تور کیف

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر کیف

تور کیف از تورهای توریستی جذاب اروپا است و شرکت کنندگان در تور کیف می توانند از اماکن تاریخی و دیدنی این شهر زیبای شرق اروپا دیدن نمایند. در این متن قصد داریم در مورد ابعاد مختلف این تور از جمله دیدنی های شهر کیف ، مراکز خرید شهر ، آب و هوای آن در مواقع مختلف سال و سایر اطلاعاتی که قبل از انتخاب تور کیف مورد نیاز است صحبت کنیم.

آشنایی با شهر کیف

شهر کیف پایتخت کشور اوکراین و از بهترین و زیبا ترین شهرهای این کشور شرقی اروپا است. رودخانه دنیپر که از کشور روسیه آغاز شده و بعد از گذشتن از بلاروس و اوکراین به دریای سیاه می ریزد شهر کیف را به 2 بخش شرقی و غربی تقسیم می کند. همچنین با توجه به تقسیمات کشوری در اوکراین می توان گفت این شهر به صورت مستقل اداره می شود چرا که دارای ادارات مستقل از استان کیف است. در واقع شهر کیف مهم ترین شهر کشور اوکراین از نظر سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و گردشگری می باشد.

نکته ای که در ارتباط با تور کیف باید اشاره کرد این است که این شهر از مراکز مذهبی مهم اروپای شرقی و مسیحیت ارتودکس است و اماکن مذهبی بزرگی چون کلیسای جامع کیف ، کلیسا جامع رستاخیز و کلیسای سنت اندرو در آن واقع شده است. زبان روسی در شهر کیف رایج ترین زبان است و با داشتن حدود 3 میلیون نفر جمعیت هفتمین شهر پر جمعیت قاره اروپا لقب گرفته است.

از لحاظ تاریخی سکونت در منطقه کیف قدمتی 6000 ساله دارد ولی شهر کنونی آن از قرن 5 میلادی شکل گرفته است. در قرن های گذشته این شهر از بزرگترین و پیشرفته ترین شهرهای قاره اروپا ، حتی بزرگ تر از لندن و پاریس بوده است و نام گذاری آن به دلیل بنیان گذاری این شهر توسط خاندان کی اف بوده است.

آشنایی با شهر کیف

آب و هوای شهر کیف

اگر بخواهیم آب و هوای این شهر را برای علاقه مندان به شرکت در تور کیف توضیح دهیم باید گفت شهر کیف مانند کشور اوکراین آب و هوایی سرد دارد و به دلیل نزدیکی به قطب شمال تا 3 ماه از سال در شهر کیف یخبندان است و اصلا توصیه نمی شود در زمستان تور کیف برگزار شود. این نوع آب و هوا که در ژانویه بر کیف حاکم است دمای میانگین شهر را به شدت پایین می آورد.

زمان مناسب سفر با تور کیف

در فصل تابستان و حوالی ماه جولای آب و هوای کیف بسیار معتدل و مطبوع شده است و اکثر سفرها در غالب تور کیف در این دوره زمانی برگزار می شوند. البته با توجه به این نکته که آب و هوای این منطقه مرطوب حاره ای است و شما می توانید هوای معتدل تابستانی و برف و یخبندان زمستان را باهم در اوکراین مشاهده کنید شرکت در تور کیف در سایر فصل های سال هم می تواند برای شما جذابیت داشته باشد.

فرودگاه های شهر کیف و پرواز های مستقیم ایران به اوکراین

شهر کیف 2 فرودگاه بین المللی را در خود جای داده است ، فرودگاه بین المللی بوریسپیل و فرودگاه بین المللی کیف ژولیانی که همه روزه پروازهای مستقیم زیادی به سراسر جهان در آن ها انجام می شود. پروازهای مستقیمی از فرودگاه های ایران به ویژه فرودگاه بین المللی امام خمینی در اکثر روزهای هفته به این 2 فرودگاه انجام می شود و برگزار کنندگان تور کیف با استفاده از این پرواز های مستقیم به جابجایی مسافران و شرکت کنندگان در تور کیف می پردازند.

بلیط های چارتری که توسط آژانس های مسافرتی در اختیار شرکت کنندگان در تور کیف قرار می گیرد می تواند هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهد. البته نوع خطوط هوایی که شرکت کنندگان تور کیف از آن استفاده می کنند و همچنین کلاس پروازی تور کیف در قیمت گذاری و هزینه گردشگرانن بسیار موثر است. این پروازها توسط هواپیمایی اوکراین ، همچنین ایران ایر و کیش ایر به مقصد کیف انجام می شوند.

سیستم حمل و نقل عمومی شهر کیف

یکی از مهم ترین دغدغه های شرکت کنندگان در تور کیف بحث حمل و نقل و عبور و مرور به مکان های مختلف شهر است. راه حل این مشکل استفاده از حمل و نقل عمومی در شهر کیف و به عبارت بهتر استفاده از مترو شبانه روزی شهر کیف برای رفتن به اماکن تفریحی ، تجاری و اقامتی شهر است. مترو شهر کیف مانند خود این شهر از با قدمت ترین خطوط ریلی زیر زمینی است و احداث آن به سال 1960 میلادی باز می گردد. این مترو امروزه از 3 خط اصلی و 52 ایستگاه مسافری برخوردار است و با استفاده از آن می توان به اغلب نقاط با اهمیت شهر دسترسی پیدا کرد.

نکته جالب در مورد مترو شهر کیف عمق بالای ایستگاه های آن است که از عمیق ترین ایستگاه های مترو اروپا محسوب می گردد. به عنوان مثال ایستگاه آرسنال در مترو کیف عمقی حدود 100 متر دارد و از این نظر عمیق ترین ایستگاه مترو جهان لقب گرفته است. عمق زیاد این ایستگاه مترو به دلیل شرایط خاص جغرافیایی محل و وجود دره و رودخانه دنیپر در نزدیکی آن است. مسافران تور کیف می توانند به راحتی با مترو جذاب و قدیمی شهر کیف به جای جای این شهر سفر کنند و در هزینه های سفر خود صرفه جویی نمایند.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر کیف

در ادامه قصد داریم بخشی از مهم ترین مراکز گردشگری و اماکن تاریخی شهر کیف که در تور کیف از آن ها بازدید خواهید کرد به همراه توضیح مختصری در ارتباط با هریک از آن ها خدمت شما ارائه کنیم. همان طور که گفته شد شهر کیف به عنوان یکی از مراکز اصلی مسیحیت ارتودوکس است. و کلیسا های زیبا و تاریخی که بازدید از آن ها باید در الویت شرکت کنندگان تور کیف قرار گیرد نشان گر این ادعا می باشد.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر کیف

کلیسای سنت سوفیا کیف

کلیسای سنت سوفیا کیف قدیمی ترین و یکی از زیبا ترین کلیسا های این شهر است که در قرن 11 میلادی توسط یاروسلاو ساخته شده است. این اثر مذهبی و تاریخی زیبا که در میدان سوفیسکایا شهر کیف واقع شده است برج ناقوسی بلند و منحصر به فرد دارد و تندیسی از یوگدان ملنیتسکی از رهبران آزادی شهر کیف در قرن 17 میلادی در آن ساخته شده است . بازدید از این کلیسای زیبا به تمام شرکت کنندگان تور کیف توصیه می شود.

موزه ملی جنگ کیف

کشور اوکراین به ویژه شهر کیف از مردمی بودند که به شدت از جنگ جهانی دوم صدمه دیدند و طبق برخی آمار و اخبار حدود نیمی از جمعیت آن توسط ارتش نازی کشته شدند. به همین دلیل به شهر کیف شهر قهرمان نیز می گویند. در این موزه ملی آثاری از این جنگ موجود است و یکی از بازدید های اصلی تور کیف می باشد. مجسمه تیتانیومی مرتفع واقع در این موزه نماد مادر میهن در کشور اوکراین است.

موزه ملی چرنوبیل

موزه مهم دیگری که در شهر کیف قرار دارد موزه ملی چرنوبیل است که بقایای سایت اتمی منهدم شده شوروی سابق به همراه آثار هنری به جا مانده از این فاجعه اتمی بزرگ را به نمایش می گذارد. این موزه که در تور کیف از آن بازدید خواهید کرد یادآور شهرهای خالی از سکنه پس از این اتفاق مهیب است.

موزه پیرگوو

موزه پیرگوو یک موزه وسیع و میدانی است که زندگی اوکراینی را به نمایش می گذارد. انواع معماری ها ، سبک های زندگی ، هنرهای دستی و سایر موارد مربوط به سنت های اوکراینی در این موزه 370 هکتاری به نمایش گذاشته می شود. شرکت در تور کیف بدون بازدید از این موزه خاص و زیبا کاری ناقص است.

بلوار تاراس شوپنکو

بلوار تاراس شوپنکو نویسنده مشهور قرن 19 که تندیسی از شخص او در آن واقع شده است از دیدنی ترین مناطق شهری در شهر کیف است که اکثر بینندگان را به عکس برداری مجبور می کند. فضای سبز زیبا و گل کاری های فراوان در این بلوار از دیگر دیدنی های تور کیف می باشد که هر گردشگری را به خود جذب می نماید. باغ گل مرکزی شهر کیف با بیش از 13،000 از انواع گل های زیبا و رنگارنگ همه روزه گردشگران خارجی فراوانی را پذیرا می باشد. این باغ گل بزرگ گلخانه های مختلف برای نگه داری از انواع گونه های گل را دارا است.

بهترین هتل های تور کیف

در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین و مطرح ترین هتل های شهر کیف می پردازیم هتل هایی که در میان آن ها هتل های قدیمی اروپایی وجود دارد و هم هتل های لوکس و مجلل مدرن امروزی و امکانات و هزینه هر یک از این هتل ها را برای علاقه مندان به شرکت در تور کیف بر می شمریم.

هتل شهر

سیتی هتل یا هتل شهر هتلی با 87 واحد اقامتی در شهر کیف و در بافت تاریخی این شهر واقع شده است. این هتل 4 ستاره که نمایی شیک و جذاب در حد هتل های 5 ستاره دارد فاصله بسیار کمی تا اماکن گردشگری چون باغ گل کیف و خانه اپرا دارد و همچنین به ایستگاه مترو شهر کیف بسیار نزدیک است.

هتل هنری باکارا

این هتل 3 ستاره در فاصله نزدیکی از رودخانه دنیپرو قرار دارد و مناظر زیبایی را در اطراف هتل می توانید مشاهده کنید. همچنین ویژگی شاخص آن نزدیکی به بسیاری از اماکن توریستی شهر کیف است که رفت و آمد را برای شرکت کنندگان در تور کیف بسیار آسان می نماید. این مناطق عبارت اند از بازار پودیل و خیابان های تاریخی شهر کیف که بازدید از آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

هتل پارک گلوسیوو

این هتل 4 ستاره در مرکز شهر کیف به دلیل قرار گرفتن در یکی از بزرگ ترین و زیبا ترین پارک های کشور اوکراین به این نام معروف شده است. مناظر پارک از اتاق های هتل قابل رویت است . از ویژگی های شاخص این هتل سرو غذا های مختلف و متنوع اروپایی است که رزرو اتاق در آن را برای شرکت کنندگان در تور کیف بسیار جذاب می کند.

هتل رادیسون بلو پودول

این هتل لوکس و شیک در مرکز شهر کیف و نزدیکی گلدن گیت واقع شده است برای اشخاصی که تمکن مالی دارند بسیار مناسب است. در واقع این هتل برای دیپلمات ها طراحی شده است. این هتل به مراکز تجاری و تاریخی شهر از جمله میدان استقلال و گلدن گیت نزدیک است . گلدن گیت یک اثر تاریخی است که قدمتی 1000 ساله دارد و مکان زیبایی برای بازدید کنندگان تور کیف است. این هتل 250 واحد اقامتی دارد و اینترنت پرسرعت از ویژگی های شاخص این هتل است.

بهترین هتل های تور کیف

جشنواره های سالانه در شهر کیف

از دلایل جذابیت شهر کیف و برگزاری انواع تور کیف علاوه بر اماکن تاریخی و گردشگری زیاد این شهر می توان به برگزاری جشنواره های جذاب و متنوع در طول سال در این شهر نام برد. به طور کلی این شهر مهارت و تجربه بالایی در برگزاری انواع جشن ها ، نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف دارد. از مهم ترین جشن هایی که همه ساله در این پایتخت برگزار می شود رویداد فرهنگی روز کیف است که مراسم بسیار با شکوهی با حضور نوازندگان ، کمدین ها ، شعبده باز ها و دلقک های سیرک از سراسر دنیا می باشد.

این مراسم بسیار با شکوه برگزار می شود و مردم به شدت به آن توجه دارند. اگر شانس بیاورید و بتوانید در تور کیف در اواخر ماه مه شرکت کنید می توانید از جشن های خیابانی و جذاب روز کیف دیدن نمایید. موسیقی جاز و کلاسیک در این روز بسیار مورد توجه است و اگر از علاقه مندان به این سبک موسیقی هستید شرکت در تور کیف در این موقع از سال به شدت به شما توصیه می شود.

از دیگر رویداد های مهم و بین المللی که با شرکت در تور کیف در اواخر ماه اکتبر می توانید از آن دیدن کنید جشنواره بین المللی فیلم مولودیست می باشد. این جشنواره فیلم برای ترویج سینما تحت نظارت فدراسیون جهانی تهیه کنندگان برگزار می شود و رویکرد آموزشی برای جوانان علاقه مند به سینما دارد. جشنواره بین المللی فیلم مولودیست از قدیمی ترین جشنواره های فیلم اروپای شرقی است و شرکت در آن برای حاضران در تور کیف می تواند بسیار مفید باشد.

سایر تورها :

بهترین زمان سفر با تور برزیل

تور برزیل

برزیل یکی از مقصد های گردشگری بسیار مشهور و محبوب در بین عموم افراد در جهان محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم شرح

مطالعه »
آشنایی با کشور اسلوونی

تور اسلوونی

یکی از کشور های زیبا و کوهستانی در جنوب اروپای مرکزی کشور اسلوونی می باشد. اسلوونی با مساحت ۲۰ هزار و ۲۷۳ کیلومتر مربع در

مطالعه »
آشنایی با شهر باکو

تور باکو

سفر با تور باکو از علایق بسیاری از ایرانیان است. شهر باکو از بزرگترین شهرهای جمهوری آذربایجان محسوب می شود و دقیق بر روی ساحل

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و توریستی کلکته

تور کلکته

کسانی که قصد رفتن به تور کلکته را دارند بی شک دوست دارند درباره این شهر اطلاعاتی داشته باشند ما در این مقاله قصد داریم

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند