تور سن پترزبورگ

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

با شرکت در تور سن پترزبورگ میتوانید از برترین و زیباترین شهر روسیه دیدن نمایید، این شهر دارای جاذبه های گردشگری بسیاری ست که بازدید از آنها به همه گردشگران پیشنهاد میگردد. ناگفته نماند که اکثر شب های این شهر یا هوا روشن است و یا گرگ و میش، همچنین از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا نیز شناخته میشود.

آشنایی با شهر سن پترزبورگ

در سال 1730 میلادی شهر سن پترزبورگ به دستور فردی بنام پتر کبیر ساخته شد و تا حدود 225 سال بعد از ان بعنوان پایتخت کشور روسیه شناخته می شد. در روزهای ابتدایی فصل تابستان زمان تابش آفتاب طولانی میگردد و به همین دلیل تاریکی هوا را مشاهده نخواهید کرد و اغلب اوقات هوا روشن است. لقب های دیگری که به این شهر نسبت داده اند شامل ونیز شمال و پالمیارای شمال میباشد. مشاهده شب های سفید سن پترزبورگ میتواند از شیرین ترین تجربه های زندگی تان باشد بنابراین با شرکت در تور سن پترزبورگ از این جذابیت بی نظیر و خاص دیدن نمایید. از برترین شهرهای اروپایی به شمار می آید که با هزینه ای قابل قبول میتوانید تعطیلات خوبی را در آن سپری نمایید.

آب و هوای شهر سن پترزبورگ

در این بخش میخواهیم راجع به آب و هوای شهر سن پترزبورگ صحبت کنیم. اطلاعات این بخش نیز برای افرادی که قصد دارند در تور سن پترزبورگ شرکت نمایند مفید واقع میشود. ماه های ژوئیه و اوت از گرم ترین ماه های سال است، در این ماه ها دما به بیش از 20 درجه خواهد رسید. این شهر به طور کلی دارای اب و هوای مرطوب قاره ایست اما نزدیکی اش به دریای بالتیک و گردبادهای ناشی از آن سبب کوتاه شدن تابستان و طولانی شدن زمستان شده است، رطوبت را نیز همیشه در هوای آن خواهید یافت. در ماه های نوامبر و دسامبر سردی هوا چنان افزایش میابد که سطح رودخانه ها یخ میزند، رودخانه نوا نیز که در سطح شهر جاری ست با چنین شرایطی روبروست. البته ناگفته نماند که یخ زدن اب رودخانه ها امری طبیعی در روسیه است.

شهر سن پترزبورگ 118 روز برفی را از ماه دسامبر تا مارس به خود میبیند. بطور میانگین 135 روز در سال شاهد یخ زدگی و سرمای شدید خواهید بود. در ماه آوریل حدود 19 سانتی متر برف را پیش رو خواهید داشت. سن پترزبورگ در قسمت شمالی واقع شده است و قرار گرفتنش در معرض توده های خلیج فنلاند موجب دلپذیر شدن آب و هوایش میگردد. ناگفته نماند که بیشترین تغییرات آب و هوایی متعلق به این شهر است اما به دلیل توده هایی که ذکر شد زمستان هایی گرم تر از مسکو و دیگر شهرهای روسیه خواهد داشت. رطوبت سن پترزبورگ زبانزد است و حدود 78 درصد تخمین زده شده است، بیشترین ایام بارانی روزهای آخر تابستان هستند. این شهر حدود نیمی از سال را با هوای ابری سپری خواهد کرد.

تور سن پترزبورگ در فصل بهار

اگر میخواهید در بهار با تور سن پترزبورگ همراه شوید باید بدانید که در این ایام هوا گرم است، گرچه ممکن است هنوز برف ها کاملا اب نشده باشند. در ماه می دمای هوا حدود 10 درجه است و اگر سفرتان در این تاریخ است باید لباس گرم همراه خود ببرید. ناگفته نماند که بهار روسیه، ماه آوریل و می را شامل میشود که در ماه می دیگر برف آب نشده ای را روی زمین مشاهده نخواهید کرد.

تور سن پترزبورگ در فصل تابستان

کسانی که قصد دارند در تابستان با تور سن پترزبورگ همراه شوند این بخش را مطالعه نمایند. میانگین دمای هوا 21 درجه خواهد بود، این فصل از ایام پرگردشگر به شمار می اید و نمیتوان اب و هوا و درجه ثابتی را برای آن پیش بینی کرد. تابستان سن پترزبورگ نیز هوایی گرم و مرطوب دارد. اگر دوست دارید در این ایام در تور سن پترزبورگ شرکت نمایید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

تور سن پترزبورگ در فصل پاییز

در پاییز نیز تور سن پترزبورگ برگزار میگردد و این بخش به آب و هوای ایام پاییز پرداخته است. مناسب ترین دمای هوا متعلق به این فصل است و شما با شهری رنگارنگ و زیبا روبرو خواهید بود. در این شهر بارش برف از نوامبر آغاز میگردد، اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از برف خوشتان نمی آید حتما ماه دیگری را برای شروع سفرتان برگزینید.

تور سن پترزبورگ در فصل زمستان

در زمستان نیز تور سن پترزبورگ برگزار میگردد. دمای هوا در این ایام زیر صفر است و با هوایی سرد و بارانی روبرو خواهید بود. اگر مبتلا به بیماری هستید و یا از هوای سرد خوشتان نمی اید این فصل را برای شرکت در تور سن پترزبورگ انتخاب نکنید.

تور سن پترزبورگ

اگر در تور سن پترزبورگ شرکت کنید نیازی به پیمودن مراحل تهیه و خریداری بلیط دارید، اما این بخش برای آن دسته از افرادی ست که قصد دارند بطور شخصی سفر کنند. قسمت بلیط ها بصورت لحظه ای تغییر میکنند بنابراین میتوانید با پیگیری بلیطی با قیمت مناسب تهیه نمایید و به شهر سن پترزبورگ بروید. همچنین امکان خریداری خدمات همراه با بلیط نیز مهیا شده است و میتوانید از خدماتی چون ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و خدمات تشریفات فرودگاهی نیز بهره مند شوید. البته ناگفته نماند که شرکت کنندگان تور سن پترزبورگ همه این خدمات را دارا هستند.

تور سن پترزبورگ

فرودگاه های شهر سن پترزبورگ

اگر در تور سن پترزبورگ شرکت میکنید اطلاع از فرودگاه ها نیز میتواند برای تان مفید باشد. فرودگاه پالکوو یک فرودگاه بین المللی ست که تا سال 2010 بعنوان یک فرودگاه محلی فعالیت داشته است. این فرودگاه سومین فرودگاه پر تردد روسیه به شمار می آید که در سال 2015 حدود 13 میلیون مسافر در آن تردد داشته اند. البته ناگفته نماند که بخش زیادی از پروازها مربوط به سفرهای داخلی ست.

پایانه فرودگاه سن پترزبورگ گنجایش 17 میلیون نفر را دارد و در سال 2013 ساخته شده است، همچنین در بخش شمال غربی روسیه واقع شده، با هر وسیله ای میتوانید خود را به فرودگاه برسانید. فرودگاه رژوکا نیز از دیگر فرودگاه های این شهر است. اگر قصد دارید فرودگاه مبدا و مقصد خاصی را برای پرواز خود برگزینید از بخش فیلتر نام فرودگاه کمک بگیرید، در جدول میتوانید جزئیات سفر را نیز اعمال کنید تا بلیط متناسب با شرایط تان نمایش داده شود.

هنگام شرکت در تور سن پترزبورگ میتوانید اطلاعات جزئیات بلیط و سفر را نیز از مجموعه دریافت کنید. هواپیمایی تابان نیز بصورت فصلی بلیط هایی به مقصد سن پترزبورگ را ارائه میدهد. برای تهیه بلیط ارزان قیمت میتوانید از بلیط های چارتری بهره بگیرید، البته دیگر امکان مشخص کردن تایم دقیق پرواز وجود ندارد.

اطلاعات پرواز از تهران به سن پترزبورگ

تنها پرواز مستقیمی که از ایران به سمت سن پترزبورگ میرود توسط ایرلاین ماهان ارائه میگردد که جزئیات دقیق رزرو در جدول قابل مشاهده است. فاصله تهران از سن پترزبورگ 3083 کیلومتر است که بنابر این مسافت حدود 4 ساعت و نیم در مسیر خواهید بود، البته این زمان بسته به شرایط آب و هوایی تعیین میشود و ممکن است روند نزولی یا صعودی داشته باشد.

جاذبه های گردشگری و توریستی سن پترزبورگ

در این بخش به معرفی جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ خواهیم پرداخت، اگر قصد دارید به این شهر زیبا سفر کنید اطلاعات درج شده در این بخش را از دست ندهید.

جزیره واسیلوسکی

این جزیره بزرگترین و وسیع ترین جزیره روسیه است که جذابیت های فراوانی دارد، یکی از این جذابیت ها مجسمه ابوالهلول است که قدمتش به قرن 15 برمیگردد. از دیگر جاذبه های دیدنی این مکان که با شرکت در تور سن پترزبورگ میتوانید از آن دیدن نمایید موزه بیولوژیکی ست که قلب و اسکلت مستخدم غول پیکر پتر کبیر در آن نهاده شده و میتوانید از نزدیک مشاهده نمایید. مشعل های قرار گرفته روی ستون های روسترال نیز هر از چند گاهی روشن میشوند و جذابیت جزیره را افزایش میدهند، قدمت این ستون ها نیز به قرن 19 بازمیگردد. این جزیره بهترین مکان گردشگری در کرانه رود نواست که همه مسافرین تور سن پترزبورگ باید برای یکبار هم که شده از آن دیدن کنند.

کاخ پترهوف

اگر در تور سن پترزبورگ شرکت کردید سری هم به این باغ بزنید. چشم اندازهای ساخته شده در این باغ نمایانگر علاقه شدید تزار به اروپا و زیبایی هایش ست. قایق های بالداری که در مقابل موزه ارمیتاژ قرار دارند مسافرین و گردشگران را به سمت این باغ می اورند.هزینه بازدید از باغ و عمارت پترهوف 6 یورو میباشد که به ازای هر نفر باید پرداخت شود. از سرویس اتوبوس نیز میتوانید برای رسیدن به باغ پترهوف بهره بگیرید.

تزار سکو یلو

در تور سن پترزبورگ از کاخ کاترین نیز که در منطقه تزار سکو یلو واقع شده است دیدن کنید. کاترین اول همسر پتر کبیر بوده است که از این کاخ برای گذراندن تعطیلات تابستانی اش استفاده میکرده است. گالری کامرون، پارک کاترین و دریاچه مصنوعی نیز از دیگر جاذبه های این منطقه است، قصر و پارک الکساندر را نیز میتوانید در همین منطقه مشاهده نمایید. اتاق کهربا نیز از برترین جذابیت های این کاخ است که همه وسایل آن از سنگ کهربا ساخته شده است البته در جنگ جهانی دون نازیان کهرباها را غارت کردند که بعدها مجددا با 3 تن کهربا بخش های اسیب دیده را مرمت کردند. بازدید از اتاق کهربا و این منطقه زیبا را در برنامه تور سن پترزبورگ خود قرار دهید.

کاخ زمستانی

این کاخ محل اقامت تزارهای روسیه بوده است و از برترین و مشهورترین کاخ های روسیه به شمار می آید. اگر در تور سن پترزبورگ شرکت کردید حتما از این کاخ دیدن کنید، مساحت و معماری داخلی اش بسیار دیدنی ست.

میدان کاخ

میدان کاخ، پل کاخ را به خیابان نوسکی پروسپکت متصل میکند. این میدان قلب سن پترزبورگ است و در مرکز شهر واقع شده است. چند رویداد مهم تاریخی از جمله یکشنبه خونین در این مکان رخ داده است و بازدید از آن میتواند هیجان انگیز باشد، در این منطقه قادر به مشاهده سبک معماری باروک نیز خواهید بود. اگر در تور سن پترزبورگ شرکت کردید حتما از این میدان دیدن کنید.

جاذبه های گردشگری و توریستی سن پترزبورگ

بهترین مراکز خرید سن پترزبورگ

در این بخش به معرفی مراکز خرید سن پترزبورگ میپردازیم.

مرکز خرید او پونت روژ

اگر در تور سن پترزبورگ شرکت کردید میتوانید برای خرید به این مرکز بروید. این مکان یکی از اولین فروشگاه های زنجیره ای دنیاست که در سال 2015 افتتاح شده است. حدود 4000 مترمربع وسعت دارد و خانواده سلطنتی اولین مشتری آنها بوده اند. وسایل و اقلام متعددی را میتوانید در این مرکز پیدا کنید، امکان تهیه پوشاک با معتبرترین برندهای روز دنیا وجود دارد. اگر قصد دارید هدایای ارزشمندی را برای خانواده و یا دوستان تان تهیه کنید حتما به این مرکز خرید سر بزنید.

مرکز خرید بولشوی گاستینی

حدود 100 مغازه و فروشگاه در بخش داخلی این مرکز خرید وجود دارد که اجناس متعددی را ارائه میدهند. ساختمان مرکز خرید بولشوی گاستینی زرد رنگ است و سالهای زیادی ست که در زمره برترین مراکز خرید روسیه قرار دارد. یک رستوران در کل مجموعه واقع شده است که هنگام گرسنگی میتوانید از خدمات آن بهره بگیرید. یک طبقه از این مرکز مختص پوشاک، کلاه و اجناس خز دار است و بخش دیگر مختص خاویار، سوغاتی، کفش و الات موسیقی و … . این مرکز هر روز از ساعت 10 صبح تا 10 شب باز میباشد و میتوانید خریدهای خانوادگی تان را در این مکان انجام دهید.

مرکز خرید گرند پلس

اگر در تور سن پترزبورگ شرکت کردید میتوانید برای خرید به گرند پلس بروید. این مرکز از لوکس ترین مراکز خرید سن پترزبورگ به شمار می آید که بوتیک های اسکادا و فرلا را نیز در خود جای داده است. داشتن پارکینگ یک مزیت است. همچنین کافه ها و رستوران های فراوانی دارد که میتوانید برای صرف غذا و نوشیدنی از آنها بهره بگیرید. ساعات فعالیت آن از 11 صبح تا 9 شب است و ناگفته نماند که این مجموعه طرفداران بسیاری دارد.

سایر تورها :

آشنایی با کشور آمریکا

تور آمریکا

اگر می خواهید در تور آمریکا شرکت کنید این مقاله را مطالعه نمایید، در این جا با آب و هوا، جاذبه ها و مراکز خرید این

مطالعه »
بهترین زمان خرید تور سوئد

تور سوئد

اگر شما هم می خواهید به یکی از کشور های اروپایی سفر کنید و هنوز تصمیمی نگرفته اید، ما تور سوئد و سفر به این

مطالعه »
بهترین زمان سفر با تور پرتغال

تور پرتغال

پرتغال کشوری است که در بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این کشور دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری است. شما می توانید برای بازدید

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی چابهار

تور چابهار

خوش بختانه به لطف تبدیل شهر چابهار به منطقه آزاد و رونق اقتصادی در این منطقه، مردم زیادی تور چابهار را برای مسافرت و گذراندن

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند