وقت سفارت جمهوری چک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های وقت سفارت

تماس با کارشناسان :

وقت سفارت جمهوری چک

در این مقاله راجع به وقت سفارت جمهوری چک و مراحل اخذ ویزا برای کسب اجازه ورود به این کشور صحبت خواهیم کرد. جمهوری چک بخشی از اتحادیه اروپاست و در ناحیه اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور جزو معاهده شینگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید. در ادامه راجع به مدارک لازم برای ارائه به سفارت صحبت خواهیم کرد.

وقت سفارت جمهوری چک

برای دریافت ویزای جمهوری چک نیاز به تعیین وقت سفارت دارید تا بتوانید در زمان تعیین شده به آنجا مراجعه و مدارک تان را ارائه دهید. هر ویزا مدارک خاصی را نیاز دارد بنابراین قبل از تعیین وقت سفارت جمهوری چک با توجه به هدف سفر خود نوع ویزای درخواستی را تعیین کنید تا بتوانید اطلاعات دقیقی در خصوص مدارک لازم برای آن ویزا کسب نمایید. توجه در تهیه مدارک بسیار مهم است چراکه در صورت خطا ممکن است با مشکل مواجه شوید. وقت سفارت جمهوری چک برای این است که شما مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید به همین دلیل همراه ایمیل ارسالی برای دریافت وقت هرگز مدارک دیگری از جمله کپی پاسپورت یا … را ارسال نکنید. نکات دیگر که باید آنها را مد نظر قرار دهید به شرح زیر است:

 • حداقل 2 ماه قبل از تاریخ سفر خود برای اخذ وقت سفارت جمهوری چک اقدام نمایید.
 • اگر قصد سفر در ایام پرمسافر را دارید نیز زودتر نسبت به طی کردن مراحل مربوط به اخذ ویزا اقدام نمایید، چراکه ممکن است در تاریخ مقرر موفق به اخذ ویزا نشوید و برنامه ریزی هایتان مختل شود.
 • از ساعت 9 تا 9:30 صبح افرادی که مدارک ناقص ارائه داده اند و موارد تکمیلی را برای ثبت در پرونده مهیا کرده اند در الویت رسیدگی هستند، همچنین افرادی که قرار است رای نهایی صدور ویزا برای آنها صادر شود نیز میتوانند در این تایم مراجعه نمایند و درخواست رسیدگی را داشته باشند.

وقت سفارت جمهوری چک

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت جمهوری چک:

 • ارائه پاسپورت ایرانی الزامی ست، پاسپورت فرد متقاضی باید حداقل 3 ماه پس از انقضای ویزا اعتبار داشته باشد و داشتن دو صفحه خالی نیز الزامی ست. همراه این موارد ارائه کپی صفحه اول پاسپورت و ویزاهای قبلی البته بدون مهر و گذرنامه های قبلی الزامی ست. دقت کنید که حتما نباید اصل ویزاهای قبلی را ارائه دهید و میتوانید از آنها کپی تهیه کنید و در پرونده مدارک بگذارید.
 • فرم مربوط به اخذ ویزا باید بصورت تایپ شده و دارای مهر باشد، پر کردن همه بخش های آن نیز الزامی ست. فرم کودکانی که زیر 15 سال سن دارند را باید یکی از والدین امضا کنند. از سایت سفارت میتوانید رفم مربوطه را دانلود نمایید.
 • یک قطعه عکس در ابعاد 3*4 نیز باید ارائه گردد، این عکس باید جدیدا گرفته شده باشد و پس زمینه اش سفیدرنگ باشد. توجه کنید که هرگز نباید عکس را به فرم منگنه کنید و میتوانید به وسیله چسب مایع آن را روی فرم بچسبانید.
 • در وقت سفارت جمهوری چک تعیین شده باید هزینه ویزا را نیز به یورو پرداخت نمایید.
 • اخذ بیمه پزشکی نیز از ضرورت های سفر است و باید در طول مدت اقامت تان معتبر باشد در غیر اینصورت با مشکلات جدی مواجه میشوید. اگر تقاضای دریافت ویزای مولتی را دارید باید بیمه پزشکی تان نیز مولتی باشد که این نکته حتما مد نظر قرار خواهد گرفت و در صورت عدم تطابق مجبور به طی کردن همه مراحل از ابتدا خواهید بود.
 • رزرو بلیط هواپیما بصورت رفت وبرگشت که با تاریخ رزرو هتل و همچنین اعتبار ویزا هماهنگی لازم را داشته باشد. در وقت سفارت جمهوری چک ملزم به ارائه بلیط های ذکر شده هستید و در صورت عدم ارائه قطعا درخواست تان رد خواهد شد.
 • ارائه گواهی تمکن مالی نیز الزامی ست، این گواهی تضمین میکند که شما از عهده مخارج برخواهید آمد.
 • گواهینامه محل اقامت نیز باید ارائه گردد، اگر دعوتنامه دارید، شخص دعوت کننده با ذکر آدرس خود محل اقامت شما را مشخص میکند و اگر دعوتنامه ندارید با ارائه اطلاعات رزرو هتل میتوانید از این مرحله گذر کنید.
 • اظهارنامه بانکی نیز باید ارائه گردد در کنار آن مدارک نشان دهنده گردش سه ماه اخیر حساب نیز الزامی ست.
 • گواهی ثبات اجتماعی و اقتصادی نیز باید در پرونده مدارک قرار گیرد. مصاحبه کننده به این مورد توجه بسیاری خواهد کرد.
 • شناسنامه فرد متقاضی باید ترجمه گردد و حاوی مهر دارالترجمه باشد.
 • صفحه ابتدایی دفترچه بیمه نیز باید ترجمه گردد و حاوی مهر دارالترجمه باشد.
 • ارائه اسناد مالکیت در صورت وجود نیز الزامی ست.

در ادامه نیز مدارکی که باید افراد دارای شغل های متفاوت ارائه کنند شرح داده میشود، مثلا اگر کارمند بانک هستید باید مدارکی که ذکر میشود را در وقت سفارت تعیین شده به همراه داشته باشید:

 • مقامات: در وقت سفارت جمهوری چک که به بخش کنسولی مراجعه میکنید باید حکم انتصاب و پرینت آخرین حقوق تان را به همراه داشته باشید.
 • کارمندان: این دسته از افراد نیز باید گواهی استخدام خود را همراه با دیگر مدارک ارائه دهند. مدارکی چون پرینت سه ماه آخر حقوق دریافتی، گواهی لازم مبنی بر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودن یا معادل آن نیز باید ارائه گردد.
 • تاجران: تاجران نیز باید پس از اخذ وقت سفارت جمهوری چک مدارکی چون گواهی ثبت بازرگانی، گواهی عضویت در یک بیمه درمانی را ارئه دهند.
 • بازنشستگان: این دسته از افراد متقاضی نیز باید گواهی دریافت مستمری بازنشستگی را ارائه دهند.
 • دانش آموزان: اگر فرد متقاضی سن قانونی ندارد باید مدارک مرتبط با تمکن مالی والدین خود را ارئه دهد. در مواردی ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و یا کارت دانش آموزی نیز چاره ساز خواهد بود.
 • افراد فاقد شغل: کسانی که شغل خاصی ندارند باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانند و مدارکی دال بر داشتن ملک و زمین را به سفارت ارائه دهند. اسناد ملکی علاوه بر تضمین بازگشت شما میتواند میزان تمکن مالی شما را نیز مشخص کند و روند طی شدن مراحل اخذ ویزا را بهبود ببخشد.

مدارک مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت جمهوری چک:

نحوه درخواست وقت سفارت جمهوری چک

هنگامی که تصمیم به دریافت ویزا گرفتید ابتدا باید وقت سفارت جمهوری چک را اخذ نمایید. برای دریافت وقت سفارت جمهوری چک باید یک ایمیل حاوی اطلاعات زیر را به آدرس پست الکترونیکی درج شده روی سایت سفارت ارسال نمایید:

 1. نام و نام خانوادگی فرد متقاضی دریافت وقت سفارت جمهوری چک
 2. نوع ویزای درخواستی
 3. هدف فرد از سفر و همچنین مدت زمانی که قصد اقامت در آنجا را دارد.
 4. شماره تماس جهت ارتباط مستقیم

مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت

اخذ وقت سفارت جمهوری چک نزدیک به دو ماه زمان نیاز دارد بنابراین حتما 60 روز قبل از زمان تعیین شده برای سفر نسبت به دریافت وقت اقدام نمایید و به این نکته دقت داشته باشید که هیچ مدرکی نباید در ایمیل ارسالی ضمیمه گردد چون هیچ کدام مورد توجه قرار نخواهند گرفت.

هزینه تعیین وقت سفارت جمهوری چک

در وقت سفارت جمهوری چک که تعیین شده است باید هزینه مربوط به ویزا را نیز پرداخت نمایید، به طور معمول برای پرداخت نمیتوانید از کارت اعتباری و یا کارت بانکی استفاده کنید بنابراین پول نقد به میزان تعیین شده همراه داشته باشید و مطلع باشید که هزینه باید به یورو پرداخت گردد. میزان هزینه ای که باید در وقت سفارت جمهوری چک تعیین شده پرداخت نمایید: این هزینه برای بزرگسالان 60 یورو و برای کودکان 35 یورو میباشد، البته ناگفته نماند که منظور از کودکان بچه های 6 تا 12 سال است.

مدت زمان مورد نیاز جهت تعیین وقت سفارت

سفارت جمهوری چک در ایران

سفارت جمهوری چک در فرمانیه تهران واقع شده است و در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکلی باید به آدرس درج شده در زیر مراجعه نمایید:

 • فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره 36

برای انجام امور به صورت آنلاین نیز باید به سایت رسمی سفارت مراجعه نمایید و از خدمات آنها بهره بگیرید. امکان دریافت وقت سفارت جمهوری چک بصورت آنلاین نیز فراهم شده است. این سفارت در ساعات 8:30 صبح تا 16:30 بعد از ظهر آماده ارائه خدمات حضوری یه شما عزیزان میباشد.

 • شماره تلفن: ۲۶۱۱۸۸۵۱

بخش کنسولی سفارت از ساعت 9 الی 12 روزهای یکشنبه تا پنج شنبه آماده ارائه خدمات میباشد، و بطور معمول باید از ایمیل ذکر شده در سایت برای ارتباط با این بخش بهره بگیرید چرا که هر ساعت مختص انجام مراحلی خاص است و اگر بدون هماهنگی مراجعه حضوری داشته باشید ممکن است پاسخگوی سوالات تان نباشند. متقاضیان دریافت وقت سفارت جمهوری چک باید از عملکرد دقیق بخش کنسولی اطلاع داشته باشند تا بدانند چه ساعت هایی میتوانند برای رفع مشکلات شان از طریق این بخش اقدام نمایند. جزئیات خدمات ارائه شده در روزهای هفته به شرح زیر میباشد: روز یکشنبه و کسانی که زمان مصاحبه را دریافت کرده اند.

افرادی که متقاضی دریافت ویزای کوتاه مدت هستند و وقت سفارت جمهوری چک را از قبل دریافت کرده اند میتوانند در این روز از هفته برای تحویل مدارک به بخش کنسولی مراجعه نمایند. توجه داشته باشید که بدون تعیین زمان هرگز نمیتوانید درخواست ارائه مدارک و رسیدگی به درخواست تان را داشته باشید بنابراین حتما از قبل، وقت بگیرید. هزینه ویزا نیز باید به یورو پرداخت گردد.

خدمات ما جهت تسهیل در اخذ وقت سفارت جمهوری چک

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که وقت لازم برای طی کردن و تهیه مدارک لازم را ندارید همه کارهای خود را به ما بسپارید. خدمات مجموعه ما در جهت تسهیل روند صدور ویزا ارئه شده است و پس از بسته شدن یک قرارداد میتواند مسولیت همه مراحل از مرحله دریافت نوبت تا صدور ویزا را بر عهده بگیرد، اما خوب است بدانید که در مواردی حضور شخص در سفارت الزامی ست و نمیتوانید شخصی را جایگزین خود کنید چون مصاحبه کننده قصد دارد با شما ملاقات کند.

حتما چند ماه زودتر برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید چون با توجه به طولانی بودن روند صدور ویزا و مراحل مصاحبه ممکن است ویزا پس از تاریخ برنامه ریزی شده برای سفرتان صادر گردد و دیگر به کارتان نیاید. در این مقاله همه نکات لازم در خصوص دریافت زمان مصاحبه مطرح شد در صورت داشتن هر گونه سوال و یا وجود هر گونه ابهام میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید، در خصوص خدمات دریافت وقت سفارت فوری جمهوری چک نیز راهنمای شما خواهند بود.

سایر وقت سفارت ها :

دریافت وقت سفارت اوکراین برای ویزای بلند مدت

وقت سفارت اوکراین

دریافت وقت سفارت اوکراین یکی از مراحل مهم برای اخذ ویزا است. کشور اوکراین در اروپای شرقی واقع شده است و سواحل تابستانی زیبایی دارد.

مطالعه »
هزینه اخذ وقت سفارت دانمارک

وقت سفارت دانمارک

دانمارک را می توان یکی از کشور های فعال اقتصادی اروپایی دانست. این کشور علاوه بر اقتصاد قوی از جاذبه های گردشگری بی شماری نیز
مطالعه »
انواع وقت سفارت لوکزامبورگ

وقت سفارت لوکزامبورگ

اگر قصد سفر به کشور لوکزامبورگ را دارید، برای گرفتن ویزای این کشور باید ابتدا اقدام به گرفتن وقت سفارت لوکزامبورگ کنید. برای گرفتن وقت سفارت

مطالعه »
وقت سفارت یونان

وقت سفارت یونان

در این مطلب سعی دارید در خصوص ویزای یونان و همینطور مراحل اخذ وقت سفارت یونان بپردازیم. اگر قصد سفر به یونان دارید می توانید
مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند