تور آرژانتین

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با کشور آرژانتین 

اگر مایل به سفری متفاوت همراه با بازدید از جاذبه های خارق العاده هستید، تور آرژانتین را از دست ندهید. تور آرژانتین امکان سفری لذت بخش از کشوری با فرهنگی غنی، تاریخی کهن و طبیعی بی همتا را برای شما فراهم میکند.

آشنایی با کشور آرژانتین

تاريخچه نام کشور آرژانتين از واژه لاتین argentum به معنای نقره توسط اسپانیایی‌ های مهاجم این کشور گرفته شده‌است. در دوره ٢ الي ٤ هزار سال پیش از میلاد مسيح منطقه کنونی آرژانتین با خشکسالی شدیدی روبه‌رو شده بود که باعث کاهش جمعیت بومی آن شد و بسیاری از مناطق داخلی آن خالی از جمعيت ماند. آرژانتين پیش از ورود اروپائیان داراي جمعیت کم و پراکنده‌ای از سرخ‌ پوستان بوده است. استعمار آرژانتین در آغاز سده شانزدهم از سوی اسپانیایی‌ ها آغاز شد.

كشور گسترده آرژانتين با مساحت كل ۲۷۶۶۸۹۰ كيلو متر مربع ، داراي جغرافياي متنوعي است. اين كشور شامل ۲۶۶۵ كيلومتر نوار ساحلي مي باشد. كشور آرژانين بین رشته كوه های مرتفع آند در غرب و اقیانوس اطلس جنوبی در جنوب و شرق واقع شده‌است. همسايگان اين كشور پهناور در شمال پاراگوئه و بولیوی، در شمال شرق برزیل و اروگوئه، و در جنوب و غرب شیلی مي باشد. کشور آرژانتين از لحاظ جغرافيايي به چهار بخش کلی تقسیم مي شود. دشت‌های سرسبز پامپا در مرکز آرژانتین ، جلگه های پاتاگونیا در نیمه جنوبی که ذخایر نفتی محسوب می شود، مراتع کشاورزی واقع در فلات این کشور و فلات های گرانچاکو نیمه گرمسیر در شمال ، نواحی جغرافیایی این کشور می باشند.

آشنایی با کشور آرژانتین 

آرژانتين از كشور هاي وسيع واقع در آمريكاي جنوبي است و هشتمین کشور از لحاظ وسعت در بین کشورهای جهان می باشد. آرژانتين به ٢٣ ايالت تقسيم مي شود؛ کوردوبا، روزاریو، مندوزا، توکومین، بوئنوس آیرس، لاپلاتا، ماردل پلاتا، سالتا، سانتافه، سن خوآن، رزیستنسیا، و نوکوئین از بزرگترين شهر هاي كشور آرژانتين محسوب مي شوند.

 بوئنوس آیرس به عنوان پايتخت و بزرگترین شهر كشور آرژانتین  و همچنين دومین شهر بزرگ آمریکای جنوبی است که در سفر خود با تور آرژانتین جاذبه هاي اين شهر بی نظیر را مشاهده خواهید کرد. معني لغوي بوئنوس آیرس به زبان اسپانیایی ” بادهای آرام” می باشد؛ ساکنان اين شهر را پورتنوس نيز می نامند. همچنين آب و هوای این شهر مرطوب نیمه حاره است و سردترین ماه سال در بوینس آیرس ژوئیه می باشد.

كشور آرژانتین داراي جمعیتي حدود  ۴۱ میلیون نفر است و حدود ٧ درصدي از افراد اروپايي ‌كه از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی به اين كشور هستند، مي باشد. در سده بيستم كشور آرژانتين به نسبت ديگر كشورهاي آمريكاي لاتين ، بيشترين مهاجران را داشته است؛ همچنین آرژانتین داراي وسيع ترين قشر یهودیان در آمریکای لاتین است. جمعيت وسيعي در حدود ٩٣ درصد این کشور مسیحی، ۱٫۹ درصد مسلمان و بقيه پيرو اديان ديگر يا بدون دين مي باشند.  زبان رسمی كشور آرژانتين اسپانیایی و واحد پول آرژانتین پزو است.

سياست و اقتصاد كشور آرژانتين

نظام سیاسی آرژانتین شامل جمهوری فدرالتوام با نمایندگان مردمی دموکراتیک پارلمانی است که رئیس جمهور به عنوان رئیس کشور و هم رئیس دولت محسوب مي شود و عملكرد رئيس جمهور به واسطه نظام چند حزبی كامل مي گردد. در قانون اساسی ۱۸۵۳ ، قواي كشور آرژانتین به شاخه‌های مجریه، مقننه، و قضایی در سطح ملی و ایالتی تفكيك گردید. در زمان فعلی، رئیس جمهور آرژانتین کریستینا فرناندز و خولیو کوبوس به عنوان معاون رئیس جمهور می‌باشند.

در تور آرژانتین شما شاهد کشوری داراي منابع طبیعی بسيار خواهید بود. پایه های صنعتي متنوع ، كشاورزي و صادرات بالا و جمعيتي با درصد بالاي اقشار با سواد از ويژگي هاي متمايز كننده اين كشور است ، همچنین نرخ بيكاري در اين كشور ٨.٥ درصد مي باشد. صنايع اصلي اين كشور شامل توليد نوشيدني ، قطعات خودرو ، لوازم خانگي و الكترونيكي ، مواد شيميايي ، صنايع پتروشيمي ، دارو ، فولاد و آلومينيم ، شيشه و سيمان ، پارچه و چرم است و آرژانتین در زمینه های فوق خودکفا می باشد.

سویا و روغن‌های گیاهی از كالاهاي اصلي صادراتي اين كشور مي باشد . همچنين گندم، ذرت، بلوط، ذرت ، دانه‌ های آفتابگردان  و میوه‌ ها و سبزیجات از محصولات صادراتي در بخش كشاورزي محسوب مي شود. گوشت گاو، شیر، محصولات چرم، پنیر نيز در اين كشور صادر مي شود.

آب و هوای کشور آرژانتين

كشور آرژانتين به علت داشتن ارتفاعات رشته کوه آند، داراي اقليم هاي متنوعي است. شمال اين کشور داراي تابستان های بسيار گرم و مرطوب مي باشد ؛ در حالي كه داراي زمستان های مطبوع و ملايم مي باشند. مرکز آرژانتین با تابستان هاي گرم با باران های شدید و زمستان های بسيار سرد شناخته مي شود؛ همچنين بزرگترين تگرگ هاي دنيا در نواحي غرب آرژانتين مشاهده مي شود. قسمت هاي جنوبی  تابستان هایی گرم و زمستانهایی سرد همراه با بارش سنگین برف در نقاط کوهستانی را تجربه می کنند. ارتفاعات بلندتر اين كشور شاهد شرايط اقليمي بسيار سردتري مي باشد.

بهترين زمان سفر با تور آرژانتین

در ماه های سپتامبر تا نوامبر و فوریه تا مارچ شاهد هوای مطبوع در كشور آرژانتين خواهید بود. آرژانتین در ماه ژانویه گرم می شود و مناطق ساحلی  آن بسيار شلوغ مي باشد. بهترین زمان سفر با تور آرژانتین اواسط ژوئن تا اکتبر است. در ماه‌های مارس، ژوئن، سپتامبر و نوامبر شاهد ارزان بودن تور آرژانتین هستيم .در طی این مدت هزينه مسافرت به اين كشور منحصر به فرد كمتر و همچنين شلوغي كمتري مشاهده مي شود و سفری لذت بخش را با آرامش کامل  خواهید داشت.

آب و هوای کشور آرژانتين

فرودگاه های مقصد در تور آرژانتين

 گردشگران براي سفر به كشور آرژانتين ، نخست به ويزاي مسافرت به اين كشور نياز دارند.

 در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی بین ایران و آرژانتین وجود ندارد و در پرواز به آرژانتین حداقل دارای 1 یا 2 توقف در کشورهای مختلف خواهيد داشت.

سفر از ايران به كشور آرژانتين از خطوط هوايي زير امكان پذير مي باشد:

١.هواپیمایی امارات Emirates Airlines

٢.هواپیمایی قطری Qatar Airways

٣.هواپیمایی لوفتهانزا Lufthansa Airlines

 ٤.هواپیمایی آلیتالیا Alitalia Airlines

٥.هواپیمایی ترکیش Turkish Airlines

جاذبه های تفريحي و گردشگري در تور آرژانتین

كشور آرژانتين سالانه ميزبان گردشگران بسياري از تمامي نقاط دنياست. مشاهده هنر و معماري آميخته با تمدن ديرينه و مناطق طبيعي و زيبا، تنها بخشي از ويژگي هاي سفر با تور آرژانتین است .در ادامه تعدادي از مكان هاي گردشگري و تفريحي موجود در تور آرژانتین را مشاهده خواهيد كرد:

كتاب فروشی El Ateneo Grand Splendid

يكي از کتابفروشی عجيب و مدرن در جهان ، در كشور آرژانتين واقع شده است . اين كتاب فروشي مجلل ميزبان سالانه حدود يك ميليون گردشگر از سراسر جهان مي باشد . علاقه مندان به كتاب و كتاب خواني در اين مكان گرد هم آمده و جالب است بدانید که تنها در سال ۲۰۰۷ تعداد خارق العاده ۷۰۰۰۰۰ کتاب در این کتابفروشی فروخته شد. معماري منحصر به فرد ، نقوش كم نظير در سقف ، مجسمه ها، نقاشی های دیواری و جعبه  تئاتر طراحي شده توسط هنرمندان ایتالیایی و آرژانتینی از ديگر جاذبه هاي اين كتاب فروشي است که در تور آرژانتین شاهد آن خواهید بود.

تئاتر کولون

 در سفر خود با تور آرژانتین شاهد اجرای موسیقی آکوستیک در تئاتر كولون باشيد. تنوع در معماري هاي متفاوت در اين مجموعه باعث جذب هنرمندان به این مكان شده است. اجراهاي بزرگ و با شكوه به همراه و فضای داخلی جذاب از جاذبه هاي اين مكان براي گردشگران در تور آرژانتین محسوب مي شود.

دریاچه سنگ مرمر كاررا

تركيب رنگ آبي فيروزه اي به همراه زيبايي خيره كننده سنگ هاي مرمر در اين مكان هر گردشگري را جذب خود مي كند . كاررا دومين درياچه عميق با آب شيرين در جنوب آمريكاي لاتين محسوب مي شود . پیشنهاد می شود که در تور آرژانتین حتما از این جاذبه ی گردشگری رویایی بازدید کنید و لذت ببرید ؛ همچنین می توانید تور قايق سواري را در اين مکان منحصر به فرد تجربه كنيد.

آبشارهای ایگواسو

 در شهر مرزي پورتو ایگواسو واقع در ایالت میسیونز (Misiones Province) آرژانتین آبشار هاي ايگواسو قرار دارد. فاصله آبشارهای ایگواسو از این شهر تنها ١٨ كيلومتر است. آبشارهای ایگواسو يكي از معروف ترين آبشار هاي دنيا با حجم آبي حدود ٣ برابر آب آبشارهای نیاگارا است. در سفر با تور آرژانتین اين جاذبه ي گردشگردي خارق العاده در بين دو كشور آرژانتین و برزیل را مشاهده خواهید کرد.

قبرستان ریکولتا

جاذبه ي گردشگري عجيب و معروف ديگري در تور آرژانتین قبرستان هاي ريكولتا است. شاید عجیب باشد اما این قبرستان یکی از مکان های مورد استقبال گردشگران آرژانتین می باشد. افراد مشهور بسياري از نويسندگان ، ديكتاتور ها و رئيس جمهور در اين مكان دفن شده اند. دروازه ورودی این قبرستان بیش از ۵ هکتار وسعت دارد و معماري متفاوت به سبك نئوكلاسيك همراه با مجسمه هاي كم نظير از ديگر ويژگي هاي این قبرستان می باشد.

معادن واندا در تور آرژانتین

اگر به سنگ و جواهرات علاقه مندید، معادن سنگ های قیمتی واندا را از دست ندهید. این معادن مركزي براي خريد جواهرات، سنگ هاي قيمتي و كريستال در تور آرژانتین می باشند . این معادن ارزشمند در ۴۷ کیلومتری پورتو ایگوازو قرار دارند.

پارک ملی ایگواسو

اين پارک ملی بزرگترين جنگل حفاظت شده در جنوب آمريكا مي باشد. مساحت آن بیش از ۵۵ هزار هکتار در آرژانتین است و ۱۷۰ هزار هکتار آن برزیل را مي پوشاند. جنگل های نیمه حاره ای اين پارك ۱۱۰۰ گونه پرنده و پستاندار از جمله گوزن، سمور و پلنگ آمریکایی را دارا می باشند. همچنين در تور آرژانتین شاهد موزه جانور شناسی و تاریخ طبیعی منحصر به فردي در این پارک خواهید بود.

کاسا روسادا

كاسا روسادا محل اصلي اقامت و كار رئیس جمهور آرژانتین می باشد. اين كاخ هاي صورتي رنگ در انتهای شرقی پلازا دی مایو، میدانی بزرگ که از سال ۱۵۸۰ پایه های بوینس آیرس در آن بنا شد، قرار دارد. در سال ۱۸۸۲  به دستور رئيس جمهور خولیو آرجنتینو روکا اين ساختمان ساخته شده است. در فضاي داخلي كاخ، مجسمه های نیم تنه مرمری رئیس جمهورهای گذشته، پلکان ایتالیا و موزه کاسا روسادا قرار دارد که بازدید از این مکان با تور آرژانتین امکان پذیر است.

رشته كوه هاي آند

در سفر رويايي خود با تور آرژانتین ، مناظر رشته كوه هاي آند را از دست ندهيد. سفري خارق العاده با قطار را درون ابرها با مناظر جنگل ها و طي ١٦ ساعت را تجربه كنيد. اين قطار گردشگري از شهر سالتا حركت مي كند و به سمت رشته كوه هاي آند روانه مي شود . اين سفر ٤٠٠ كيلومتري در تور آرژانتین وجود داشته و شما شاهد عبور از دره ها ، جنگل ها و كوه هاي مرتفع خواهيد بود.

يخچال هاي طبيعي پریتو مورنو

در تور آرژانتین شاهد يكي دیگر از جاذبه هاي عجيب و بسيار سرد طبيعت باشيد. یخچال طبیعی پریتو مورنو در پارک ملی واقع شده است و داراي مساحتی به طول ۱۵۰۰۰ فوت و عرض ۲۰۰ فوت مي باشد.

دره ماه

‌در منطقه ي واله دلا لونا، شاهد مناظري اسرار آميز و با قدمتي مربوط به دوران ترياسه باشيد. دره ماه كنام حيوانات روباه ها ، جغدها و كركس ها مي باشد. زيبايي خيره كننده ماه به همراه شكل و شمايل سنگ ها از جاذبه هاي متفاوت اين منطقه محسوب مي شود که شما در سفر خود با تور آرژانتین شاهد آن خواهید بود.

نهنگ‌ها در پاتاگونيا

در شهر پاتاگونیا ، نهنگ هاي غول پيكری را در فصل مهاجرت خود ببينيد. براي ديدن نهنگ ها كافي است در ماه‌های ژوئن تا دسامبر با تور آرژانتین با این کشور سفر كنيد.

آبشارهای ایگواسو

فروشگاه ها ومراكز خريد در تور آرژانتين

در شهر هاي كشور آرژانتين شاهد مراكز خريد متعدد و مدرن  خواهيد بود . محصولات چرمي از معروف ترين سوغاتي هاي كشور آرژانتين محسوب مي شود. صنایع دستی هنری و سنتی محلی آرژانتین شامل شکلاتهای باریلوچی ، کاشیهای رنگی پاژن ، زیورآلات و جواهرات نقره است .

مرکز خرید آلتو پالرمو

اگر به دنبال خريد پوشاك مارك هستيد اين مركز خريد را در بوئنوس آیرس از دست ندهيد . فروشگاه های زارا ، تامی، تیمبرلند، مک، گپ و نیو من از مراكز خريد معروف آن مي باشد که با تور آرژانتین حتما به آنجا خواهید رفت.

مرکز خرید آباستو

مرکز خرید آباستو متشكل از فروشگاه هاي متنوع ، رستوران و سالن تئاتر مي باشد؛ همچنين سالن بازي و موزه آموزشي نيز براي كودكان وجود دارد.

مرکز خرید پاسیو آلکورتا ( پالرمو)

 خريدي مطابق با مد روز از شاخه هاي اصلي مركز خريد پاسيو مي باشد . فروشگاه هاي بي شمار ، سوپر ماركت هاي متنوع و رستوران از ويژگي هاي اين مركز خريد در بوئنوس آیرس است.

سایر تورها :

جاذبه های گردشگری و تفریحی روسیه

تور روسیه

به جرأت می‌توان گفت حتی کسانی که چندان هم اهل سفر و گشت و گذار نیستند، رؤیای سفر به روسیه را در سر دارند. اگر

مطالعه »
بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی همدان

تور همدان

اگر قصد سفر به پایتخت تاریخ و تمدن ایران یعنی شهر همدان را دارید، بهتر است قبل از سفر کمی با این شهر تاریخی آشنایی

مطالعه »
تور دوسلدورف

تور دوسلدورف

کشور آلمان شهرها و مناطق دیدنی زیادی دارد که هر کدام جذابیت و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. تور دوسلدورف آلمان یکی از

مطالعه »
آشنایی با شهر آتن

تور آتن

کشور یونان یکی از کشور های اروپایی است که مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا است. شهر آتن یکی از شهرهای مهم کشور یونان

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند