تور اوکراین

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های توریستی و تفریحی اوکراین

اگر قصد دارید در تور اوکراین شرکت کنید حتما این مقاله را مطالعه نمایید تا سطح آگاهی تان از این کشور را افزایش داده و با پیش زمینه به بازدید از زیبایی هایش بروید. در این مقاله جاذبه های گردشگری اوکراین نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت، در ادامه همراه ما باشید.

آشنایی با کشور اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی ست و پایتخت آن کیف میباشد. نوع حکومتش جمهوری ست و مردمش به زبان اوکراینی سخن میگویند. یک قسمت از این کشور خود مختار است که کریمه نام دارد، بجز این بخش شامل 24 استان است. از نظر بزرگی ارتش رتبه دوم را در اروپا به خود اختصاص داده است، ناگفته نماند که زبان روسی نیز در این کشور بسیار کاربر دارد. مساحت آن حدود 603 هزار و 550 کیلومتر مربع است و از نظر وسعت نیز دومین رتبه را در کل اروپا دارد. اکثر مردمان آن مسیحی هستند و مسیحیت بعنوان دین رسمی این کشور شناخته میشود. آگاهی از این نکات برای شرکت در تور اوکراین مفید خواهد بود و کمک میکند بهتر بتوانید مردم ساکن در این کشور را درک کنید و ارتباط بهتری با آنها داشته باشید.

آشنایی با کشور اوکراین

فرهنگ مردم اوکراین

این کشور گوشه ای از ساختارهای علمی و صنعتی شوروی سابق را با خود دارد اما همچنان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی در سطح پایین اجتماعی قرار دارد. برخی بیماری ها از قبیل ایدز، هپاتیت، سل و مشکلات پوستی در این کشور شیوع پیدا کرده است. در کنار این موارد جرم های زیادی بخصوص توسط نژاد پرستان انجام میشود که این امنیت توریست ها و مهاجران را کاهش میدهد. در کنار همه موارد ذکر شده جاذبه های گردشگری بی نظیری دارد که اگر با تور اوکراین به دیدن آنها بروید دچار مشکل نخواهید شد. سفر با تور مزیت هایی چون سفرهای دسته جمعی دارد و باعث میشود که دگران نتوانند مزاحمتی برای تان ایجاد کنند. از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است و نیاز به صرف هزینه های گزاف برای سفر به آن  ندارید.

آب و هوای کشور اوکراین

آگاهی از آب و هوا نیز از دیگر ملزومات شرکت در تور اوکراین میباشد. این کشور زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم دارد و با تپه و دشت محاصره شده است. بخش جنوبی آن همجوار با دریای سیاه است به همین دلیل آب و هوای ملایم تری دارد و شاهد بارش های کمتری در فصل زمستان هستید. بطور کل اوکراین آب و هوایی قاره ای و چهار فصل با ویژگی هایی مخصوص به خود دارد.

تور اوکراین در فصل بهار

در فصل بهار همه مناطق اورکاین پر میشود از سرسبزی و زیبایی، بنابراین این فصل یکی از مناسب ترین زمان ها برای شرکت در تور اوکراین است. فصل بهار در این کشور مصاف است با جاری شدن آب های حاصل از آب شدن یخ ها و برف ها. 26 روز از این فصل با بارش باران همراه است و در برخی بخش ها نیز باد با قدرت زیادی می وزد. ماه های مارس، آوریل و می فصل بهار اوکراین را شامل میشوند و طبیعتی بی نظیر را نیز برای توریست ها به نمایش میگذارند. اگر قصد دارید در تور اوکراین شرکت کنید فصل بهار یکی از زمان های مناسبی است که میتوانید انتخاب نمایید.

تور اوکراین در فصل تابستان

دمای هوای تابستان های اوکراین حدود 30 درجه است، که در سالهای اخیر بیشتر هم شده است. اگر به هوای گرم علاقه دارید میتوانید این فصل را برای شرکت در تور اوکراین انتخاب کنید، این فصل شاهد باران هایی با حجم کم خواهید بود. همچنین تابستان بخش های جنوبی اوکراین نیمه گرمسیری ست و آفتاب شدید در روز میتابد. ماه های ژوئن، جولای و آگوست فصل تابستان این کشور را شامل میشوند. بسته به شرایط و علایق خود میتوانید بهترین زمان شرکت در تور اوکراین انتخاب و مراحل ثبت نام و رزرو را طی نمایید.

تور اوکراین در فصل پاییز

اگر دوست دارید پاییز را برای شرکت در تور اوکراین برگزینید این بخش را مطالعه نمایید. فصل پاییز اوکراین با بارش های فراوانش شناخته میشود که البته اخیرا کمی از حجم آن کاسته شده است. ماه های اکتبر، نوامبر و سپتامبر فصل پاییز را شامل میشوند، و در دو ماه اول میزان بارش ها به نسبت ماه آخر بیشتر است. دمای هوا در ماه سپتامیر حدود 20 الی 25 درجه است و میتوان اینطور گفت که آب و هوای ان تقریبا گرم است. تابستان هندی بخشی از ماه سپتامبر است که هوای گرم زودگذری را در روزهای آخر پاییز به همراه دارد.

تور اوکراین در فصل زمستان

زمستان های اوکراین بسیار سرد است و دمای هوا به 30 درجه زیر صفر میرسد. بارش در مناطق کوهستانی بیشتر از دیگر مناطق کشور است، افزایش شدید باران و برف در برخی از سالها موجب ایجاد سیلاب در فصل بهار میشود. دسامبر،ژانویه و فوریه فصل زمستان را تشکیل میدهند. اگر سرما اذیت تان نمیکند میتوانید فصل زمستان را برای شرکت در تور اوکراین برگزینید. اما فراموش نکنید که لباس های گرم تان را همراه خود ببرید تا بیمار نشوید.

فرودگاه های کشور اوکراین

در ادامه نام تعدادی از فرودگاه های بین المللی کشور اوکراین ذکر میشود که میتوانید بعنوان مقصد نیز آنها را در جداول درج نمایید:

  1. فرودگاه بین المللی چرنیوتسی
  2. دونتسک
  3. ایوان-فرانکیوسک
  4. ژولیانی
  5. لوانز
  6. خارکوف

شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنا

اگر قصد دارید در تور اوکراین شرکت کنید باید اطلاعاتی هر چند محدود در خصوص این شرکت هواپیمایی داشته باشید. اوکراین اینترنشنال بزرگ ترین خط هوایی کشور اوکراین است که پرچم رسمی کشور را نیز با خود حمل میکند. از این شرکت روزانه به 75 مقصد در کشوهای مختلف دنیا پرواز انجام میشود که همه این پروازها نیز مستقیم هستند. فرودگاه بوریسپیل که یک فرودگاه بین المللی است بعنوان قطب اصلی این شرکت شناخته میشود. ناگفته نماند که شرکت اینترنشنال ارزان ترین پروازها را به مسافرین خود ارائه میدهد و طرفداران بسیاری دارد. این شرکت دارای سه کلاس اکونومی، پرمیوم اکونومی و تجاری میباشد. همچنین هر مسافر اجازه دارد حدود 5 کیلو بار را همراه خود به داخل هوایپما ببرد.

مناسب ترین زمان برای شرکت در تور اوکراین

بطور کلی بهترین زمان برای شرکت در تور اوکراین فصل پاییز و بهار است، اگر قصدتان از سفر گذراندن اوقات فراغت در سواحل شنی ست ماه جولای و آگوست را برای شرکت در تور اوکراین برگزینید. در این دو ماه شدت بارش نیز به مقدار زیادی کاهش میابد و میتوانید اوقات خوشی را در سواحل شنی و کنار دریا بگذارنید. همانطور که مشاهده کردید خصوصیات هر فصل در بخش های قبلی ذکر شده است که میتوانید بنابر علایق تان بهترین زمانی که بیشترین تطابق را با شریط تان دارد برای شرکت در تور اوکراین انتخاب کنید.

مناسب ترین زمان برای شرکت در تور اوکراین

جاذبه های توریستی و تفریحی اوکراین

در این بخش نیز به معرفی جاذبه های گردشگری اوکراین خواهیم پرداخت و توضیحاتی مختصر راجع به هر کدام درج میکنیم. اگر میخواهید در تور اوکراین شرکت کنید حتما ان بخش را نیز مطالعه کنید. عجایب هفتگانه این کشور بسیار مشهور هستند و سالانه افراد زیادی را برای بازدید از خود به اوکراین می کشانند.

پارک سوفیفسکی

اگر در تور اوکراین شرکت کردید از پارک سوفیفسکی نیز دیدن کنید. این پارک در سال 1976 ساخته شده است و موقعیت جغرافیایی آن استان چرکاسی، شهر اومان میباشد. دستور ساخت این پارک را یک فرمانده نظامی اهل لهستان داده است تا آن را به همسرش هدیه دهد، نام همسر او سوفیا بوده که اسم پارک نیز از روی نام او گرفته شده است. اگر به طبیعت علاقه دارید حتما به این پارک بروید، اینجا پر شده از پوشش های گیاهی سبز رنگ که جلوه ای فراموش نشدنی به منطقه اطراف تان بخشیده اند. سوفیا اهل یونان بوده و زیبایی چهره اش زبانزد خاص و عام بوده است.برخی از طراحی های اساطیری یونانی که در این کشور مشاهده میکنید نتیجه فعالیت ها و دخالت های این شخص بوده است. هر ساله حدود 500 هزار بازدید کننده از این باغ دیدن میکنند.

صومعه پچرسک لاورا

در تور اوکراین میتوانید از صومعه پچرسک نیز دیدن کنید. این صومعه تاریخی متعلق به مسیحیان است و در شهر کیف واقع شده است. میتوان از آن بعنوان مهمترین صومعه شرق اروپا نام برد که قدمت بسیاری نیز دارد. برج ناقوس کلیسا از جذابیت های اصلی این صومعه است. افراد علاقمند به اثار تاریخی نیز میتوانند از مشاهده معماری های منقش شده بر دیوارهای آن لذت ببرند. ناگفته نماند که در اینجا موزه ای نیز وجود دارد که اجناس گرانبها و با ارزشی در آن نگهدای میشود.

شهر کامیانتس پودیلسکیی

این شهر در غرب اوکراین واقع شده است و قلعه های تاریخی جذابی را در خود جای داده است. این شهر قدیمی قدمت بسیاری درارد و یک اثر تاریخی و کهن بشمار می اید. مردمانی با ملیت های ارمنی و لهستانی در این شهر ساکن هستند، قلعه ها وخانه هایش جزئی از جذابیت های گردشگری کشور هستند که با شرکت در تور اوکراین میتوانید از همه آنها دیدن نمایید. عمارت های ساخته شده در این شهر سبک معماری بی نظیری دارند که یادآور تاریخ غنی اوکراین است. هر ساله حدود 140 هزار توریست از این مکان دیدن میکنند و از فستیوال های برگزار شده در آن نیز نمیتوان چشم پوشی کرد.

جزیره خورتیتسیا

این جزیره در رودخانه دنیپر واقع شده است، و میتوان از آن بعنوان یک موزه طبیعی یاد کرد. اگر در تور اوکراین شرکت کردید حتما بخشی از زمان خود را به بازدید از این جزیره اختصاص دهید. جنگل های بلوط و سنوبر در جوار این منطقه قرار دارد که حیوانات بسیاری نیز در آن زندگی میکنند. موزه ای در این مکان وجود دارد که حتما باید از آن دیدن کنید. از مشاهده نمایش اسب سواری برگزار شده در این جزیره نیز بی بهره نمانید. در صورت شرکت در تور اوکراین از تور لیدر خود بخواهید که همه برنامه های این جزیره را پوشش دهد و اوقات خوشی را برای تان رقم بزند.

شهر خرسونسوس

این شهر باستانی در شبه جزیره کریمه واقع شده است، و حدود 2500 سال قدمت دارد. معنای نام آن شهری ارجمند و محترم است. امروزه دولت آن را به پارک باستان شناسی تبدیل کرده است و یکی از برترین جاذبه های کشور شناخته میشود.

کلیسای سنت سوفیا

قدمت این کلیسا به دوران قرون وسطی بازمیگردد و دارای یک معماری بی نظیر و دیدنی میباشد. حتما از برج ناقوس کلیسا دیدن کنید. امروزه آن را بعنوان موزه مسیحیت اوکراین میشناسند و نزد مردم کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.

جاذبه های توریستی و تفریحی اوکراین

قلعه خوتین

این قلعه در بخش غربی کشور و در کنار رودخانه نیستر واقع شده است. قدمت آن به سال 1325 بازمیگردد، برخی افسانه های متعددی را برای این قلعه نقل قول میکنند. برای ساخت فیل های تاریخی از این مکان بسیار استفاده شده و میشود.

بهترین مراکز خرید کشور اوکراین

شناخت مراکز خرید سبب میشود که سفری هیجان انگیز داشته باشید. در این بخش به معرفی برخی مراکز و فروشگاه های واقع در اوکراین میپردازیم.

بازار Moskovskaya

این بازار در جوار دانشگاه ریاست جمهوری واقع شده است، اقلامی مانند مواد غذایی و پوشاک را میتوانید در این مرکز خریداری نمایید. گوشت هایش طرفداران زیادی دارد و همه مواد غذایی که توسط این بازار ارائه میشوند ارگانیک هستند. قیمت اجناس ارائه شده بسیار مناسب است و حدود 20 تا 40 درصد ارزانتر از دیگر مراکز خرید اوکراین میباشد.

بازار auchan

این بازار نیز محبوبیت زیادی دارد و میتوان بعنوان بزرگترین بازار مواد غذایی از آن نام برد. قیمت های اجناس ارائه شده در این بازار نیز حدود 10 درصد از دیگر مراکز ارزان تر است.

مرکز خرید اسکای مال

اگر به اوکراین سفر کردید از مرکز خرید اسکای مال نیز دیدن کنید. این مرکز خرید از وسیع ترین مراکز خرید واقع در کیف به شمار می آید، رستوران های متعددی در این مکان وجود دارد که انواع غذاهای اوکراینی، اروپایی و ژاپنی را سرو میکنند. وجود داروخانه و باغ وحش نیز از دیگر مزیت های این مرکز است. مغازه های دیگری که در این مرکز مشاهده میکنید نیز در ادامه ذکر شده است:

  1. کافه برای رفع خستگی و میل کردن یک نوشیدنی تازه.
  2. سینما برای تفریح
  3. رستوران برای صرف غذا

سوغاتی ها و هدایای عزیزان تان را نیز میتوانید از این مرکز تهیه نمایید.

فروشگاه بیلا

بیلا فروشگاه های زنجیره ای هستند که اولین شعبه ان در اوکراین و شهر کیف ساخته شده است، قدمت آن به سال 2000 میلادی بازمیگردد. این سوپرمارکت وسیع یک فروشگاه اروپایی بشمار می اید که 2000 متر مربع مساحت دارد. اگر در تور اوکراین شرکت کردید برای خرید مواد غذایی خود به این فروشگاه بروید چراکه همه اقلام مورد نیازتان را براحتی خواهی یافت.

سایر تورها :

جاذبه های گردشگری شانگهای

تور شانگهای

برای شرکت در تور شانگهای باید در خصوص این شهر اطلاعاتی را کسب نمایید. نام برترین جاذبه های گردشگری این شهر چین نیز در ادامه

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی لاهور

تور لاهور

لاهور از بزرگترین شهرهای پاکستان محسوب می شود و در ذهن افراد این شهر به عنوان قلب پاکستان است. ریشه های تاریخی شهر آن قدر

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی مجارستان

تور مجارستان

خواندنی های جالب تور مجارستان متعدد می باشند. برای این که بتوانید سفری شیرین را به این کشور و پایتختش یعنی شهر بوداپست تجربه کنی,د

مطالعه »

تور مارسی

یکی از مقصدهای گردشگری خارج از کشور که سفری لذت بخش برایتان به ارمغان خواهد آورد شهر مارسی است که پایتخت فرهنگی اروپا به شمار

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند