تور بروکسل

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر بروکسل

برای سفر به بروکسل و تور بروکسل بهتر است این شهر را به خوبی بشناسید. اثرات چند فرهنگ داشتن جمعیت بروکسل ، منجر به پدید آمدن زیاد موزه ها, مراکز خرید، رستوران‌ها و مغازه های فوق‌العاده شده است که تمام آن‌ها ارزش بازدید و گذراندن وقت و تور بروکسل و سفر به بروکسل را دارند.

آشنایی با شهر بروکسل

شهر بروکسل مرکز اصلی اتحادیه اروپا می باشد و بیشتر فرانسوی زبان های بلژیک در این شهر سکونت دارند. زبان و گفتار اهالی کشور بلژیک و بروکسل به دو دسته ی هلندی زبان (گویش فلاندری) و همچنین  فرانسوی زبان تقسیم بندی شده است. منطقه ی بروکسل کاملا دو زبانه‌است هر چند بیشتر آن ها با فرانسوی زبان هاست و جالب است بدانید که در حدود یک سوم جمعیت آن بلژیکی نیستند.

آب و هوای شهر بروکسل

گردشگران و توریست ها و مسافران زیادی یکی از علت های سفر خود به این کشورو تور بروکسل را آب‌وهوای مساعد بلژیک بیان می‌کنند. بلژیک دارای آب‌وهوای معتدل دریایی و کمی مرطوب است که در بیشتر فصل های سال به اندازه بسیار زیادی باران در بیشتر شهرهای آن از جمله شهر بروکسل باریده می‌شود. کشور بلژِیک با وجود بارش زیاد باران که در اکثر اوقات وجود دارد، دمای هوا در تابستان نسبتا زیاد بوده و تابستان گرمی دارد.

آشنایی با شهر بروکسل

این گرمای تابستانی به مدت کوتاهی برقرار بوده و با اولین موج هوای سرد در فصل زمستان از سمت قطب شمال، درجه هوا به‌ مقدار پنج درجه زیر صفر کاهش می‌یابد. و علتی برای کنسلی تور بروکسل نمی باشد. همان‌طور که بلژیک دارای آب‌وهوای به شدت گرم نیست از روزهای سرد زمستان و سرمای زیاد و برف شدید نیز برخوردار نیست و در بیشتر موارد سرمای شدید در این کشور کوتاه و زودگذر است که همین موضوع سبب می شود که برای تور بروکسل از نظر اب و هوا در هر زمان از سال به مشکل خاصی برنخورید. زیرا این شهر در بیشتر اوقات از اب و هوای مساعدی برخوردار است و شما برای تور بروکسل مشکلی نخواهید داشت.

نکته مهم و قابل تامل در رابطه با آب‌وهوای کشور بلژیک میزان بارش باران و برف آن است که به توریست و مسافران تور بروکسل همواره یادآور می‌شویم که در زمان سفر به کشور بلژیک و بروکسل حتماً لباس و بارانی و همچنین چتر را به همراه خود داشته باشند و در فصول گرم سال لباس‌های سبک به همراه عینک آفتابی و کرم‌های ضد آفتاب نیز با خود به همراه بیاورند.تا در طی سفر و تور بروکسل به مشکل برنخورید.

تور بروکسل در فصل بهار

در فصل بهار آب‌وهوای شهر بروکسل در ماه مارس دارای حدودا ۱۰ روز بارانی می‌باشد. همچنین میزان بارش باران در این شهر معمولا به ۵۰ میلی‌متر خواهد رسید. بیشترین دما در این روزها به ۱۰ درجه سانتی‌گراد و در پایین‌ترین میزان به ۲ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. که این دمای نسبتا مساعدی برای تور بروکسل است.

تور بروکسل در فصل تابستان

در فصل تابستان شهر بروکسل دارای آب‌وهوای مناسب برای گردشگران و تور بروکسل است. گردشگران می‌توانند در فصل تابستان که ماه‌های ژوئن و آگوست را شامل می شود. به این مکان و شهر بروکسل سفر کنند و از اب و هوای مساعد و دلپذیر ان جا با تور بروکسل لذت ببرند. همچنین میانگین دمایی بین ۱۶ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است که دمای مطلوبی برای اکثر مسافران می‌باشد.

تور بروکسل در فصل پاییز

پاییز با ماه سپتامبر شروع می‌شود که خورشیدی‌ترین زمان در کل سال می‌باشد و بیشترین مقدار بارش باران از این فصل شروع خواهد شد. با شروع ماه اکتبر هوا کم‌کم به سردی می‌رود و باران به بیشترین حد خود خواهد رسید.

تور بروکسل در فص زمستان

با آمدن ماه نوامبر بارش‌ها به‌شدت زیاد شده و برف نیز شروع به باریدن می‌کند اما هوا باز به مقدار زیادی سرد نمی‌شود کم‌ترین دما در آن زمان 0 درجه و بیشترین دما 12 درجه می‌باشد. دما در این دو فصل معتدل می‌باشد ولی اگر می‌خواهید از سواحل بلژیک استفاده کنید زمان مناسبی برای تور بروکسل نیست.

فرودگاه بین المللی بروکسل

این فرودگاه شلوغ ترین فرودگاه بین المللی در قاره ی اروپا می باشد و 24 میلیون نفر سالانه از این فرودگاه تردد می کنند این فرودگاه در 12 کیلومتری شهر بروکسل قرار دارد. و جز بهترین فرودگاه ها برای مقصد تور بروکسل شما می باشد.

پروازهای مستقیم و غیر مستقیم به بروکسل

برای تور بروکسل می توانید از طریق پروازهای شرکت های هواپیمایی قشم ایر، ترکیش، امارات، قطر، لوفت هانزا، کی ال ام ، ایر فرانس و ایژین و ایر پرواز اقدام نمایید که همه ی این پروازها به صورت غیر مستقیم انجام می شود و کمی زمان بیشتری خواهند برد. همه ی این پروازها در تور بروکسل، در فرودگاه بین المللی بروکسل به زمین می نشیند. البته به جز پروازهای شرکت قشم ایر که با زمانی برابر با  ۸ ساعت و ۵۵ دقیقه ای به بروکسل، پایتخت بلژیک به صورت مستقیم پرواز می کند.

بهترین زمان برای سفر با تور بروکسل

بهترین زمان برای تور بروکسل ، در  ماه‌های مارس تا می (۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد) و سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. در این زمان هایی که گفته شد جمعیت گردشگرانی که به تور بروکسل آمده اند بسیار کم بوده و به همین دلیل قیمت هتل ها و خدمات نیز به صرفه تر می باشد.

فصل جشنواره‌ها در اواخر ماه سپتامبر (اوایل مهر) در بروکسل آغاز می‌شود، اما با شروع فصل پاییز، قیمت و هزینه هتل‌ها کاهش می‌یابند و اب و هوا، معمولاً معتدل است؛ و همین موضوع باعث می‌شود فصل پاییز یکی از جذاب‌ترین زمان‌های تور بروکسل برای گردشگران باشد.

فصل زمستان شهر بروکسل، خنک و پر از بارش باران و برف است؛ اما قیمت هتل‌ها به دلیل وجود تعطیلات زمستانی و کریسمس افزایش می‌یابند و جمعیت گردشگران و مسافران تور بروکسل نیز زیاد بوده و شهر در این فصل شلوغ می باشد.

بهترین زمان برای سفر با تور بروکسل

جشنواره روز آیریس در ابتدای ماه می، در اکثر مناطق از شهر بروکسل، به‌صورت سالیانه برگزار می‌شود. برنامه‌های این جشنواره شامل کنسرت‌های رایگان، مهمانی‌ها در بروکسل و جشن‌های متعدد است و کی تواند زمان مناسبی برای تور بروکسل باشد.جشنواره روز آیریس سال ۲۰۱۸، در تاریخ ۵ و ۶ ماه می (۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷)، برگزار خواهد شد.

نمایش باشکوه و تاریخی اومگانگ در ماه جولای، سالانه در شهر بروکسل برگزار می‌شود. این نمایش با رژه‌ای که نمادی تاریخی ست با شرکت بیش از ۱۴۰۰ بازیگر، گروه‌های تاریخی ، اسب و تئاترهای عروسکی و نمایش پرچم‌ها، شروع می‌شود. این رژه برای بزرگداشت آمدن چارلز پنجم به بروکسل در سال ۱۵۴۹، انجام می‌شود.و اگر شما به این جشن‌ها علاقه‌مند هستید می‌توانید تور بروکسل را در این زمان انتخاب کنید.

21 جولای (۳۰ تیر)، روز ملی بلژیک، در شهر بروکسل، با جشن‌های متعدد و آتش‌بازی همراه است. روز ملی، یکی از ۱۰ روز تعطیلات ملی این کشور است.که می‌تواند تور بروکسل شما در این زمان شما را از دیدن آتش‌بازی و جشن بروکسل شگفت‌زده کند.

روز رژه بالون‌ها، یکی از جالب‌ترین اتفاق‌های  شهر بروکسل در ماه سپتامبر است. در این رژه، بالون‌های بسیار بزرگ شخصیت‌های مشهور و کارتونی را پر از گاز هلیوم می‌کنند و در سطح شهر عبور می‌کنند.. رژه بالون‌های سال ۲۰۱۸ در تاریخ سوم سپتامبر (۱۲ شهریور ۱۳۹۷)، برگزار خواهد شد و می‌توانید با تور بروکسل از این مراسم دیدن کنید.

جشنواره شگفتی‌های زمستان در شهر بروکسل، سالانه قبل از تعطیلات کریسمس و بعد از آن، در ماه دسامبر (۱۰ آذر تا ۱۰ دی)، برگزار می‌شود. این فستیوال شامل یک بازار بزرگ کریسمس با بیش از ۲۰۰ نمایشگاه سرگرمی جالب و  مهیج می باشد.که در تور بروکسل در زمستان میتوانید شاهد ان باشید.

مکان های دیدنی و تفریحی بروکسل

گرند پلس یا میدان بزرگ

یکی از زیباترین و دلربا ترین میدان های دنیا ست که تمامی ان سنگ فرش شده است و به 6 خیابان بسیار زیبا متصل است. اما اگر می خواهید از بهترین جهت ان را ببنید بهتر است از خیابان هارنگس وارد شوید. چیزی که به این میدان جذابیت زیادی داده تالار شهر یا هتل ده ویله می باشد که در قرن 15 ساخته شده است و به قدیم تعلق دارد اما ساختمان های اصناف در ان نیز از زیبایی زیادی برخوردارند.اگر می خواهید در تور بروکسل خود به دیدن این میدان بروید به شما پیشنهاد میکنیم که در هنگام غروب از این منظره و نور پردازی ها دیدن کرده و لذت ببرید.دوشنبه ها ,چهارشنبه ها و جمعه صبح ها در این میدان بازار گل برپا می شود که زیبایی دو چندان به این منطقه می دهد.

کلیسای سن میشل و سن گودوله

با آن که ساخت و ساز این کلیسا در ۱۲۲۶ شروع شد ولی کامل کردن آن حدود ۳۰۰ سال زمان برده است.  پنجره‌های تزیین شده با شیشه‌های رنگی نور را تغییر داده و آدم را مبهوت کرده و به فضای عرفانی خواهد برد. منبر چوبی بزرگ با تصاویری از آدم و حوا منقش شده است. کلیسای جامع سن میشل و سن گودوله یکی از مکان هایی است که همه کسانی که به این سفر می روند حتما از آن دیدن می کنند. بسیاری از مراسم مهم شهر و ازدواج‌های سلطنتی در آن برگزار می‌شود. دومین دوشنبه هر ماه ساعت ۱۰ می‌توانید با پرداخت هزینه به بالای برج‌های کلیسا بروید. اما باید از یکی دو روز قبل رزرو کنید. بازدید از خود کلیسا همه روزه رایگان است.

تالار اصناف

مجموعه ساختمان‌های جذاب و زیبایی که در دوره ای ساخته شدند که هنوز شماره ساختمان و پلاک در خیابان‌ها مرسوم نبود. بنابراین هر صنفی ساختمان مربوط به خودش را با مجسمه‌های طلایی و نمادهای مربوط به حرفه خود تزئین می‌کرد. این ساختمان‌ها در جنگ سال ۱۶۹۵ آسیب زیادی دیدند اما ظرف ۵ سال آن‌ها را بازسازی و مرمت کردند. تنها تفاوت بین ساختمان‌های مرمت‌شده و بناهای اصلی، سنگ‌های به کار‌رفته به جای چوب در نمای سر در است.

اتومیوم

سازه ای شگفت انگیز و بسیار جالب متشکل از چند گوی است. که در هر گوی تصویری متفاوت انعکاس داده شده است. تصاویری از فضای بروکسل، نمایشگاه ها، محل برگزاری اتحادیه اروپا و … همگی در این چند گوی به طرز جالبی انعکاس داده می شود.

مکان های دیدنی و تفریحی بروکسل

مهمترین مراکز خرید شهر بروکسل

بر خلاف شهرهای دیگر اروپایی شهر بروکسل  مرکز های خرید مشهوری ندارد و به عنوان یک مرکز مناسب برای خرید از ان یاد نمی شود ولی به این معنا نیست که در تور بروکسل شما نمی توانید خریدی انجام دهید.خرید و پیاده روی در خیابان های سنگ فرش شده و دیدن مغازه های محلی و یا خرید کردن از فروشگاه های مدرن میتواند از به یاد ماندنی ترین خرید های زندگی تان در تور بروکسل بشود.

خیابان نووه و لوییس

دو خیابان نووه و لوییس از جمله مناطق قدیمی در بروکسل هستند که بیشتر محلی ها و ساکنان شهر، خرید و تفریح خود را در این محل انجام می دهند. مرکز خرید سیتی ۲ هم در خیابان نووه قرار دارد. اگر به دنبال خرید برندهای معروف و گران قیمت هستید می‌توانید در بلوار واترلو و خیابان آنتوان دانزرت خرید خود را انجام دهید. گالری سن هوبرت هم یکی از زیباترین مرکز خریدهای بروکسل است  که در ادامه به آن می پردازیم که بسیار مورد توجه توریستان قرار گرفته است اگر به دنبال مرکز خرید مدرن و امروزی می باشید سراغ وُلووِه بروید که مشهورترین مرکز خرید بروکسل است و همه آن را می شناسند . البته یادتان باشد که مرکز خریدهای بروکسل تا حدود ۷ شب در طول هفته باز می باشند و یکشنبه‌ها هم تعطیل‌اند.

گالری سن هوبرت

اگر وقت یا علاقه ندارید که تمامی مرکز های خرید را ببنید حتما به دیدن گالری سن هوبرت در تور بروکسل بروید. این سازه اولین مرکز خرید سقف دار در اروپا می باشد که در سال 1847 میلادی ساخته شده است.قطعا با بازدید از این مکان حواس شما از اجناس مغازه پرت می شود و محو تماشای معماری اروپایی این گالری و مرکز خرید می شوید.

ستون‌های مرمری جالب و جذاب و کافه‌های دوست‌داشتنی و دنج با سقف‌های شیشه‌ای روی تراس گالری خرید شمارا به تجربه‌ای جالب و مجزا از دیگر خریدها تبدیل می‌کند.پس حتی اگر قصد خرید کردن نیز ندارید از این محل در تور بروکسل دیدن کنید.

سایر تورها :

آشنایی با کشور سریلانکا

تور سریلانکا

کسانی که قصد شرکت در تور سریلانکا را دارند حتماً این مقاله را مطالعه نمایند، در اینجا اطلاعات جامعی در خصوص این کشور مطرح‌شده که

مطالعه »
تور لس‌ آنجلس

تور لس‌ آنجلس

شهر لس آنجلس یکی از بزرگترین شهرهای کشور امریکا است. سالانه تورهای مسافرتی بسیاری به مقصد این شهر پرواز می کنند. و تور لس‌ آنجلس

مطالعه »
آشنایی با شهر دهلی

تور دهلی

وقتی هند را به عنوان کشوری برای گردشگری انتخاب می کنید شهر دهلی می تواند بهترین گزینه برای سفر باشد. تور دهلی می تواند امکان

مطالعه »
تور دوسلدورف

تور دوسلدورف

کشور آلمان شهرها و مناطق دیدنی زیادی دارد که هر کدام جذابیت و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. تور دوسلدورف آلمان یکی از

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند