تور پوکت

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر پوکت

برای شرکت در تور پوکت میتوانید از همه اطلاعات درج شده در این مقاله بهره ببرید. پوکت و جزایری که در اطراف آن قرار گرفته اند چشم اندازی بی نظیر و زیبا را ایجاد میکنند که باعث میشوند در حیطه برترین مقصدهای گردشگری قرار گیرند.

آشنایی با شهر پوکت

پوکت جزو 10 جزیره محبوب آسیا شناخته شده است. حدود 30 درصد از جمعیت ساکن در این شهر مسلمان هستند، و همه مردم آن به زبان تایلندی صحبت میکنند. ساحل ها واقامت گاه های آن زبانزد هستند و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از آنجا به تایلند سفر میکنند. ناگفته نماند که هزینه اقامت در این تفریحگاه ها گران است و نمیتوانید آن را با هیچ جای دیگری در تایلند مقایسه کنید. در این بخش اطلاعاتی ضروری ذکر میشود که همه افرادی که قصد سفر به پوکت را دارند باید مطالعه نمایند و به ذهن بسپارند:

 1. ساعت تایلند حدود 3:30 از تهران جلوتر است.
 2. واحد رسمی پول رایج در تایلند بات تایلند است.
 3. پیش شماره کشور تایلند 0066 است.
 4. پیش شماره پوکت نیز 076 است و نکته مهم در این خصوص این است که حتی زمانی که در منطقه پوکت قرار دارید نیز باید کد مورد نظر را شماره گیری نمایید.
 5. مساحت پوکت 543 کیلومتر مربع برآورد شده است.
 6. و طبق آمار سال 2012 حدود 665700 نفر در این شهر ساکن هستند و زندگی میکنند.
 7. جهت رانندگی نیز در این کشور و شهر سمت چپ است.
 8. شماره پلیس 191 است.
 9. شماره آتش نشانی 199 است.
 10. اگر هنگام بازدید از جاذبه ها سوار تاکسی شدید و راننده به شما گفت که مکان مورد نظرتان که قصد بازدید از آن را داشتید بسته است حرفش را باور نکنید و به مسیر خود ادامه دهید. آنها میخواهند شما را به سمیری دورتر برده و کرایه بیشتری دریافت نمایند.
 11. هرگز راجع به پادشاه تایلند صحبت نکنید چراکه حرف زدن راجع به او ممنوع است و مردم علاقه زیادی به پادشاه شان دارند.

آشنایی با شهر پوکت

فرودگاه شهر پوکت

شرکت کنندگان تور پوکت در فرودگاه اصلی این شهر بر زمین مینشینند، در واقع پوکت فقط یک فرودگاه دارد که همه پروازها از همانجا انجام میپذیرد. این فرودگاه حدود 32 کیلومتر از مرکز شهر فاصله دارد و در بخش شمالی جزیره پوکت واقع شده است. مبدا و مقصد همه پروازهای پوکت همین فرودگاه است.

آب و هوای جزیره پوکت

برای شرکت در تور پوکت باید از آب و هوای حاکم بر آن منطقه و بهترین زمان سفر به آنجا آگاه باشید. در این بخش راجع به این دو مورد صحبت خواهد شد. بهترین زمان برای سفر به پوکت را از جنبه های متفاوتی میتوان مورد بررسی قرار داد. برخی از این طبقه بندی های زمانی شامل: بهترین زمان از نظر آب و هوایی، بهترین زمان سفر از لحاظ فصل و بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها و جشن ها. ماه نوامبر با آوریل بهترین زمان برای شرکت در تور پوکت و بازدید از این شهر زیباست، در این بازه زمانی اعلام شده میتوانید براحتی از تفریحاتی چون شنا، قایق رانی، بازی در ساحل، غواصی و مواردی از این دست بهره ببرید.

زمان نامناسب برای شرکت در تور پوکت

بطور معمول اگر در زمان های نامناسب در تور پوکت شرکت نمایید هزینه پایین تری را برای سفر و امکانات لازم پرداخت میکنید، در راستای همین موضوع باید بگوییم که زمان نامناسب سفر به پوکت از مای می تا اکتبر میباشد چون کشور پر است از بادهای و بارش های موسمی و شدید که در مواقعی نیز بسیار خطرناک هستند. ناگفته نماند که هزینه لازم برای اقامتگاه ها نیز بسیار کاهش می یابد اما همچنان توصیه مجموعه ما بر این است که زمان های مناسب و خوش اب و هوا را برای شرکت در تور پوکت و سفر به این شهر زیبا برگزینید. در ادامه از نظر زمای نیز فصل ها را تقسیم بندی خواهیم کرد.

بهترین زمان برای شرکت در تور پوکت همین فصل میباشد، که ماه های نوامبر تا آوریل را شامل میشود. دمای میانگین هوا در این بازه زمانی حدود 27 درجه سانتی گراد است و علت نام گذاری آن به نام فصل داغ نیز همین است. افرادی که در این فصل به پوکت سفر میکنند میتوانند از استراحت روی سواحل داغ آن لذت ببرند و آرامش حقیقی را تجربه کنند.

فصل بادهای موسمی و تور پوکت بدون تفریحات ماه می تا اکتبر هوا به شدت نابسامان است و شرکت در تور پوکت در این زمان پیشنهاد نمیگردد. اما اگر جزو افرادی هستید که از باران بخصوص باران و باد سنگین بدتان نمی آید و اصراری به انجام تفریحات آبی ساحلی ندارید میتوانید همچنان با هزینه ای ارزان سفری خاطره انگیز را پیش رو داشته باشید.

خدمات تور پوکت

خدمت تهیه بلیط نیز همراه با شرکت در تور پوکت به شما تعلق خواهد گرفت، اما در این بخش اطلاعاتی در این خصوص مطرح میشود که افرادی که مایل به شرکت در تور نیستند و قصد دارند تنهایی سفر کنند نیز میتوانند از آنها بهره بگیرند. بطور معمول بلیط پوکت را در ایام تعطیل و همچنین فصل پاییز به سختی می توانید پیدا کنید، ایام پر مسافر زمان مناسبی برای تهیه بلیط نیست پس بهتر است از خدمات رزرو بلیط بهره بگیرید تا بتوانید در تاریخ مقرر خود را به پوکت برسانید و از تماشای سواحل شیشه ای آن هیجان زده شوید.

اگر قصد دارید به پوکت سفر کنید باید بدانید که هیچ پرواز مستقیمی به سمت این شهر وجود ندارد، و همه پروازهای موجود غیر مستقیم هستند. چند ایرلاینی که بلیط پوکت را ارئه می دهند عبارتند از: تای ایرویز، امارات، الاتحاد، که در بین این سه ایرلاین، تای ایرویز در کنار قیمت های مناسب و ارزان تر خود، تعداد توقف های کمتری نیز خواهد داشت. بلیط این شهر نیز در ایام کریسمس، تابستان و عید بسیار پر طرفدار است بنابراین از چند هفته قبل اقدام به رزرو بلیط با شرایط دلخواه نمایید. اگر در تور پوکت شرکت کنید همه این مراحل توسط مسئول تور انجام خواهد شد و نیازی به گذر از این مراحل ندارید.

زمان نامناسب برای شرکت در تور پوکت

جاذبه های دیدنی و تفریحی تور پوکت

برای بازدید از جاذبه های گردشگری پوکت باید وقت زیادی را اختصاص دهید، در ادامه به تعدادی از جاذبه های این شهر و نوع جذابیت های آنها اشاره خواهد شد.

جزایر فی فی

اگر در تور پوکت شرکت کردید حتما از جزایر فی فی دیدن نمایید، در این بخش به جذابیت های این مکان دیدنی اشاره ای خواهیم داشت. بازدید از این جزیره یکی از آرزوهای هر فردی ست، در طول روز قایق های زیادی در مسیر این جزیره بزرگ رف و آمد میکنند. یکی از مکان های دیدنی تایلند که سالانه افراد زیادی را به سمت سفر به این کشور میکشاند همین جزیره است.

به طور کلی جزیره فی فی به دو بخش تقسیم شده است: فی فی کوچک و فی فی بزرگ. در فی فی کوچک هیچ کس سکونت ندارد اما غار بی نظیرش جذابیتش را چند برابر کرده است. اینجا مکانی مناسب برای شنا و غواصی ست، که هرگز نباید از تفریحات آن بی بهره بمانید. اگر با تور پوکت به این جزیره سفر کردید از تور لیدر خود بخواهید که فرصت بهره گیری از همه تفریحات را به شما و همسفران تان بدهد.

جزیره فانگ انگا

اگر در تور پوکت شرکت کردید حتما از جزیره فان انگا نیز دیدن کنید، این جزیره پر است از کوه های آهکی که سر از اب بیرون آورده اند. یکی از دلایل محبوبیت آن این است که سالها قبل یکی از معروف ترین فیلم های جیمز باند در این مکان فیلمبرداری شده است. قایق سواری، ماهیگیری و غواصی از تفریحات هیجان انگیز این جزیره است که حتما باید آنها را تجربه کنید. چشم انداز این مکان برای عکاسی بی نظیر است، اگر از آن دسته افرادی هستید که به عکاسی علاقه دارید میتوانید در اینجا تصاویر فراموش نشدنی ر به ثبت برسانید. خاطره تور پوکت و بازدید از این جزیره زیبا هیچگاه از ذهن شما و خانواده تان پاک نخواهد شد.

منطقه قدیمی پوکت

قیدمی ترین منطقه پوکت که معماری های بی نظیرش بخش اعظمی از جذابیت هایش را تشکیل میدهد را نیز در برنامه بازدید از مکان های دیدنی این شهر زیبا قرار دهید. اگر دوست دارید قبل از بازگشت به منزل برای عزیزان تان سوغاتی بخرید حتما به فروشگاه های این منطقه نیز سری بزنید. نقاشی ها و صنایع دستی بی نظیری در ویترین ها و قفسه های این فروشگاه ها جای گرفته اند. در کنار همه اینها کافه ها و رستوران هایش نیز نکته مثبتی به شمار می آیند که میتوانید غذاها و نوشیدنی های خوشمزه ای را در کنار بازدید از این منطقه میل نمایید. برخی از بناهای موجود در این منطقه عبارتند از: موزه، معبد، معبد بودا و خیابان های قدیمی اش.

مجسمه بودا

در تور پوکت میتوانید از مجسمه بودای بزرگ نیز دیدن کنید. ارتفاع مجسمه ذکر شده حدود 45 متر است و از نقاط دورتر نیز قابل رویت است. اینجا مکانی ست که شاهد نمایی 360 درجه از کل جزیره هستید و میتوانید بهترین و زیباترین عکس ها را با حضور در آنجا به ثبت برسانید. مجسمه بودای بزرگ نیز از مهمترین جاذبه های گردشگری پوکت میباشد که سالانه مسافرین زیادی با هدف بازدید از آن در تور پوکت شرکت میکنند.

پارک تفریحی فانتازیا

پارک تفریحی فانتازیا نیز از دیگر جذابیت های تور پوکت است. دیزنی لند جنوب شرقی آسیا در پوکت است. نماد ها و عناصر فرهنگی، تاریخی و هنری تایلند در این پارک تفریحی گنجانده شده اند. رستوران گلدن کیناری مکانی ست که برای یکبار در عمرتان هم که شده باید غذایش را بچشید. به طور کل برنامه ها و نمایش های متعددی در این پارک در حال برگزاری ست و فروشگاه های بسیاری نیز قابل دسترسی هستند که میتوانید خریدهای خود را نیز با بهره گیری از آنها انجام دهید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی تور پوکت

آکواریوم پوکت

این آکواریوم جذاب یک تونل 10 متری ست که زیر آب قرار گرفته است و سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن میکنند. در این آکوایوم گونه های متفاوتی از آبزیان از جمله مرجان ها، ماهی های استوایی، لاکپشت ها و دیگر جانداران را میتوانید مشاهده نمایید. تور پوکت با بازدید از آکواریوم تکمیل خواهد شد.

بهترین مراکز خرید شهر پوکت

در بخش نهایی نیز به مراکز خرید پوکت خواهیم پرداخت. اگر در تور پوکت شرکت کردید حتما به بازارهای این شهر نیز سری بزنید و خریدی لذت بخش را تجربه کنید. در اینجا فقط تعدادی از مراکز خرید و جاذبه های پوکت ذکر شده اند.

مرکز خرید جانگ سیلون

این مجتمع تجاری در خیابان بانگلا واقع شده است و از مهمترین مراکز خرید مرکز شهر بشمار می اید. حدود 200 مغازه و فرودگاه در این مجتمع تجاری قرار دارد که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را میتوانید در انها پیدا کنید، از معروف ترین اینها مغازه رابینسون است که اشخاص بسیاری برای خرید به آن مراجعه میکنند. در مرکز خرید جانگ سیلون علاوه بر مغازه و فروشگاه، امکانات تفریحی نیز تعبیه شده است و میتوانید از انجام بازی بولینگ نیز لذت ببرید. نگران خستگی و گرسنگی تان نیز نباشید چون غذا و ساندویچ نیز در دسترس همه بازدیدکنندگان قرار دارد، طعم غذاهای سرو شده نیز بی نظیر است. دو فروشگاه لوازم ورزشی نیز میتواند همه امکانات لازم برای ورزشکاران را مهیا سازد و در دسترس شان قرار دهد.

مرکز خرید سنترال

مغازه سنترال اجناس متنوعی از جمله پوشاک، لباس، جواهرات، وسایل خواب و لوازم خانگی را نیز به فروش میرساند و قیمت بسیار مناسبی نیز دارد. اجناس ابریشمی را در همین مغازه میتوانید بیابید.

پوکت ویکند مارکت

بازار ناکا نیز برای مردم محلی بسیار محبوب است. هرگز نمیتوان لیست محدودی را برای اجناس موجود در آن ارائه داد. به افرادی که قصد خرید ندارند نیز پیشنهاد میشود که حتما از این بازار دیدن نمایند. به طور کلی این بازار شامل دو بخش سرباز و سرپوشیده است.

سایر تورها :

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر تهران

تور تهران گردی

شهر تهران به عنوان مرکز استان تهران و پایتخت کشور ایران دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی گوناگونی است. تور تهران گردی از جمله موارد

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بانکوک

تور بانکوک

یکی از نقاطی که برای گردشگری با استقبال زیادی روبه رو شده است شهر بانکوک است که از شهرهای کشور تایلند محسوب می شود. برای

مطالعه »

تور مارسی

یکی از مقصدهای گردشگری خارج از کشور که سفری لذت بخش برایتان به ارمغان خواهد آورد شهر مارسی است که پایتخت فرهنگی اروپا به شمار

مطالعه »
آشنایی با کشور مالدیو

تور مالدیو

انسان همواره دنبال سفر به مناطق دور از خانه خود بوده و هست. کره زمین نیز آن قدر پهناور و گسترده است، که افراد می

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند