تور مسکو

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر مسکو

به تور مسکو خوش آمدید. شهر مسکو یا به عبارتی دیگر ماسکو پایتخت و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه می باشد. این شهر از جنبه هایی چون سیاسی، اقتصادی، فرهنگ، تاریخی، مالی، آموزش و… برای کشور روسیه مهم می باشد و در صدر شهرهای دیگر این کشور قرار دارد. این شهر با جمعیت حدود یازده و نیم میلیون نفر پر جمعیت ترین شهر روسیه و اروپا بوده است.

آشنایی با شهر مسکو

شهر مسکو پرجمعیت ترین شهر اروپا و ششمین شهر پرجمعیت دنیا به حساب می آید. این شهر در کنار رودخانه ای هم نام خود بنا شده است و تقریباً در مرکز کشور روسیه با 860 سال قدمت واقع می باشد. این شهر در زمان اتحاد جماهیر شوروی نیز به عنوان پایتخت محسوب می شده است و رییس جمهور این کشور در کاخ قدیمی کرملین مسکو که نماد این کشور نیز می باشد سکونت دارد.شهر مسکو دارای 4 فرودگاه بین المللی و نه ایستگاه راه آهن می باشد. ایستگاه های مترو مسکو عمیق ترین تونل های جهان محسوب و بعد از مترو توکیو بیشترین مسافر را در بین متروهای جهان داراست. شرکت متروی مسکو نیز بزرگترین شرکت تولید کنند واگن های خط مترو در دنیا است.

مسکو از لحاظ ورزشی نیز مهم است به گونه ای که دارای بیشترین امکانات ورزشی در جهان است و در اکثر المپیک های اخیر در بین سه کشور برتر قرار داشته است. از لحاظ علمی و آموزشی نیز مؤسسات و دانشگاه های این شهر دارای مقام های بالایی در دنیا می باشند. در این شهر دانشگاه های معتبر کشور قرار دارد که سالانه تعداد زیادی دانشجو از سراسر دنیا را برای تحصیل جذب می کنند. از لحاظ اقتصادی نیز این شهر یکی از مراکز بزرگ اقتصادی روسیه می باشد و اکثر بنگاه های اقتصادی روسیه در این شهر قرار دارد و سالانه نیز نمایشگاه های اقتصادی زیادی در مترو شهر مسکو برگزار می شود

آشنایی با شهر مسکو

آب و هوای شهر مسکو

شهر مسکو همانند دیگر شهرهای کشور روسیه دارای آب و هوایی سرد می باشد. شهر مسکو دارای آب و هوایی قاره ای مرطوب نیز است و تابستان های آن گرم و مرطوب و زمستان هایی بلند و سرد دارد.در زمستان ها دمای این شهر تا منفی 12 درجه سانتیگراد نیز می رسد و بیشترین دمای آن نیز در شهریور به 22 تا 24 سانتیگراد خواهد رسید.تابستان این شهر از اواسط ماه می شروع می شود و تا اوایل ماه سپتامبر ادامه خواهد داشت. زمستان نیز در مسکو از اوایل نوامبر شروع و تا پایان مارس طول می کشد.

در این شهر در تمام ماه ها بارش باران به طور متوسط نزدیک به هم می باشد و باران در تابستان معمولاً بیش تر از زمستان می بارد. پس بهتر است حتی اگر در تابستان به این شهر مسافرت می کنید لباس های مخصوص برای هوای بارانی را به همراه داشته باشید.بیشتر بارش ها در این شهر به صورت باران می باشد و فقط در برخی از ماه های زمستان شاهد باران برف نیز می باشند.بیشتر بارش برف در اواخر سپتامبر تا اوایل ماه مه می باشد ولی برفی که روی زمین بنشیند و شهر را سفید پوش نماید در ماه آوریل می بارد. سفید پوش شدن مسکو در زمستان بسیار زیبا و دیدنی است و شما می توانید در برف این شهر زیبا به پیاده روی و ورزش های مختلف زمستانی بپردازید.

سرعت باد نیز در این شهر زیاد نیست و تقریباً در اکثر اوقات بین 2 تا 6 متر بر ثانیه است ولی در بعضی موارد بسیار نادر و کم در ماه سپتامبر سرعت باد به حدود 35 متر بر ثانیه نیز خواهد رسید.با توجه به این وضعیت آب و هوایی شهر مسکو بهترین زمان برای مسافرت به این شهر زیبا و رویایی اواخر بهار و اوایل پاییز می باشد.

فرودگاه های شهر مسکو

کشور روسیه از لحاظ صنعت هوانوردی در دنیا بسیار پیشرفته و سرآمد می باشد و دارای بیش از 270 فرودگاه در انواع مختلف آن می باشد. از این تعداد فرودگاه ها که در سرتاسر این کشور وسیع قرار دارند تعداد 8 فرودگاه بزرگ در شهر مسکو قرار گرفته اند که این فرودگاه ها عبارتند از فرودگاه میاچکوف، فرودگاه بیکوف، فرودگاه بین المللی دوموده دوو، فرودگاه خودنیکا، فرودگاه بین المللی اوستافیف، فرودگاه بین المللی شرمتیوو، فرودگاه بین المللی ونوکووا و فرودگاه رامنسکویه.در اینجا تعدادی از این فرودگاه های بین المللی شهر مسکو را توضیح می دهیم.

فرودگاه دوموده دوو

این فرودگاه یکی از فرودگاه های بین المللی این شهر می باشد که جایگاه اول را از لحاظ ترافیک و حمل مسافر و بار را داراست. این فرودگاه در کل بزرگترین و شلوغ ترین فرودگاه کشور روسیه به شمار می رود. البته این مورد را نیز باید ذکر کرد که این فرودگاه تنها فرودگاهی در روسیه است که به بخش خصوصی تعلق دارد.

فرودگاه شرمیتوو

شرمینوو یکی از سه فرودگاه اصلی شهر مسکو می باشد که در سال 2015 به عنوان پرترافیک ترین فرودگاه روسیه انتخاب شده است. این فرودگاه داری 4 پایانه مسافری که شامل پایانه پروازهای ارزان قیمت، پروازهای چارتری، پروازهای بین الملی و پروازهای اختصاصی و تجاری است می باشد.

فرودگاه ونوکووا

ونوکووا بعد از دو فرودگاه دیگر مسکو یعنی شرمیتوو و دوموده دوو سومین و بزرگترین فرودگاه مسکو می باشد. این فرودگاه نیز با ثبت جابجایی حدود 16 میلیون مسافر در سال سومین فرودگاه پرتردد روسیه به شمار می رود. این فرودگاه نیز دارای دو پایانه پروازهای داخلی و خارجی و پایانه پروازهای ورودی داخلی می باشد.تمامی فرودگاه های مسکو از تهران دارای فاصله هوایی 2644 کیلومتر که معادل 3 ساعت و 11 دقیقه پروازی می باشد است.

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر مسکو

تور مسکو جاذبه های گردشگری زیادی دارد که در این مقاله به مهم ترین آنها می پردازیم.

کاخ کرملین

این کاخ نماد شهر مسکو و کشور روسیه می باشد. این کاخ قدیمی شاهد رویدادهای زیادی در طول تاریخ چون حملهٔ ناپلئون، دیکتاتوری لنین، استبداد استالین، اصلاحات گورباچف و اعلام روسیه جدید بوده است.این کاخ در زمینی به صورت مثلث و در ساحل شمالی رود مسکو واقع است و در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است.

دیوارهایی به بلندی 2.25 متر آن را محصور کرده است و میدان سرخ مسکو نیز در کنار آن قرار گرفته است. حکومت کمونیستی شوروی تا سال 1955 درهای کرملین را بر روی مردم بسته بود ولی از آن به بعد بازدید از آن آزاد شد. تمامی قسمت های کاخ به‌ جز اسلحه خانه و صندوق الماس آن برای بازدید عموم آزاد است. شما می توانید با تهیه بلیط از قسمت های مختلف این کاخ بازدید کنید و زیبایی های آن را ببینید. ورود به کاخ کرملین با شلوارک ممنوع می باشد و شما می توانید به کمک تورگردان های تور مسکو که در اطراف کاخ قرار دارند به خوبی تمامی نقاط کرملین را بازدید کنید

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر مسکو

میدان سرخ

در قسمت شمال شرقی کاخ کرملین میدان سرخ واقع شده است. در جنوب این میدان نیز کلیسای جامع سنت باسیل قرار دارد که مهم ترین نماد روس ها می باشد. این میدان در سال های گذشته مرکز تجارت کشور و محل برگزاری مراسمات مهم مسکو بوده است و رژه های نظامی بزرگ در این میدان برگزار می شود.عبور و مرور ماشین ها در این میدان ممنوع است البته به غیر از ماشین های که از کرملین خارج می شوند. این میدان دارای سنگ فرشی به بزرگی 400 در 150 متر مربع است که تمامی نمادهای تاریخ روسیه را می توان در آن یافت. میدان سرخ مسکو دارای شب های زیبا و بی نظیری در تور مسکو می باشد.

کلیسای سنت باسیل

کلیسای سنت باسیل مهم ترین نماد کشور روسیه می باشد. این کلیسا در بین سال های 1555 تا سال 1561 و به علت پیروزی ایوان مخوف بر تاتارها ساخته شده است. در تاریخ آمده است که بعد از پایان کار این کلیسا ایوان مخوف چشمان معمار این بنا را کور کرده است تا دیگر نتواند همچنین اثری را خلق کند. در واقع این کلیسا شامل 9 کلیسای کوچک تر و زیبا می باشد.

گالری ترتیاکف

اگر در تور مسکو قصد دارید تا تنها یک موزه را در شهر مسکو بازدید کنید بهترین گزینه گالری و موزه ترتیاکف می باشد. این گالری بر خلاف اکثر موزه های این شهر تنها میزبان آثار کلاسیک روسی می باشد. با بازدید از این گالری می توان به خوبی با فرهنگ و هنر روس ها آشنا شد.

تئاتر بلشوی

یکی دیگر از زیبایی های شهر مسکو تئاتر بلشوی می باشد. در این مکان بهترین و زیباترین اپراها و باله های روسیه و جهان اجرا می گردد. در این تئاتر می توان یک شب زیبا و به یاد ماندنی را گذراند. برای رفتن به این مکان زیبا بهتر است تا بلیط را از قبل تهیه کنید و از خرید بلیط در دم در این مکان خودداری کنید.

میدان سبرنایا

در قلب کرملین میدان سبرنایا قرار دارد که کلیسای جامع مریم نیز در آن قرار دارد. در اطراف این میدان نیز ساختمان های رنگارنگ و زیبایی قرار گرفته است. کلیسای صعود مریم نیز در ضلع شمالی این میدان واقع است. این کلیسا دارای 5 گنبد طلایی است و در بین سال های 1475 و 1479 ساخته شده است. این کلیسا محل دفن بسیاری از رهبران کلیسای ارتودکس روس ها است.

برج ناقوس ایوان مخوف بلندترین سازه واقع در کرملین می باشد که از 30 کیلومتر دورتر نیز دیده می شود. کلیسای فرشته مقرب نیز در جنوب شرقی این میدان می باشد و سالیان مدیدی محل تاج گذاری، ازدواج و تدفین تزارهای روسی بوده است. تمامی پادشاهان روسیه در بین سال های 1320 و تا 1690 در این کلیسا دفن شده اند.

موزه هنرهای پوشکین

موزه هنرهای پوشکین یکی دیگر از جاهایی در تور مسکو است که دیدن آن را نباید از دست داد. این موزه پر است از نقاشی های امپرسیونیستی و پست امپرسیونیستی دنیا.در این موزه می توان آثار هنری اروپایی ها را در دوره رنسانس را نیز یافت. اگر به این موزه رفتید حتما به سراغ آثار نقاشان المانی و فنلاندی که در قرن 17 میلادی خلق شده اند بروید و از آن ها دیدن کنید در بین این آثار چند اثر از نقاش مشهور رامبراند نیز وجود دارد.در موزه پوشکین شما می توانید آثاری به جامانده از مصر باستان مانند چند اسلحه، جواهرات بی نظیر، چند سنگ قبر و دو مومیایی را نیز ببینید.

پارک گورکی

برای فرار از هیاهو و شلوغی شهر مسکو می توانید به پارک گورکی مراجعه کنید. این پارک که همان پارک فرهنگ مسکو است هم دارای فضای سبزاست و هم دارای سرگرمی های مدرن می باشد. این پارک در طول رودخانه مسکو می باشد و در آن رستوران ها و کافه های زیادی وجود دارد.در پارک گورکی می توانید دوچرخه و یا قایق کرایه کنید و یا به سینمای روباز پارک بروید. در این پارک یک میدان پیست اسکی وجود دارد که در زمستان در آن مسابقات پاتیناژ برگزار می شود.

کلیسای جامع مسیح منجی

کلیسای مسیح منجی بلندترین کلیسای ارتدکس جهان در تور مسکو است و در بین سال های 1839 تا 1883 و به علت پیروزی روسیه بر ناپلون ساخته شده است. استالین در سال 1931 دستور داد تا این کلیسا را خراب کنند و به جای آن یک کاخ عظیم بسازند و مجسمه 100 متری لنین را نیز در کنار آن نصب کنند ولی این کار او به علت مشکلات فنی و مهندسی امکان پذیر نشد. این مکان به مدت 50 سال به عنوان بزرگترین استخر جهان شناخته می شد. در این کلیسا جشن 850 سالگی مسکو برگزار شد.

مراکز خرید شهر مسکو

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تور مسکو مراکز خرید بی نظیر آن می باشد. در این مراکز خرید شما می توانید هر نوع وسیله ای را که به دنبال آن هستید از برند های معروف دنیا ببینید و آن را بخرید. در بعضی از فصل های سال هم این مراکز خرید تخفیف های بی نظیری را ارائه می کنند که شما می توانید با کمترین قیمت وسایل مورد نیاز خود را بهترین کیفیت ممکن تهیه کنید.در این قسمت تعدادی از مراکز خرید بزرگ و مشهور مسکو را برای شما معرفی می کنیم.

مراکز خرید شهر مسکو

مرکز خرید گام

مرکز خرید گام در شهر مسکو در قسمت شرقی میدان سرخ شهر قرار گرفته است. این مرکز خرید زیبا شبیه یک کاخ سلطنتی عظیم است.معماری این مرکز خرید زیبا و فوق العاده می باشد و متعلق به قرن 19 میلادی می باشد. این کاخ دارای سقف شیشه ای عظیمی می باشد که زیبایی آن را چند برابر می کند. در کنار معماری دیدنی این مرکز خرید شما می توانید چند برند معروف دنیا را در آن ببینید. برای استراحت و صرف غذا نیز می توانید به رستوران ها و کافه های این ساختمان مراجعه کنید. گام یکی از زیباترین مراکز خرید در دنیا می باشد.

مرکز خریدTSUM

این مرکز خرید زیبا نیز در خیابان پترووکا قرار گرفته است. در کنار این مرکز خرید می توان به جاذبه های نزدیک به آن چون میدان سرخ، تئاتر بولشوی و موزهٔ تاریخ شهر مسکو اشاره کرد. در TSUM شما می توانید انواع برندهای کفش، پوشاک، لوازم جانبی و لوازم آرایشی را پیدا کنید. معماری این مرکز خرید یک معماری تمام روسی می باشد و بسیار زیبا و دیدنی است.

مرکز خریدPetrovsky

این مرکز خرید زیبا در سال 1906 در شهر مسکو ساخته شده است و یکی از گران ترین مراکز خرید در روسیه و حتی جهان می باشد. پاساژ Petrovsky در چند قدمی میدان سرخ و در خیابانی به همین نام واقع شده است. در این مرکز خرید می توانید چند ساعتی حس خانواده های سلطنتی را لمس کنید و یک روز زیبا و خاص را بگذرانید.

مرکز خریدOkhotny Ryad

پاساژ Okhotny Ryad یکی از بزرگترین و خاص ترین مراکز خرید در تور مسکو می باشد. این مرکز خرید آنقدر بزرگ و وسیع می باشد که فقط یک مسکویی اصیل می تواند در آن راه خود را پیدا کند. در این مکان نیز می توانید برندهای معروف و زیبای دنیا را پیدا و از آن ها خرید کنید. برای استراحت نیز می توانید به کافه های آن مراجعه و از نوشیدنی های روسی آن نوش جان کنید.

سایر تورها :

جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر مسکو

تور مسکو

به تور مسکو خوش آمدید. شهر مسکو یا به عبارتی دیگر ماسکو پایتخت و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کشور روسیه می باشد. این شهر

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی شهر بانکوک

تور بانکوک

یکی از نقاطی که برای گردشگری با استقبال زیادی روبه رو شده است شهر بانکوک است که از شهرهای کشور تایلند محسوب می شود. برای

مطالعه »
بهترین زمان برای سفر با تور لندن

تور لندن

لندن از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری در جهان محسوب می شود، در این شهر می توانید ترکیبی از تاریخ و فرهنگ و هنر را مشاهده کنید.

مطالعه »
آشنایی با کشور مالدیو

تور مالدیو

انسان همواره دنبال سفر به مناطق دور از خانه خود بوده و هست. کره زمین نیز آن قدر پهناور و گسترده است، که افراد می

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند