تور بیروت

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بیروت

در میان شهرهای لبنان، شهر بیروت به عنوان مهمترین و زیباترین بندر این کشور شناخته میشود. زیبایی تور بیروت موجب شده تا در میان شهرهای خاورمیانه لقب پاریس خاورمیانه را داشته باشد. شهر بیروت، آب و هوایی گرم و مرطوب دارد و به دلیل زمستانهای معتدلی که دارد بیشتر از شصت سال است که در این منطقه برف نباریده است. به همین دلیل هم میتوان گفت که هوای این منطقه حتی در زمستان هم چندان سرد نیست. گشت و گذار در سواحل زیبای بیروت لذت بخش و دلپذیر است. در ادامه این مقاله شما را با شهر بیروت و دیدنیهای آن آشنا میکنیم.

آشنایی با شهر بیروت

شهر بیروت به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ساحل مدیترانه و پایتخت کشور لبنان شناخته میشود. این شهر تاریخی غنی دارد. اگرچه جنگ به شدت به شهر بیروت آسیب زد اما این شهر روزگاری شایسته نام پاریس خاورمیانه بوده است. برای بسیاری از افرادی که به شهر بیروت سفر کرده اند، دیدن زیبایی های فرهنگی این منطقه بسیار لذت بخش است.

گذراندن اوقات فراغت در سواحل بیروت و شب زنده داری های شبانه در ساحل شهر بیروت میتواند دلپذیر باشد. مشکل شهر بیروت در زمینه گردشگری این است که شهر بیروت زیرساختهای مناسبی برای گردشگری ندارد. در سفر به شهر بیروت متوجه خواهید شد که هزینه های سفر به بیروت بیشتر از چیزی خواهد بود که به آن فکر میکنید. با این حال با یک برنامه ریزی خوب و مناسب میتوانید از سفر خود به این منطقه لذت ببرید.

اگر قصد سفر با تور بیروت را دارید باید بدانید که ساکنین این شهر اختلاف زمانی یک ساعت و نیمه با ایران را دارند. مردم شهر بیروت به زبان عربی صحبت میکنند و واحد رسمی پول آنها لیره لبنان می باشد. برق استفاده شده در شهر بیروت، برق 220 ولت است و رانندگی در این شهر از سمت راست صورت میگیرد. فرودگاه شهر بیروت نیز فرودگاه بین المللی رفیق حریری (BEY) می باشد.

آشنایی با شهر بیروت

آب و هوای شهر بیروت

همانطور که گفتیم شهر بیروت آب و هوایی معتدل و دلپذیر دارد. سرمای هوای زمستانی در این منطقه تقریبا وجود ندارد. هوای  بیروت در ماههای جولای تا سپتامبر بسیار گرم و شرجی می باشد. اما فصلهای بهار و پاییز هوای این منطقه بسیار دلپذیر و معتدل است. ریزش باران در فصل زمستان به بیشترین میزان خود میرسد. از آنجا که زمستانهای این منطقه چندان سرد نیست، از بارش برف خبری نیست و گفته میشود که در شصت سال اخیر در بیروت بارش برف دیده نشده است.

بهترین زمان برای سفر با تور بیروت

هزینه اقامت در هتلهای بیروت تقریبا همیشه بالا است. بیشترین قیمت هتلها در ماههای ژوئن تا سپتامبر می باشد. همچنین در زمان اعیاد مذهبی نیز این افزایش قیمت تور بیروت وجود دارد.

اطلاعات پرواز تهران به بیروت

پروازهای تهران به مقصد فرودگاه بین المللی بیروت از فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی انجام میشوند. شما میتوانید از طریق شرکتهای هواپیمایی با سایتهای فروش آنلاین، بلیط سفر خود را به صورت رفت و برگشت تهیه کنید. همچنین شما میتوانید پرواز مستقیم به بیروت داشته باشید یا از پرواز غیر مستقیم استفاده کنید و در بین راه توقف داشته باشید. برای این کار لازم است در زمان ثبت بلیط انتخاب خود را اعلام کنید. خوب است بدانید که فاصله بین تهران و بیروت 1463 کیلومتر است و پرواز میان این دو مکان حدود دو ساعت و ده دقیقه به طول می انجامد که این زمان ممکن است بسته به شرایط آب و هوایی کمی بیشتر نیز باشد.

نزدیکترین فرودگاه به بیروت فرودگاه رفیق حریری می باشد. فاصله این فرودگاه تا بیروت حدود شش کیلومتر است. لازم است بدانید که فرودگاه بین المللی رفیق حریری در شهر بیروت، به عنوان مهمترین و بزرگترین فرودگاه کشور لبنان شناخته میشود. ترمینالهای این فرودگاه بسیار مجهز است و دو باند آسفالت دارد که طول آنها 3250 متر است. در حقیقت این فرودگاه، تنها فرودگاه بخش جنوبی کشور لبنان است و فاصله آن تا مرکز شهر بیشتر از ده دقیقه نیست. برای رفت و آمد به فرودگاه میتوانید از تاکسی یا از مینی بوس های سفید جلوی فرودگاه استفاده نمائید.

جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بیروت

بعلبک

شهر تاریخی بعلبک در دره ی بقاع و در بخش شرقی رودخانه لیطانی قرار دارد. این شهر در زمان امپراطوری روم به عنوان شهر خورشید شناخته میشد. در این منطقه آثار باستانی ارزشمندی قرار دارد. فاصله منطقه بعلبک با شهر بیروت حدود نود کیلومتر است. از جمله دیدنیهای این منطقه میتوان از عبادتگاه رومی، معبد ژوپیتر، مقبره ی شیث پیامبر، ستونهای سنگی و مرقد دختر امام حسین (ع) نام برد. درباره این منطقه گفته شده که اسیران کربلا در زمان رفتن به شام از این منطقه عبور کرده اند و ماجرای راهب مسیحی نیز در این مکان رخ داده است و مسجد راس الحسین نیز در این منطقه واقع شده است. امروزه شهر بعلبک در میان لیست آثار میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

منطقه مرکزی بیروت

بخش مرکزی شهربیروت، قسمت تاریخی وجغرافیایی این منطقه است که فعالیتهای تجاری و اداری این شهر در آن صورت میگیرد. این منطقه در مرکز شهر بیروت قرار دارد و قدمت آن به چند هزار سال میرسد. تمرکز اهالی این منطقه روی اقتصاد و فرهنگ است. این منطقه در حوالی خط ساحلی شهر بیروت است و دسترسی به آن از تمام نقاط شهر امکان پذیر است. برج ساعتی که در این منطقه وجود دارد در سال 1930 ساخته شده است و میدان النجمه نیز یکی از میدانهای شلوغ لبنان است. بازدید از این منطقه به شما کمک میکند تا با روش و سبک زندگی مردم لبنان آشنا شوید. در این قسمت از شهر بیروت میتوانید فروشگاه ها، رستورانها و کافه های شهر را نیز پیدا کنید و از گشت و گذار در تور بیروت لذت ببرید.

جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بیروت

دانشگاه آمریکایی بیروت

 در سال 1866، دانشگاه آمریکایی شهر بیروت تاسیس شد. این دانشگاه که بر روی تپۀ زیبایی در حاشیه دریای مدیترانه ساخته شده است مکان آرامش بخشی دارد. دانشگاه شهر بیروت را اولین دانشگاه آمریکایی در خارج از کشور آمریکا میدانند و امروزه در میان 250 دانشگاه برتر دنیا جای دارد. بزرگان بسیاری در این دانشگاه تحصیل کرده اند که از جمله آنها میتوان به پرفسور محمود حسابی و دکتر علی اکبر صالحی نام برد.

فضای سبز محوطه دانشگاه بسیار زیباست و برای دانشجویان و شهروندان محل دلپذیری برای استراحت فراهم آورده است. همچنین در حاشیه این منطقه تعدادی از بناهای قدیمی شهر بیروت که متعلق به قرن نوزدهم هستند نیز قرار دارند که میتوانید آنها را نیز تماشا نمایید. در این محوطه موزۀ تاریخ طبیعی و موزه باستان شناسی شهر بیروت نیز قرار دارند. همچنین چندین گالری نقاشی و عکاسی نیز وجود دارد که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

صخره‌های کبوتر

صخره های سنگی طبیعی مشهور به صخره کبوتر را میتوان از شگفتیهای طبیعی شهر بیروت دانست. در سفر به شهر بیروت حتما سری به صخره های کبوتر بزنید. زمانی که روی این صخره ها ایستاده اید و به منظره دریا در زیر پایتان نگاه میکنید، فراموش خواهید کرد که در یک منطقه شهری هستید. از جذابیتهای دیگر این منطقه وجود چند غار در درون صخره ها است که در فصلهای گرم قایق سواری در دل غارها تور بیروت نیز میتواند دلپذیر باشد.

پلیس د مارتیرس

یکی از مکانهای خاص شهر بیروت در تور بیروت میدان پلیس د مارتیرس است. ساخت این میدان در سال 1931 به یادبود شهدایی که به دست حکومت عثمانی کشته شدند صورت گرفت. این میدان همچنین به دلیل وجود سینماها و کافه های اطرافش مورد توجه اهالی شهر بیروت قرار گرفت. در دوران جنگهای داخلی در کشور لبنان این میدان مکان جدا سازی شهر بود. دیدن این میدان زیبا میتواند لذت بخش باشد و چنانچه از علاقه مندان به عکاسی هستید، مجسمه های اطراف این میدان میتواند سوژه های مناسبی برای عکس گرفتن شما باشد.

غار جعیتا

یکی از دیدنیهای طبیعی تور بیروت غار جعیتا می باشد. این غار در حقیقت دو غار به هم پیوسته است که در عین حال از هم جدا نیز هستند. این غار در میان آثار طبیعی دنیا که در سال 2011 برای ثبت در فهرست عجایب هفتگانه با هم رقابت میکردند قرار داشت. این غار در دره ی نهر الکلب و در فاصله 18 کیلومتری از شمال شهر بیروت قرار دارد. فاصله غار تا دریای مدیترانه حدود 5 کیلومتر است. مجموع فضای هر دو غار حدود نه کیلومتر می باشد و غار جعیتا به عنوان طولانی ترین غار منطقه خاورمیانه نیز شناخته میشود. در پایین غار رودخانه ای جریان دارد که تامین کننده آب مردم شهر بیروت و بخشهای مجاور می باشد.

از زیبایی های این غار استالاکیتهای آن هستند که در اثر حل شدن سنگهای آهکی در آبهای زیرزمینی غارها و بارانهای اسیدی به وجود آمده اند. گفته میشود که این غار در گذشته مسکونی بوده است. زمانی که به غار بالایی وارد میشوید منظره شگفت آوری از استالاکتیتها پیش روی شما قرار میگیرد. گفته میشود که این غار بزرگترین استالاکتیت های دنیا را دارد. غار جعیتا را به عنوان نماد طبیعی کشور لبنان میشناسند و از محبوبترین جاذبه های گردشگری شهر بیروت است. در سفر خود به شهر بیروت، بازدید از این غار شگفت انگیز را فراموش نکنید.

سوق الطیب

از دیگر مناطقی که بازدید از آن در تور بیروت میتواند برای شما لذت بخش باشد، منطقه سوق الطیب است. این منطقه شامل تعدادی بازار هفتگی است که محصولات کشاورزی را عرضه میکند. معمولاً این بازار شنبه ها صبح برپا میشود. اولین بار افتتاح این بازار در سال 2004 بود. این بازار مردم را در کنار هم جمع میکند و در آن علاوه بر محصولات کشاورزی، غذاهای سنتی و انواع ترشیجات نیز عرضه میشود. گفته میشود که این بازار هفته ای 100 تولیدکننده کوچک و بزرگ از سراسر کشور لبنان را در خود جمع میکند. محصولات عرضه شده در این بازار تازه و طبیعی هستند.

آبشار باتارا جرج

از دیدنیهای طبیعی دیگر شهر بیروت میتوان از باتارا جرج یا غار سه پل نیز یاد کرد. این غار دارای فضای زیبای طبیعی است که در اثر ذوب شدن یخهای کوهستان به وجود آمده است. زمین شناسان قدمت سنگهای این ناحیه را تا 160 میلیون سال میدانند. امروزه این منطقه به مکان توریستی محبوبی تبدیل شده است. پل آهکی این منطقه نیز مکانی زیبا است که به دلیل جنس آهکی پل و ضعیف بودن آن عبور دسته جمعی از پل امکان پذیر نیست اما بازدید از پل و آبشار باتارا جرج از دیدنی های دلپذیر شهر بیروت است.

موزه خصوصی رابرت مواواد

رابرت مواواد  تاجر و جواهر ساز مشهور تا سال 2006 یک موزه شخصی بود که امروزه به موزه ای عمومی تبدیل میشد. ساخت کاخ نئوگوتیک در سال 1911 توسط هنری فیلیپ فارائون سیاستمدار لبنانی صورت گرفت. فارائون که به جمع آوری اشیاء و ایجاد کلکسیون علاقه بسیاری داشت با ساخت این موزه آثار هنری تاریخی از دوران روم و بیزانس و انواع مجسمه ها و نمادهای مسیحی را در کنار هم جمع آوری کرده است. میتوان مجموعه ای از ظروف چینی، فرشهای نفیس و کتابهای خطی نیز در این موزه مشاهده کرد. محل این موزه زیبا در شهر بیروت می باشد.

بهترین مراکز خرید بیروت

وقتی که برای سفر راهی شهر بیروت میشوید بدون شک زمانی نیز برای خرید سوغاتی و یادگاری اختصاص میدهید. بسیاری از افراد نیز تمایل دارند تا بخشی از وقت خود را به گشت و گذار در بازارها و مراکز خرید سپری کنند. لازم است بدانید که در شهر بیروت بیشتر کالاهای موجود در مراکز خرید خارجی هستند و اکثر آنها نیز از برندهای معتبر و معروف می باشند. به همین دلیل هم هزینه خرید در شهر بیروت میتواند بسیار گران باشد.

جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بیروت

مرکز خرید پرل

از جمله مراکز خرید شناخته شده در  یروت میتوان از مرکز خرید پرل نام برد. این مرکز، مرکز مبادلۀ طلا، جواهر، مروارید و الماس و سنگهای قیمتی در بیروت است. در این مرکز میتوانید زیورآلات زیبایی را پیدا کنید.

بازار بیروت

اگر در شهر بیروت به دنبال خرید کردن هستید میتوانید به بازار بیروت سری بزنید. این بازار یک مرکز خرید پیشرفته و بزرگ است که بیشتر از دویست مغازه را در خود جای داده است و تمام مغازه های آن کالاهای لوکس و برندهای معتبر را عرضه میکنند همچنین بخشی نیز برای فروش جواهرات دارد.

بازارهای سنتی و محلی

اگر به دنبال یک خرید سنتی با قیمت مناسب هستید به خیابان حمرا سری بزنید. این بازار چندین خیابان را در برگرفته است. مغازه های این خیابان به صورت سنتی و خانوادگی اداره میشوند. در اطراف بازار سه دانشگاه ساخته شده که نزدیکترین آنها دانشگاه آمریکایی شهر بیروت است.

مرکز خرید میلیا ام

اگر به دنبال آشنایی با متدها و مدلهای عربی و لبنانی هستید میتوانید به مرکز خرید میلیا ام سری بزنید. در این مرکز انواع تیشرت های نخی، تاپ و شلوار، پیراهنهای ابریشمی و شال و ژاکتهای گران قیمت را میتوانید تهیه نمایید.

مرکز خرید Y-نات

مرکز خرید وای نات یکی از مراکز خرید دوست داشتنی شهر بیروت است. فروشگاههای این مرکز کوچک و زیبا هستند و در آن از نخ های بافتنی و کالاهای بافتنی دست باف مانند پیراهن و کلاه و شال گردن و … عرضه میگردد. اگر به هنرهای دستی علاقه مندید این مرکز یک انتخاب خوب برای شماست.

مرکز خرید مقام

بهترین گالری هنری شهر بیروت در مرکز خرید مقام فعال است. این مرکز خرید هر سه ماه یکبار برای گردشگران نمایشگاهی دایر میکند که در آن هنرمندان به عرضه کالاهای خود میپردازند.

مرکز خرید اورینت ۴۹۹

 از دیگر مراکز خرید زیبای شهر بیروت مرکز خرید اوررینت ۴۹۹ می باشد. اگر به دنبال خرید سوغاتی های خاص میگردید میتوانید انواع ظروف مسی و آهنی، لباس بچه و کیف و کفش و محصولات چرمی را در این مرکز خرید پیدا کنید.

سایر تورها :

بهترین زمان برای سفر با تور ژنو

تور ژنو

به تور ژنو خوش آمدید. ژنو یکی از با ارزش ترین و مشهورترین شهرهای اروپا و جهان است و این شهرت را به دلیل تولیدات

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بانکوک

تور بانکوک

یکی از نقاطی که برای گردشگری با استقبال زیادی روبه رو شده است شهر بانکوک است که از شهرهای کشور تایلند محسوب می شود. برای

مطالعه »
بهترین زمان خرید تور هرمزگان

تور هرمزگان

اگر شما هم قصد سفر به جنوب و خرید تور هرمزگان را دارید، حتماً باید اطلاعات کاملی نیز در این زمینه داشته باشید، تا بتوانید

مطالعه »
جاذبه‌های گردشگری و تفریحی بیروت

تور بیروت

در میان شهرهای لبنان، شهر بیروت به عنوان مهمترین و زیباترین بندر این کشور شناخته میشود. زیبایی تور بیروت موجب شده تا در میان شهرهای

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند