تور استانبول

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر استانبول

تور استانبول یکی از بزرگ ترین شهرهای کشور ترکیه محسوب می شود و به قطب اقتصادی ترکیه مشهور است. شهر استانبول در کنار دریای مرمره قرار دارد و به نوعی بین مرز اروپا و آسیا قرار گرفته است. حقایق جالبی در خصوص استانبول وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست. امروز قصد داریم در خصوص شهر استانبول و سایر مناطق گردشگری آن صحبت کنیم.

آشنایی با شهر استانبول

می دانیم که بسیاری از مردم جهان ایران ترکیه را به خاطر استانبول می شناسند بسیاری از ایرانیان این شهر را برای اقامت انتخاب می کنند. استانبول از نظر تاریخی و فرهنگی بی نظیر است جاذبه های گردشگری و تفریحی استانبول به نوعی باب طبع سلیقه های مختلفی است. استانبول یک ساعت و نیم از تهران عقب تر است، زبان رسمی در این شهر ترکی است البته صحبت به زبان انگلیسی نیز بسیار دیده می شود.

واحد پول استانبول لیر ترکیه است و برای ارتباط با ارگان های ضروری می توانید از شماره 112 استفاده کنید. زندگی در استانبول آسان است، این شهر دارای موقعیت جغرافیایی بسیار ایده آلی است، هیچ گونه تعصبی در بین مردمان استانبول دیده نمی شود. قطعا بازدید از مکان های دیدنی مختلف سبب می شود تا با شرایط فرهنگی اهالی استانبول آشنا شوید.

آشنایی با شهر استانبول

زبان و فرهنگ مردم استانبول

مردم استانبول اغلب به زبان ترکی صحبت می کنند و در مدارس این شهر زبان اصلی ترکی است، بنابراین زبان مادری که کودکان با آن آغاز به صحبت می کنند ترکی اعلام شده است. مردمان این شهر علاقه زیادی به مردمان ایران دارند و ترجیح می دهند با ایرانیان ارتباط خوبی داشته باشند، اهالی شهر استانبول اغلب به زبان ایرانی آشنایی نسبی دارند و قطعا این شهر منطقه مناسبی برای گردش و تفریح به حساب خواهد امد.

در شهر استانبول بخش ویژه ای وجود دارد که ایرانیان در آن سکونت دارند، فرهنگ مردمان این منطقه بسیار شبیه به فرهنگ ایران است و زندگی در این مکان ها قابل قبول خواهد بود. عموما مراسم های سنتی و محلی گسترده ای در شهر استانبول برگزار می شود که فضایی بسیار ایده آل را فراهم خواهد ساخت.

آب و هوای شهر استانبول

استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی خود دارای چندین اقلیم آب و هوایی است و از خط ثابتی پیروی نمی کند. به طور کلی در بخش های مختلف شهر آب و هوای اقیانوسی و همینطور مدیترانه ای دیده می شود. این شهر در دو پهلو متفاوت قرار دارد و این موضوع خود یکی از دلایل بسیار مهم تنوع جو استانبول محسوب می شود. به طور کلی استانبول  در ماه جولای در گرم ترین وضعیت خود قرار می گیرد، و دما تا 24 درجه نیز افزایش می یابد، البته این گرما به نسبت سایر کشورها چندان زننده محسوب نمی شود. ماه فوریه یکی از سردترین ماه های شهر استانبول محسوب شده و عموما میزان بارندگی در این ماه به 100 میلی متر نیز می رسد. به طور کلی استانبول و کشور ترکیه دارای آب و هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم نیست و دمای هوا مناسب و متعادل است.

بهترین زمان سفر با تور استانبول

اگر بخواهیم به طور کلی بهترین زمان سفر با تور استانبول را اعلام کنیم می توان به فصل بهار و یا پاییز اشاره کرد، در این دو فصل میزان بارش باران کمتر است و دمای هوا زیاد گرم نیست. البته تعطیلات تابستان بیشترین زمانی است سفر به شهر استانبول دیده می شود. از ابتدای سپتامبر تا میانه نوامبر بهترین زمان سفر به ترکیه و بازدید از شهر استانبول است در این ماه ها دمای هوا در مطبوع ترین شکل خود به سر می برد و آسمان صاف و بسیار زیباست.

 بازدید با تور استانبول در فصل بهار بسیار لذت بخش است، طبیعت این شهر در ماه های بهار بسیار زیباست و بسیاری از جشن های دوره ای در این فصل اتفاق می افتد. افرادی که علاقمند به ورزش های زمستانی هستند و به نوعی از ورزش های اسکی بر روی یخ لذت می برند بهتر است فصل زمستان را برای سفر به شهر استانبول انتخاب کنند به این ترتیب می توانند ضمن بازدید از مناطق دیدنی استانبول از فضاهایی تفریحی که فراهم شده است لذت ببرند.

فرودگاه های شهر استانبول

به طور کلی در استانبول 2 فرودگاه بین المللی وجود دارد که هر کدام دارای خطوط پرواز جداگانه ای هستند و مسیر رفت و آمد هر یک نیز اغلب متفاوت است. فرودگاه آتاتورک که از دسته فرودگاه های بسیار مشهور در جهان محسوب می شود عموما پرواز های زیادی به ایران دارد، البته فرودگاه صبیحه گوکچن نیز یکی دیگر از فرودگاه هایی است که در استانبول فعالیت می کند و دارای چارترهای متنوعی است.

بهترین زمان سفر با تور استانبول

مشهورترین جاذبه های گردشگری و تفریحی استانبول

کاخ توپ قاپی

یکی از مکان های دیدنی و بسیار با ارزش در تور استانبول است. این قصر در ابتدا به دستور پادشاه عثمانی به نام سلطان محمد فاتح ساخته شد. در این قصر هنرهای اسلامی بسیار گسترده ای دیده می شود در این مجموعه وسیع اغلب اشیای بسیار با ارزش و دست ساز برای نمایش عموم قرار داده شده است. به طور کلی فضای داخلی قصر به سه بخش تقسیم شده است، اتاق های قصر دارای معماری بسیار خاصی هستند، تالارهای این قصر به شکل استوانه ای ساخته شده اند و برج ها و دیوارهای این مجموعه نیز دارای عظمت و شکوه خاصی هستند.

بخشی در این قصر به نام حرمسرا وجود دارد که فرزندان و خانواده شاه در آن زندگی می کردند بخش دیگری که به آشپزخانه سلطنتی مشهور است مکانی برای طبخ غذاهای مخصوص پادشاه بود و بخش انتهایی قصر نیز اتاقی مخصوص برای شاه قرار داده شده است. تزییناتی که در این کاخ دیده می شود بسیار شگفت انگیز است. برای بازدید از این کاخ باید حداقل نصف روز زمان بگذارید.

مسجد آبی

از دیگر دیدنی های شهر در تور استانبول محسوب می شود که سلطان احمد از خود به جا گذاشته است. این مسجد بسیار زیبا و شگفت انگیز است. استفاده از کاشی های آبی و تزیینات زیبا در این مسجد سبب شد تا این اسم بر روی آن نهاده شود. مسجد آبی دارای 5 مناره است و معماری بسیار ویژه ای برای آن به کار رفته است.

موزه باستان شناسی

موزه باستان شناسی شهر استانبول بسیار مشهور است. در این موزه مجموعه بی نظیری از صنایع دستی دیده می شود که مربوط به هزاران سال پیش است. آثاری که در این موزه به نمایش در امده است از نظر تاریخی و از نظر مکانی بسیار متنوع و مشهور است. این موزه به طور کلی دارای سه بخش مجزا است.

بخش موزه شرق باستان دارای اشیای دیدنی بسیار زیبایی است که هر یک به نحوی با هدف خاصی نگهداری می شوند. بخش باستان شناسی این موزه از نظر تاریخی بسیار زیبا و مشهور است، بخش اخر که مربوط به عمارت کاشی کاری محمد دوم است دارای مجموعه های بسیار شگفت انگیزی از هنرهای سرامیکی است.

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه بر روی یکی از تپه های مشهور شهر در تور استانبول قرار دارد که امروزه تبدیل به موزه ای بسیار زیبا و دیدنی شده است. این مسجد یکی از زیباترین و متمایزترین نماد و بناهای تاریخی استانبول محسوب می شود. ساخت این مسجد به دست سلیمان محتشم معمار مشهور صورت گرفت. اگر به فضای داخلی این مسجد دقت کنید یگ گنبد 53 متری می بینید که به صورت خارق العاده ای تزیین شده است. بخش های مختلف این مسجد بسیار شگفت انگیز است. فضای بیرونی مسجد پوشیده از باغی بسیار آرام و شگفت انگیز است. در این فضا سلیمان و همسرش زندگی می کنند.

بازیلیکا سیسترن

یکی از مناطق بسیار دیدنی و زیبا در شهر استانبول محسوب می شود. این تالار دارای ظاهری شبیه به یک قصر است که در زیر زمین ساخته شده است. این مکان در ابتدا به عنوان یک اب انبار استفاده می شود. کنستانتین بزرگ دستور ساخت چنین فضای زیبایی را داد. در ساخت این بنا از بهترین معماران استفاده کردند و فضای تزیینی بسیار شگفت انگیز آن سبب شده است تا در خاطر ها بماند. در این قصر ستون های مختلفی وجود دارد که هر یک به شکل خاصی طراحی شده اند. به عنوان مثال یکی از ستون های مدوزا نام دارد. بر روی این ستون یک سری حکاکی ها دیده می شود که بسیار زیبا و دوست داشتنی است. در سفر به شهر استانبول دیدن این قصر  نباید از دست برود.

هیپودروم

یکی از شگفت انگیز ترین مناطق دیدنی تور استانبول است که در سال 203 میلادی ساخته شده است. این مجموعه در واقع مرکز بسیار بزرگی برای بازی و مسابقات مختلف به شمار می رفت. نبردهای جناحی نیز در این مکان زیبا انجام می شد. در منطقه خاصی بناهای تاریخی وجود دارد که دارای فواره های بسیار زیبایی هستند و هر کدام از این فواره ها در تاریکی شب می درخشند. پوشش های برنزی و طلاکاری شده این فضا سبب می شود تا بسیاری از گردشگران را به سمت خود بکشاند.

کاخ دلمه باغچه

کاخ دلمه باغچه یکی از بهترین مکان های دیدنی در استانبول محسوب می شود. این کاخ دارای معماری بسیار زیبایی است و در قرن نوزدهم میلادی نیز ساخته شده است. این کاخ به دست سلطان عبدالمجید ساخته شد. در واقع این کاخ جایگزین مناسبی بجای کاخ توپ قاپی است. دور تا دور این کاخ باغ های بسیار زیبایی وجود دارد که با باغچه های کوچک و پر گل و همینطور فواره های بسیار زیبا تزیین شده است.

فضای داخلی این کاخ از دو معماری روکوکو و باروک استفاده شده است. در باغ یک سری شمعدان ها و همینطور چلچراغ های باشکوه وجود دارد. نقاشی های خیره کننده بر روی دیوار های این کاخ بسیار چشم نواز است.

برج گالاتا

یکی از مکان های دیدنی و بسیار مشهور در شهر و تور استانبول است که متمایزترین بناهای نمادین استانبول در این برج نگهداری می شود. در این مکان می توانید چشم انداز های طبیعی در زاویه 360 درجه ای را تماشا کنید.

مشهورترین جاذبه های گردشگری و تفریحی استانبول

گالری استانبول مدرن

یکی از مجموعه های بی نظیر در شهر استانبول محسوب می شود. در این گالری در تمام طول سال یک سری آثار هنری از هنرمندان بین المللی برگزار می شود. بازدید از این گالری زیبا برای هنر دوستان انتخابی مناسب و قابل قبول است. موزه هنری اپر شهر استانبول هر سال هزاران گردشگر را به سمت خود می کشاند، جاذبه های دیدنی شهر استانبول تنها به آثار باستانی و یا طبیعت ختم نمی شود. در این موزه یک سری آثار باستانی بسیار زیبا و اشیای سرامیکی نیز وجود دارد. در این موزه بهترین آثار جهان نگهداری می شود.

بهترین مراکز خرید شهر استانبول

مرکز خرید mall

این مرکز خرید یکی از بزرگترین مراکز تجاری در تور استانبول محسوب می شود. در این مرکز خرید حدود 350 فروشگاه و فودکورت وجود دارد. این مجتمع سرپوشیده دارای شهربازی و مراکز آثار هنری است و می توانید در رستوران تازه تاسیس آن به صرف غذا مشغول شوید. سرمایه گذاران زیادی در این مرکز خرید سهام دارند. یک سری غذاهای خاورمیانه نیز در این مکان سرو می شود. این مرکز خرید دارای 5 دهلیز است و هر کدام دارای مضامین مختلفی هستند. عموما رفت و آمد در این مجموعه باید توسط آسانسور صورت پذیرد.

مرکز خرید ایستینیه

این مرکز خرید در واقع یک پارک با 300 فروشگاه است که اولین سینمای imax در این مجموعه تاسیس شده است. در این مرکز خرید یک سری آمفی تئاتر و همینطور توپوگرافیکی ها دیده می شود که سبب می شود در سال هزاران نفر به سمت ان کشیده شوند. بازدید از مجموعه سینمایی این مرکز خرید را به شما پیشنهاد می کنیم.

مرکز خرید زورلو

این مرکز خرید یکی از پاتوق های جدید در استانبول محسوب می شود. در این مرکز خرید یک سری فروشگاه های لوکس وجود دارد که هنرهای نمایشی و بهترین هتل ها قرار دارد. البته فضای این مجموعه به صورتی است که انگار وارد باغ بسیار بزرگی شده اید.

مرکز خرید پالادیوم

پالادیوم در شهر استانبول یکی از مراکز خرید بسیار جالب و زیبا است که دارای نمای بیرونی شیشه ای است و به طور کلی به 5 طبقه تقسیم شده است. این مرکز خرید یکی از برجسته ترین فضاهای شهر استانبول محسوب می شود.

سایر تورها :

آشنایی با شهر مونیخ

تور مونیخ

یکی از پرتقاضاترین و البته جذاب ترین تورهای اروپا، تور مونیخ است. در رتبه بندی بهترین شهرهای دنیا به منظور زندگی، شهر مونیخ آلمان رتبه

مطالعه »
آشنایی با شهر تورنتو

تور تورنتو

تورنتو دومین شهر بزرگ کشور کانادا می باشد و به دلیل تنوع نژادی و فرهنگی بالایی که دارد یکی از جذاب ترین شهرهای مورد نظر

مطالعه »
جاذبه‌های توریستی و تفریحی شهر بوستون

تور بوستون

شهر بوستون، شهری باستانی با اماکن و ابنیا تاریخی بسیاری است. سفر با تور بوستون شما را با جاذبه های بی نظیر این شهر و

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و توریستی شهر رم

تور رم

کشور ایتالیا جزو کشورهای گردشگر پذیر و جذاب برای مسافران می باشد. پایتخت کشور ایتالیا شهر رم است. این شهر یکی از شهر های تاریخی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند