تور چیانگ مای

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر چیانگ مای

امروزه افرادی که برای مسافرت به جنوب شرقی آسیا، کشور تایلند را به عنوان مقصد انتخاب می کنند با آژانس هایی که ارائه دهنده ی تور بانکوک و تور چیانگ مای هستند مواجه می شوند. تور بانکوک مربوط به گشت و گذار در پایتخت کشور زیبا و تاریخی تایلند می باشد. یکی از بزرگترین و زیباترین شهر های کشور تایلند، چیانگ مای است. جهت آشنایی با تور چیانگ مای در اینجا قصد داریم بصورت کلی این شهر تاریخی پر از معبد را معرفی کرده و بهترین مراکز تفریحی و خرید آن را معرفی کنیم.

آشنایی با شهر چیانگ مای

در برنامه ی مسافرت با تور چیانگ مای، گردشگران و مسافران از شهر زیبای چیانگ مای واقع در شمال کشور تایلند بازدید می کنند. در معنای لغوی نام شهر چیانگ مای به معنی شهر جدید است. در واقع امپراتوری به نام Mengrai این شهر را بر بقایای شهر ویانگ نوپبوری در سال 1296 تأسیس کرد. گردشگران این شهر زیبا را با نام گل رز شمال نیز می شناسند. بهتر است برای برنامه ریزی دقیق تر در همراهی با تور چیانگ مای، ابتدا با این شهر تاریخی آشنایی مختصری پیدا کرد. به طور مثال چگونگی تهیه ی بلیط سفر به چیانگ مای، آب و هوای چیانگ مای، مراکز خرید چیانگ مای و مکان های دیدنی چیانگ مای را باید از قبل انتخاب تور مورد نظر باید به خوبی بررسی کرد.

در سفر با تور چیانگ مای، گردشگران به بازدید از دومین شهر بزرگ کشور تایلند از لحاظ درجه ی اهمیت پس از پایتخت این کشور یعنی بانکوک می پردازند. شهر چیانگ مای متعلق به استانی به همین نام در کشور تایلند می باشد و به لحاظ فاصله ای در هفتصد کیومتری شمال پایتخت قرار دارد. مساحت این استان زیبا و تاریخی ولی کم جمعیت در حدود 20107 کیلومترمربع و با جمعیتی در حدود 200 هزار تخمین زده شده است. گردشگران همراه با تور چیانگ مای فشار هوایی مربوط به منطقه ای در فاصله ی 310 متری بالاتر از سطح دریاهای آزاد را احساس می کنند و می توانند از رودخانه ی Mae Ping در کنار این منطقه و کوه های سر به فلک کشیده ی اطراف آن که همراه با پوشش گیاهی انبوه و سرسبز است دیدن کنند.

آشنایی با شهر چیانگ مای

زبان و فرهنگ مردم چیانگ مای

یکی از دلایل مهمی که باعث شده است شهر چیانگ مای به عنوان یک نقطه ی گردشگری جذاب برای توریست های کشور تایلند مطرح شود، پایبندی مردمان این منطقه به آیین سنتی، قدیمی و قبیله ای گذشتگانشان می باشد. همراهان تور چیانگ مای مردمانی مهربان، آرام و خوش رفتار که به راحتی با آنها ارتباط دوستانه برقرار می کنند را در این شهر مشاهده می کنند. ساکنین شهر چیانگ مای با گویش شمال تایلندی که در زبان محلی با نام های Lanna یا Kham Mueang شناخته می شود صحبت می کنند.

دین اکثر آنها بودائی بوده و معبد های بسیار زیادی نیز در این شهر وجود دارد. می توان همراه با تور چیانگ مای از معبد های متعدد این شهر به مانند Phra That Doi Suthep بازدید کرد و آیین مذهبی مردم آنجا را مشاهده کرد. البته در زبان محلی معابد را با نام وات معرفی می کنند و چیزی در حدود سیصد معبد در چیانگ مای به ثبت رسیده است. مسافران تور چیانگ مای نباید نگرانی زیادی را از لحاظ ارتباط با ساکنین محلی احساس کنند، چرا که زبان انگلیسی در محل هایی چون هتل ها مورد استفاده است.

آب و هوای شهر چیانگ مای

آب و هوای چیانگ مای عمدتا در دسته ی استوایی گرمسیری طبقه بندی می شود، یعنی در بعضی از ماه های سال میزان رطوبت در طول روز مقداری بالاست و ممکن است افراد حساس توانایی تحمل آن را نداشته باشند. در همراهی با تور چیانگ مای باید به یک نکته ی بسیار مهم توجه داشت، با توجه به موقعیت جغرافیای این شهر و واقع شدن آن در منطقه ی جنوب شرقی آسیا باید فصل باران های موسمی این منطقه به خوبی در تقویم سفر نشانه گذاری گردد.

همه ساله بیشترین میزان بارش در آگوست و سپتامبر ثبت می گردد. البته یکی از جذابیت های شهر چیانگ مای داشتن آب و هوای آفتابی در این فصل است و روزهای زیادی در سال می توان با آب و هوای خوب در این شهر قدم زد و از سفر خود لذت برد. از طرفی چون ارتفاع چیانگ مای نسبت به قسمت های مرکزی کشور تایلند به مانند بانکوک بالاتر است، از لحاظ دمایی مسافران تور چیانگ مای با هوای خنک تری در این شهر رو برو می شوند.

بهترین زمان سفر با تور چیانگ مای

معمولاً هر فرد بسته به نوع انتظاری که از سفر با یک تور دارد برای آن برنامه ریزی مورد علاقه ی خود را انجام می دهد. سفر با تور چیانگ مای جهت بازدید از مراکز خرید چیانگ مای و مکان های دیدنی چیانگ مای نیز از این مسئله مجزا نیست و بهتر است با توجه به شرایطی که این شهر دارد از قبل با آن آشنا شد. شهر چیانگ مای پر از جاذبه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و هنری می باشد.

همانگونه که قبلاً ذکر شد، با وجود قرار داشتن این شهر در منطقه استوایی و پرباران در ماه های جولای یعنی حدود تیرماه و مردادماه تا اکتبر یعنی حدود مهرماه و آبان ماه، فعالیت های تور چیانگ مای با کندی رو برو نمی شود. چراکه نوع باران این منطقه اختلال زیادی در برنامه ها ایجاد نمی کند. از طرفی در بعضی از فصول محلی های چیانگ مای مزارع برنج خود را برای کشت مجدد در سال آینده با آتش زدن آماده می کنند.

این فعالیت باعث می گردد مقداری دود و آلایندگی در ماه های فوریه و مارچ یعنی حدود اواسط بهمن تا اواسط فروردین در هوا وجود داشته باشد. لذا افراد دارای مشکل قلبی و تنفسی بهتر است برنامه ی خود برای گشت و گذار در این شهر زیبا و تاریخی همراه با تور چیانگ مای در ماه های دیگری از سال انجام دهند. در باقی فصل های سال معمولاً مسافران و گردشگران از لحاظ آب و هوایی با مشکل خاصی در این شهر برخورد نمی کنند.

حدود میزان رطوبت و دمای چیانگ مای

ساکنان محلی در گفت و گو با توریست های تور چیانگ مای به این نکته اشاره می کنند که ما در شهر چیانگ مای سه فصل خنک، باران و گرما را احساس می کنیم، یعنی قبل از سفر باید آب و هوای چیانگ مای به دقت مورد بررسی شود. اولی از اواسط آذر تا اواسط بهمن به درازا می کشد، دومی از اواسط اسفند تا اواسط خرداد و در ماه های دیگر معمولاً باران می بارد. محققان بازه ی دمایی سی و شش تا چهارده درجه برای گرمترین و سردترین روزها و شب های این شهر گزارش کرده اند. همچنین رطوبت چیانگ مای نیز در حدود 52 تا 81 درصد در بسته های راهنمای تور چیانگ مای به ثبت رسیده است.

فرودگاه های شهر چیانگ مای

امروزه تقریباً از اکثر شهرهای بزرگ ایران شامل فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران، شهید دستغیب شیراز، بین المللی کیش و … به مقصد کشور تایلند و شهرهای بانکوک و چیانگ مای پرواز وجود دارد. در حال حاضر سرویس های تور چیانگ مای در تمامی شهرهای بزرگ ایران وجود دارد و به راحتی می توان از خدمات آنها استفاده کرد. فرودگاه بین المللی چیانگ مای که مقصد تور چیانگ مای مستقیم از کشورهای متعدد جهان می باشد در حدود سه کیلومتری شهر قدیم آن قرار دارد. این فرودگاه یک نقطه اتصال شمال کشور تایلند به کشورهای منطقه به مانند ژاپن، کره های جنوبی و شمالی و … است.

اطلاعات پرواز از تهران به چیانگ مای

دو راه ساده برای تهیه ی بلیط سفربه چیانگ مای وجود دارد. همراهی با تور تایلند و یا اینکه گردشگران تور چیانگ مای را بصورت مستقیم رزرو کنند. اطلاعات پرواز تور چیانگ مای را می توان با چند کلیک ساده در اینترنت به راحتی پیدا کرد. امروز سایت های زیادی برنامه ی سفرهای پرواز رفت و برگشت به چیانگ مای، نرخ بلیط و هزینه ی پرواز مستقیم و غیرمستقیم را بر روی سایت های خود همراه با معرفی شرکت های هواپیمایی ارائه دهنده ی این خدمات قرار می دهند. باید توجه داشت که تورهای تایلند برای دو مقصد بانکوک و چیانگ مای با هم تفاوت دارند. البته هر دو شهر دارای فرودگاه های بسیار مجهز بوده و می توان با استفاده از هواپیما به راحتی به آنها مسافرت کرد.

سیستم حمل و نقل شهر چیانگ مای

راهنمایان تور چیانگ مای پس از رسیدن به محل سکونت در استان چیانگ مای،‌ جهت اجرای برنامه ی بازدید از این استان زیبای کشور تایلند می توانند از سرویس قطارهای پرسرعت اکسپرس که وابسته به دولت این کشور است استفاده کنند. شرکت های اتوبوس رانی با در اختیار قرار دادن سرویس های مجهز به مقصد های مختلف در استان چیانگ مای نیز به گردشگران خدمات ارائه می دهند. نوعی دیگر از وسیله نقلیه که در زبان محلی سانگ تو نامیده می شود و به تعداد بسیار زیاد در دسترس گردشگران قرار دارد نیز برای حمل و نقل مورد استفاده است.

بهترین زمان سفر با تور چیانگ مای

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی چیانگ مای

در سفر با تور چیانگ مای علاوه بر بازدید از مراکز خرید چیانگ مای و مکان های دیدنی چیانگ مای، مقاصد زیادی برای تفریح و بازدید وجود دارد. می توان مکان های چون موزه ملی چیانگ مای در کنار جت تود که یکی از معابد قدیمی چیانگ مای واقع است یا موزه های فیوروم دارا، موزه حشرات و شگفتی های طبیعی جهانی و موزه قبیله ای چیانگ مای را نام برد. پاندا و دیگر حیوانات مخصوص این منطقه که در حدود چهارصد گونه می باشد را می توان در باغ وحش چیانگ مای مشاهده کرد. آبشار حیرت انگیز بوآتانگ چیانگ مای و پارک سافاری شبانه چیانگ مای از دیگر جاذبه های پرطرفدار برای توریست های تور چیانگ مای می باشد.

جشنواره های مخصوص به خود

تور چیانگ مای می تواند محلی برای تخلیه ی انرژی منفی جمع شده در بدن باشد. اگر در وقت مناسبی در چیانگ مای حضور داشته باشید و تور چیانگ مای مناسب را انتخاب کرده باشید می توانید از دیدن جشنواره صنایع دستی که معمولاً در ژانویه ی هر سال برگزار می گردد و یا کارناوال گل که همراه با گروه های رژه رونده در ماه فوریه است لذت ببرید. به دلیل بودائی بودن ساکنان این منطقه جشن خاصی در ماه فوریه با عنوان روز ماخا بوچا برگزار می گردد. سال نو در چیانگ مای نیز با آب بازی مخصوصی که هر فرد انجام می دهد آغاز می گردد. جشنواره فانوس پنگ یی، جشنواره فرهنگ و هنر چیانگ مای و مراسم مخصوص بودائیان که در روز Visakha Bucha برگزار می گردد، از دیگر مراسم این منطقه است.

آبشار بوآتانگ چیانگ مای

علاقه مندان به آبشار های منحصر به فرد می توانند در همراهی با تور چیانگ مای یکی از عجایب جهان هستی در این زمینه را در چیانگ مای مشاهده کنند. در اینجا آبشاری وجود دارد که با وجود گذر آب خنک و بسیار عالی از روی سنگ ها، لغزنده نشده و به راحتی می توان از روی آن به بالا صعود کرد. سنگ های آبشار از کلسیم و آهک شکل گرفته است و بصورت عجیبی لایه لایه شده اند. سطح زبر آهکی باعث می گردد افراد در بالا رفتن از آبشار سر نخورند و همچنین تصویری بسیار زیبا به وجود آورده اند. اسم مخصوص آبشار نیز به دلیل همین جاذبه ی خدادادی می باشد. گردشگران تور چیانگ مای می توانند از خدمات رستوران در کنار آبشار استفاده کنند و یا اینکه در مسیری رؤیایی با قدم زدن در کنار استخرهای کریستالی به سمت معبد حرکت کنند.

بهترین جاذبه های دیدنی و تفریحی چیانگ مای

سوغاتی های مخصوص چیانگ مای

می توان با خرید کردن از بازارهای رسمی و محلی چیانگ مای دست پر از سفر با تور چیانگ مای به خانه بازگشت و با هدیه دادن به دوستان و آشنایان آنها را شاد کرد. معمولاً صنایع دستی حاصل از کار مردم این منطقه از پرطرفدارترین نوع وسایل برای افراد گردش گر همراه با تور چیانگ مای می باشد. اما صنایع دیگری نیز در این منطقه فعال است.

چتر های رنگی و بسیار زیبا که به قدمت دو صده است در گوشه کنار چیانگ مای تولید می گردد، نما و رنگی بسیار دلنشین به بازارها داده است. ظروف نقره با درصد نقره ی بسیار بالا و با طرح های جذاب نیز توسط محلی ها ساخته می شوند و می توان با قیمت های مختلفی آنها را خریداری کرد. معمولاً مسافران همراه با تور چیانگ مای هر آنچه در تصور خود از زیورآلات ساخته شده با نقره در ذهن دارند را می توانند در اینجا ببینند و بخرند.

بهترین مراکز خرید و بازارهای چیانگ مای

اجناس با قیمت های ارزان و مناسب همراه با وسایل به اصلاح لوکس در این شهر زیبا به وفور پیدا می شود. تنها باید با تور چیانگ مای همراه شده و در شهر به گردش پرداخت. نکته ی جالب در مورد چیانگ مای این است که خرید و فروش در این شهر محدود به زمان خاصی نیست و در هر ساعت شبانه روز می توان جایی برای خرید یافت.

مرکز خرید سنترال پلازا

حتی در فرودگاه چیانگ مای می توان از سنترال پلازا خرید کرد. اگر فردی شکمو هستید و به مواد غذایی متنوع علاقه دارید می توانید از راهنمای تور چیانگ مای آدرس بازار واروروت را جویا شوید. در این بازار به اصلاح از شیر مرغ تا جان آدمی زاد مواد غذایی در انواع مختلف یافت می شود.

مرکز خرید مایا لایف استایل

مرکز خرید مایا لایف استایل یک مرکز خرید برای افراد تور چیانگ مای می باشد که به اجناس لاکچری و برند های مشهور جهانی علاقه دارند. مرکز خرید سنترال فستیوال از جمله مراکز پرطرفدار توریست های تور چیانگ مای است. اگر دوست دارید از یک مرکز خرید قدیمی دیدن کنید بهتر است به سراغ Kad Suan Kaew بروید. مرکز خرید و گردشگاه پرومنادا نیز علاوه بر مرکز خرید دارای مکان تفریحی جذابی می باشد.

سایر تورها :

بهترین زمان برای سفر با تور اروپا

تور اروپا

یکی از جذاب ترین تورهای گردشگری در جهان، همراهی با تور اروپا است. وجود کشورهای متمدن با آداب و رسوم مختلف و تاریخ غنی و

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی روسیه

تور روسیه

به جرأت می‌توان گفت حتی کسانی که چندان هم اهل سفر و گشت و گذار نیستند، رؤیای سفر به روسیه را در سر دارند. اگر

مطالعه »
آشنایی با کشور بلژیک

تور بلژیک

اگر می خواهید در تور بلژیک شرکت کنید باید اطلاعاتی را در خصوص این کشور و جاذبه هایش به دست آورید. بلژیک کشوری ست که

مطالعه »
دیدنی های تفریحی و تریستی تور انگلیس

تور انگلیس

به تور انگلیس خوش آمدید. کشور انگلیس از کشورهای تاریخ دار اروپا می باشد و شاید برای کسانی که به تاریخ علاقه دارند تور انگلیس

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند