وقت سفارت جمهوری چک

اخذ تضمینی وقت سفارت جمهوری چک با حداقل هزینه و در کمترین زمان

وقت سفارت جمهوری چک را به راحتی و بدون دردسر بگیرید 

 • اخذ وقت فوری بدون معطلی
 • وقت سفارت تضمینی با ارزانترین قیمت
 • پانزده سال سابقه درخشان در خصوص اخذ ویزای جمهوری چک
 • پاسخگویی از 9 صبح تا 6 عصر توسط کارشناسان اقامت و ویزای جمهوری چک

نظر مشتریان ما

من و همسرم با کمک شرکت سفریار موفق شدیم اولين ويزای شنگن خودمان را دریافت کنیم. خدمات بسيار عالی و پاسخگويی کارشناسان محترم به همراه قيمت مناسب، به تجربه ای شیرین و بدون استرس تبديل شد.

سرکار خانم عبادی
کارمند

تشكر ميكنم از كادر قوی و مديريت سفریار كه در كمترين زمان و با بيشترين و بهترين كيفيت خدمت رسانی كردند و امروز ويزای شينگن آلمان رو دريافت كردم. از بابت آسودگی و سهولت انجام کار بسیار سپاسگزارم.

جناب آقای رضوانی
مدیر شرکت پارس بهار

فایل صوتی سفارت چک

 • مدارک مهم سفارت چک
 • نکات ضروری در وقت سفارت
 • بهترین راه گرفتن وقت سفارت
 • روش دریافت وقت سفارت

مراحل اخذ وقت سفارت جمهوری چک

در مرحله اول کافیست اطلاعات مختصری از خودتان به ما بدهید مابقی مراحل را با خیالی آسوده به ما بسپارید

توضیحاتی در خصوص وقت سفارت جمهوری چک

در این مقاله راجع به وقت سفارت جمهوری چک و مراحل اخذ ویزا برای کسب اجازه ورود به این کشور صحبت خواهیم کرد. جمهوری چک بخشی از اتحادیه اروپاست و در ناحیه اروپای مرکزی واقع شده است. این کشور جزو معاهده شینگن است و برای سفر به آن باید ویزای شینگن دریافت کنید. در ادامه راجع به مدارک لازم برای ارائه به سفارت صحبت خواهیم کرد.

سفارت جمهوری چک در ایران

این سفارت در ساعات 8:30 صبح تا 16:30 بعد از ظهر آماده ارائه خدمات حضوری یه شما عزیزان میباشد. سفارت جمهوری چک در فرمانیه تهران واقع شده است و در صورت داشتن هر گونه سوال یا مشکلی باید به آدرس درج شده در زیر مراجعه نمایید:

فرمانیه، خیابان بوستان، کوچه نسترن، شماره 36

سفارت جمهوری چک در ایرانبخش کنسولی سفارت از ساعت 9 الی 12 روزهای یکشنبه تا پنج شنبه آماده ارائه خدمات میباشد، و بطور معمول باید از ایمیل ذکر شده در سایت برای ارتباط با این بخش بهره بگیرید چرا که هر ساعت مختص انجام مراحلی خاص است و اگر بدون هماهنگی مراجعه حضوری داشته باشید ممکن است پاسخگوی سوالات تان نباشند. متقاضیان دریافت وقت سفارت باید از عملکرد دقیق بخش کنسولی اطلاع داشته باشند تا بدانند چه ساعت هایی میتوانند برای رفع مشکلات شان از طریق این بخش اقدام نمایند. جزئیات خدمات ارائه شده در روزهای هفته به شرح زیر میباشد:

دریافت ویزای کوتاه مدت جمهوری چک در روزهای هفته

افرادی که متقاضی دریافت ویزای کوتاه مدت هستند و وقت سفارت جمهوری چک را از قبل دریافت کرده اند میتوانند در روز یکشنبه برای تحویل مدارک به بخش کنسولی مراجعه نمایند. توجه داشته باشید که بدون تعیین وقت سفارت هرگز نمیتوانید درخواست ارائه مدارک و رسیدگی به درخواست تان را داشته باشید بنابراین حتما از قبل، وقت بگیرید. هزینه ویزا نیز باید به یورو پرداخت گردد.

 • افرادی که مایل به دریافت ویزای کوتاه مدت هستند و از قبل اقدام به دریافت وقت سفارت کرده اند میتوانند در روز دوشنبه برای تکمیل مراحل بعد به سفارت مراجعه نمایند. همچنان که در برنامه های روز یکشنبه گفته شد بدون دریافت وقت سفارت نمیتوانید هیچکدام از مراحل مربوط به رسیدگی و اخذ ویزا را طی نمایید و در صورت مراجعه بدون گرفتن نوبت فقط وقت تان را بیهوده تلف کرده اید.
 • پنجشنبه، این روز نیز مختص افراد متقاضی برای ویزای کوتاه مدت است که از قبل وقت سفارت جمهوری چک را دریافت کردهاند.
 • در روز سه شنبه متقاضیان دریافت ویزای بلندمدت باید به بخش کنسولی مراجعه کنند، دقت داشته باشید که بدون دریافت وقت سفارت عملی در خصوص رسیدگی به درخواست تان صورت نخواهد گرفت.

وقت سفارت جمهوری چک

برای دریافت ویزای جمهوری چک نیاز به تعیین وقت سفارت دارید تا بتوانید در زمان تعیین شده به آنجا مراجعه و مدارک تان را ارائه دهید. هر ویزا مدارک خاصی را نیاز دارد بنابراین قبل از تعیین وقت سفارت جمهوری چک با توجه به هدف سفر خود نوع ویزای درخواستی را تعیین کنید تا بتوانید اطلاعات دقیقی در خصوص مدارک لازم برای آن ویزا کسب نمایید. توجه در تهیه مدارک بسیار مهم است چراکه در صورت خطا ممکن است با مشکل مواجه شوید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت جمهوری چک

هنگامی که تصمیم به دریافت ویزا گرفتید ابتدا باید وقت سفارت از کشور جمهوری چک را اخذ نمایید. برای دریافت وقت سفارت فوری باید یک ایمیل حاوی اطلاعات زیر را به آرس پست الکترونیکی درج شده روی سایت سفارت ارسال نمایید:

 • نام و نام خانوادگی فرد متقاضی دریافت وقت سفارت
 • نوع ویزای درخواستی
 • هدف فرد از سفر و همچنین مدت زمانی که قصد اقامت در آنجا را دارد.
 • شماره تماس جهت ارتباط مستقیم
 • مدارک مورد نیاز وقت سفارت جمهوری چک جهت اخذ ویزا
 • ارائه پاسپورت ایرانی الزامی ست، پاسپورت فرد متقاضی باید حداقل 3 ماه پس از انقضای ویزا اعتبار داشته باشد و داشتن دو صفحه خالی نیز الزامی ست. همراه این موارد ارائه کپی صفحه اول پاسپورت و ویزاهای قبلی البته بدون مهر و گذرنامه های قبلی الزامی ست. دقت کنید که حتما نباید اصل ویزاهای قبلی را ارائه دهید و میتوانید از آنها کپی تهیه کنید و در پرونده مدارک بگذارید.
 • فرم مربوط به اخذ ویزا باید بصورت تایپ شده و دارای مهر باشد، پر کردن همه بخش های آن نیز الزامی ست. فرم کودکانی که زیر 15 سال سن دارند را باید یکی از والدین امضا کنند. از سایت سفارت میتوانید رفم مربوطه را دانلود نمایید.
 • یک قطعه عکس در ابعاد 3*4 نیز باید ارائه گردد، این عکس باید جدیدا گرفته شده باشد و پس زمینه اش سفیدرنگ باشد. توجه کنید که هرگز نباید عکس را به فرم منگنه کنید و میتوانید به وسیله چسب مایع آن را روی فرم بچسبانید.
 • در وقت سفارت تعیین شده باید هزینه ویزای جمهوری چک را نیز به یورو پرداخت نمایید.
 • اخذ بیمه پزشکی نیز از ضرورت های سفر است و باید در طول مدت اقامت تان معتبر باشد در غیر اینصورت با مشکلات جدی مواجه میشوید. اگر تقاضای دریافت ویزای مولتی را دارید باید بیمه پزشکی تان نیز مولتی باشد که این نکته حتما مد نظر قرار خواهد گرفت و در صورت عدم تطابق مجبور به طی کردن همه مراحل از ابتدا خواهید بود.
 • رزرو بلیط هواپیما بصورت رفت وبرگشت که با تاریخ رزرو هتل و همچنین اعتبار ویزا هماهنگی لازم را داشته باشد. در وقت سفارت جمهوری چک ملزم به ارائه بلیط های ذکر شده هستید و در صورت عدم ارائه قطعا درخواست تان رد خواهد شد.
 • ارائه گواهی تمکن مالی نیز الزامی ست، این گواهی تضمین میکند که شما از عهده مخارج برخواهید آمد.
 • گواهینامه محل اقامت نیز باید ارائه گردد، اگر دعوتنامه دارید، شخص دعوت کننده با ذکر آدرس خود محل اقامت شما را مشخص میکند و اگر دعوتنامه ندارید با ارائه اطلاعات رزرو هتل میتوانید از این مرحله گذر کنید.
 • اظهارنامه بانکی نیز باید ارائه گردد در کنار آن مدارک نشان دهنده گردش سه ماه اخیر حساب نیز الزامی ست.
 • گواهی ثبات اجتماعی و اقتصادی نیز باید در پرونده مدارک قرار گیرد. مصاحبه کننده به این مورد توجه بسیاری خواهد کرد.
 • شناسنامه فرد متقاضی باید ترجمه گردد و حاوی مهر دارالترجمه باشد.
 • صفحه ابتدایی دفترچه بیمه نیز باید ترجمه گردد و حاوی مهر دارالترجمه باشد.
 • ارائه اسناد مالکیت در صورت وجود نیز الزامی ست.

مدارک مورد نیاز برای دریافت وقت سفارت جمهوری چکدر ادامه نیز مدارکی که باید افراد دارای شغل های متفاوت ارائه کنند شرح داده میشود، مثلا اگر کارمند بانک هستید باید مدارکی که ذکر میشود را در وقت سفارت تعیین شده به همراه داشته باشید:

 • مقامات: در وقت سفارت فوری که به بخش کنسولی مراجعه میکنید باید حکم انتصاب و پرینت آخرین حقوق تان را به همراه داشته باشید.
 • کارمندان: این دسته از افراد نیز باید گواهی استخدام خود را همراه با دیگر مدارک ارائه دهند. مدارکی چون پرینت سه ماه آخر حقوق دریافتی، گواهی لازم مبنی بر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودن یا معادل آن نیز باید ارائه گردد.
 • تاجران: تاجران نیز باید پس از اخذ وقت سفارت تضمینی مدارکی چون گواهی ثبت بازرگانی، گواهی عضویت در یک بیمه درمانی را ارئه دهند.
 • بازنشستگان: این دسته از افراد متقاضی نیز باید گواهی دریافت مستمری بازنشستگی را ارائه دهند.
 • دانش آموزان: اگر فرد متقاضی سن قانونی ندارد باید مدارک مرتبط با تمکن مالی والدین خود را ارئه دهد. در مواردی ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و یا کارت دانش آموزی نیز چاره ساز خواهد بود.
 • افراد فاقد شغل: کسانی که شغل خاصی ندارند باید تمکن مالی خود را به اثبات برسانند و مدارکی دال بر داشتن ملک و زمین را به سفارت ارائه دهند. اسناد ملکی علاوه بر تضمین بازگشت شما میتواند میزان تمکن مالی شما را نیز مشخص کند و روند طی شدن مراحل اخذ ویزا را بهبود ببخشد.

دریافت وقت سفارت کشور جمهوری چک برای انواع ویزاها

 • وقت سفارت برای ویزای تحصیلی جمهوری چک
 • وقت سفارت برای ویزای توریستی جمهوری چک
 • وقت سفارت جمهوری چک برای ویزای تجاری
 • وقت سفارت برای ویزای کاری جمهوری چک

وقت سفارت جمهوری چک برای ویزای توریستی

اگر قصد سفر به صورت خانوادگی را دارید بهتر است بصورت جداگانه برای دریافت ویزا اقدام نمایید چراکه احتمال گرفتن جواب مثبت و صدور ویزا افزایش خواهد یافت، کودکان نیز باید رضایت والدین خود را بصورت کتبی و محضری به سفارت ارائه دهند در صورت راضی نبودن والدین به درخواست ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تعیین وقت سفارت فوری و تضمینی جمهوری چک

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که وقت لازم برای طی کردن و تهیه مدارک لازم را ندارید همه کارهای خود را به ما بسپارید. خدمات مجموعه ما در جهت تسهیل روند صدور ویزا ارئه شده است و پس از بسته شدن یک قرارداد میتواند مسولیت همه مراحل از مرحله دریافت نوبت تا صدور ویزا را بر عهده بگیرد، اما خوب است بدانید که در مواردی حضور شخص در سفارت الزامی ست و نمیتوانید شخصی را جایگزین خود کنید چون مصاحبه کننده قصد دارد با شما ملاقات کند. حتما چند ماه زودتر برای دریافت وقت سفارت اقدام نمایید چون با توجه به طولانی بودن روند صدور ویزا و مراحل مصاحبه ممکن است ویزا پس از تاریخ برنامه ریزی شده برای سفرتان صادر گردد و دیگر به کارتان نیاید.

تاثیر دعوتنامه در تعیین وقت سفارت جمهوری چک

در وقت تعین شده باید دعوتنامه خود را نیز ارائه دهید، وجود دعوتنامه در مدارک روند صدور ویزا را تسهیل میکند. اصل صداقت نیز باید در متن دعوتنامه رعایت شده باشد. مصاحبه کننده روی اهداف سفر شما بسیار حساس است و اگر کوچکترین تناقضی مشاهده کند در صدور تاییدیه دچار تردید میشود. هدف شما از سفر در دعوتنامه ارسالی نیز ذکر شده است پس دقت کنید همه موارد با هم تطابق داشته باشند. اگر هنگام اخذ وقت سفارت تضمینی به تاریخ دعوتنامه تان دقت نکنید ممکن است با مشکلاتی روبرو شوید، بعنوان مثال اگر تاریخ دعوتنامه دریافتی متعلق به 3 هفته بعد باشد و سفارت 1 ماه بعد به شما نوبت بدهد، آن زمان دیگر دعوتنامه معتبر نخواهد بود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی و همچنین تطابق وقت سفارت جمهوری چک تعیین شده با تاریخ اعتبار دعوتنامه از شخص ارسال کننده دعوتنامه بخواهید که تاریخ را دو ماه بعد از زمانی که دعوتنامه جمهوری چک به دست شما میرسد درج کند تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری شود.

تاثیر دعوتنامه در تعیین وقت سفارت جمهوری چکهزینه وقت سفارت جمهوری چک

در وقت سفارت جمهوری چک که تعیین شده است باید هزینه مربوط به ویزا را نیز پرداخت نمایید، به طور معمول برای پرداخت نمیتوانید از کارت اعتباری و یا کارت بانکی استفاده کنید بنابراین پول نقد به میزان تعیین شده همراه داشته باشید و مطلع باشید که هزینه باید به یورو پرداخت گردد. این هزینه برای بزرگسالان 60 یورو و برای کودکان 35 یورو میباشد، البته ناگفته نماند که منظور از کودکان بچه های 6 تا 12 سال است.

نکاتی در مورد دریافت وقت سفارت کشور چک

وقت سفارت کشور جمهوری چک برای این است که شما مدارک لازم را به سفارت ارائه دهید به همین دلیل همراه ایمیل ارسالی برای دریافت وقت هرگز مدارک دیگری از جمله کپی پاسپورت یا … را ارسال نکنید. نکات دیگر که باید آنها را مد نظر قرار دهید به شرح زیر است:

 1. حداقل 2 ماه قبل از تاریخ سفر خود برای اخذ وقت سفارت اقدام نمایید.
 2. اگر قصد سفر در ایام پرمسافر را دارید نیز زودتر نسبت به طی کردن مراحل مربوط به اخذ ویزا اقدام نمایید، چراکه ممکن است در تاریخ مقرر موفق به اخذ ویزا نشوید و برنامه ریزی هایتان مختل شود.
 3. از ساعت 9 تا 9:30 صبح افرادی که مدارک ناقص ارائه داده اند و موارد تکمیلی را برای ثبت در پرونده مهیا کرده اند در الویت رسیدگی هستند، همچنین افرادی که قرار است رای نهایی صدور ویزا برای آنها صادر شود نیز میتوانند در این تایم مراجعه نمایند و درخواست رسیدگی را داشته باشند.

نکاتی که باید هنگام مراجعه در زمان وقت سفارت رعایت نمایید:

 1. لباس رسمی بپوشید بطوریکه راحت باشید.
 2. صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهید، اگر مصاحبه کننده کوچکترین دروغی در حرف ها و پاسخ های شما مشاهده نماید درخواست تان را رد خواهد کرد.
 3. پاسخ های کوتاه بدهید.
 4. اضطراب و استرس را از خود دور کنید.
 5. همه مدارک ذکر شده را به همراه داشته باشید چرا که نبود هر کدام موجب عقب افتادن روند صدور ویزا خواهد شد و در مواقعی نیز مجبور به دریافت مجدد وقت سفارت جمهوری چک میشوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.