگر دیدنی های آنتالیا می توان به شهر کوچک در ساحل کنتیالتی اشاره نمود. تفریحات و اسباب بازی های آبی برای بازی و سرگرمی کودکان در این ساحل طراحی شده اند. در سفر به آنتالیا توصیه می کنیم تفریح و سرگرمی در این سواحل را از یاد نبرید.

جاذبه های گردشگری و توریستی شهر آنتالیا

معروف ترین مراکز خرید شهر آنتالیا

از دیگر دانستنی های آنتالیا می توان به مراکز خرید آن اشاره نمود. مراکز خرید مختلفی در این شهر و اطراف آن وجود دارد که در این بخش و عناوین بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

مرکز خرید آنتالیا میگروس

از مراکز خرید معتبر و شناخته شده  که جزء دانستنی های آنتالیا شناخته می شوند می توان به میگروس اشاره کرد. هر آنچه تصور کنید در این بازار یافت می شود. فروشگاه های مختلفی در این بازار به فروش اجناس برند داخلی و خارجی می پردازند. این مرکز جزء محبوب ترین مراکز خرید در بین توریست و مردم اهل آنتالیا شناخته می‌شود.

مرکز خرید تراسیتی آنتالیا

از مراکز خرید معروف و مدرن در منطقه لارا مرکز خرید تراسیتی می باشد. این مکان به عنوان بزرگترین مرکز خرید آنتالیا شناخته می شود. تنوع اجناس با برندهای متفاوت در این مرکز به چشم می خورد. این بازار از اولین انتخاب های ایرانی ها برای خرید در این شهر شناخته می شود.

مرکز خرید مارک آنتالیا

در 2013 مرکز خریدی مدرن با 51000 مترمربع افتتاح شد که مارک نام گرفت. این مرکز خرید فرصت مناسبی برای خرید اجناس با کیفیت شناخته می شود.

مرکز خرید اوت لت دیپو

برای خرید آسان و ارزان قیمت می توان مرکز خرید اوت لت دیپو را پیشنهاد داد. اغلب اجناس این مرکز خرید به صورت حراج عرضه می شوند.

سایر تورها :

جاذبه های دیدنی و توریستی کلکته

تور کلکته

کسانی که قصد رفتن به تور کلکته را دارند بی شک دوست دارند درباره این شهر اطلاعاتی داشته باشند ما در این مقاله قصد داریم

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر ناپل

تور ناپل

اگر به فکر تفریح و دور شدن از دغدغه ها و دل مشغولی های زندگی روزمره هستید، تور ناپل یک انتخاب بسیار عالی برای شما

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی لهستان

تور لهستان

لهستان در مرکز اروپا واقع شده و نهمین کشور بزرگ این اقاره است. لهستان با مساحتی بالغ بر 312 هزارو 679 کیلومتر مربع ، شصت

مطالعه »
آشنایی با کشور نروژ

تور نروژ

تور نروژ یکی از بهترین و محبوب ترین تور ها برای سفر است اگر قصد سفر با تور را دارید تا انتهای این مطلب با

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند