تور اروپا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بهترین زمان برای سفر با تور اروپا

یکی از جذاب ترین تورهای گردشگری در جهان، همراهی با تور اروپا است. وجود کشورهای متمدن با آداب و رسوم مختلف و تاریخ غنی و همچنین داشتن آب و هوای مناسب و موقعیت جغرافیایی خوب از جمله دلایل سفر به کشورهای قاره اروپا است.

آشنایی با قاره اروپا

در نیم کره شمالی زمین، قاره ای به نام اروپا قرار گرفته است. این قاره بعد از قاره اقیانوسیه دومین قاره کوچک جهان به شمار می آید. قاره اروپا و آسیا در یک خشکی بزرگ قرار گرفته اند که مرز این خشکی اوراسیا نامیده می شود. کوه های اورال مرز بین اروپا و آسیا هستند. تاریخ زندگی مردم این قاره از دوره پیش از تاریخ و حدود 45000 سال پیش از میلاد است که انسان ها قدم به این قاره گذاشته اند. رومیان و یونانیان از اقوام تاریخی این قاره هستند. قاره اروپا دارای مساحتی حدود ده میلیون کیلومتر مربع می باشد.

اروپا دارای جمعتی حدود 730 میلیون نفر است. در واقع یازده درصد از جمعیت جهان را قاره اروپا تشکیل می دهد. بنابراین این قاره دومین قاره از نظر تراکم جمعیت می باشد. قاره اروپا به دو قسمت اروپای شرقی و اروپای غربی تقسیم می شود. از جمله شهرهای تاریخی که در اروپا قرار دارند شهر لندن، رم، مسکو، آتن، پاریس و برلین را می توان نام برد. در قاره اروپا پنجاه و دو کشور مستقل و وابسته وجود دارد. برخی از این کشور ها آلمان، بلژیک، بلاروس، آلبانی، بلغارستان، کرواسی، فرانسه یونان و … هستند.

رودهای معروف این قاره رود ولگا، راین، دانوب، رون و البه نام دارند. لازم است بدانید رایج ترین زبان ها در قاره اروپا خانواده زبان های هندو اروپایی، زبان های اورالی و زبان های ترکی و مغولی هستند. در اروپا اقوام گوناگونی زندگی می کنند. مردم این کشور با کار و تلاش بسیار موفق به ریشه کن کردن فقر در این کشور شده اند. به طوری که ثروتمند ترین مردم جهان اروپایی ها هستند. مردم اروپایی سفید پوست هستند.

آشنایی با قاره اروپا

قاره اروپا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب به دو دریای سیاه متصل می شود، این قاره از قسمت غرب به اقیانوس اطلس منتهی شده و در جنوب به قاره آسیا متصل می شود. این قاره در بین مدارهای 35تا 75 جغرافیایی واقع شده است. مناطق شمالی اروپا دارای کوه های کم ارتفاع فرسوده و پیر می باشند، بنابراین در این قسمت از اروپا فرسایش سبب ایجاد ناهمواری های بسیاری شده و این منطقه اروپای پیر نام گرفته است.

در اتحادیه اروپا که یک اتحادیه سیاسی و اقتصادی است، بیست و هشت کشور از قاره اروپا حضور دارند. در این اتحادیه واحد پول مشترکی به نام یورو معرفی شده است و با اخذ ویزای شینگن یکی از کشورهای عضو این اتحادیه می توان به دیگر کشورهای عضو نیز سفر کرد. این در حالی است که اهالی و مردمان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا می توانند به دیگر کشورهای عضو در این پیمان سفر کنند.

شرایط آب و هوایی اروپا

قاره اروپا به دلیل قرار گرفتن در منطقه معتدل شمالی با نام قاره سبز شناخته شده است. وجود آب فروان در این قاره باعث ایجاد جنگل های سرسبز و رونق کشاورزی و دامپروری شده است. به طوری که یک سوم از زمین های این قاره قابلیت کشاورزی دارند.

قاره اروپا در کل دارای آب و هوای معتدل می باشد. به طوری که بیش از ده ها هزار سال پیش انسان ها در این قاره سکنی گزیده اند. از عواملی که سبب معتدل شدن هوای این قاره شده است، وجود جریان آب گرم گلف استریم است که جریان آن از اقیانوس به آب های غربی اروپا بر قرار می شود. به همین سبب اکثر اهالی اروپا سفید پوست هستند. برخی از کشورهای اروپا دارای آب و هوای معتدل و فرح بخش هستند و در میان بهترین کشورهای دنیا از لحاظ آب و هوا قرار گرفته اند. اگر با تور اروپا به این قاره زیبا سفر کنید خواهید دید که کشورهای قبرس، یونان، اسپانیا و پرتغال جزو کشورهایی با مطلوب ترین آب و هوا در جهان هستند.

بهترین زمان برای سفر با تور اروپا

قاره اروپا تقریباً در تمام فصول سال میزبان گردشگران همراه با تور اروپا می باشد. چون هر فصل از آن دارای حال و هوای مخصوص به خود است. اگر شما با هدف آشنایی با فرهنگ مردم اروپا در تور اروپا شرکت می کنید، بهتر است بدانید که تمام فصل ها برای سفر مناسب هستند. اما اگر هدف دیگری دارید باید گفت که سفر به اروپا را باید در سه بخش فصل شلوغ، فصل خلوت و فصل معمولی تقسیم کرد. فصل تابستان به عنوان شلوغ ترین فصلی است که مسافران همراه با تور اروپا برای سفر انتخاب می کنند.

در این فصل هوای روزهای اروپا گرم و آفتابی و شب ها متعادل می باشد. بهترین مکان ها برای سفر با تور اروپا در فصل تابستان اسکاندیناوی، بریتانیا یا ایرلند هستند. چون در این کشور ها جاذبه های دیدنی در فصول دیگر سال تعطیل است. بهار و پاییز جزء فصول معمولی برای سفر با تور اروپا به شمار می آیند. در این فصول از سال هوای کشور های اروپایی نسبتاً خوب بوده و صنعت گردشگری فعال است. بهترین مکان ها برای سفر با تور اروپا در این زمان، کشور های ایتالیا، فرانسه، سوئیس و یونان هستند.

معرفی پروازهای تور اروپا

قیمت بلیط هواپیما تور اروپا بستگی دارد که مقصد شما برای سفر، کدام کشور اروپایی باشد. در آژانس های هواپیمایی می توان بلیط های مختلف تور اروپا را با قیمت های گوناگونی پیدا کرد. از جمله شهرهای اروپایی که بسیار پر طرفدار بوده و گردشگران تور اروپا آن را برای سفر خود انتخاب می کنند، مسکو در روسیه، بارسلون و مادرید در اسپانیا، رم در ایتالیا ، پاریس در فرانسه و لوزان در سوئیس است. برخی از خطوط هوایی ایران که پرواز خود را از ایران به اروپا انجام می دهند عبارتند از : ایژین، ایرفرانس، آلیتالیا، بریتیش ایرویز، امیریتس، ایران ایر، اطلس گلوبال، پگاسوس ایرلاینز و …

فرودگاه های مقصد در تور اروپا

از آن جایی که هر ساله بر میزان گردشگران تور اروپا افزوده می شود، فرودگاه های کشورهای اروپایی نیز به سرعت در حال پیشرفت هستند. به طوری که معروف ترین فرودگاه های بین المللی جهان در قاره اروپا واقع شده اند. برخی از معروف ترین فرودگاه های بین المللی اروپا عبارتند از :

فرودگاه بین المللی وین

این فرودگاه در فاصله 19 کیلومتری از شهر وین که پایتخت اتریش است، قرار گرفته است. فرودگاه وین سالانه بیش از 22 میلیون مسافر را جابه جا می کند.

فرودگاه بارسلونا ال پرات

از شلوغ ترین فرودگاه های موجود در اروپا، فرودگاه بارسلونا ال پرات است. این فرودگاه را به عنوان دروازه ای برای گردشگران تور اروپا در نظر گرفته اند. پروازهایی که در این فرودگاه انجام می شود در اختیار یک شرکت هوایی با قیمت ارزان می باشد. فرودگاه بارسلونا ال پرات سالانه بیش از 39 میلیون مسافر را جابه جا می کند.

فرودگاه بین المللی کلن بن

در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر کلن آلمان فرودگاه کلن بن قرار گرفته است. این فرودگاه 10 میلیون مسافر در سال جابه جامی کند. معماری مدرن، ترمینال کار آمد و ساختمان های تمیز این فرودگاه تحسین گردشگران تور اروپا را برانگیخته است.

فرودگاه بین المللی کپنهاگ

در شمال اروپا فرودگاه بین المللی کپنهاگ قرار گرفته است که جابهجایی 26 میلیون مسافر را در سال انجام می دهد.

فرودگاه بین المللی مونیخ

این فرودگاه در شمال شرقی شهر مونیخ در کشور آلمان قرار گرفته است. این فرودگاه در بین شلوغ ترین فرودگاه های اروپا جای دارد. فضای این فرودگاه مدرن بوده و دارای پارک بزرگی می باشد. گردشگران تور اروپا می توانند از پارک فرودگاه دیدن کنند و از نمایشگاه های هواپیما در این فرودگاه بازدید به عمل آورند.

فرودگاه بین المللی هیترو لندن

در بین فرودگاه های معروف و مهم شهر لندن فرودگاه بین المللی هیترو قرار گرفته است. این فرودگاه نیز جزء فرودگاه های شلوغ قاره اروپا است.

فرودگاه بین المللی فرانکفوت

چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد در قاره اروپا، فرودگاه فرانکفورت می باشد. این فرودگاه مهمترین قطب ترانزیت در دنیا شناخته شده است. بیش از 60 میلیون مسافر در سال از این فرودگاه استفاده می کنند. از عوامل مهمی که سبب شده فرودگاه فرانکفورت به عنوان یکی از بهترین فرودگاه های اروپا شناخته شود، وجود فروشگاه ها و رستوران های متنوع در این فرودگاه و سهولت رفت و آمد بین ترمینال ها می باشد.

بهترین زمان برای سفر با تور اروپا

جاذبه های گردشگری و تفریحی تور اروپا

قاره اروپا دارای طبیعتی بی نظیر و آب و هوایی دلپذیر است که لحظات بسیار زیبایی را برای مسافرانی که با تور اروپا  به این قاره سفر می کنند، رقم می زند. شمار زیادی از جاذبه های دیدنی اروپا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. در زیر برخی از مکان های دیدنی تور اروپا را معرفی می کنیم.

توسکانی ایتالیا

یکی از مناطق بسیار زیبا که می توان به همراه تور اروپا از آن دیدن کرد، توسکانی کشور ایتالیا می باشد. تپه های توسکانی نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می کنند. درخت های سرو که به صورت خطوط منظم هستند، تاکستان ها و خانه های کشاورزان و مزارع زرد و سبز رنگ در این روستا جاذبه ای طبیعی در قاره اروپا هستند.

پارک ملی دریاچه های پلیتویک در کرواسی

در این پارک شانزده دریاچه زیبا به چشم می خورند. پارک ملی پلیتویک در خارج از شهر زاگرب قرار گرفته است. بنابراین مسافران تور اروپا می توانند در یک سفر یک روزه از این جاذبه طبیعی دیدن کنند. این پارک ملی جزو میراث جهانی یونسکو بوده و دریاچه ها، آبشارها و غار های این پارک دارای شهرت جانی هستند.

صخره های موهر در ایرلند

در حاشیه ساحل غربی کشور ایرلند صخره هایی زیبا وجود دارند که به نام صخره های موهر شناخته شده اند. این صخره ها در ارتفاع 120 متری بالاتر از سطح دریا قرار دارند. صخره های موهر مساحت هفت کیلومتر از ساحل را تشکیل داده اند. با برخورد آب های اقیانوس اطلس به این صخره ها می توان از دیدن زیبایی های طبیعت در سفر به این مناطق با تور اروپا لذت برد.

اسوالبارد در نروژ

یکی از دور افتاده ترین و شمالی ترین نقطه های زمین اسوالبارد نام دارد. این مجمع الجزایر به وسیله یخچال های قطبی پوشیده شده است. اسوالبارد از بکرترین مقاصد گردشگری تور اروپا به شمار می آید. این منطقه خالی از سکنه است. حیات وحش موجود در این منطقه دارای شهرت بسیاری است. خرس طبی و گوزن های شمالی از حیوانات این بخش هستند که دیدن آن ها به همراه تور اروپا می تواند بسیار جذاب و خاطره انگیز باشد.

غار آبی کاپری در ایتالیا

از ویژگی های بارز و خارق العاده غار کاپری وجود رنگ بی نظیری آبی موجود در این غار است. علت پیدایش رنگ آبی در این غار عبور نور خورشید در آب های زیر زمینی و انعکاس آن می باشد. در ورودی این غار آب دریا دارای یک متر ارتفاع می باشد و به هنگام کم شدن ارتفاع آب دریا گردشگران تور اروپا می توانند با سوار شدن در قایق از این منظره طبیعی لذت بسیاری ببرند.

برج ایفل فرانسه

برج ایفل یکی از برج های زیبا و از جمله معروف ترین بناهای جهان است. این برج در شهر پاریس و میدان شان دو مارس قرار گرفته است. برج ایفل در کنار رود سن واقع شده است. این برج دارای ارتفاع 324 متر بوده و به جرأت می توان گفت بسیاری از گردشگران همراه در تور اروپا با داشتن آرزوی دیدن این بنای دیدنی، از بازید آن لذت بسیار خواهند برد.

کلیسا دومو، فلورانس در ایتالیا

کلیسای جامع ایتالیا در دل دومو قرار گرفته است. این سه مجتمع در بین میراث جهانی یونسکو قرار دارند. توریست هایی که در تور اروپا از منطقه توسکانی دیدن می کنند از این مجتمع نیز بازدید به عمل می آورند. عمارت کلیسای دومو از جاذبه های دیدنی ایتالیا و از بزرگترین گنبد های آجری ساخته شده در جهان به شمار می آید.

کولوسئوم در ایتالیا

تماشاخانه بیضی واری در شهر رم وجود دارد که کولوسئوم نام دارد. این آمفی تئاتر از دیدنی های جذاب در تور اروپا است. قدمت تاریخی این بنا سبب شده تا سالانه بر میزان تماشاگران آن اضافه شود. ارتفاع این بنا 48 متر بوده و جزو عجایب هفتگانه در قرن اخیر می باشد.

رشته کوه های آلپ در سوئیس

طولانی ترین رشته کوه های جهان آلپ نام دارند. این رشته کوه ها 65 درصد از کشور سوئیس را پوشانده اند. کوه های آلپ در حدود 45 میلیون سال پیش به وجود آمده اند. ماجراجویان در تور اروپا برای اسکی، پاراگلایدر و شنا و طبیعت گردی می توانند از کوه های آلپ بازدید می کنند.

سانتورینی در یونان

در کشور یونان جزایر بسیاری وجود دارد. شمار این جزایر به شش هزار تا می رسد. سانتورینی یکی از جزایر مشهور در این کشور است. از جاذبه های این جزیره خط ساحلی، ساختمان های سفید و ساحل شنی و قرمز رنگ آن هستند. گردشگران تور اروپا از دیدن صخره های قرمز رنگ جزیره سانتورینی لذت خواهند برد.

جاذبه های گردشگری و تفریحی تور اروپا

مراکز خرید اروپا

گردشگران تور اروپا که علاقه مند به خرید هستند با خرید از فروشگاه های بزرگ شهرهای لندن، پاریس، مادرید و میلان لذت فراوانی می برند. اهداف خرید در تور اروپا را می توان در سه دسته قرار داد. خرید با قیمت مناسب، خرید از مراکز خریدی که فروش سوغاتی انجام می دهند و خرید برندهای مشهور و خاص. برخی از مهمترین مراکز خرید در اروپا عبارتند از :

مراکز خرید در فرانسه

در شهر پاریس فرانسه مراکز خرید و بازارهای دیدنی مختلفی وجود دارند. یکی از این مراکز خرید لس هالس می باشد. لس هالس یکی از مناطق مرکزی شهر پاریس است. مرکز خرید لس هالس در نزدیکی ایستگاه متروی شاتل هالس قرار گرفته که بزرگترین ایستگاه مترو در جهان می باشد. جالب است بدانید برند های معروف جهان و مارک های محلی در این مرکز خرید به فروش می رسند. گردشگران تور اروپا با بازدید از این مرکز خرید می توانند از سالن های تئاتر و کافه و رستوران های لس هالس نیز اسفاده کنند.

لادفانس پاریس از دیگر مراکز خرید مشهور اروپا است که در شهر پاریس قرار گرفته است. لادفانس به عنوان بزرگترین منطقه تجاری در اروپا شناخته شده است. در این مرکز خرید فروشگاه هایی از برند های معروف جهان وجود دارد. یکی دیگر از بازارهای مشهور فرانسه بازار لوور است که یک بازار زیرزمینی و در نزدیکی موزه لوور است. اولین فروشگاه اپل در فرانسه در بازار لوور واقع شده است. گردشگران تور اروپا می توانند از شعبه مک دونالد در این بازار نیز دیدن کنند. از دیگر مراکز خرید مهم در فرانسه بازارهای موجود در خیابان شانزه لیزه هستند. این خیابان یکی از مهمترین جاذبه های توریستی در سفر با تور اروپا به شمار می آید.

مراکز خرید در ایتالیا

کشور ایتالیا به عنوان پایتخت مد در جهان شناخته شده است. شرکت های تولیدکننده بسیاری از برندهای مشهور در شهر میلان ایتالیا واقع شده اند و فروشگاه های بین المللی دبسیاری در زمینه مد و لباس در شهر میلان قرار دارند. از این رو گردشگران تور اروپا می توانند لباس های گران قیمت، فاخر و همچنین لباس هایی با قیمت مناسب را در مراکز خرید میلان پیدا کنند.

مرکز خرید گالری ویتوریو امانوئل از قدیمی ترین مرکز خرید های جهان است که در شهر میلان قرار دارد. در این مرکز خرید یک هتل هفت ستاره قرار دارد که جزء هتل های مشهور ایتالیا می باشد. در این مرکز علاوه بر خرید و فروش، دورهمی ها و نشست ها نیز انجام می شود. بهترین برند های مد، جواهرات، کتاب و آثار هنری در این مرکز خرید وجود دارند که گردشگران تور اروپا می توانند از آن ها بازدید کنند. از دیگر مراکز خرید در شهر میلان مرکز خریدBrian & Barryمی باشد. این مرکز خرید دارای دوازده طبقه بوده و گردشکران تور اروپا می توانند در آن خرید با کیفیت انجام دهند.

مراکز خرید در انگلستان

لندن یکی از شهرهای انگلستان است که به شهر دیدنی ها معروف می باشد. این شهر نیز از جمله بزرگترین مراکز مد در جهان شناخته شده است. بنابراین در شهر لندن فروشگاه های لباس  بسیاری وجود دارد. تنوع فروشگاه های شهر لندن آنقدر بالا است که هر گردشگر تور اروپا دوست دارد ساعت ها بدون خستگی در میان این بازار ها قدم بزند. آکسفورد یکی از خیابان های شلوغ لندن است که فروشگاه های زیادی در آن قرار دارند. معروف ترین مد های جهان مانند زارا، سواچ، جان لویس، اچ اند ام و …. را می توان در خیابان آکسفورد پیدا کرد. تعداد زیادی از مغازه های اسباب فروشی مرغوب نیز در این خیابان هستند که گردشگران تور اروپا می توانند از این اسباب بازی ها برای کودکان خود تهیه کنند.

یکی دیگر از خیابان های معروف در لندن خیابان باند می باشد، در این خیابان کالاهای لوکس و جواهرات شیک و زیبا را میتوان خریداری کرد. خیابان باند در غرب لندن قرار دارد و از مناطق ثروتمند نشین این شهر به شمار می آید. برند های معروفی در این خیابان به فروش می رسند که البته دارای قیمت بالایی هستند. مسافران تور اروپا می توانند از دیدن فروشگاه های این خیابان لذت ببرند.

سایر تورها :

آشنایی با کشور اسلوونی

تور اسلوونی

یکی از کشور های زیبا و کوهستانی در جنوب اروپای مرکزی کشور اسلوونی می باشد. اسلوونی با مساحت ۲۰ هزار و ۲۷۳ کیلومتر مربع در

مطالعه »
آشنایی با شهر فلورانس

تور فلورانس

کشور ایتالیا یکی از جمله کشور های اروپایی است که جزو کشور های توسعه یافته می باشد. شهر فلورانس یکی از شهر های مهم گردشگری

مطالعه »
آشنایی با شهر بخارست

تور بخارست

سفر با تور بخارست به بُخارست که پایتخت کشور رومانی است و بزرگ ترین شهر این کشور نیز می باشد، می تواند برای هر کسی

مطالعه »
آشنایی با شهر وین

تور وین

در میان شهرهای شمال شرقی اتریش می توان به شهر وین اشاره کرد که به دلایل مختلف از جمله سیاسی و گردشگری در دنیا مورد

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند