بورسیه تحصیلی قبرس

آیا می دانید بورسیه تحصیلی قبرس یکی از روش هایی است که اجازه می دهد به سادگی در این کشور اقامت موقت و در نهایت اقامت دائم اخذ کنید؟ چقدر از شرایط بورسیه تحصیلی در قبرس مطلع هستید؟ قطعا افرادی که قصد دارند به این کشور سفر کنند در صدد هستند که اطلاعات خود را در ابتدا تکمیل کرده و سپس اقدام کنند به این ترتیب در این مقاله به زبانی ساده می خواهیم یک سری اصول مهم در خصوص بورسیه تحصیلی قبرس و همینطور شرایط تحصیل در این منطقه و وقت سفارت قبرس جهت اخذ ویزا را مورد بررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

تحصیل در کشور قبرس

این کشور دارای موقعیت های تحصیل و شغلی بسیار قدرتمندی است و بودجه قابل قبولی برای دانشجویانی که توانسته اند بورسیه تحصیلی قبرس را دریافت کنند در نظر می گیرد، اینطور که مشخص است رشته هایی مانند مدیریت دارای پتانسیل کاری بسیار قدرتمند در این کشور هستند. در نظر داشته باشید که از نظر آب و هوا و همینطور تغذیه قبرس از دسته کشور های رتبه دار محسوب می شود.

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی قبرس

در هر ترم تحصیلی دو متقاضی می توانند از کشورهای مختلف خارجی از بورسیه تحصیلی قبرس به صورت تمام رایگان بهرمند شوند. سایر افراد می توانند از بورسیه قبرس به صورت 50 درصد بهرمند شوند. به این ترتیب توانسته اند که نمره 8 را کسب کنند و به نوعی از 50 درصد تخفیف شهریه بهرمند می شوند. البته ظرفیت بورسیه تحصیلی در کشور قبرس به صورت دوره ای تغییر می کند و اینطور که مشخص است افراد می توانند با پیگیری دقیق میزان ظرفیت های هر دانشگاه مسیر بورسیه تحصیلی کشور قبرس را برای خود آسانتر کنند.

شرایط دیگری که دیده می شود در خصوص افرادی است که ابتدا نتوانستند بورسیه تحصیلی در قبرس را به صورت 100 درصد اخذ کنند. این افراد باید یک ترم در دانشگاه را با هزینه خود تحصیل کنند در صورتی که در پایان ترم اول 3 نمره از 4 نمره را اخذ کرده باشند به سادگی می توانند از ترم های بعد به عنوان دستیار استاد به فعالیت مشغول شده و کمک هزینه های که در بورسیه تحصیلی در قبرس قرار داده شده است را به دست آورند. گاه دیده شده است که وی می تواند تحصیل خود را در لاین رایگان بگذراند. مرجع ارائه دهنده بورسیه تحصیلی قبرس هیئت ارزیابی بورس است که به طور مقطعی اقدام به بورسیه تحصیلی قبرس می نماید.

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی قبرس

نحوه دریافت و گزینش بورسیه تحصیلی قبرس

یکی از روش های بورسیه تحصیلی قبرس شرکت در آزمون هایی است که تعدادی از دانشگاه های قبرس به صورت سالانه و گاه دوره ای برگزار می کنند. دانشگاه خاور یکی از دانشگاه های بسیار بزرگ و مشهور در قبرس است که هر ساله بورسیه تحصیلی را در قالب آزمون یوس و آلس برگزار می کند. در این آزمون افراد باید قبولی و نمره قابل قبول را اخذ کنند تا بتوانید وارد مراحل بعد برای مهاجرت شوندو آزمون سوی برای لاین دیپلم به بالا و آلس برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا برگزار می شود که شامل افراد خارجی است.

شما باید در طول 3 سال تحصیل خود در دبیرستان معدل بالای 17 داشته باشید و البته دوره پیش دانشگاهی خود را نیز با معدل بالای 15 طی کرده باشید. در دوره پیش دانشگاهی اگر رشته شما پزشکی و سایر رشته های وابسته به پزشکی باشد می تواند معدل در وضعیت 14 نیز اعلام شود اما هنرستان ها و رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی باید معدل بیشتر از 15 داشته باشند.

موضوع حایز اهمیت این است که بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شود و شما باید مدرک تافل و یا آیتلس اخذ کرده باشید تا بتوانید بورسیه تحصیلی قبرس را بدست آورید. در قبرس موسسه هایی برای کسب مدرک زبان برای شما در نظر گرفته شده است اما هم هزینه های آن بالاتر است و هم سختگیری ها در این مسیر بیشتر از ایران است، در صورتی که زمان یک ساله دارید بهتر است که مدرک زبان را در کشور خودتان دریافت کنید و حداقل یکبار در تور قبرس شرکت کنید.

مدارک مورد نیاز جهت بورسیه تحصیلی قبرس

  • در ابتدا فرد متقاضی باید فرم درخواست بورسیه تحصیلی قبرس را به طور دقیق تکمیل و امضا کند، این به صورت اینترنتی قابل دانلود است و البته هر دانشگاه فرم مخصوص به خود را دارد.
  • شما در پوشه مدرک خود باید دو قطعه عکس به زمینه سفید ارائه دهید و البته باید عکس جدید گرفته شده باشد.
  • پاسپورت شما باید دارای 6 ماه اعتبار باشد و البته دو صفحه خالی برای مهر و امضا داشته باشد. کپی پاسپورت نیز باید ارائه داده شود.
  • افرادی که در مقطع لیسانس می خواهند در این کشور تحصیل کنند باید مدرک دیپلم خود را ارائه دهند. البته مدرک اصلی نزد خودتان می ماند و تنها کپی کفایت می کند.
  • افرادی که قصد دارند در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه قبرس را اخذ کنند باید در ابتدا در خواست خود را در مقطع تحصیلی نامبرده ارائه دهند و البته شرایط سنی این افراد مورد بررسی قرار می گیرد. در نهایت نیز باید مدرک شخصی و همینطور تحصیلی خود را به دانشگاه مربوطه ارسال کنند.
  • دانشگاه مقصد گواهی مبنی بر پذیرش و یا رد شما را ارسال می کند و در صورت پذیرش فرم دیگری ارائه داده می شود که باید به درستی تکمیل شود.

اینطور که مشخص است نمی توان گفت که تمامی لاین های بورسیه تحصیلی قبرس رایگان است بنابراین بررسی حساب بانکی فرد متقاضی با توجه به دانشگاه و مقطعی که قبول شده است قطعا اعمال خواهد شد. اگر فرد متقاضی بتواند بورسیه تحصیلی قبرس را در نوع 100 درصد دریافت کند دیگر نیازی به ارائه گردش مالی خود ندارد. شما می توانید بورسیه قبرس در تمامی رشته ها به جز رشته پزشکی اخذ کنید. افرادی که قصد دارند در مقطع دکترا به این کشور سفر کنند باید 10 هزار دلار برای هر ترم پرداخت کنند. البته گاه دیده می شود که بین 25 الی 50 درصد تخفیف برای دانشجویان در این دوره طبق ایده های پژوهشی که دارند در نظر گرفته می شود. اگر فرد در دوره های پزشکی و البته داروسازی دارای معدل بالا باشد و یا به نوعی از مدارس تیزهوشان ورود به دانشگاه قبرس کرده باشد گاه می تواند شامل طرح بورسیه تحصیلی کشور قبرس شود.

مدارک مورد نیاز جهت بورسیه تحصیلی قبرس

مدرک زبان در بورسیه تحصیلی کشور قبرس

در قوانین مدارک بورسیه تحصیلی کشور قبرس گزینه مبنی بر تاکید در خصوص اخذ مدرک زبان دیده نمی شود اما عملا بدون داشتن این مدرک بورسیه تحصیلی قبرس برای شما بی معنی است، کلیه تدریس ها در دانشگاه های قبرس به زبان انگلیسی است. بنابراین بهتر است که هرچه زودتر مدرک زبان در این زمینه را کسب کنید.

انواع بورسیه تحصیلی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس طبق اصولی که مشخص شد آسان است، شما به هرحال برای اخذ بورسیه تحصیلی قبرس باید حرفی برای زدن داشته باشید، معدل، طرح درسی، نوع پژوهش و هدف تحصیل شما هرچقدر قوی تر باشد این مسیر را ساده تر می کند. در بررسی های اخیر مشخص شد که افرادی که بورسیه تحصیلی در قبرس را اخذ می کنند می توانند با گذراندن یک دوره تخصصی وارد  بازار کار شده و برای همیشه اقامت دائم این کشور را اخذ کنند و در نهایت شرایطی برای مهاجرت به قبرس برای خانواده این افراد نیز فراهم خواهد آمد.

بورسیه پژوهشی قبرس

یکی دیگر از روش های بورسیه قبرس مخصوص افرادی است که به هر دلیل معدل بالا در دوره دبیرستان کسب نکرده اند. اگر فردی ایده ای پژوهشی و بسیار قدرتمند و غیر تکراری داشته باشد، می تواند خود را در گروه بورسیه تحصیلی ببیند. به این ترتیب که در ابتدا ایده خود را از طریق فرم های مربوطه ارسال می کنید، سپس زمانی برای بررسی ایده های شما صرف می شود و در صورتی که ایده شما به اندازه کافی گسترده و قابل قبول بود باید یک گواهی ارائه دهید که این ایده به اسم قبرس به ثبت خواهد رسید، در این مسیر به مدت 12 ماه می توانید بورسیه تحصیلی قبرس را دریافت کرده و در پژوهشکده دانشگاه مربوطه به تحقیق در خصوص پژوهش مورد نظرتان بپردازید به این ترتیب در صورتی که پس از یک سال با پیشرفت واضحی همراه بودید بورسیه تحصیلی کشور قبرس تمدید می شود و برای سال دوم نیز نیاز به پرداخت هزینه ندارید.در نظر داشته باشید چنین طرح هایی هزینه های زندگی و مسکن شما را نیز در بر می گیرد بنابراین مشخص است که طرح ارائه شده از سوی شما باید بسیار قدرتمند باشد. درصورتی که پس از 3 سال پیاپی بتوانید در این کشور به پژوهش بپردازید به شما اجازه داده می شود که خانواده خود را نیز به همراه ببرید .

بورسیه پژوهشی قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس با طرح کار

نوع دیگری از بورسیه تحصیلی کشور قبرس دیده می شود که شاید بتواند آن را کارافرینی در تحصیل نام نهاد. در واقع شما باید فرم مخصوص به کارآفرینی و تحصیل را تکمیل کنید، در این فرم مشخص می شود که شما ایده و طرح کاری ضمن تحصیل دارید و به سادگی می توانید بورسیه تحصیلی قبرس را کسب کنید. در این مسیر عموما دولت قبرس از شما استقبال می کند. در نظر داشته باشید که کارآفرینی شما باید زمینه علمی پژوهشی داشته باشند و تنها در داخل دانشگاه صورت پذیرد، البته چنین طرح هایی تنها در بعضی از دانشگاه های قبرس در نظر گرفته می شود و شاید انتخاب دانشگاه برای شما با تنوع بسیار کمی همراه باشد.

شما باید 50 درصد بودجه مورد نیاز برای کارآفرینی را داشته باشید و البته پس از گذشت یک سال می توانید از صندوق های حمایت مالی که دولت قبرس در اختیار افراد قرار می دهد استفاده کنید و هزینه های خود را بسیار کاهش دهید. شما باید طرح کارآفرینی خود را در لاین افزایش درآمد و اقتصاد کشور پیش ببرید و تنها وجود ایده غیر تکراری در این زمینه قابل قبول نخواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های قبرس

بسیاری از دانشگاه های قبرس در یک سری رشته ها به طور سالانه و به صورت مشروط اقدام به بورسیه تحصیلی می کنند. در این مسیر در واقع دانشگاه به دنبال یک سری افراد در زمینه های کاری متفاوت است. این طور که مشخص است افراد می توانند علاوه بر تحصیل در بخشی که دانشگاه در نظر گرفته است به کار نیز مشغول شوند و حقوق مختصری دریافت کنند.

گاه فردی در یکی از دانشگاه های قبرس موفق به اخذ بورسیه تحصیلی می شود این فرد می تواند پس از تحصیل یک ترم در این دانشگاه در صورتی که معدل قابل قبولی کسب نمود به درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه دیگری که ما اینجا آن را دانشگاه مهمان نام می بریم نماید. به این ترتیب طبق یک سری بررسی ها مشخص می شود که او می تواند از چنین طرحی بهره مند شود یا خیر. البته کمک هزینه هایی که در خصوص تحصیل خود دریافت می کنید متفاوت است و این موضوع بستگی به معدل شما و همینطور رشته تحصیلی و دانشگاه مربوطه دارد. دقت کنید که قوانین بورسیه تحصیلی قبرس به صورت دوره ای تغییر می کند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه های قبرس

بورسیه تحصیلی قبرس از دیگر کشورها

گاه مسیر بورسیه قبرس بر عکس است. در واقع یک سری از دانشگاه های قبرس طرف قرار داد با کشورهای مختلفی هستند به این معنی که فرد متقاضی می تواند با هزینه دولت مبدا خود در قبرس درس خوانده و یا بورسیه تحصیلی قبرس را اخذ کند به این ترتیب شرطی که در نظر گرفته شده است این است که فرد متقاضی باید پس از اتمام تحصیل به دانشگاه خود بازگردد و به مدت دوره ای مشخص اقدام به کار کند. در این میسر تعهد به خدمت وجود دارد و حقوق دریافتی برای فرد بسیار محدود است.

دریافت ویزای تحصیلی برای بورسیه قبرس

به هرحال برای اینکه بتوانید در قبرس تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی دریافت کنید، اخذ ویزای تحصیلی با توجه به دانشگاه پذیرش شما درجه بندی شده و گاه آسان و گاه بسیار دشوار است. در نظر داشته باشید که شما در ابتدا باید فرم مربوطه را تکمیل کنید، سپس اعلام خواهد شد که آیا می توانید وقت سفارت دریافت کنید یا خیر. در صورت تایید برای شما لیستی از تاریخ های باز نشان داده می شود که می توانید یک تاریخ را طبق زمان آزاد خود انتخاب کنید. به این ترتیب باید در روز مصاحبه حضور به عمل آورید، با توجه به نوع بورسیه قبرس یک سری سوالات پرسیده می شود که باید به درستی به آن پاسخ دهید، طبق بررسی های اخیر مشخص شده است که اخذ ویزای تحصیلی به وسیله بورسیه تحصیلی در قبرس بسیار آسانتر از زمانی است که شما نتوانسته اید بورسیه تحصیلی قبرس را دریافت کنید.

در پوشه مدارک شما دعوت نامه دانشگاهی که قرار است در آن تحصیل کنید باید قرار داده شود به این ترتیب می توانید به ویزای تحصیلی نزدیکتر شود. به طور کلی ارائه ویزا بین 3  الی 5 هفته زمان می برد و در این تایم در صورتی که مدرک شما ناقص باشد باید نمونه های تکمیلی مدرک را فراهم سازید. آسان و یا سخت بودن ویزای تحصیلی برای بورسیه تحصیلی قبرس بستگی به رشته و میزان رزومه شما دارد در واقع اگر فرد دارای پیشینه پژوهشی بسیار استاندارد باشد می تواند به سادگی ویزای تحصیلی دریافت کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.