تور سریلانکا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با کشور سریلانکا

کسانی که قصد شرکت در تور سریلانکا را دارند حتماً این مقاله را مطالعه نمایند، در اینجا اطلاعات جامعی در خصوص این کشور مطرح‌شده که به سفر شما کمک خواهد کرد. سریلانکا پر است از طبیعت‌های سرسبز و سواحل زیبا که در کنار مردم شادش لحظات شگفت‌انگیزی را برای گردشگران رقم می‌زند.

آشنایی با کشور سریلانکا

سریلانکا جزیره‌ای که درگذشته تحت مستعمره بریتانیا بوده و سلان نامیده می‌شده، این جزیره در قاره آسیا واقع‌شده است و حدود 19 میلیون و 668 هزار نفر در آن سکونت دارند. اگر در تور سریلانکا شرکت کردید فرصت بازدید از پایتخت آن یعنی شهر کلمبو را از دست ندهید، این شهر پر است از چشم‌اندازهایی که هیچ کجای دیگر آن‌ها را نمی‌یابید. مساحت سریلانکا حدود 66 هزار کیلومترمربع است و مردم آن به زبان سینهالی صحبت می‌کنند. اگر می‌خواهید در خصوص مذهب مردمان این کشور اطلاعاتی کسب کنید باید بدانید که حدود 80 درصد از جمعیت ساکن در آن بودائی هستند و 20 درصد باقیمانده مسیحی یا مسلمان‌اند. واحد پولی رایج در کشور نیز روپیه سریلانکا است.

فرهنگ این کشور برای دیگر ملیت‌ها بسیار خوشایند است چراکه گردشگران در هنگام سفر احساس ناامنی نخواهند داشت و می‌توانند با لباس‌هایی که دوست دارند در انظار ظاهر شوند. میان کشور هند و سریلانکا حدود 29 کیلومتر فاصله است اما تفاوت‌های فرهنگی آن‌ها بسیار است، برخلاف هند، سرعت زندگی در سریلانکا پایین است و این مورد می‌تواند رضایت آن دسته از افرادی که به مکان‌های شلوغ علاقه ندارند را فراهم آورد. دقت داشته باشید که هنگام رفتن به مکان‌های مذهبی باید پوششی مناسب بر تن کنید چراکه نشانه احترام به آیین و مذهب آن‌هاست. مردم این کشور بسیار مهربان و مهمان‌نواز هستند، شاید به همین دلیل است که نام سرزمین لبخند را بر روی آن گذاشته‌اند.

بیشترین جمعیت ساکن در سریلانکا از نژاد سینهالی و تأمین هستند، فرهنگ حاکم بر کشور نیز حدود 2500 سال قدمت دارد که نشانه‌هایی از ادیان بودا و هندو را نیز در خود جای‌داده است. ناگفته نماند که اکثر شهرنشینان بر زبان انگلیسی نیز مسلط هستند و از آن برای گفتگو با یکدیگر بهره می‌گیرند.

آشنایی با کشور سریلانکا

آب‌وهوای کشور سریلانکا

آب‌وهوا یکی از بخش‌های مهم تور سریلانکا است که باید قبل از آغاز سفر راجع به آن اطلاعاتی کسب نمایید، ما در این بخش اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیارتان قرار می‌دهیم و زمان‌های مناسب برای سفر به این کشور را برای شما با ذکر دلیل شرح خواهیم داد.

نوع آب‌وهوای حاکم بر سریلانکا استوایی ست و به‌طور کل دارای دو فصل گرم و خشک است که هرکدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. کسانی که می خواهند در تور سریلانکا شرکت کنند باید بدانند که میانگین دمای هوا در این منطقه حدود 28 تا 32 درجه سانتی گراد است. در ارتفاعات مرکزی شاهد کاهش دمای بیشتری خواهید بود و طبق بررسی‌ها دما به 16 درجه سانتی گراد نیز  می‌رسد. در مقابل آن گردشگران تور سریلانکا که نواحی ساحل شرقی را برای تفریح و اقامت برگزیده‌اند دمای بالاتری را تجربه خواهند کرد و حداکثر دمای برآورد شده متعلق به همین منطقه است. البته ناگفته نماند که بخش‌هایی از مناطق ساحلی که تحت تأثیر نسیم‌های اقیانوسی قرار می‌گیرند هوای خنک‌تری را برای گردشگران به ارمغان می‌آورند.

زمان مناسب برای سفر با تور سریلانکا

در ماه‌های مه تا سپتامبر آب‌وهوای بارانی بر نواحی غربی و جنوبی کشور سریلانکا حاکم است، پس اگر می‌خواهید روزهای بارانی این نواحی را ببینید ماه‌های ذکرشده را برای شرکت در تور سریلانکا برگزینید. از ماه اکتبر تا ژانویه هم نواحی شرقی و شمالی کشور تحت تأثیر باران هستند. ناگفته نماند که مهم‌ترین موضوع برای شرکت در تور سریلانکا انتخاب مکان و ناحیه مناسب از این کشور است چراکه اگر منطقه‌ای دارای آب‌وهوای مناسب نباشد، در منطقه‌ای دیگر شاهد این آب‌وهوا خواهید بود.

یکی از بهترین زمان‌ها برای شرکت در تور سریلانکا فصل خشک نواحی ساحلی ست، مناطق ساحلی شرق کشور در بازه زمانی آوریل تا نوامبر دارای این آب‌وهوا هستند و مناطق ساحلی غرب کشور و ارتفاعات مرکزی نیز از دسامبر تا مارس شاهد این نوع آب‌وهوا خواهند بود. ناگفته نماند که اگر می‌خواهید این بازه‌های زمانی را برای شرکت در تور سریلانکا برگزینید باید اقدامات لازم در خصوص رزرو تور، هتل و یا بلیط را از مدت‌ها قبل طی کنید.

اطلاعات پرواز ایرلاین ها به مقصد تور سریلانکا

برای شرکت در تور سریلانکا ملزم به تهیه بلیط هستید، با بررسی ایرلاین ها و لیست پروازهای ارائه‌شده متوجه خواهید شد که هیچ پرواز مستقیمی به سمت کلمبو وجود ندارد و در مسیرها حداقل 1 الی 2 توقف خواهید داشت، در ادامه این بخش به برخی از ایرلاین های ارائه‌دهنده بلیط کلمبو و مسیرهایی که از طریق آن‌ها شمارا به سریلانکا می‌رسانند اشاره می‌کنیم:

 1. ایرلاین ایر عربیا امارات: فرودگاه امام خمینی تهران مبدأ سفر شما خواهد بود، حدود 2 ساعت در مسیر هستید تا به فرودگاه شارجه امارات برسید، پس‌ازآن به سمت فرودگاه کلمبو پرواز خواهید کرد و طی مدت‌زمان 4 ساعت و نیم به آنجا خواهید رسید.
 2. ایرلاین اتحاد امارات: مبدأ این پرواز فرودگاه امام خمینی ست و پس از 2 ساعت و 15 دقیقه به فرودگاه ابوظبی خواهید رسید، در اینجا یک توقف 7 ساعته دارید و پس‌ازآن به سمت مقصد اصلی‌تان یعنی کلمبو سریلانکا پرواز خواهید کرد تا فرودگاه کلمبو نیز 4 ساعت و 45 دقیقه راه است.
 3. ایرلاین قطر ایرویز: از فرودگاه امام خمینی به سمت دوحه پرواز خواهید کرد و حدود 2 ساعت و 10 دقیقه در مسیر هستید، پس از یک توقف 7 ساعته و طی کردن یک مسیر 4 ساعت و 30 دقیقه‌ای به فرودگاه کلمبو، یعنی مقصد اصلی خود خواهید رسید.
 4. ایرلاین فلای دبی امارات: مبدأ این پرواز نیز فرودگاه امام خمینی ست و به سمت دوبی یک پرواز 2 ساعته خواهید داشت، یک توقف 20 ساعته دارید و پس‌ازآن به سمت فرودگاه کلمبو حرکت می‌کنید، در این بخش نیز حدود 4 ساعت و 40 دقیقه در مسیر هستید.
 5. ایرلاین امارات: مبدأ پرواز فرودگاه امام خمینی تهران است و به سمت فرودگاه دوبی خواهید رفت، پس‌ازآن به سمت کلمبو حرکت می کنید جمعاً حدود 12 ساعت در مسیر خواهید بود.
 6. ایرلاین آسترین اتریش: پس از حرکت از تهران در فرودگاه وین یک توقف خواهید داشت و به سمت کلمبو حرکت می‌کنید، در این ایرلاین نیز حدود 25 ساعت در مسیر هستید، البته مدت‌زمان توقف نیز با 25 ساعت قیدشده محاسبه‌شده است.
 7. ایرلاین عمان ایر: از فرودگاه امام خمینی به سمت مسقط خواهید رفت و پس‌ازآن به سمت فرودگاه کلمبو حرکت می‌کنید، از زمان حرکت تا رسیدن به سریلانکا حدود 24 ساعت زمان لازم است.
 8. ترکیش ایرلاین ترکیه: از فرودگاه امام خمینی به سمت فرودگاه آتاتورک حرکت می‌کنید و حدود 3 ساعت در مسیر هستید، پس از یک توقف 10 ساعته به سمت کلمبو خواهید رفت و مدت‌زمان پیمودن این مسیر نیز 10 ساعت و 40 دقیقه است.

توجه داشته باشید که در اینجا مبدأ پروازها تهران است و اگر در شهر دیگری زندگی می‌کنید می‌توانید با یک تماس تلفنی با کارشناسان از مبدأ واقع در شهرهای خود آگاه شوید.

فرودگاه بین‌المللی سریلانکا

اگر در تور سریلانکا شرکت کنید فرودگاه بین‌المللی باندرانیکی یکی از مقاصد اصلی سفر شما خواهد بود، این فرودگاه حدود 32 کیلومتر از بخش شمالی کلمبو فاصله دارد و مبدأ بسیاری از پروازهای بین‌المللی ست. اگر از تاکسی‌های واقع در فرودگاه استفاده کنید می‌توانید طی یک ساعت خود را به مرکز شهر برسانید. ناگفته نماند که سالن ورودی فرودگاه از همه مسافرین 300 روپیه دریافت می‌کند. پیشخوان‌های تاکسی شما را به هر نقطه‌ای از شهر که بخواهید می‌رسانند و کرایه‌های ثابتی دارند اما باید حتماً قبل از حرکت در ارتباط با کرایه به توافق برسید. اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید اتوبوس را برای رسیدن به شهر انتخاب نمایید، اگر در روز شلوغی قرار نداشته باشید طی مدت‌زمان 30 دقیقه به شهر خواهید رسید.

زمان مناسب برای سفر با تور سریلانکا

جلذبه های دیدنی و تفریحی سریلانکا

جاذبه‌های گردشگری بخشی مهم از برنامه‌های تور سریلانکا است که در این بخش به آن می‌پردازیم.

سیگیرییا

سیگیرییا از جاذبه‌های تاریخی تور سریلانکاست که در بخش شمالی منطقه متاله واقع شده است، اگر در تور سریلانکا شرکت کردید با رفتن به شهر دامبولا می‌توانید از این جاذبه دیدن کنید. این منطقه بناهای باستانی زیادی را در خود جای‌داده است و در کنار آن‌ها نیز صخره‌ای عظیم به ارتفاع 200 متر واقع‌شده است که به جذابیت‌های این مکان باستانی می‌افزاید. در بین سال‌های 477 تا 495 این منطقه به‌عنوان پایتخت جدید پادشاه کاسیاپا شناخته می‌شده است. کاخ این پادشاه در بالای این صخره واقع‌شده و بخش‌های درونی آن با نقاشی‌های رنگین تزیین‌ شده­است.

در ادامه خوب است بدانید که هنگام شرکت در تور سریلانکا از مسیری عبور خواهید کرد که دارای دروازه‌ای به شکل یک شیر بزرگ است و علت نام‌گذاری این منطقه به همین دروازه برمی‌گردد. سیگیرییا به معنای شیر سنگی ست، بعد از فوت پادشاه کاسیاپا این ناحیه متروکه شد و طی مدت‌زمانی طولانی به‌عنوان صومعه بودائی‌ها مورداستفاده قرار می‌گرفت. منطقه ذکرشده امروز یکی از نمونه‌های شهرسازی گذشتگان مردم سریلانکا را به نمایش می‌گذارد که به‌عنوان یکی از نمونه‌های برتر شناخته می‌شود. بخشی از صخره نیز با قرار گرفتن نقاشی‌های دیواری رنگی تبدیل به یک گالری بزرگ‌شده است که گردشگران تور سریلانکا مشتاق به بازدید از آن هستند.

معبد دندان مقدس

معبد دندان مقدس، معبدی متعلق به بودائیان است که در شهر کندی واقع‌شده است، اگر در تور سریلانکا شرکت کردید حتماً از این معبد زیبا و جذابیت‌هایش دیدن کنید. این معبد بخشی از یک مجموعه پادشاهی ست که به‌عنوان محل نگهداری دندان بودا نیز شناخته می‌شود. به اعتقاد مردمان این منطقه هر کس که صاحب این دندان شود می‌تواند بر کشور حکومت کند، کندی را به دلیل وجود این معبد به‌عنوان یکی از میراث‌های جهانی یونسکو به ثبت رسانده‌اند، با شرکت در تور سریلانکا می‌توانید از شکوه و عظمت این بنا دیدن کنید و با زیبایی‌هایش آشنا شوید.

معبد طلایی دامبولا

معبد طلایی دامبولا در بخش مرکزی سریلانکا واقع‌شده است و حدود 148 کیلومتر از کلمبو فاصله دارد. این معبد به‌عنوان بزرگ‌ترین مجموعه معابد غاری در سریلانکا شناخته می‌شود که سالانه میزبان بسیاری از گردشگران تور سریلانکا است. صخره این معبد 160 متر طول دارد و حدود 80 غار در اطراف آن دیده می‌شود، البته احتمال وجود غارهای کشف نشده نیز داده‌شده است. نقاشی‌های دیواری و تندیس‌های این منطقه از جذابیت‌های تور سریلانکا هستند که نباید از آن بی‌بهره بمانید.

پرورشگاه فیل پیناوالا

این پرورشگاه نیز از جاذبه‌های تور سریلانکا است که از فیل‌های آسیایی مراقبت می‌کند، طبق برآوردی که در سال 2011 انجام شد حدود 88 فیل از سه نسل در این پرورشگاه تحت نظارت بودند. فیل‌های رهاشده در جنگل سریلانکا به این مکان آورده می‌شوند و مکان اصلی این پرورشگاه یکی از پارک‌های ملی شهر بوده است که بعدها به اینجا انتقال‌یافته است. هزینه ورود به پرورشگاه که باید توسط گردشگران تور سریلانکا پرداخت گردد صرف نگهداری از فیل‌ها و تهیه مواد غذایی لازم برای آن‌ها خواهد شد.

پرورشگاه فیل پیناوالا

بهترین مراکز خرید سریلانکا

اگر می‌خواهید خریدی لذت‌بخش را تجربه کنید به کلمبو بروید، این شهر به‌عنوان پایتخت تجاری سریلانکا شناخته می‌شود و سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. کلمبو یکی از جاذبه‌های اصلی تور سریلانکا است که نباید آن را از دست بدهید.

فروشگاه بزرگ صنایع‌دستی Laksala

این فروشگاه از وسیع‌ترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای واقع در سریلانکا است که دولت مسئولیت مدیریت آن را بر عهده دارد و می‌توانید شعبه‌های متعددی از آن را در سطح کشور مشاهده کنید. این شعبه در خیابان یورک کلمبو واقع‌شده است و از 9 صبح تا 5 بعدازظهر آماده ارائه خدمات به گردشگران تور سریلانکا است. در ادامه به برخی از کالاهای ارائه‌شده در این فروشگاه اشاره می‌شود:

 1. اشیا و ظروف برنجی و نقره‌ای
 2. صنایع‌دستی که از چوب ساخته‌شده‌اند
 3. صنایع‌دستی ساخته‌شده از شاخ بوفالو
 4. صنایع‌دستی ساخته‌شده از الیاف طبیعی
 5. گل‌های مصنوعی و زیورآلات
 6. اشیا و ظروف بامبو

مرکز خرید Odel

این مرکز خرید معروف‌ترین اوت لت پوشاک در سریلانکا است، با مراجعه به این مرکز می‌توانید لباس‌های برندهای معروف جهانی را مشاهده و خریداری نمایید. از دیگر اقلام ارائه‌شده در این مرکز خرید می‌توان به زیورآلات، کفش، کیف، لوازم‌خانگی، چای، کتاب، عینک آفتابی، آب‌نبات و … اشاره کرد.

سایر تورها :

بازارها و مراکز خرید شهر مانیل

تور مانیل

مانیل یکی از بهترین شهرهای فیلیپین است که امروزه مقصد گردشگری مسافرین و توریستان زیادی شده است. تور مانیل رویای شما را برآورده کرده است

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی سانتیاگو

تور سانتیاگو

تور گردی و سفر به کشور های مختلف لذت خاص خود را دارد. مخصوصاً آشنایی با فرهنگ ها و دیدنی های عجیب برخی کشور ها

مطالعه »
بهترین زمان شرکت در تور قبرس

تور قبرس

اگر قصد دارید در تور قبرس شرکت کنید این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. در این مقاله نام برترین جاذبه های گردشگری این کشور

مطالعه »
آشنایی با شهر ورشو

تور ورشو

شهر ورشو پایتخت کشور لهستان است همچنین دهمین شهر بزرگ اروپا نیز می باشد و از شهر های با نفوذ اروپایی است. با تور ورشو

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند