تور بمبئی

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های گردشگری و تفریحی بمبئی

هند را می توان یکی از کشورهای زیبای آسیایی دانست که در آن اختلاف طبقاتی بسیاری حس می شود. این کشور به دلیل فرهنگ و قدمتی که دارد همواره مورد توجه توریستان خارجی  به خصوص ایرانیان بوده است. ما در این متن سعی داریم تور بمبئی را مورد بررسی قرار دهیم. شهر بمبئی یکی از شهرهای بزرگ و ساحلی کشور هند است که به دلیل زیبایی ها و جاذبه های گردشگری بیشماری که دارد، همواره مورد نظر توریستان قرار گرفته می شود. اگر قصد سفر با تور بمبئی را دارید سعی کنید این متن را بخوانید. ما در این متن تمام نکات را در سفر به بمبئی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

آشنایی با شهر بمبئی

کشور هند را می توان یکی از  بزرگترین کشور ها و پرجمعیت ترین کشورها بعد از چین نامید. هند در قاره آسیا واقع شده است و پایتخت این کشور دهلی نو می باشد. وسعت هند چیزی بالغ بر سه و نیم میلیون متر مربع بوده  و جمعیت در حدود یک میلیارد و دویست میلیون نفر را در خود جای داده است. هند را کشور هفتاد و دو ملت می نامند و این نام گذاری به دلیل ادیان مختلف و فرقه های زیادی است که در این کشور زندگی می کنند. فقر اقتصادی در گوشه هایی از هند بیداد می کند و اختلاف طبقاتی فراوانی در آن وجود دارد. سینمای هند همواره به دلیل صحنه های عجیب و غریب در میان ایرانیان و سایر کشور ها معروف بوده است و البته نباید از فیلم های فاخری چون شعله گذر کرد.

می توان گفت شهر بمبئی از بزرگترین شهر های هند می باشد، افرادی که در این شهر زندگی می کنند چیزی بالغ 14 میلیون نفر می باشند. بمبئی را می توان یکی از زیباترین شهرهای کشور هند نامید. در قسمت های پایین شهر افراد فقیر و تنگ دست زندگی می کنند و در مناطق بالای شهر افرادی که وضعیت اقتصادی خوبی دارند ساکن می باشند. این شهر به مانند کل کشور هند از لحاظ سطح زندگی اجتماعی دارای دو قسمت فقیر و ثروتمند می باشد. یکی از نام های شهر بمبئی، مومبای می باشد. افرادی که قصد سفر به کشور هند را دارند می توانند تور بمبئی را به عنوان بهترین تور از میان شهرهای مختلف این کشور انتخاب کنند.

آشنایی با شهر بمبئی

فرهنگ و زبان مردم بمبئی

همانطور که گفته شد هند در میان افراد به کشور هفتاد و دو ملت معروف است. در این کشور ادیان بسیاری زیادی وجود دارد و البته یکی از دین های اصلی مردم این کشور اسلام می باشد. اما اصلی ترین دین مردم کشور هند، هندو بوده و پیروان این دین حدود 80 درصد مردم را تشکیل می دهند. برای افرادی که قصد سفر با تور بمبئی را دارند خوب است بدانند که اصلی ترین دین مردم این شهر هندو می باشد.

اما اطلاعاتی که در تور بمبئی باید مورد توجه افراد قرار گیرد بدین شرح است: زمان در هند با ایران دو ساعت اختلاف دارد، زبان رسمی مردمان این کشور هندی است اما به دلیل آنکه این کشور سال ها مستعمره انگلیس بوده است مردمان آن به انگلیسی مسلط می باشند. واحد پول هند روپیه است، این اطلاعات برای افراد که قصد سفر با تور بمبئی را دارند مورد نیاز می باشد.

آب وهوای شهر بمبئی

کشور هند همانطور که گفته شد، دارای وسعت بسیار زیادی است و این وسعت باعث تنوع آب و هوای خوبی شده است و نمی توان گفت که یک نوع آب و هوا بر آن غالب است. در قسمت هایی از این کشور با داشتن کوه های سر به فلک کشیده هیمالیا که همواره پوشیده از برف است آب و هوایی سرد را شاهد هستیم و در قسمت های جنوبی این کشور آب و هوایی گرم و خشک را نظاره گر می باشیم. گفتنی است آب وهوای کشور هند چهار فصل بوده است و شما می توانید انواع آب و هوا را در هند ببینید.

با توجه به اینکه موضوع متن ما بیشتردر مورد تور بمبئی است، خوب است تا آّب و هوای این شهر را نیز مورد بررسی قرار دهیم. آب و هوای شهر بمبئی را می توان با توجه به اینکه نزدیک به دریا می باشد، آّب و هوایی شرجی و تقریبا گرم دانست. افرادی که قصد سفر به تور بمبئی را دارند، باید بدانند که این شهر دارای سه فصل می باشد. لازم به ذکر است که این شهر بارش های شدیدی را دارد. تقریبا از اواسط فصل پاییز آب و هوای این منطقه کمی ملایم می شود.

بهترین زمان برای سفر با تور بمبئی

یکی از مهمترین موضوعاتی که می تواند در زمان سفر به تور بمبئی تاثیر گذار باشد وضعیت آب و هوای این شهر است. گفتنی است هزینه تور و هزینه هایی چون رزرو هتل می تواند، در این موضوع تاثیر گذار باشد. ما در متن بالا آب و هوای شهر بمبئی را مورد بررسی قرار دادیم.

می توان گفت در ماه های ژوئن تا سپتامبر باران شدیدی در این شهر شروع به باراش می کند و این موضوع می تواند افرادی که در تور بمبئی شرکت کرده اند را دچار مشکل کنند و  در برنامه های تفریحی و گردشگری آن ها خلل ایجاد کند. اما می توان گفت بهترین زمان برای رفتن به تور بمبئی ماه های دسامبر و ژانویه می باشد. گفتنی است به دلیل آنکه در این ماه ها افرادی بسیار به این شهر سفر می کنند، هزینه های تور ممکن است کمی بالا برود و افراد باید به این موضوع توجه داشته باشند.

تور بمبئی

تور بمبئی را می توان یکی از پر درخواست ترین تورها برای رفتن به کشور هندوستان دانست. این شهر با جاذبه های گردشگری و قدمت بالایی که دارا می باشد، مقصد بسیار خوبی برای علاقه مندان به سفر و گردش می باشد. شما می توانید در ماه های دسامبر و ژانویه برای رفتن به تور بمبئی اقدام نمایید، زیرا همانطور که گفته شد این شهر در این ماه ها از آب و هوای خوبی بهره می برد.

تور بمبئی توسط آژانس های بیشماری ارائه می شود. شما می توانید با حضور در تور بمبئی از فرهنگ و قدمت کشور هندوستان در کنار مناظر طبیعی و سواحل زیبای این کشور دیدن کنید. تور بمبئی در میان ایرانیان بسیار محبوب بوده است و در تمام فصول سال مورد درخواست می باشد. چنانچه قصد رفتن به این شهر را دارید با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این شهر دریافت نمایید.

همانطور که گفته شد آژانس های مسافرتی بیشماری می باشند که تور بمبئی را به شما عزیزان ارائه می دهند. خدماتی که این آژانس ها ارائه می دهد در انتخاب افراد تاثیر گذار است. به طور مثال خدمات پروازی، نوع هتل ها و هزینه های تور در انتخاب اثر دارد. اما از مهمترین پارامترهایی که در انتخاب یکی از آژانس های مسافرتی برای سفر با تور بمبئی می تواند موثر باشد، بودجه مالی مسافر و قیمت این تور است. بیشتر آژانس ها برای اینکه افراد بتوانند به بمبئی سفر کنند، آپشن های مختلفی را پیش روی مسافر قرار داده تا شخص بتواند با هر نوع بودجه ای به این سفر برود.

بهترین زمان برای سفر با تور بمبئی

خدمات تور بمبئی

یکی دیگر از خدماتی که آژانس های مسافرتی برای سفر با تور بمبئی به افراد ارائه می دهند، نوع خدمات پروازی و نوع هواپیما می باشد. می توان گفت اکثر ایرلاین ها می توانند پرواز به بمبئی را به مسافران عزیز ارائه دهند. مسافرانی که قصد دارند در تور بمبئی شرکت نمایند باید از فرودگاه بین المللی امام خمینی در تهران، ایران را به مقصد شهر بمبئی ترک کرده و در فرودگاه بین المللی چارتاپی شیواجی فرود آیند. لازم به ذکر است نوع بودجه مالی مسافر در نوع پروازی که به او داده می شود می تواند تاثیر گذار باشد.

جاذبه های گردشگری و تفریحی بمبئی

شهر بمبئی را می توان یکی از قدیمی ترین شهر های کشور هند دانست. این شهر علاوه بر اینکه پایتخت تجاری کشور هند می باشد، دارای جاذبه های گردشگری بیشماری است و شما می توانید در تور بمبئی از این جاذبه های زیبا بازدید به عمل آورید. با توجه به این که تور لیدارنی شما را در تور بمبئی همراهی می نمایند، می توانید از آن ها برای بازدید از این مکان ها استفاده کنید. شاید بتوان گفت یکی از دلایل اصلی که افراد به این شهر سفر می نمایند، همین جاذبه ها و مکان های دیدنی باشد، که باید به آن ها توجه داشته باشید. چنانچه دوست دارید با این مناطق آَشنا شوید ما را در ادامه متن همراهی نمایید.

دروازه هند

شاید بتوان گفت یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر بمبئی دروازه هند می باشد. این منطقه یکی از یادگاری های زمان استعمار هند توسط انگلیس است. این بنا در سال 1924 به دستور چهارمین پادشاه انگلستان مورد ساخت واقع شد و در سال 1947 به بهره برداری رسید. این بنا زیباترین جاذبه های گردشگری کشور هند می باشد. یکی از نکات جالبی که در مورد این دروازه زیبا گفته می شود، این است که در سال 1947 انگلیسی هایی که این کشور را استعمار نمودند از زیر همین دروازه سوار کشتی های خود شده و این کشور را ترک نمودند. توصیه ما به شما این است در تور بمبئی حتما از این بنا بازدید نمایید.

ساحل چیپاتی

ساحل چیپاتی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود که شما می توانید در تور بمبئی از آن بازدید به عمل آورید. همانطور که می دانید، بمبئی یکی از شهرهای ساحل هند محسوب می شود و سواحل زیبایی را دارا می باشد. یکی از این سواحل، ساحل چیپاتی می باشد. شما می توانید با رفتن به این ساحل در شن های طلائی آن دراز کشیده و ساعت ها از گرفتن حمام آفتاب لذت ببرید و یا با شنا در آب های نیلگون دریای آن یک خاطره خوب را با خود به یادگار نگه دارید. اگر دوست دارید روح و جان خود را صیقل دهید، می توانید با حضور در ساحل چیپاتی لحاظات خوشی را سپری نمایید.

دریاچه پاوانا

می توان گفت شهر بمبئی از جاذبه های گردشگری فراوانی تشکیل شده است و اگر بخواهیم این جاذبه های گردشگری را مورد بررسی قرار دهیم باید یک مقاله را کلا به آن اختصاص دهیم. اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به این جاذبه ها داشته باشیم باید به باغ معلق که یکی از زیباترین و جذاب ترین پارک ها می باشد اشاره کنیم. یگی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر که در تور بمبئی مورد بازدید قرار می گیرد دریاچه پاوانا می باشد.

شما می توانید با حضور در کنار این دریاچه از طبیعت بکر و دیدنی آن لذت ببرید. غار الفانتا را می توان از آثار باستانی شهر بمبئی نام برد که افراد در تور بمبئی می توانند از آن بازدید نمایند. در کل می توان گفت شهر بمبئی دارای آثار زیبا و دیدنی بیشماری می باشد، که باید در این تور باید آن ها را مورد بررسی قرار داد.

جاذبه های گردشگری و تفریحی بمبئی

چگونگی خرید در شهر بمبئی

یکی از مهم ترین مسئله ها نه تنها در تور بمبئی بلکه در سایر تورها چگونگی خرید و مراکزی که برای خرید وجود دارند، می باشد. می توان گفت شهر بمبئی یکی از شهر های تجاری هندوستان محسوب می شود و از این حیث مشکلی برای افراد وجود ندارد. خبر خوب برای مسافرانی که تور بمبئی برای سفر انتخاب کرده اند این است، که هزینه ها و قیمت کالاها در این شهر بسیار پایین می باشند و شما می توانید با پرداخت چند روپیه خرید خوبی از مراکز خرید این شهر را داشته باشید. گفتنی است مراکز خرید این شهر دارای پراکندگی خوبی می باشند و افراد می توانند به راحتی در هر مکانی خرید خود را انجام دهند.

مراکز خرید شهر بمبئی

همانطور که در متن بالا به آن اشاره شده مراکز خرید بیشماری در شهر بمبئی موجود می باشد و اگر بخواهیم همه آن ها را مورد بررسی قرار دهیم زمانی زیاد مورد نیاز می باشد. ما سعی داریم تا شما را با مهمترین مراکز خرید این شهر آشنا نماییم؛ تا در تور بمبئی بتوانید به راحتی خرید خود را از آنها انجام دهید.

مرکز خرید های استریت فینکس

یکی از بزرگترین مراکز خرید این شهر، های استریت فینکس می باشد. این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز خرید بوده و افراد می توانند با حضور در آن تجربه یک خرید خوب به علاوه تفریح را داشته باشید.

مرکز خرید مارکت سیتی

از دیگر مراکز خرید این شهر مارکت سیتی می باشد و شما با حضور در آن از محصولات برند دنیا با هزینه ای کمتر نسبت به ایران می توانید خرید نمایید.

مرکز خرید اینفینیت

در این شهر مراکز خرید دیگر چون اینفینیت، اوربروی، رگولیلا و … موجود می باشند، که شما می توانید با حضور در هر کدام از این مراکز، خرید های متفاوتی را تجربه نمایید.

سایر تورها :

آشنایی با شهر کراکوف

تور کراکوف

تور کراکوف  یک تور بسیار مهیج و تکرار نشدنی محسوب می شود. کراکوف از بزرگترین شهر هایی است که در لهستان وجود دارد و یک

مطالعه »

تور قشم

اگر تمایل دارید در داخل کشور سفر به یادماندنی داشته باشید جزیره قشم می تواند مقصد مناسبی باشد. تور قشم طرفداران زیادی دارد و هر

مطالعه »
آشنایی با کشور بلژیک

تور بلژیک

اگر می خواهید در تور بلژیک شرکت کنید باید اطلاعاتی را در خصوص این کشور و جاذبه هایش به دست آورید. بلژیک کشوری ست که

مطالعه »
جاذبه‌های توریستی و تفریحی شهر بوستون

تور بوستون

شهر بوستون، شهری باستانی با اماکن و ابنیا تاریخی بسیاری است. سفر با تور بوستون شما را با جاذبه های بی نظیر این شهر و

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند