تور بدروم

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر بدروم

یکی از مناطق دیدنی کشور ترکیه، بندر بدروم است. تور بدروم ترکیه را میتوان زیباترین منطقه ساحلی این کشور نیز دانست. جغرافیای خاص کشور ترکیه موجب شده تا این کشور به عنوان پل ارتباطی بین اروپا و کشورهای آسیایی شناخته شود. در میان شهرهای بندری این کشور، بندر بدروم ترکیه را میتوان یکی از مهمترین ها دانست. محیط طبیعی زیبا در کنار آب و هوای مدیترانه ای و سواحل دلپذیر.

این منطقۀ حاصلخیز در مجاورت دریای اژه محصولات متنوع کشاورزی را پرورش میدهد. از جمله دخانیات، انواع سبزیجات، غلات، حبوبات و میوه می باشد که بسیاری از آنها به کشورهای اروپایی صادر میگردد. از طرف دیگر آب و هوای خوب شهر بدروم ترکیه در کنار جاذبه های تاریخی موجب رونق گرفتن آن نیز شده است. در این مقاله میکوشیم شما را با شهر بدروم ترکیه آشنا کنیم.

آشنایی با شهر بدروم

شهر بدروم ترکیه که به آن بودروم نیز گفته میشود، شهر بندری زیبایی در ساحل دریای اژه می باشد. شهر ازمیر ترکیه در شمال این شهربندری قرار گرفته است. جمعیت این منطقه نزدیک سی هزار نفر است. این منطقه به داشتن آب و هوای خوب و حاصلخیزی در میان شهرهای ترکیه شهرت دارد. این شهر مراکز تفریحی بسیاری دارد که معماری آنها بسیار مشابه معماری مصر است.

لازم است بدانید که این شهر دارای ریشه های تاریخی نیز هست و قدمت آن را بیش از 5000 سال تخمین زده اند. کاوش های باستانشناسی نشان داده است که شهر بدروم ترکیه چندین تمدن مختلف را تجربه کرده است. معماری شهری شهر بدروم ترکیه نیز ویژگیهای خاص خود را دارد. کوچه های این منطقه تنگ و باریک هستند و بیشتر خانه ها سفید رنگ هستند. گذراندن وقت در ساحل زیبای این منطقه و شنا کردن در آن بسیار پر طرفدار است. اگر شما نیز از علاقه مندان شب زنده داری و گذراندن یک شب ساحلی با موسیقی هستید یا به قایق رانی و موج سواری علاقه دارید، میتوانید از دریای شیشه ای و ساحل این منطقه نهایت استفاده را ببرید.

آشنایی با شهر بدروم

فرودگاه های شهر بدروم

فرودگاه میلاس بدروم یک فرودگاه عمومی در سی کلیلومتری شمال شرق بندر بدروم است. کد شناسایی این فردودگاه در سیستم پرواز IATA: BJV – ICAO: LTFE می باشد. این فرودگاه شش متر از سطح دریا ارتفاع دارد و اگرچه این فردوگاه تنها یک باند پرواز دارد اما جزء فرودگاههای بین المللی کشور ترکیه محسوب میشود و همه روزه پروازهایی از سراسر جهان به این منطقه انجام میشود. بهره برداری از بخش بین المللی این فرودگاه در سال 2000 آغاز شد و اگرچه فرودگاه بدروم تنها یک باند دارد اما سالانه بیشتر از 2.5 میلیون مسافر تور بدروم را جا به جا میکند. البته ترافیک پروازهای فرودگاه در فصل تابستان بسیار بیشتر است که علت آن پروازهای چارتر از کشورهای اروپایی میباشد.

اگر به سمت راست بلیط خود نگاه کنید میتوانید لیست فرودگاههای بدروم را ببینید. اگر فرودگاه خاصی را به عنوان مقصد در نظر دارید، بهتر است درزمان خرید بلیط آن را مشخص کنید. لازم است بدانید که به علت استقبال مسافرین از سفر به این منطقه، قیمت بلیط سفر به شهر بدروم ترکیه به صورت لحظه ای تغییر میکند. پس بهتر است زمان مناسبی را برای سفر خود انتخاب کنید تا بتوانید از لحاظ اقتصادی نیز صرفه جویی کنید. لازم است بدانید که شما میتوانید بلیط سفر به این منطقه را از 900 شرکت هواپیمایی مختلف در 70 کشور دنیا تهیه نمائید.

آب و هوای شهر بدروم

قبل از سفر با تور بدروم ترکیه لازم است که از شرایط آب و هوایی مقصد خود را بدانید. شهر بدروم ترکیه در محدودۀ آب و هوایی دریای مدیترانه قرار دارد. این به معنای آن است که این منطقه  از نظر جغرافیایی زمستانهای معتدلی دارد. در طول زمستان بارش باران در بدروم بسیار است. همچنین تابستانهای این منطقه نیز گرم و خشک است و دمای هوا در این زمان از 25 تا 32 درجه سانتیگراد در نوسان است. اگرچه دمای هوا در بعد از ظهر ها معتدل خواهد بود. فصل مناسب برای سفر به شهر بدروم ترکیه فصلهای بهار و پاییز است. اگر شما از بارش باران لذت میبرید زمستانهای این منطقه نیز میتواند دلپذیر باشد.

لازم است بدانید که ساحل این منطقه را از زیباترین سواحل جهان میدانند. اگرچه تابستانهای این منطقه هوای گرمی دارد اما افراد بسیاری این زمان را برای لذت بردن از آفتاب تابستانی و سواحل ماسه ای انتخاب میکنند. اکثر این افراد تمایل دارند تا در ساحل، آفتاب بگیرند و یا به موج سواری و قایق سواری بپردازند. بادهای خنک دریا در فصل پاییز عصرهای دلپذیری را برای مسافران پدید می آورد.

اگر در زمستان به شهر بدروم ترکیه سفر میکنید بهتر است که چترتان را بردارید. در این فصل بارانهای فصلی شدت پیدا میکند و دمای هوا بین پنج تا ده درجه سانتی گراد متغیر خواهد بود. وجود دریای مدیترانه موجب شده که شهر بدروم ترکیه زمستانهای معتدل تری داشته باشد. با این وجود امکان طوفان های زمستانی در این شهر وجود دارد.

بهترین زمان سفر با تور بدروم

اگر مایلید که با تور بدروم ترکیه شوید فصل های بهار و پاییز زمان بسیار خوبی برای شما خواهد بود. در این زمان بیشترین دمای هوای شهر تا بیست درجه سانتیگراد است و در بیشتر روزها هوای منطقه آفتابی میباشد. شما میتوانید در بهار به تپه های سرسبز و زیبایی های طبیعت این منطقه سری بزنید. این زمانی است که شهر چندان شلوغ نیست و گردشگران کمتری در منطقه هستند. به همین دلیل نیازی نیست که نگران شلوغی خیابان باشید و به علت کاهش مسافر در تور بدروم اواخر بهار، هزینه های بلیط هواپیما و رزرو هتل نیز کاهش پیدا میکند.

اطلاعات پرواز تهران به شهر بدروم

چطور میتوان از تهران به بدروم سفر کرد؟ بهترین روش سفر با تور بدروم ترکیه استفاده از پرواز تهران به بدروم  است. این پروازها از فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی صورت میگیرد و شما میتوانید پرواز خود را از طریق شرکتهای هواپیمایی یا سایتهای مرتبط به صورت رفت و برگشت رزرو کنید.

فاصله میان تهران با شهر بدروم ترکیه حدود 2150 کیلومتر است. این پرواز بیش از سه ساعت به طول می انجامد که با توجه به شرایط آب و هوایی مدت این پرواز ممکن است بیشتر نیز باشد. لازم است بدانید که فرودگاه بودروم تا مرکز شهر حدود 31 کیلومتر فاصله دارد و اگر شما تمایل دارید که هتل محل اقامتتان به فرودگاه نزدیک باشد، نزدیکترین هتل ها به فرودگاه دو هتل Labranda Gulluk Princess و Ikont می باشند.

برای سفر به شهر بدروم ترکیه میتوانید پرواز مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب کنید؛ اما بیشتر افراد تمایل دارند که پرواز مستقیم به این شهر داشته باشند. لازم است بدانید که در حال حاضر قیمت بلیط پرواز تبریز به مقصد بدروم حدود یک میلیون و نهصد و پنجاه هزار تومان است.

بهترین زمان سفر با تور بدروم

دیدنی های توریستی و تفریحی شهر بدروم

قبل از سفر به شهر بدروم ترکیه بهتر است که با جاذبه های گردشگری بدروم آشنا شوید. مطالعۀ تاریخ و جستجو درباره مکانهای دیدنی و تاریخی میتواند کمک کند تا در طول سفر زمان کمتری را صرف جستجو کنید و بتوانید برنامه ریزی مناسب تری برای سفر خود داشته باشید.

موزه روباز

این بنای یادبود، آرامگاه یکی از پادشاهان کاریا به نام Mausoleion است که در گذشته در میان عجایب هفتگانه جهان جای داشت. پس از تخریب این بنا در زمان زلزله آناتولی، امروزه از آن به عنوان یک موزه استفاده میشود.

تئاتر باستانی

بر جاده بدروم به سمت تورگوت رئیس یکی از دیدنیهای این منطقه قرار دارد. کشف این تئاتر قدیمی در حفاری های مناطق و به صورت تصادفی بوده که پس از بازسازی مشخص شده که ظرفیت آن به 13000 نفر میرسیده است.

موزه باستان شناسی زیر زمینی

یکی از مهمترین موزه های جهان امروز را میتوان موزه زیرزمینی جزیره بدروم ترکیه دانست. در این موزه آثاری نگهداری میشود که بیشتر آنها در حفاری های سال 1960 در مردابهای اطراف این منطقه پیدا شده اند. همچنین قدیمی ترین کشتی غرق شده در جهان نیز در این مکان وجود دارد.

موزه‌ی هنری زکی مورن

موزه هنری زکی مورن به افتخار خواننده و موزیسین مشهور ترک زکی مورن در محل زندگی او ساخته شده است. شهرت این خواننده به صدای زیبایش بود. همچنین مسئولین این موزه با جمع آوری آثار و لوازم شخصی او اطلاعات کاملی درباره این هنرمند و فعالیتهای هنری او جمع آوری کرده اند که اگر از علاقه مندان به زکی مورن باشید میتواند برای شما جذاب باشد.

ساحل Yahsi

در میان سواحل مختلف شهر بدروم ترکیه، ساحل yahsi یکی از بهترینها است. در این ساحل میتوانید زیر آفتاب قدم بزنید و از آب کم عمق و هوای مطبوع و ماسه های ساحلی لذت ببرید. رستورانهای این مکان نیز با غذاهای خوب و خوشمزه از بازدیدکنندگان پذیرایی میکنند. تماشای غروب آفتاب از این ساحل نیز بسیار لذت بخش است.

قلعه چیفیت

در قسمت جنوب غربی شهر بدروم ترکیه و روی تخته سنگهای منطقه قلعه زیبایی وجود دارد. کاوشها نشان داده که در این منطقه آثار تمدنهای مختلفی دیده میشود.

قلعه سنت پیتر

از دیگر دیدنیهای تاریخی تور بدروم ترکیه میتوان از قلعۀ سنت پیتر نام برد. این قلعۀ زیبا در ساحل شهر بدروم قرار گرفته است و یک مکان دلپذیر برای گشت و گذار علاقه مندان به تاریخ ترکیه فراهم کرده است. در کاوشهای باستان شناسی، در داخل این قلعه مقدار زیادی صنایع دستی قدیمی پیدا شد که تماشای آنها خالی از لطف نیست. همچنین برج قلعه نیز منظره خوبی دارد و به شما اجازه میدهد چشم انداز خوبی از دریا و افق داشته باشید. بهترین زمان برای بازدید از قلعه سنت پیتر بعد از ظهر و نزدیک غروب است زیرا هم هوا خنک خواهد بود و هم منظره زیبایی از غروب آفتاب را میتوانید تماشا کنید.

موزه‌ باستان‌شناسی زیر آب

یکی دیگر از دیدنیهای شهر بدروم ترکیه موزۀ باستان شناسی زیر آب این شهر است. این موزه در حقیقت برای به نمایش گذاشته شدن اکتشافات باستان شناسی داخل قلعۀ سنت پیتر ساخته شده. ترکیه کشوری با تاریخ چند هزار ساله است و به همین دلیل هم در این کشور آثار تاریخی و باستانی فراوانی به جا مانده که توسط باستان شناسان کشف شده است؛ اما بخشی از این اکتشافات در زیر آب و در دریا رخ داده است. باستان شناسان دریایی شهر بدروم ترکیه موفق شده اند تا مجموعه ای زیبا از آثار تاریخی به جا مانده از تمدنهای پیشین را جمع آوری کنند. آثاری که بخشی از آنها توسط امواج دریا به ساحل آورده شده و گوشه هایی از تمدن مردم کشور ترکیه را نشان میدهد.

خانه های سنتی بدروم

درباره معماری سنتی منطقه بدروم جالب است بدانید که در این منطقه طبقه ورودی ساختمان فاقد پنجره است. درهای طبقه دوم و پلکانهای داخلی و ورودی و پل ها نیز به همین ترتیب اند. این بناها طبق قانون مورد حفاظت قرار دارند. از این دست ساختمانها در روستای کوجاکایا میتوانید ببینید. در این خانه ها پس از بازسازی به عنوان جاذبه های گردشگری منطقه مورد استقبال قرار گرفته اند.

ویرانه های استراتونیکیا

در روستای اسکی حصار، خرابه هایی به جا مانده که قدمت آن به دورۀ کاریا و روم باز میگردد. این منطقه نیز پس از بازسازی به یکی از دیدنیهای شهر بدروم ترکیه تبدیل شده است.

دیدنی های توریستی و تفریحی شهر بدروم

معرفی بهترین مراکز خرید بدروم

جاذبه های شهر توریستی بدروم بسیار بیشتر از آن چیزی است که گفته ایم. همچنان که گفته شد این منطقه سالانه بیشتر از دو و نیم میلیون نفر بازدیدکننده خارجی دارد. یکی از امکانات توریستی در مناطق گردشگری وجود مراکز خرید است. به کمک مراکز خرید خوب و مجهز است که هم اقتصاد مناطق گردشگری رونق میگیرد و هم رضایت گردشگران با خرید کالاهای مورد نیاز و یادگاری ها جلب میشود. شهر بدروم ترکیه آنقدر مرکز خرید دارد که کمتر کسی میتواند به همۀ آنها مراجعه کند. چنانچه به این منطقه سفر کردید، بهتر است مراکز خرید آن را از دست ندهید زیرا فروشگاهها و مراکز خرید این منطقه در سراسر ترکیه بهترین ها هستند. در ادامه شما را با سه مرکز خرید معتبر این منطقه آشنا خواهیم کرد.

مرکز خرید پالمارینا

اگر میخواهید یک تجربه بیاد ماندنی از خرید کردن در بدروم داشته باشید به مرکز خرید پالمارینا سری بزنید. این مرکز خرید 53 فروشگاه دارد که تقریبا میتوانید در آن هرچیزی را که نیاز دارید پیدا کنید. از کفش و لباس و لوازم آرایشی تا لوازم دکوری منزل. برندهای معتبر و شناخته شده ای که در این مرکز فعال هستند رضایت شما را جلب خواهند کرد و پس از خرید میتوانید غذای خود را در یکی از رستورانهای بین المللی خوب این منطقه میل کنید.

مرکز خرید میدتون

در شهر بدروم ترکیه مرکز خرید دیگری نیز وجود دارد که میتوان آن را در رده بهترین ها قرار دارد. مرکز خرید میدتون در محله ارتاکنت تنها مرکز خرید این شهر است که در فضای باز ساخته نشده. در این مرکز خرید 110 فروشگاه وجود دارد. همچنین پارکینگ، سوپرمارکت و سینما نیز در این مرکز وجوددارد. مرکز خرید میدتون در میان اهالی منطقه نیز بسیار پرطرفدار است زیرا علاوه بر داشتن فروشگاه رستوران و گالری و تئاتر نیز در آن وجود دارد.

مرکز خرید اوسیس

اولین مرکز خریدی که در تور بدروم ترکیه ساخته شد مرکز خرید اوسیس بود. طراحی این مرکز خرید، ترکیبی از معماری غربی و شرقی را در خود دارد. در آن میتوانید درختان نخل، دریاچه گلهای نیلوفر آبی و کاکتوسهای چند ده ساله را مشاهده کنید. در ساخت این مرکز خرید تلاش شده تا از بازارهای محلی این منطقه الگو برداری شود و میتوان در آن آثار بازارهای محلی و بین المللی را در کنار هم دید. همچنین این مرکز با داشتن زمین بازی برای کودکان به محیط مناسبی برای خانواده ها تبدیل شده است.

سایر تورها :

آشنایی با شهر ورشو

تور ورشو

شهر ورشو پایتخت کشور لهستان است همچنین دهمین شهر بزرگ اروپا نیز می باشد و از شهر های با نفوذ اروپایی است. با تور ورشو

مطالعه »
بهترین زمان برای شرکت در تور کرمان

تور کرمان

با شرکت در تور کرمان می توانید از همه جاذبه های نگین کویر فلات ایران دیدن کنید و با فرهنگ و مردمان این شهر بیشتر

مطالعه »
بهترین زمان برای سفر با تور دوبلین

تور دوبلین

آیا می دانید تور دوبلین شامل طرح های تخفیف می شود؟ دوبلین از دسته شهرهای بسیار پرجمعیت و عالی در ایرلند محسوب می شود که

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر شیراز

تور شیراز

شهر شیراز از جمله زیباترین و پر جاذبه ترین شهر های کشور ایران می باشد. این شهر به عنوان مرکز استان فارس و در منطقه

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند