تور کرواسی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بهترین زمان سفر با تور کرواسی

اگر قصد دارید در تور کرواسی شرکت کنید حتما از زیبایی های طبیعی و سواحل طولانی اش توصیفاتی شنیده اید. در این مقاله راجع به این کشور و زیبایی هایش مواردی را مطرح خواهیم کرد.

آشنایی با کشور کرواسی

تور کرواسی میزان سطح آگاهی شما از این کشور را افزایش می دهد، اما قبل از سفر حتما این بخش را مطالعه کنید و کمی با این کشور و فرهنگ مردمانش اشنا شوید. کرواسی از نظر زمانی یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است، و مردم آن به زبان کرواتی با یکدیگر صحبت می کنند. در ادامه اطلاعات بیشتری در خصوص این کشور مطرح میشود:

 1. پایتخت کرواسی شهر زاگرب است.
 2. واحد رسمی پول آن کونا است.
 3. پیش شماره کشور +385 است.
 4. موقعیت جغرافیایی این کشور مرکز و جنوب شرق اروپا است.
 5. بلندترین قله آن دینارا است که 1831 متر ارتفاع دارد.
 6. رودهای بزرگی از میان این کشور میگذرد.
 7. بیشتر از 1000 جزیره دارد که 48 تای آن مسکونی هستند.
 8. جمعیت این کشور 4 میلیون 190 هزار نفر است.
 9. اکثر مردمان ساکن این کشور مسیحی هستند.
 10. به هنر، تئاتر، موسیقی و سینما اهمیت بسیاری می دهد.

این کشور به هنر موسیقی اهمیت بسیاری می دهد و حدود 75 مرکز موسیقی در آن فعالیت دارد که هر کدام سبک های مخصوص به خود را تدریس می کنند. 37 هنرستان موسیقی و 5 مدرسه موسیقی نیز برای تحصیل در این رشته آماده خدمت رسانی هستند. امکان طی نمودن مراحل تحصیلات دانشگاهی در این رشته نیز مهیا است. اگر جزو آن دسته از افردی هستید که به موسیقی علاقه دارید حتما در تور کرواسی شرکت کنید و به مراکز موسیقی آن سری بزنید.

آشنایی با کشور کرواسی

آب و هوای کشور کرواسی

اگر میخواهید در تور کرواسی شرکت کنید لازم است که با نوع آب و هوای آنجا اشنایی داشته باشید بنابراین زمانی را نیز برای مطالعه این بخش اختصاص دهید. به طور کلی این کشور دارای دو نوع آب وهوا است یکی آب و هوای مناطق ساحلی و دیگری آب و هوای مناطق داخلی کشور، که در ادامه راجع به هر کدام اطلاعات بیشتری در اختیارتان میگذاریم.

بخش های ساحلی کرواسی دارای آب و هوای مدیترانه ای ست و فصل تابستانش گرم و سوزان است. در فصل زمستان نیز آب و هوایی معتدل و گاها مرطوب دارد که با آگاهی از نوع آب و هوای حاکم میتوانید زمان شرکت در تور کرواسی انتخاب نمایید.

تور کرواسی در فصل بهار و تابستان

مناطق ساحلی کشور در تابستان آب  هوای خشک و گرمی دارد و دمای هوا نیز به حدود 20 درجه می رسد البته گاها به 30 درجه هم رسیده است. همچنین خوب است بدانید که آب هوای تابستانی به فصل پاییزش نمی کشد. اگر در این فصل به کرواسی سفر کردید حتما از کرم ضد آفتاب و کلاه استفاده کنید که دچار سوختگی نشوید. اگر قصد دارید بخش زیادی از زمان خود را در مناطق ساحلی بگذرانید میتوانید فصل تابستان را برای شرکت در تور کرواسی برگزینید.

تابستان های این بخش ها بسیار گرم و سوزان است و اگر به این نوع آب و هوا علاقه ندارید، روزهای این فصل را برای شرکت در تور کرواسی انتخاب نکنید. گاها بادهای خنکی از روی دریاها به سمت مناطق داخلی می وزد که هوا را کمی خنک تر می کند، اگر این بادها نباشد گرمای هوا غیرقابل تحمل است. البته ناگفته نماند که همه مراکز دارای تهویه مناسب هستند و فقط اگر در هوای آزاد تردد داشته باشید ممکن است گرمای هوا آزارتان دهد.

بهار نیز فصل مناسبی برای شرکت در تور کرواسی ست. آب و هوای این فصل مطبوع است و بهترین زمان برای لذت بردن از تفریحات آبی ست. ملایمت هوای بهاری موجب آرامش تان خواهد شد.

تور کرواسی در فصل زمستان و پاییز

زمستان های تور کرواسی به مقصد مناطق ساحلی اش معتدل است، و گاها شاهد بارش های نیز خواهید بود. همچنین در فصل پاییز و زمستان نیز میتوانید شاهد روزهای آفتابی باشید و امکان پیدا کردن زمان مناسب برای رفتن به ساحل وجود دارد.

زمستان های این بخش از کشور سرد است و گاها به زیر صفر درجه می رسد بنابراین اگر قصد دارید در این فصل در تور کرواسی شرکت کنید حتما لباس گرم به همراه داشته باشید. از دیگر مواردی که در فصل زمستان مشاهده میشود بارش برف است که گاها نیز بسیار سنگی می باشد.

بهترین زمان سفر با تور کرواسی

اگر قصد دارید در تور کرواسی شرکت کنید در این بخش بهترین زمان های سفر به این کشور را مورد بررسی قرار می دهیم. ماه سپتامبر و می جزو بهترین زمان ها برای سفر به کشور کرواسی می باشد زیرا در این ماه ها آب دریا نیز گرم است و می توانید براحتی در آن شنا کنید، در این ماه ها گرمای هوا موجب آزارتان نخواهد شد و میتوانید اوقات خوبی را کنار ساحل سپری کنید.

فرودگاه زاگرب کشور کرواسی

این فرودگاه از مرکز شهر حدود 12 کیلومتر فاصله دارد، و نام آن از نام اولین رئیس جمهور کرواسی گرفته شده است. هر سال حدود 3 میلیون نفر در این فرودگاه تردد دارند و جایگاه بالایی را در بین فرودگاه های بین المللی به خود اختصاص داده است. البته ناگفته نماند که پرواز مستقیمی از تهران به پایتخت کرواسی وجود ندارد و میتوانید فرودگاه های دیگر شهرها را بعنوان مقصد انتخاب کنید. فاصله هوایی تهران تا این فرودگاه 3170 کیلومتر می باشد که حدود 4 ساعت و نیم تخمین شده می شود و البته این تایم بسته به شرایط تعیین می گردد. برخی از امکانات و تجهیزات این فرودگاه به شرح زیر است:

 1. وای فای رایگان در دسترس مسافرین قرار دارد.
 2. پارکینگی با گنجایش 1100 ماشین را دارا  می باشد.
 3. بخش پزشکی جهت فوریت های پزشکی تعبیه شده است.
 4. اتاق کودک جهت تعویض و رسیدگی به کودک در فرودگاه تعبیه شده است.
 5. سالن استراحت نیز دارد.
 6. امکان تبدیل ارز یا دریافت پول از دستگار خودپرداز نیز وجود دارد.

بهترین زمان سفر با تور کرواسی

جاذبه های گردشگری و تفریحی کرواسی

در این بخش از جذابیت های تور کرواسی به معرفی دیدنی های این کشور می پردازیم.

محله بالای شهر

در این محله قدیمی از شهر بناها و آثار تاریخی بسیاری دیده میشود و یا قدم زدن در خیابان هایش میتوانید از کف سنگ فرش شده اش لذت ببرید. پلکان و قطار کابلی دو راه رسیدن به این منطقه است، اگر از دیدن محله های قدیمی لذت می برید حتما در تور کرواسی شرکت کنید و به این منطقه سری بزنید. این مکان در بالای تپه قرار دارد و کلیسای سنت مارک را نیز در خود جای داده است، و بام متمایز کلیسا زیبایی دورنمای آن را صد چندان کرده است.

چشم زاگرب

این جاذبه یک سکو است که می توانید همه مناطق دیدنی شهر را از روی آن مشاهده کنید. اگر در تور کرواسی شرکت کردید بازدید از این مکان را از دست ندهید. اینجا یک نمای 360 درجه از پایتخت کرواسی را به نمایش می گذارد، زیبایی شهر در این مکان است که جلوه ای صد چندان به خود می گیرد.

کلیسای جامع زاگرب

کلیسای جامع از مهمترین و برترین آثار تاریخی کرواسی ست که حتما باید از آن دیدن کنید، این مکان به عنوان نماد پایتخت کرواسی شناخته می شود. این جاذبه طی سالیان دراز بارها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و هنوز نیز پابرجاست. برج های دوقلوی تعبیه شده در آن نمایی دو چندان به بنای کلیسا بخشیده است که از دور نیز قابل مشاهده است.

دیوارهای شهر قدیمی

دیوارهای شهر قدیمی در شهر دوبروونیک واقع شده است و یکی از جذابیت های تور کرواسی بشمار می اید. قدمت این دیوار به قرن 10 میلادی بازمیگردد و حدود 6 متر ارتفاع و ضخامت دارد. ناگفته نماند که در قرن های 13 و 14 مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، با قدم زدن روی 2 کیلومتر طول آن می توانید از نمای دریای آدریاتیک لذت ببرید، دو برج مینستا و بوکار در این مکان واقع شده است که سالانه میزبان گردشگران بسیاری ست. از مسیر تعبیه شده در سمت چپ دیواره پایل می توانید خود را به این دیوار برسانید. اگر در تور کرواسی شرکت کردید حتما بخشی از زمان خود را به بازدید از این جاذبه اختصاص دهید.

موزه روابط شکست خورده

این موزه نیز از دیگر جاذبه های گردشگری کرواسی ست که طرفداران بسیاری دارد. اینجا یک موزه متفاوت از وسایل شخصی ست که هر کدام روایتگر داستان عاشقی های بی سرانجام است. بازدید از این موزه را در برنامه های سفرتان قرار دهید مشابه آن را هیچ کجای دنیا نخواهید یافت. در ادامه به معرفی مراکز خرید کرواسی می پردازیم که برای تهیه سوغاتی میتوانید از این اطلاعات بهره مند شوید.

پارک ماکسیمیر

در تور کرواسی از پارک ماکسیمیر نیز دیدن کنید، این پارک قدمت زیادی دارد و برای لحظاتی شما را از ترافیک و شلوغی دور نگاه می دارد. این مکان پر شده از چشم اندازهای طبیعی که برای گردشگران خارجی و توریست ها بسیار دلپذیر می باشد. علاقمندان به آثار فرهنگی نیز می توانند به این مکان سر بزنند چرا که چند جاذبه فرهنگی را نیز در خود جای داده است. بازدید از باغ وحش زاگرب نیز از دیگر جذابیت های تور کرواسی ست که نباید آن را از دست بدهید.

جاذبه های گردشگری و تفریحی کرواسی

مراکز خرید در تور کرواسی

کرواسی دارای مراکز خرید متعددی ست که در ادامه تعدادی از آنها ذکر میشود.

مرکز خرید اونیو مال

مرکز خرید اینیو مال از وسیع ترین مراکز خرید کشور کرواسی ست که سالانه افراد زیادی برای خرید به آن مراجعه می کنند. در ادامه نکاتی راجع به این مرکز خرید ذکر می شود:

 1. نمایندگی اکثر برندهای برتر دنیا در این مرکز خرید شعبه دارند.
 2. موزه هنرهای معاصر در مقابل این مرکز خرید قرار دارد که همین بر ارزش آن بسیار افزوده است.
 3. رستوران های موجود در آن غذاهای متنوعی را سرو می کنند و تا پاسی از شب آماده ارائه خدمات به گردشگران هستند.
 4. دارای یک مجموعه سینمایی وسیع و بزرگ است که طرفداران بسیاری دارد.
 5. به راحتی می توانید به آن دسترسی داشته باشید.
 6. فرد با هر سلیقه ای که داشته باشد می تواند خریدهایش را در این مرکز انجام دهد.
 7. مساحت بخش تجاری آن 27 هزار متر مربع است.
 8. برای تفریح کودکان نیز چاره ای اندیشیده شده و یک منطقه بازی مخصوص فرزندان تان نیز طراحی و در مرکز خرید ذکر شده تعبیه شده است.
 9. در این مرکز هر وسیله و کالایی را می توانید بیابید و در کنار همه آنها سوپرمارک و داروخانه نیز وجود دارد.

مرکز خرید آرناسنتر

این مرکز خرید در پایتخت کرواسی واقع شده است، و در بخش جنوب غربی زاگرب قرار دارد. مدرن ترین مرکز تجاری به شمار می اید که معماری آن نیز چشم نواز و دیدنی ست. سقف شیشه ای به همراه آسانسور و پله برقی از دیگر خصوصیات این مرکز خرید است. در ادامه این بخش به تعدادی از خصوصیات منحصر به فرد این مرکز تجاری اشاره خواهیم داشت:

 1. مرکز آرنا سنتر دارای 10 فروشگاه با مساحت بالا و 200 فروشگاه با مساحت متوسط و یا کم می باشد.
 2. بزرگ ترین هایپرمارکت کرواسی نیز در این مرکز واقع شده است.
 3. غذاهای بین المللی رستوران های آن طعمی بی نظیر دارند.
 4. کودکان نیز در نظر گرفته شده اند و بخشی مختص آنها طراحی گردیده است بنابراین نگرانی در خصوص فرزندان تان نخواهید داشت.

اگر به کرواسی سفر کردید بخشی از خرید خود را در آرناسنتر انجام دهید چراکه اقلام ارائه شده در آن متنوع و با کیفیت هستند، همچنین برندهای معتبر دنیا در این مرکز نمایندگی دارند.

مرکز خرید پوینت

اینجا تنها یک مرکز خرید نیست بلکه میتوان نام مرکز تفریحی را بر روی آن گذاشت. امکانات این مرکز به شرح زیر است:

 1. رستوران و کافه های متنوع
 2. بزرگترین سالن ورزشی غرب شهر در این مرکز واقع شده است.
 3. بانک
 4. سالن زیبایی برای بانوان و آقایان
 5. منطقه ای زیبا برای تفریح کودکان

برای یکبار هم که شده حتما از این مرکز خرید دیدن کنید.

مرکز خرید سیتی سنتر وان شرقی

اگر در تور کرواسی شرکت کردید به سیتی سنتر وان شرقی نیز سر بزنید. این مکان مساحتی حدود 130 هزار مترمربع دارد و در سال 2012 بنا شده است. پارکینگ رایگان آن گنجایش 2400 ماشین را دارد و این مورد یکی از برترین مزیت های مرکز خرید سیتی سنتر است.معلولان نیز براحتی می توانند در محدوده سیتی سنتر تردد داشته باشند چون مکان هایی خاص برای آنها تعبیه شده است. ناگفته نماند که چندین مرتبه جایگاه برترین مرکز خرید از دیدگاه مشتری را به خود اختصاص داده است. اگر در تور کرواسی شرکت کردید بازدید از این مرکز را از دست ندهید. در اینجا به تعدادی از جاذبه ها و مراکز خرید کشور کرواسی اشاره شد.

سایر تورها :

بهترین زمان برای شرکت در تور ایسلند

تور ایسلند

اگر می خواهید در تور ایسلند شرکت کنید این مقاله را مطالعه نمایید. این کشور میراث وایکینگ هاست و در قاره اروپا واقع شده است،

مطالعه »
مکان های دیدنی در سفر با تور آذربایجان

تور آذربایجان

تور آذربایجان برای سفر به این کشور برنامه ریزی شده است. قبل از سفر با تور آذربایجان توصیه می شود اطلاعاتی در رابطه با این

مطالعه »

تور سن پترزبورگ

با شرکت در تور سن پترزبورگ میتوانید از برترین و زیباترین شهر روسیه دیدن نمایید، این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری ست که بازدید

مطالعه »
بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی کوش آداسی

تور کوش آداسی

گردشگران بسیاری برای رفتن به تور کوش آداسی استقبال نشان می دهند. این جزیره تا شهرستان مرکزی آیدین در ترکیه فاصله ای به اندازه 70

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند