تور بانکوک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بانکوک

یکی از نقاطی که برای گردشگری با استقبال زیادی روبه رو شده است شهر بانکوک است که از شهرهای کشور تایلند محسوب می شود. برای سفر به این شهر می توانید در تور بانکوک ثبت نام کنید و سفری لذت بخش را تجربه کنید. جاذبه ها و مراکز خرید بسیاری در این شهر وجود دارد که گردشگران زیادی را در تور بانکوک به خود جذب می کند، در تور بانکوک خاطرات خوشی برایتان رقم خواهد خورد.

آشنایی با شهر بانکوک

مردمان بانکوک به زبان تایلندی صحبت می کنند و در قسمت های توریستی این شهر زبان انگلیسی نیز مورد استفاده مردم قرار می گیرد. بانکوک را به عنوان گرم ترین شهر جهان می شناسند و چون پایتخت تایلند است به عنوان مرکزی برای تجارت، ارتباطات و مدیریت شناخته می شود. انواعی از کالاها چه داخلی و چه خارجی را در این شهر پیدا خواهید کرد و آن را به عنوان شهر فرشته ها می شناسند.

کاخ های سلطنتی که برای اقامت پادشاهان بوده و سنگ های قیمتی را در تور بانکوک خواهید دید. در بانکوک مردم دو بار در روز در اماکن عمومی سرود ملی خود را می خوانند که به یک قانون در این شهر تبدیل شده است. این ساعات 8 صبح و 6 بعدازظهر است و به نوعی ادای احترام به حساب می آید. گردشگرانی که در تور بانکوک دیدن می کنند آن را مرزی بین گذشته و حال می دانند که نشان از ترکیب مدرنیته و سنت در این شهر دارد، به طور مثال راهبه های معابد باستانی بانکوک را در خیابان هایی که پر از مراکز خرید مدرن است می بینید.

آشنایی با شهر بانکوک

فرودگاه های شهر بانکوک

بانکوک با دارا بودن دو فرودگاه گردشگرانی که از این شهر بازدید می کنند را جا به جا می کند.

فرودگاه بین المللی سووارنابومی Suvarnabhumi

مساحت زمین این فرودگاه 7400 هکتار است و معنی نام آن سرزمین طلایی می باشد. این فرودگاه فعالیت خودش را ماه سپتامبر در سال 2006 آغاز کرد و در ابتدا تنها پروازهای داخلی را انجام می داد اما بعد از گذشت دو هفته پروازهای خارجی نیز صورت گرفت. این فرودگاه تنها یک پایانه مسافری دارد. می توان از امکاناتی نظیر رستوران، دفتر پست، فروشگاه، آرایشگاه، اطلاعات، نمازخانه، مرکز ماساژ، مرکز پزشکی، دکه مطبوعات و … در این فرودگاه استفاده کرد. فاصله ای که این فرودگاه از بانکوک دارد 26 کیلومتر است. برای حمل و نقل مسافر از این فرودگاه تا شهر برنامه هایی درنظر گرفته شده است که بر اساس بودجه می توانید آن ها را انتخاب نمایید. باند این فرودگاه به صورت آسفالته و 4900 متر است.

فرودگاه بین المللی دن موئنگ Don Mueang

این فرودگاه در جهان و آسیا به عنوان قدیمی ترین فرودگاه شناخته می شود و از سال 1914 نیروهای سلطنتی تایلند در آن مستقر بوده اند. پروازهایی که هدف تجاری داشتند از سال 1924 از این فرودگاه انجام می شد و کاربری خود به دو صورت نظامی و همگانی را حفظ کرده است. با آغاز به کار فرودگاه سووارنابومی بیشتر پروازهای ارزان و محلی از این فرودگاه صورت می گیرد طوری که به بزرگ ترین فرودگاهی که پروازهای ارزان قیمت انجام می داد تبدیل شد. دو پایانه در این فرودگاه وجود دارد که شماره یک آن مربوط به پروازهای بین المللی و شماره 2 آن مربوط به پروازهای داخلی است. یک باند آسفالته با 3700 متر طول نیز در این فرودگاه وجود دارد.

شرایط آب و هوایی شهر بانکوک

معمولا آب و هوای گرم در تور بانکوک آماده استقبال از گردشگران است. بهترین زمان برای رفتن به تور بانکوک از نظر دمایی موقعی است که گرما و رطوبت کم باشد و برای این منظور باید ماه نوامبر تا مارچ را انتخاب کنید که در تقویم ما از 10 آبان تا 11 فروردین ماه می باشد. از 12 فروردین تا 9 آبان روزهای گرم و پربارانی را در تور بانکوک شاهد خواهیم بود که باعث می شود قیمت رزرو هتل و بلیط هواپیما کاهش پیدا کند و جمعیت کمی از گردشگران در این شهر را ببینید، هم چنین هزینه هایی که در تور بانکوک خواهید داشت بسیار کم خواهد بود. از ماه می که 11 اردیبهشت تا 10 خرداد است باد و بارش موسمی در بانکوک شروع می شود که تا اوایل آبان ماه ادامه خواهد داشت.

بهترین زمان سفر با تور بانکوک

بانکوک در فصل زمستان که از نوامبر تا مارس را شامل می شود دمایی بین 26 تا 32 درجه خواهد داشت و میانگین دما در این فصل 21 درجه خواهد بود. کاهش دما تا 15 درجه را در ماه دسامبر تا ژانویه شاهد هستیم و علیرغم اینکه ممکن است افزایش دما رخ دهد میزان بارندگی و رطوبت در پایین ترین مقدار خود باقی خواهد ماند.

با توجه به این مطالب بهترین ماه ها برای سفر با تور بانکوک این چند ماهی که ذکر شد می باشد تا بتوانید بهترین تفریح و گشت و گذار را در بانکوک داشته باشید. به دلیل آب و هوای مناسب در این ماه ها گردشگران زیادی را در تور بانکوک خواهید دید پس، برای رزرو هتل از قبل اقدام نمایید تا با مشکل سکونت در طول گردشگری مواجه نشوید. اگر برایتان مهم است که مخارج سفرتان در تور بانکوک پایین باشد می توانید در آپریل تا اکتبر به بانکوک سفر کنید. از می تا اکتبر باد و بارندگی را شاهد خواهید بود و در ماه آپریل گرما و رطوبت بالا خواهد رفت، در این ماه جمعیت گردشگران در شهر کم خواهد بود.

تور بانکوک

بانکوک که پایتخت کشور تایلند است در مرکز این کشور قرار دارد و گرداگرد آن ساحل رودخانه چائو را خواهید دید. در بیشتر مساحت بانکوک خلیج تایلند وجود دارد و سه فصل بارانی، سرد و گرم را در آن خواهید دید. مساحت بانکوک که به آن شهر فرشته ها می گویند 1.568.737 متر مربع است. میانگین دما در این شهر به صورت سالانه 29 درجه است. در تور بانکوک خواهید دید که این شهر فاقد کوه است و به جای آن رودخانه ها و کانال های بسیاری در اطرافش وجود دارد. برای رزرو تور بانکوک می توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید و از خدمات تور بانکوک چون دریافت ویزا، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و … بهره مند شوید.

بهترین زمان رفتن به تور بانکوک

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بانکوک

جاذبه های گردشگری در بانکوک سبب شده است بسیاری از ایرانیان تور بانکوک را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کنند. معابد، کاخ پادشاهی، مراکز خرید، خیابان های پر هیجان و مناظر طبیعی از جمله جاذبه های گردشگری هستند که در تور بانکوک آن ها را خواهید دید. با هر سلیقه ای که باشید در تور بانکوک چیزی برای ارائه وجود خواهد داشت.

معبد وات آرون

معبد وات آرون در بانکوک با معنی معبد سپیده دم در گوشه ای از رود چائو فرایا واقع شده است. طراحی زیبای این معبد و واقع شدن در کنار رودخانه افراد زیادی را در تور بانکوک به خود جذب می کند. رودخانه وا فو در مقابل این معبد است و می توانید با رفتن به این معبد در تور بانکوک همزمان از دو جاذبه زیبا دیدن کنید. قایقی در این محل وجود دارد که گردشگران را از رودخانه عبور دهد.

 گراند پالاس و وات پراکائو

گراند پالاس و وات پراکائو که در کاخ های پادشاهی بانکوک واقع شده اند در سال 1782 ساخت آن ها انجام شده است. کاربرد این بنا به مدت 150 سال به عنوان قصر تایکینگ بوده است. معنی یکی از بناها به نام وات پراکائو معبد بودای زمردین است که وارد شدن به آن در تور بانکوک نیازمند پوشیدن لباس خاصی است. لباس زن ها به صورت دامن بلندی است و مردها شلوار بلند و کفش می پوشند.

رود چائو فرایا

یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک رود چائو فرایا است که در انتها وارد خلیج تایلند می شود. در تور بانکوک قایقی در این رود آماده جا به جایی مسافران است که می توانید با سوار شدن بر آن به تماشای بانکوک بپردازید، در این سفر دریایی خانه های چوبی روی آب را خواهید دید.

خیابان khaosan  بانکوک

خیابان کوتاهی در قسمت شمالی گراند پالاس واقع شده است و اگر در تور بانکوک بودجه کمی برای سکونت دارید، در محل هایی که برای اقامت در این خیابان در نظر گرفته شده است می توانید اقامت داشته باشید. در تور بانکوک در این خیابان مغازه، فروشگاه و آژانس های مسافرتی را خواهید دید.

خانه جیم تامسون

جیم تامسون که یک تاجر بود در خانه خود مجموعه ای هنری از آسیای جنوب شرقی را گردآوری کرده است. امروزه از این خانه به همراه مجموعه ای که در آن گردآوری شده به عنوان موزه یاد می کنند که از جاذبه های محبوب در تور بانکوک است. در تور بانکوک راهنما برای بازدید از این موزه وجود دارد.

کاخ بزرگ بانکوک

کاخ سلطنتی بانکوک که پادشاه کنونی تایلند در آن اقامت دارد در قرن هجدهم ساخته شده است، البته بیشتر برای برگزاری جشن ها از این مکان استفاده می کنند. معابد زیادی در این کاخ وجود دارد. معبدی به نام وات پراکائو در این کاخ وجود دارد که 3 بار در سال لباس بودای این معبد به وسیله شاه به چرخش در می آید.

مزرعه تمساح ها

در بانکوک محلی برای نگهداری کروکودیل ها وجود دارد که گونه های مختلفی از تمساح ها در آن وجود دارد. عمر برخی از تمساح های آن به بیش از 30 سال نیز می رسد. در ابتدا این مکان برای جلوگیری از انقراض این موجودات بود و بعدها به محلی برای استفاده از پوست و گوشت آن ها تبدیل شد. طول برخی تمساح ها در این مکان به 6 متر هم می رسد.

صرف شام در کشتی از جاذبه هیا بانکوک

اروپایی ها به بانکوک ونیز شرق می گویند زیرا کانال های زیادی در این شهر دیده می شود و رودخانه ای در این شهر جریان دارد. برای اینکه بتوانید از زیبایی های این شهر در تور بانکوک دیدن کنید می توانید سوار بر کشتی شوید. در این کشتی که گراند پیرل نام دارد می توانید شام میل نمایید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید. این کشتی از رامای هشتم دور می زند و سفر خود را تمام می کند.

باغ وحش بانکوک

باغ وحش بزرگی در خارج از شهر بانکوک با دارا بودن دو بخش اصلی وجود دارد که در یک بخش از این باغ وحش حیوانات وحشی نگهداری می شوند و در بخش دیگر پارک آبی را خواهید دید که حیوانات دریایی در آن هستند. در بخشی از این باغ وحش محوطه ای وجود دارد که زیستگاه طبیعی حیوانات است و گوریل ها و تمساح های گرسنه را در تور بانکوک می توانید ببینید.

شهر سوخته

یکی از نقاط دیدنی در بانکوک شهر سوخته با نام آیوتایا است که مدت زیادی به عنوان پایتخت کشور تایلند محسوب می شده است. این شهر در قسمت شمالی بانکوک واقع شده است و معماری سوخوتای و کامبوج را در آن خواهید دید. آیوتایا در زمان خود از شهرهای زیبا محسوب می شده است و در سال 1991 در آثار جهانی یونسکو ثبت شد.

بازار چاتوچاک بانکوک

اگر برای خرید به شهر بانکوک سفر می کنید می توانید از بازار چاتوچاک دیدن کنید که در روزهای آخر هفته شروع به فعالیت می کند. انواع وسایل، سوغاتی، غذاهای سنتی و محصولات کپی را در تور بانکوک در این بازار می توانید تهیه کنید. قیمت مناسبی در این بازار به مشتری ارائه می شود.

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بانکوک

بهترین مراکز خرید شهر بانکوک

مرکز خرید پایانه ۲۱ بانکوک

یک مرکز خرید به شکل فرودگاه در شهر بانکوک وجود دارد که نام آن پایانه 21 است و در هر طبقه از این مرکز، بخش های مختلفی از جهان به نمایش در آمده است. امکاناتی نظیر سینما، تئاتر، وای فای رایگان، رستوران و فودکورت در این مرکز خرید وجود دارد.

مرکز خرید Pratunam

در مرکز خرید Pratunam که یک عمده فروشی است انواع لباس های جدید به فروش می رسد. اجناس این مرکز با تخفیف نیز به فروش می رسند و می توانید در تور بانکوک هر نوع لباسی را تهیه نمایید. دو هتل در نزدیکی این مرکز وجود دارد که اگر درآن ها اقامت داشته باشید به راحتی می توانید از این مراکز خرید دیدن کنید. اگر خریدتان زیاد باشد فروشگاه برای ارسال به هتل آن ها را برایتان بسته بندی می کنند، از وسایل نقلیه این مراکز نیز می توانید استفاده کنید تا وسایل خریداری شده را به راحتی به هتل منتقل کنید.

 بازار Asiatique

در بازار Asiatique دو مرکز خرید یکی به صورت شبانه و دیگری به صورت یک مرکز خریدی بزرگ وجود دارد. تجارت بین المللی در این بازار رخ می دهد و تعداد 1500 بوتیک و 40 رستوران برای مشتری ها فراهم شده است. شروع به کار این بازار ساعت 17 می باشد و می توانید در تور بانکوک شب ها نیز به گشتن در این بازار بپردازید. نمایش عروسک های تایلندی در این بازار اجرا می شود که بسیار زیبا است.

بازار محله چینی ها

بازاری در محله چینی ها در بانکوک وجود دارد که دست فروش های بسیاری را در آن خواهد دید. طلافروشی، کیسه های فندق بو داده، دفترچه یادداشت، اسلحه های رزمی و پولک دوزی از جمله اقلام ارائه شده در این بازار است. معابد چینی و داروهای چینی نیز در این خیابان وجود دارد. با ورود به هر کدام از کوچه های این محله انواع مغازه های لوازم آرایشی، اسباب بازی و لوازم آشپزی را خواهید دید.

بازار گل بانکوک

بازار گل Pak Khlong Talad یکی از برترین بازارها در بانکوک است که انواع رایحه ها و رنگ ها را در تور بانکوک در آن خواهید دید. خریدهای عمده و خرده در این بازار امکان پذیر است که به صورت 100 تایی و یا 50 تایی بسته بندی می شوند. موقعیت این بازار در خیابان Chak Phet است که پل Memorial را در کنار آن خواهید دید.

مرکز خرید mbk

یکی از مراکز خرید در بانکوک مرکز خرید mbk است که تعداد 8 فروشگاه دارد و نزدیک به 2000 رستوران و مغازه در این مرکز وجود دارد. روزانه تعداد 100 هزار نفر از این مرکز خرید بازدید می کنند. دقت کنید که اجناس معتبر را در این مرکز خرید تهیه نمایید.

سایر تورها :

تور مینسک

مینسک بزرگترین شهر بلاروس به شمار می رود و پایتخت آن است. این شهر در کنار رودخانه نیامیا واقع شده است. تور مینسک هر ساله

مطالعه »
آشنایی با شهر بخارست

تور بخارست

سفر با تور بخارست به بُخارست که پایتخت کشور رومانی است و بزرگ ترین شهر این کشور نیز می باشد، می تواند برای هر کسی

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی کلن

تور کلن

در این مقاله قصد داریم به معرفی تور کلن بپردازیم، اگر می خواهید از تور کلن استفاده کنید و از این شهر زیبای آلمان بازدید

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی مصر

تور مصر

تور مصر در بین تورهای بین‌المللی دیگر همچون تور کشورهای اروپایی ، تورهای به مقصد امارات متحده عربی و کشورهای حوزه خلیج‌فارس و دیگر تورهای

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند