بلیط هواپیمای ازمیر

در حالی که شما قصد تهیه بلیط هواپیمای ازمیر را دارید و می‌خواهید به ترکیه سفر کنید، باید بدانید ازمیر کجاست و اطلاعاتی کلیدی و مهم را در رابطه با سفر به این شهر زیبا و تاریخی در ترکیه که حتی اسمش در کتاب مقدس نیز آمده است را داشته باشید. امروزه تور ترکیه و شهرهای بزرگ آن مثل استانبول آنکارا و در نهایت ازمیر، مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی و همچنین گرداشگرانی از سراسر دنیا، تور آنکارا می‌باشد چرا که هزینه‌ها در این شهر ترکیه نسبت به سایر شهرهای آن کمتر است و شما می‌توانید با کمترین هزینه از زیباترین جاذبه‌های این شهر باستانی دیدن کنید و خاطره‌ای به یادماندنی برای خود و همراهانتان رقم بزنید. با تهیه بلیط هواپیمای ازمیر تعطیلاتی به یاد ماندنی و دل پذیر داشته باشید و از ترکیه که عموی ایران لقب گرفته است، خاطره‌ای زیبا به ایران بیاورید. در ادامه برای یافتن اطلاعت بیشتر در رابطه با تهیه بلیط ازمیر همراه ما باشید تا قبل از سفر و تهیه بلیط هواپیمای ازمیر آمادگی‌های لازم را کسب کنید.

درباره شهر ازمیر

ازمیر بعد از می توانید از تور استانبول و آنکارا بزرگترین شهر ترکیه می‌باشد که در کرانه دریای اژه واقع شده است استفاده کنید. در ازمیر شما می‌توانید زیبایی‌های بسیاری را مشاهده کنید و تعطیلاتی دلپذیر با تهیه بلیط ازمیر برای خودتان رقم بزنید. در کنار دریای اژه شما می‌توانید 3 ساختار متفاوت را ببینید یکی از آن‌ها باغ‌های زیتون‌ و دیگری جنگل‌هایی با درختان برافراشته کاج و در نهایت ساحل‌های سنگی و صخره‌ های‌ بزرگ هستند که با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید از مناظر مختلف دیدن کنید و لذت خود را دو چندان کنید. انتهای شهر ازمیر به کوه‌های سنگی ختم می‌شود. این شهر ساختار پلکانی دارد جالب است بدانید که هومر شاعر بزرگ و پر آوازه‌ی یونانی در این شهر ساکن بوده است. ازمیر دارای دانشگاه‌های بزرگ و موفقی در زمینه مهندسی بوده و البته از نظر صنعتی و تجاری از شهرهای پر آوازه‌ی ترکیه محسوب می‌شود و می‌توان آن را قطب تجاری ترکیه نامید. شما با تهیه بلیط هواپیمای ازمیر شانس دیدن آن را خواهید داشت.

درباره شهر ازمیر

فرهنگ مردم شهر ازمیر

کشور ترکیه به دلیل هم جواری با قاره اروپا تا حدودی از فرهنگ و آداب و رسوم خود دوری گرفته است ولی مردم شهر ازمیر بسیار سعی کرده‌اند که از فرهنگ کهن خود پاسداری کنند و به آداب و رسوم خود پایبند باشند و سعی دارند که زبان مادری خود یعنی زبان ترکی را حفظ کنند و با توجه به این که در این شهر با تور ازمیر رفت و آمد دارند و به زبان انگلیسی تکلم می‌کنند ولی مردم ازمیر تمایل زیادی به یادگیری این زبان ندارند. مردم ازمیر بسیار به خانواده اهمیت می‌دهند و به اصطلاح خانواده دوست هستند و مردمی خون گرم هستند. داشتن چند همسر در فرهنگ مردم ازمیر غیر قانونی بوده و بعد از ازدواج زن از نام خانوادگی همسر خود استفاده می‌کند.

آب و هوای شهر ازمیر

ازمیر هم مانند ایران عزیزمان دارای آب و هوای چهار فصل است و شما می‌توانید زمان تهیه بلیط هواپیمای ازمیر را با آب و هوای ایرانمان مطابقت دهید. یعنی ازمیر ترکیه در تابستان‌ها چون در کنار دریا واقع شده است مانند شمال ایران دارای آب و هوای شرجی است و در ماه مرداد ممکن است گرمای هوا برای شما طاقت فرسا شود. البته اگر قصد بازدید از اماکن روباز را در ازمیر ترکیه ندارید باز هم می‌توانید در ماه مرداد به این شهر سفر کنید چرا که تمامی مراکز تجاری هتل‌ها و رستوران‌ها کولرهای گازی دارند. از نظر ما بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ازمیر فصل بهار می‌باشد که هوا خیلی بهاری و معتدل است و نسیم و بادهای موسمی شهر را تلطیف می‌کنند. در زمستان و پاییز هم لازم نیست نگران سرمای هوا باشید چرا که این شهر زیبا دارای زمستان‌های ملایمی است. البته لباس‌های گرم جای زیادی را در چمدان شما نخواهند گرفت.

اطلاعات پرواز و فرودگاه های ازمیر

تنها فرودگاه ازمیر که پنجمین فرودگاه پر رفت و آمد در ترکیه است، عدنان مندس نام دارد که به نام یکی از نخست وزیران اسبق ترکیه نام گذاری شده است. با تهیه بلیط هواپیمای ازمیر پرواز شما در 18 کیلومتری شهر زیبای ازمیر ترکیه به زمین خواهد نشست و سفر شما آغاز خواهد شد. این فرودگاه در سال 1987 بهره برداری شد و در سال 2008 پایانه پروازهای خارجی آن به راه افتاد. این فرودگاه دارای دو پایانه بوده یکی برای پروازهای داخلی و دیگری برای خارجی‌ها می باشد. راه‌های بسیاری برای خارج شدن از فرودگاه عدنان مندس ازمیر وجود دارد. یکی از این راه‌ها سوار شدن به اتوبوس هایی است که هر 15 دقیقه یکبار مسافرین را سوار می‌کنند و در تمام ایستگاه‌های گردشگری و هتل‌ها توقف دارند. همچنین می‌توانید از تاکسی‌ها نیز استفاده کنید. تاکسی‌ها هزینه نسبتاً بالاتری را از شما دریافت خواهند کرد. مترو هم می‌تواند یکی از گزینه‌های شما برای خروج از فرودگاه با تهیه بلیط ترکیه باشد.

تهیه بلیط هواپیمای ازمیر

با شرکت در تور مارماریس و سفر به ازمیر برای تهیه بلیط هواپیمای ازمیر حتماً لازم نیست که شما به یک دفتر هواپیمایی مراجعه کنید و با توجه به سطح پیشرفت تکنولوژی می‌توانید در منزل بنشینید و با رایانه خود به آسانی و بدون اتلاف وقت و انرژی بلیط هواپیمای ازمیر را برای خود تهیه کنید. برای این کار وارد یک سایت معتبری شوید که دارای نماد اعتبار الکترونیک باشد و تجربه فروش بلیط را داشته باشد. در این سایت مبدأ خود را فرودگاه امام انتخاب کنید و مقصدتان را فرودگاه عدنان ماندس انتخاب کنید. تعداد همراهانتان تاریخ رفت و بازگشتتان را مشخص کنید و در نهایت نوع پروازی که می خواهید را از بین انواع فرست کلاس، اکونومی یا بیزینس کلاس، انتخاب کنید.

تهیه بلیط هواپیمای ازمیر

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیمای ازمیر

برای تهیه بلیط ازمیر بهترین فصل بهار است. شما باید بلیط هواپیما ازمیر خود را قبل از اینکه شهر شلوغ شود تهیه کنید تا بتوانید سفری آسان و راحت به این شهر داشته باشید. در نتیجه بهترین زمان برای اینکه بلیط ازمیر خود را برای فصل بهار رزرو کنید، ماه بهمن است.

در زمان تهیه بلیط هواپیمای ازمیر حواستان به فصل سفر باشد و اینکه چه وسایلی را با توجه به فصل سفر باید با خود ببرید چرا که آفتاب ازمیر خیلی تند است و حتماً باید کرم‌های مخصوص را همراه داشته باشید و اینکه در زمستان لباس گرم ببرید. در زمان تهیه بلیط به سایتی که از آن بلیط می‌خرید دقت کنید که حتماً دارای نشان اعتبار الکترونیک باشد و اطلاعاتی مانند مقدار بار مجاز، ترانسفر فرودگاهی به هتل و سایر موارد را حتماً با پشتیبانی سایت چک کنید.

مدارک مورد نیاز برای تهیه بلیط هواپیمای ازمیر

برای تهیه بلیط هواپیمای ازمیر شما باید ویزای توریستی این کشور را پیش از تهیه بلیط ازمیر تهیه کنید. برای این کار ابتدا باید تعداد روزهای سفرتان را در این کشور مشخص کنید. چرا که اگر قصد داشته باشید کمتر از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید، اصلاً نیازی به تهیه ویزا ندارید و فقط باید توجه کنید که در پاسپورتتان مهر خورده شود تا در زمان خروج از این کشور دچار مشکل نشوید. در تهیه بلیط هواپیمای ازمیر اگر قصد دارید بیش از 90 روز در این کشور ساکن شوید حتماً باید در این کشور ملک داشته باشید. شرایط برای اخذ ویزا دانشجویی و شغلی متفاوت است.

معرفی شرکت‌های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیما ازمیر

در ایران برای تهیه بلیط بسیاری از کشورها به دلیل تحریم‌ها نمی‌توان به آن کشورها پرواز مستقیم داشت و باید برای سفر به این کشورها به کشورهای همسایه سفر کرد و پرواز غیر مستقیم داشت. اما ترکیه از این قاعده مستثنی است و شما برای تهیه بلیط ازمیر می‌توانید به طور مستقیم یک پرواز برای این شهر تهیه کنید. از جمله ایر لاین هایی که از فرودگاه امام به ازمیر پرواز دارند می‌توان ترکیش ایر اطلس جت و ماهان و هما و ایران ایر و قشم ایر را نام برد.

معرفی شرکت‌های هواپیمایی جهت خرید بلیط هواپیما ازمیر

قیمت بلیط هواپیمای ازمیر

قیمت بلیط هواپیمای ازمیر در فصل‌های مختلف سال متفاوت است و قطعاً در فصل‌هایی که فستیوال برگزار می‌شود و توریست های زیادی از این شهر بازدید می‌کنند، بالطبع قیمت بلیط هواپیما ازمیر بیشتر می‌شود. البته باید توجه داشت که با توجه به نوسانات قیمت ارز در کشور ما قیمت بلیط دچار دگرگونی‌های بسیاری خواهد شد و نمی‌توان نرخ ثابتی را برای بلیط ازمیر بیان کرد اما به طور پایه قیمت بلیط هواپیمای ازمیر از 500 هزار تومان تا 3 میلیون تومان متغیر است و شما می‌توانید بلیط هواپیمای ازمیر را به آسانی تهیه کنید.

رزرو هتل‌ های ازمیر با تهیه بلیط هواپیمای ازمیر

در تور آنتالیا و همچنین در شهر ازمیر ترکیه شما برای اقامت هم می‌توانید از هتل‌ها و هم از هاستل ها استفاده کنید. با تهیه بلیط ازمیر شما باید هتل یا هاستل خودتان را نیز رزرو کنید. از هتل‌های معروف ازمیر می‌توان به هتل 5 ستاره هیلتون اشاره کرد و با توجه به تعداد ستاره‌های آن می‌توان به امتیازات این هتل از قبیل رستوران، فروشگاه، جکوزی، محل نگهداری کودک، پارک آبی، ساحل اختصاصی، اینترنت بی سیم در اتاق ها و… اشاره کرد. از دیگر هتل‌های این شهر می‌توان به هتل رامادا اینکور، هتل ام ونپیک و هتل مجلل کران پلازا ازمیر اشاره کرد. اما برای کسانی که علاقه به اقامتی کم هزینه دارند هاستل ها گزینه مناسبی هستند. از هاستل های معروف ازمیر می‌توان به هاستل آلیزتی ارینگا، هاستل آریاگا، سیسکود سانس و هاستل لاروندا تگوسیگالپا اشاره کرد.

در زمان اقامت در ازمیر حتماً به این نکته توجه داشته باشید که در ازمیر هم مانند هر شهر توریستی و بزرگ، سارقینی همواره در کمین شما هستند و باید از وسایل خود به خوبی مراقبت کنید تا خاطره‌ای خوش از این شهر داشته باشید. حتماً به زمان تحویل گرفتن و تحویل دادن کلید اتاق‌های هتل دقت کنید تا دچار مشکل نشوید. تمام اماکن گردشگری که قصد دارید در ازمیر ببینید را بررسی کنید و راه‌های رسیدن به آن‌ها را چک کنید. در سفر لبخند زدن و ارتباط برقرار کردن با مردم محلی را فراموش نکنید تا از سفر خود به ترکیه و شرکت در تور بدروم و ازمیر نهایت لذت را ببرید.

رزرو هتل‌ های ازمیر با تهیه بلیط هواپیمای ازمیر

غذاهای معروف ازمیر ترکیه

ازمیر به عنوان یکی از شهرهای مهم ترکیه به شمار می‌رود بنابراین اگر در تور آلانیا شرکت کرده اید حتما به این شهر هم سر بزنید. این شهر دارای غذاهای لذیذ و خوش مزه‌ای است که در صورت سفر به این شهر توصه می‌کنیم حتماً آن ها را تست کنید. از معروف‌ترین غذاهای مردم ترکیه بورک می‌باشد که توصیه می‌کنیم بورک شهر ازمیر را حتماً امتحان کنید. کوفته که به آن چی کوفته گفته می‌شود از بلغور پیازچه، انواع ادویه و ترشیجات درست می‌شود. سوپ عدس که از عدس درست شده و مزه دهنده اصلی آن آب لیموی تازه می‌باشد. اسکندر کباب که از گوشت و ادویه جات درست شده و بر روی نان پیتا سرو می‌شود. لاهما جون که از گوشت ادویه و رب انار ترش درست شده و بر روی نان تهیه می‌شود، اشاره کرد.

بهترین مراکز خرید در شهر ازمیر

چون شهر ازمیر یکی از مراکز مهم تجاری کشور ترکیه محسوب می‌شود بدون شک یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید در تور کوش آداسی می‌باشد و مراکز تجاری و خرید مهم و بزرگی دارد. یکی از بهترین بخش‌های یک مسافرت خوب و به یادماندنی خرید کردن و گرفتن سوغاتی برای عزیزان و دوستان است. اما اگر شما نمی‌خواهید هزینه زیادی را برای این امر صرف کنید ما خرید در اوت لت‌ها را به شما توصیه می‌کنیم. همان گونه که می دانید اوت لت به مکان‌هایی گفته می‌شود که اغلب مجموعه هایی از مارک ها و برندهای متفاوت که اجناس آن ها کمی قدیمی شده و در اصطلاح امروزه مد محسوب نمی‌شوند اما از کیفیت خوبی برخوردار هستند وجود دارد و با قیمت مناسب عرضه می‌شود.

در ازمیر مراکز بزرگ و زیبایی نیز برای خرید وجود دارد که از جمله آنها به مرکز خرید اپیتیوم که اجناس متنوعی از جمله کیف و کفش، لباس، طلا و جواهر، رستوران، مراکز تفریحی، پیست پاتیناژ، اتاق کودک و هر آن چه برای یک خرید به یاد ماندنی و روزی خوب نیاز است در خود جای داده است. مرکز خرید فروم برنوا هم از دیگر مکان‌های خرید مهم و بزرگ ازمیر به شمار می‌رود که برای کسانی که خرید کردن در فضای بسته را دوست ندارند به دلیل فضای باز این مرکز خرید و گشت و گذار در این مکان را توصیه می‌کنیم. یکی دیگر از مراکز خرید شهر ازمیر که بنایی تاریخی دارد و حدود صد سال از قدمت آن می‌گذرد مرکز خرید کناک پییر می‌باشد. از دیگر مکان‌ها و مراکز شهر ازمیر می‌توان به مرکز خرید اوزدلیک، نوادا، پارک بورنوا، اژه پارک و اگوار اشاره کرد.

بهترین مراکز خرید در شهر ازمیر

جاذبه های دیدنی‌ و گردشگری ازمیر

شهر ازمیر به واسطه تاریخی و توریستی بودن مکان‌های دیدنی فراوانی دارد که چند مورد آن را به شما معرفی می‌کنیم. از جمله مکان‌های دیدنی ازمیر باغ وحش آن است که در آن انواع حیوانات درنده و اهلی نگهداری می‌شود و مکانی بسیار جالب و دیدنی برای کودکان است حداقل برای بازدید کامل از این باغ وحش باید 5 ساعت زمان اختصاص داد.

برج ساعت که در میدان کوناک قرار دارد یکی از مکان‌های معروف و تاریخی این شهر است که توسط یک معمار فرانسوی طراحی و ساخته شده است ولی ساعتی که در وسط این برج قرار دارد هدیه‌ای از طرف امپراطور آلمان بوده است. اگر مایل هستید که دور نمای شهر ازمیر را از مکانی مرتفع تماشا کنید، حتماً به قلعه کادفیه که قدمت آن به 4 قرن پیش از میلا مسیح می‌رسد بروید.

علاقه مندان به ساحل و تفریحات ساحلی نیز بدون شک در سفر به ازمیر kordonboyn را انتخاب خواهند کرد. این مکان در عین حالی که ساحلی برای تفریح و خوش گذرانی است مرکز خرید خوبی نیز می‌باشد. اما مهمترین مکان دیدنی شهر ازمیر که ساحلی بسیار زیبا دارد و برای علاقه مندان به پیاده روی و گشت و گذار در کنار ساحل حتماً از آن لذت خواهند برد ALSANCAK است که از سواحل جنوبی در ازمیر تا خلیج ازمیر امتداد دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.