تور سیشل

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های ديدنی و تفريحی جزیره سیشل

اگر به دنبال گذراندن تعطيلاتي متفاوت و آرام در يكي از نقاط دنيا با پوشش گياهي نادر و سواحل نيلگون مي باشيد ، پيشنهاد ما سفر با تور سیشل است ؛ اگر اسم اين كشور كم نظير را اولين بار است كه مي بينيد، كافيست همراه ما مطلب زير در مورد جزيره سيشل را دنبال كنيد :

آشنایی با کشور سيشل

جزیره سیشل (Seychelles) در اقيانوس هند، در نزدیکي جزیره ماداگاسکار واقع شده است. درياي زلال و صاف و با جزاير گرانيتي و مرجاني از خصوصيات منحصر به فرد جمهوري سيشل مي باشد. شهر زيباي ويكتوريا پايتخت سيشل در جزيره “ماهه” واقع شده است. جزیره سیشل در غرب با زنگبار، در جنوب با جزیره موری تیوس (Mauritius)، جزیره رودریگز (Rodrigues)، جزایر آگالگا (Agaléga) و جزیره رئونیون (Réunion) و جنوب غرب با کشور کومور (Comoros) و با کشور مایوت (Mayotte) همسايه است.

جمهوري سيشل كشوري  كم جمعيت است با ٨٦ هزار و ٥٢٥ نفری و با مساحت ٤٤٤ كيلومتر مربع، بهشت واقع آفريقا محسوب مي شود. پر جمعيت ترين شهر سيشل، ويكتوريا با جمعيتي محدود به تعداد 25 هزار نفر مي باشد. سيشل شامل  ١١٥ جزيره كه ۴۱ جزیرهٔ گرانیتی کوهستانی و کمی بیش از ٥٠ جزيره مرجاني کوچک‌تر با جاذبه هاي گردشگري متنوع است كه سالانه ميزبان بيش از ٣٠٠ هزار نفر گردشگر مي باشد. از مجموعه جزاير سيشل تنها یک سوم آن ها قابل سكونت است. ماهه (Mahé)، پراسلین (Praslin) و لادیگ (Praslin) از جزاير اصلي و زيباي جمهوري سيشل محسوب ميشود.

جزیره سیشل توسط فردي به نام “واسكو دوماگا” کشف شد . ابتدا توسط فرانسویان اداره می‌شد و سپس به زير سلطه انگلیسی‌ها افتاد. از سده نوزدهم جزایر سیشل یکی از مناطق مورد علاقه براي گردشگران اعیان بریتانیایی بود. جزایر سیشل در اوائل قرن هجدهم به تصرف فرانسویان درآمد، ولی دولت انگلیسی در سال ۱۷۹۴ این جزایر را به تصرف خود درآورد.در سال ۱۹۷۶ استقلال يافت. سیشل یکی از عضوهای مجموعه مشترک المنافع انگلستان محسوب می شود.

جزاير مسكوني جمهوري سيشل اكثرا از مهاجران فرانسوي، چيني، هندي، آفريقايي و عرب تشكيل شده است .اكثر ساكنان جزيره سيشل مردماني مسيحي يا كاتوليك و حدود یک درصد جزيره سيشل نیز مسلمان می باشند. با توجه به تاريخچه جمهوري سيشل زبان فرانسوي و انگليسي به عنوان زبان رسمي جزيره سيشل شناخته مي شود.

آشنایی با کشور سيشل

سياست و اقتصاد در سيشل

جزيره سیشل سال‌ها مستعمره انگلستان بوده است و پس از استقلال اين كشور، نيز چندین کودتای نظامی در آن رخ داد. کشور سيشل کم‌ جمعیت‌ ترین کشور قاره آفریقا است. به علت موقعيت جغرافيايي و قرار گيري در سر راه تجارت آفریقا و آسیا برای مدتی در قرن ۱۷ میلادی پایگاه دزدان دریایی بوده است.پس از مدتی فرانسه این جزایر را كنترل كرده و دزدان دريايي این جزایر را ترک کردند.

در فاصله سال‌های ۱۷۹۴ تا ۱۸۱۲ انگلیس به همراه فرانسه جزیره سيشل را کنترل می‌ کردند و سرانجام در سال ۱۸۱۲ کنترل کامل جزیره را در دست گرفت. سپس جزيره سیشل در سال ۱۹۷۶ از انگلیس مستقل شد. فرانس آلبرت رنه از سال ۱۹۷۷ تا ۲۰۰۴ رئیس ‌جمهور سیشل بوده و پس از او جیمز میشل ریاست‌ جمهوری را در این کشور عهده دار شده است. نظام سیشل جمهوری مي باشد. رئیس‌ جمهور، که شورای وزیران را انتصاب می‌کند، با رأی تمامی افراد بالغ برای پنج سال كشور انتخاب می‌شود. مجمع ملی متشکل از ۲۳ عضو مي باشد که مستقیماً انتخاب مي گردد و دو نفر که از سوی رئیس‌جمهور انتخاب می‌شوند.

اقتصاد جزيره سيشل از راه صنعت گردشگري و تفريحي ، صادرات گياهان معطر و ماهي تامين ميشود. نرخ بیکاری در این کشور 2 درصد می باشد. از محصولات این کشور میتوان به کنسرو تن ماهی، ماهی یخ زده، دارچین، نارگیل و محصولات نفتی اشاره کرد که به کشور های ایتالیا، ژاپن، فرانسه، موریس، هلند و انگلستان صادر می شود.

تجهیزات و ماشین آلات، مواد شیمیایی و غذایی محصولات وارداتی این کشور است که از كشور هاي ایتالیا، عربستان سعودی، سنگاپور، فرانسه و انگلیس به جزيره سيشل تامین می شود. واحد پول سیشل روپیه است و براي تبديل ارز خود در واحد اين كشور روپيه كافيست در سفر خود به بانك هاي معتبر مراجعه كنيد.

شرايط آب و هوایی جزیره سيشل

انتظار طوفان هاي طاقت فرسا در سفر به جزیره سیشل را نداشته باشید. سيشل داراي آب و هواي مرطوب و مديترانه اي است اما در فصول بارندگی ، باران های سنگینی مشاهده می شود. بادهاي نسبتاً شدید از سمت جنوب شرقی در ماه های می تا سپتامبر، جریان هايي را ايجاد ميكند كه موجب خنک شدن آب و هوای  جزیره سیشل و بهترین شرایط برای استفاده از قایق رانی در تور جزیره سیشل مي باشد. میزان بارش در دامنه های کوهستان های ویکتوریا حداکثر 36 میلی متر می باشد و در ماه های سرد سال حداقل دما 24 درجه سانتی گراد گزارش می شود.

فرهنگ غذايی در جزیره سیشل

عمده مواد غذایی مصرفی مردمان جزیره سیشل محلی اس و با توجه به مجاورت جزیره سیشل با اقیانوس هند , طيف وسيعي از سنت های آشپزی را شامل میشود .  مواد غذایی مصرفی در غذاهای مردمان سیشل مرغ , ماهی , گوشت گاو , برنج و سبزیجات و گیاهان محلی میباشد . غذا و آشپزی محلي در جزيره سيشل به سبک هندی و تند به همراه كار و روغن نارگيل می باشد همچنين آشپزی به سبك فرانسوی نيز در آن ديده مي شود دانست. در رستوران ها  غذاهای متنوع بین المللی مانند غذاهای دریایی به سرو میکنند.

فرودگاه جزیره سیشل

جمهوری سیشل دارای 15 فرودگاه است و فرودگاه بین المللی آن در پایتخت کشور ، ویکتوریا واقع است. طول باند در آن تقریبا 1987 متر می باشد.

بهترين زمان سفر با تور سیشل

شرايط استوايي مطبوع و گرماي هميشگي سفر با تور سیشل را در تمام طول سال امكان پذير كرده است. هيچ محدوديت زماني براي سفر به جزيره سيشل وجود ندارد؛ در هر فصل از سال شما شاهد هواي معتدل و دلچسب و خورشيد درخشان هستيد. ماه ژوئن اولویت بالاتري براي سفر به جزيره سيشل دارد زیرا در این ماه نسبت به اواخر تابستان،  جزیره سیشل شاهد گردشگر كمتري است. همچنين در ماه‌های می و اکتبر تقريبا قیمت‌ها و تخفیف‌های مناسب‌تری پیشنهاد می‌شوند.

در طول سفر خود به اين جزيره منحصر به فرد شنا، غواصی را در ماه های آوریل، می، اکتبر و نوامبر تجربه كنيد . ماه های فروردین و اوایل اردیبهشت از ماه های گرم جزیره سیشل است. در آوریل (فصل زاد و ولد)، می تا سپتامبر (فصل لانه سازی پرستوی سیاه) و اکتبر (مهاجرت) می باشد ؛ همچنين غواصی را در مارس تا می- سپتامبر تا نوامبر در جزیره سیشل مي توانيد تجربه كنيد. برای شرکت در مسابقه و ماهی گیری جزیره سیشل از اکتبر تا آوریل مناسب است.

تور جزیره سیشل

اتباع ایرانی جهت سفر با تور سیشل ویزا نیاز ندارند و می توانند براي مدت 1 ماه بدون ویزا در این کشور اقامت داشته باشند . جمهوري سيشل در ايران سفارتي ندارد و نزديك ترين سفارت در ابوطبی امارات واقع است. پرواز مستقيم از ايران به فرودگاه جزیره سیشل وجود ندارد و براي سفر به اين جزيره بكر مناسب ترين مسیر های پروازی به وسیله هواپیمایی اتحاد ( یک توقف در ابوظبی ) و امارات ( یک توقف در دبی ) انجام می شود.

به همين دليل ممکن است مجبور باشید برای رفتن به آنجا، چند پرواز انجام دهید. اگر مسیر ابتدايي شما از قاره‌ی آمریکاست، نخست به یکی از شهرهای اروپایی مانند لندن یا پاریس پرواز مي کنید، آنگاه به یکی از فرودگاه ها در خاورمیانه مانند قطر یا دبی پرواز مي كنيد . در انتها اين فرودگاه‌ها پروازهایی به جزيره ي ماهه را دارا مي باشد. مدت زمان کل پرواز از اروپا به جزیره ماهه در حدود ۱۲ ساعت است.

بهترين زمان سفر با تور سیشل

هزينه سفر با تور جزيره سيشل

جزیره سیشل داراي اقامتگاه هاي ارزان تا هتل هاي لوكس و گران قيمت مي باشد كه ميتوانيد با صرف هزينه كمتر در جزاير اصلي هتل هاي ارزان قيمت تري را يافت . در سفر با تور سیشل هزينه ي غذا در صورتي كه متعلق به هتل نباشد بسيار كم و مقرون به صرفه محسوب مي شود. ورزش هاي تفريحي و مكان هاي گردشگري نيز ، نيازمند صرف هزينه مي باشد .

جاذبه های ديدنی و تفريحی جزیره سیشل

جزیره سیشل یا بهشت آفريقا از كشور هاي مورد علاقه گردشگران محسوب مي شود. طبيعت بكر و دست نخورده با سواحل سفيد و گرانيتي ، جزاير متعدد و متنوع مرجاني، آب زلال و شفاف ، پوشش هاي گياهي منحصر به فرد و جانوران  ديدني از جاذبه هاي كم نظير تور جزیره سیشل محسوب مي شود.

ويكتوريا

در سفر به جزیره سیشل از ويكتوريا ديدن كنيد .در پایتخت سیشل برج ساعت دیدنی قرار دارد . این برج كه در بین تقاطع خیابان استقلال و خانۀ ­دولت قرار دارد، برج ساعت ویکتوریا نام دارد.

جزيره ماهه

از زيباترين سواحل سيشل ، سواحل شني و با امواج خروشان ماهه است. سواحلي با غروب هاي بي نظير كه ميتوان حركت لاك پشت ها را در امتداد سواحل جزيره ماهه مشاهده نمود.

جزيره پراسلين

درست بعد از پيمودن يك تپه ي جنگلي با سواحل بي نظير شمال پراسلين رو به رو مي شويد. آب هاي شفاف ، تخته سنگ هاي گرد گرانيتي و شن و ماسه هاي سفيد از ويژگي هاي منحصر به فرد پراسلين است. پوشش گياهي درختان تاكاماكا و نارگيل در سواحل اين جزيره فضاي زيبايي را ايجاد كرده است.

 در اين جزيره همچنين ميتوان شاهد موزه پراسلين بود.اين موزه یک مجموعه تفریحی و اقامتی و گردشگری است که ترکیبی از تاریخ و فرهنگ و طبیعت سیشل است در آن مجموعه اي از عكس هاي قديمي سيشل و تنوع بسیاري  از گیاهان سیشل و همینطور پرندگان و جانورانی است كه در این موزه نگهداری می شوند.

جزيره La Digue

از جزاير بزرگ سيشل و بنام گونه اي پرندگان سياه و سفيد محسوب ميشود .جزيره اي مناسب براي دوستداران طبيعت و محيط زيست با امكانات دوچرخه سواري ، غواصي و موج سواري است.

جزیره کریئوس

جزیره کریئوس به سبب Île Rouge  به عنوان زمین تیره شناخته شده است و محل زندگي لاك پشت غول پیکر و منحصر به فرد است. در اين جزيره است که کاکائو به طور طبیعی رشد می کند. بیشتر جزیره با پوشش گياهي توکاماکا پوشیده شده است.

پارک ملی Morne

بزرگترين پارك ملي جزیره سیشل در سواحل جزيره ماهه مي باشد ، مسير پياده روي در اين پارك يكي از پر طرفدارترين جاذبه هاي سيشل است . تماشاي آب هاي فيروزه اي ، سواحل گرانيتي و مزارع چاي از بالاترين نقاط زنجيره كوه هاي اين پارك ملي امكان پذير است.

پارک ملی Vallée de Mai

پاركي با ثبت جهاني در يونسكو و تنوع ٤٠٠٠ گونه متنوع در آن ، جايي براي علاقه مندان به گياهان و جانوران در جزیره سیشل است . اركيده ، وانيل ، نارگيل و … از نمونه هاي گياهي اين پارك ملي مي باشد. در اين مكان نادر ميتوان زندگي مارمولك ها ، پرندگان و طوطي و موجودات ديگر را به صورت مستقيم نظاره كرد.

جزيره پرندگان

اين جزيره ميزبان هزاران پرنده در طي ماه هاي اكتبر است و زمان مناسبي براي عكاسان و گردشگران براي ثبت اين اجتماع عظيم و بي نظير پرندگان مي باشد.

جزیره مرجانی Aldabra

در سيشل جزاير مرجاني بسياري موجود است . Aldabra یکی از بزرگترین آبسنگ های مرجانی مطرح شده در جهان است. با طبيعت بكر خود ، در این جزیره، تالاب هايي وجود دارد که محل زندگي سفره ماهی‌ها، کوسه‌های ببری و هزاران پرنده‌ی دریایی است. جزیره‌ی الدبرا همچنین زیستگاه گونه هاي لاك پشت است.

جاذبه های ديدنی و تفريحی جزیره سیشل

ایالت ال یونیون

خانه هاي قديمي و مخصوص كشاورزي ،  پارك ها ، نمايشگاه هاي متنوع و شهربازي را در اين ايالت  مشاهده كنيد. ايالت ال يونيون به عنوان مركز كاشت نارگيل جزیره سیشل در زمان گذشته محسوب مي شود.

لاک پشت های جزیره سیشل

سواحل جزیره سیشل زيستگاه لاك پشت هاي بسياري است كه در  فصل تخم گذاري خود در طول روز تخم گذاري ميكنند. تنها حدود يك درصد از١٠٠٠ لاك پشت ها به بزرگسالي مي رسند. به علت سواحل حفاظت شده جزیره سیشل لاك پشت ها حتي در روز نيز مي توانند تخم گذاري كنند.

تفریحات آبی

در جزیره سیشل تفریحات آبي متنوعي وجود دارند. نمونه‌های این تفریحات می‌توان از قایق‌ رانی با قایق‌ های بادبانی، قایق‌ سواری با کایاک(Kayak) و غواصی نام برد. با قایق‌ های تفریحی مي توانيد سفری به سایت غواصی یکی از جزایر مرجانی داشته باشید و از مشاهده تنوع منحصر به فرد موجودات آبزي  لذت ببريد. گشت های زیر آب سوبیوس (SUBIOS) دنياي اسرار آميز زیر آب را نمايش مي دهند و جزیره سیشل هر ساله شاهد فستیوال کریول (Kreol)، جشنواره ی سنت ها و میراث کریول در ماه اکتبر است.

مراكز خريد مهم در تور سیشل

ويكتوريا به عنوان پايتخت جزیره سیشل شامل مراكز خريد متعدد براي گردشگران در اين كشور است. همچنين از دست فروشان هنر هاي دستي در جزاير اين كشور نيز مي توانيد سوغاتي هاي جالبي بخريد.لازم به ذكر است كه ساعت کار فروشگاه ها در جزیره سیشل می باشد که  در روز های هفته از ساعت ۹ تا ۱۶ و روزهای شنبه از ساعت ۸ تا ۱۲ است.

سایر تورها :

سفر با تور مکزیک

تور مکزیک

یکی از انتخابهای خوب برای سفرهای تفریحی، ثبت نام در تور مکزیک است. کشور مکزیک یکی از انتخاب های خوب برای یک سفر گردشگری مناسب

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی چابهار

تور چابهار

خوش بختانه به لطف تبدیل شهر چابهار به منطقه آزاد و رونق اقتصادی در این منطقه، مردم زیادی تور چابهار را برای مسافرت و گذراندن

مطالعه »
آشنایی با شهر آتن

تور آتن

کشور یونان یکی از کشور های اروپایی است که مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا است. شهر آتن یکی از شهرهای مهم کشور یونان

مطالعه »
بهترین زمان برای سفر با تور لندن

تور لندن

لندن از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری در جهان محسوب می شود، در این شهر می توانید ترکیبی از تاریخ و فرهنگ و هنر را مشاهده کنید.

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند