تور آگرا

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آگرا یکی از نام های بسیار مشهور است که به محض شنیدن آن به یاد هند و تارج محل زیبای آن می افتیم. یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری در هند شهر آگرا است. این شهر دارای بهترین آب و هوا و مناطق تفریحی است. امروز قصد داریم در خصوص تور آگرا و ویژگی های ان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

آشنایی با شهر آگرا

آگرا در اطراف رود جمنا در ایالت شمالی اوتار قرار دارد. این شهر در 206 کی.کتری دهلی و همینطور سومین شهر بزرگ ایالت محسوب می شود. طبق اخرین آماری که در خصوص جمعیت آگرا دیده می شود این شهر در سال 2014 دارای 1 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت است. شاید دانستن تاریخ شهر آگرا برای شما جذاب و لذت بخش باشد. شهر آگرا ارتباط بسیار تنگاتنگی با امپراتوری گورکانیان دارد به طوری که حاکم مسلمان دهلی این شهر را تاسیس کرده است. پس از فوت وی پادشاهی شهر به پسرش رسید. این شهر در دوران گورکانیان به شهرت بی نظیری رسیده است.به شما توصیه می کنیم از این شهر تاریخی دیدن کنید. آگرا یکی شهرهای بسیار مهم در هند است که سبب می شود مسافران زیادی به سوی هند روانه شوند.

آشنایی با شهر آگرا

فرهنگ و زبان مردم آگرا

مردمان هند بسیار خونگرم هستند زندگی با این مردمان بسیار ساده و آرامبخش است. هندی ها ادم های شادی هستند و جشن های فرهنگی و محلی بسیاری در شهر آگرا برگزار می شود. به طور کلی زبان هندی یکی از زبان های بسیار متعارف در شهر آگرا است. این زبان بسیار شیرین و دل چسب است. البته یادگیری زبان هندی دشوار است و افرادی که زبان بلد نیستند باید راهنمایی با خود به همراه داشته باشند. روپیه در هند واحد رسمی پول در شهر آگرا محسوب می شود. عموما دلار نیز در این شهر قابل استفاده است. در شهر آگرا باید خوش اخلاق باشید افرادی که بد اخلاق و بی حوصله هستند عموما در دل مردمان این شهر جایی ندارند.

آب و هوای شهر آگرا

به طور کلی آب و هوای شهر آگرا نیمه گرمسیری اعلام شده است. مناطقی که دارای آب و هوای نیمه گرمسیری هستند اغلب رطوبت زیادی دارند و شرجی هستند. بخشی از شهر آگرا دارای آب و هوای نیمه خشک است و افرادی که علاقمند به هوای شرجی نیستند باید به این منطقه سفر کنند. شهر آگرا دارای زمستان های ملایم و تابستان های گرم و خشک است. بارندگی های کوتاه در فصل های مختلف سال سبب شده است که سفر به این شهر جذاب شود و فضای شهر تمیز و هوا پاک باشد.

بارندگی های شهر آگرا به شدت سایر شهرهای هند نیست اما به طور کلی این شهر در دسته آب و هوای نیمه خشک و گرم قرار دارد. برای سفر به شهر آگرا می توانید بر طبق سلیقه خود فصل مناسبی را انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر با تور آگرا

عموما سفر با تور آگرا در فصل های پاییز و زمستان بهتر از بهار و تابستان است. در واقع در این شهر نمی توان آب و هوای ثابتی پیدا کرد بنابراین بهتر است در انتخاب زمان سفر کمی دقت کنید. افرادی که علاقمند به هوای خنک هستند می توانند فصل زمستان را برای سفر به شهر آگرا انتخاب کنند. در واقع در این فصل بادهای بسیار خنکی می وزد و سبب می شود تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از فضای شهر آگرا بهرمند شوید. اگر می خواهید از تمامی مناطق دیدنی شهر آگرا دیدن کنید بهتر است فصل تابستان را انتخاب کرده و کمی گرما را تحمل کنید.

تور آگرا در فصل بهار به دلیل طبیعت بکر در شهر آگرا جشن ها و فستیوال های بسیار ارزشمندی برگزار می شود شما می توانید در این فصل از بهترین و زیباترین جاذبه های دیدنی آگرا دیدن کنید. افرادی که می خواهند هزینه سفر کمتری داشته باشند باید به سراغ فصل پاییز بروند در واقع در فصل پاییز تمامی هزینه ها به نصف کاهش می یابد و برای بازدید از بخش های مختلف شهر آگرا نیاز به خرید بلیط نخواهید داشت. در این صورت می توانید با حداقل هزینه بهترین لذت را از این شهر ببرید.

فرودگاه شهر آگرا

فرودگاه آگرا فرودگاهی با شرایط دو منظوره است در واقع بخش نظامی با بخش عمومی متمایز است. این منطقه یکی از مهم ترین پایگاه های نیروی هوایی هند به شمار می آید. فرودگاه آگرا در اواخر جنگ جهانی دوم تاسیس شد و چون تاج محل یکی از پربازدیدترین جاذبه های هند محسوب می شود فرودگاه بین المللی با نام فرودگاه تاج در حال تاسیس است.

در حال حاضر در شهر آگرا فرودگاهی قرار دارد که دارای ساختمانی چند واحدی و کوچک است که برای مسافران داخلی فراهم شده است. امکانات رفاهی این فرودگاه در حد معمول است. در حال حاضر بهترین راه سفر به شهر آگرا استفاده از فرودگاه دهلی است، این فرودگاه شما را تا نصف مسیر همراهی می کند و پس از ان نیز می توانید از طریق زمینی به مسیر خود ادامه دهید. گردشگران ایرانی از پروازهای ایرلند از طریق فرودگاه های دهلی سریعتر به مقصد خود می رسند.

بهترین زمان سفر با تور آگرا

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر آگرا

در شهر آگرا منطقه به نام “شش محل” وجود دارد که دقیقا رو به رودخانه ای بسیار مهیج قرار گرفته است. دیوارهای این منطقه با آیینه هایی بسیار زیبا تزیین شده اند. در شش محل کاخی مشهور به کاخ جهانگیر قرار دارد که معماری آن بی نظیر است. این کاخ یکی از مشهورترین مناطق دیدنی شهر آگرا به شمار می رود. در بخش شمال شرقی آن نیز “خاص محل” قرار دارد که دارای تعدادی ساختمان زیبا به نام برج مسلمان است. در واقع خاص محل قصری بسیار شگفت انگیز است که به صورت 8 ضلعی ساخته شده است. این قصر مرمرین محل زندگی شاه آن زمان در هشت سال واپسین عمرش محسوب می شود.

مسجد مطیع آگرا

از دیگر مسجدهای بسیار مشهور شهر آگرا به شمار می آید. در این منطقه مسلمانان به نیایش مشغول هستند و این مسجد سبب شده است که شهر آگرا در تورهای هند از شهرت ویژه ای برخوردار شود. در واقع این مسجد در سال 1653 ساخته شد و سنگ های سپید و مرمر به کار رفته برای این مسجد بر زیبایی آن افزوده است. در ساخت مسجد از 12 کمانه در چهار جهت اصلی استفاده شده است. طرح های پیچیده ای که در بخش ورودی مسجد دیده می شود بسیار چشم نواز است.

فاتح پور سیکری

یک شهر متروکه است که به شهر پیروزی نیز مشهور است. مکان ها و مساجد این شهر بسیار سالم هستند و در وضعیت مطلوبی قرار دارد. یکی از مشهورترین مناطق دیدنی در این محل بلند دروازه نام دارد. در محوطه مسجد جامع آرامگاه شیخ سلیم چش تی قرار دارد که در سال هزاران بازدید کننده را به سمت خود می کشاند.

قلعه سرخ فام

شهر آگرا بخش بسیار ویژه ای دارد که قلعه سرخ فام در این بخش قرار دارد و به اندازه تاج محل زیبا و دیدنی است. این قلعه بهترین دژهای مغولی محسوب می شود. قلعه سرخ فام از ماسه سنگ های قرمز رنگ ساخته شده است و رنگ سرخ این قلعه سبب می شود که در فاصله بسیار دور نیز قابل رویت باشد. در واقع این دژ در 2.5 کیلومتری تاج محل قرار دارد بنابراین پس از بازدید از تاج محل می توانید از این قلعه زیبا نیز دیدن کنید. زیبایی های قلعه سرخ فام بسیار زیاد است. عکاسان زیادی هر ساله برای بازدید از این قلعه به شهر آگرا سفر می کنند.

در نظر داشته باشید که این قلعه در بخش گرمسیر و نیمه خشک شهر آگرا قرار دارد و در ایام تابستان احتمال بروز هوای گرم بسیار دیده می شود. شما می توانید بازدید از قلعه آگرا را به اوایل صبح موکول کنید. در حال حاضر دروازه عمار سینگ ورودی اصلی دژ محسوب می شود برای ورود به این منطقه باید بلیط تهیه کنید گاه هزینه بلیط در این بین کمی گران است اما به طور کلی بازدید از این منطقه با هزینه بالایی همراه نخواهد بود.

مسجد نگینا

مسجد نگینا با اینکه دارای بافت قدیمی است و از دسته مناطق قدیمی و تاریخی شهر محسوب می شود به دلیل منطقه جغرافیایی قدرتمند و همینطور فضای طبیعت بسیار بکری که دارد از بهترین نقاط دیدنی شهر آگرا به حساب می آید. این مسجد در بخش چپ ایوان قرار دارد و دارای پلکان هایی با معماری بسیار خاصی است که مسجد را از حیاط بزرگی که دارد جدا می سازد.

در بخش راست مسجد ،مسجد نفیس و بسیار کوچیکی دیده می شود که نگینا نام گرفته است. این مسجد در سال 1635 به فرمان شاه جهان ساخته شده است. برای بازدید از این منطقه باید ساعات اولیه روز را انتخاب کنید. این مسجد اغلب دارای فضایی است که برای بانوان بسیار زیبا به نظر می رسد. در بخش انتهایی این منطقه دیوار شرقی قلعه قرار گرفته است. به این بخش دیوان خاص گفته می شود. این دیوان ویژه سران و بزرگان به حساب می آید. در این دیوان بخش های دیدنی بسیار زیادی قرار دارد که بازدید از هر یک خالی از لطف نیست.

تاج محل

یکی از مهم ترین و ارزشمندترین مناطقی که در سفر تور آگرا باید در برنامه خود قرار دهید تاج محل است. تاج محل آرامگاه مرمرین و باشکوهی است که در ضلع جنوبی رودخانه بامونا قرار دارد. این مقبره به رنگ سفید طراحی شده است و در سال 1632 به فرمان شاه مغولی ساخته شد. تاج محل در واقع یک مجموعه بسیار بزرگ است و معماری به کار رفته در آن نیز بسیار زیبا و مشهور است. یکی از بخش های بسیار زیبا در این منطقه گوهر هنر اسلامی نام دارد. در این فضا آرامگاه از نامی ترین سازه ها در جهان محسوب می شود و به عنوان یک نماد بسیار مشهور و غنی هند به شمار می رود. داستان بسیار عاشقانه ای پشت این بنای زیبا قرار دارد. تور آگرا بدون بازدید از این محل زیبا تکمیل نخواهد بود.

مسجد جامع دقیقا روبرو قلعه آگرا قرار دارد و از دیدنی های بسیار قدیمی و جذاب در تور آگرا محسوب می شود. این مسجد از معروف ترین مساجد هندوستان به شمار می آید.و این مسجد دارای 10 سنگ نوشته پارسی است و دورتادور ان از ماسه سنگ های قرمز و سنگ مرمرهای زیبا تزیین شده است. بازدیدکنندگان مسجد جامع اغلب مجذوب کاشی های رنگی و کتیبه های زیبای این مسجد می شوند. عموما نماز در بخش حیاط نافه ای برگزار می شود.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر آگرا

مراکز خرید و بازارهای شهر آگرا

مرکز خرید اوماکس

مرکز خرید اوماکس یکی از مهم ترین مراگز خرید در تور آگرا محسوب می شود. این مرکز خرید دارای چندین فروشگاه و چندین رستوران بسیار شیک است و برای سرو غذا و همینطور برگزاری مجلس عروسی هم سالن های بسیار مجهزی دارد. در این فروشگاه تمامی کارت های بین المللی پذیرفته می شود.

بازار راجا

یکی از محله های کهن و در منطقه نافا شهر آگرا است، این بازار در جاده مشهور ام جی قرار دارد. در این بازار می توانید فروشگاه های بسیار متنوعی پیدا کنید که بهترین محصولات را با قیمت هایی بسیار ارزان به فروش می رسانند. در این بازار کفش های دست دوزی به فروش می رسد که بسیار عالی دوخته شده است. در این محل می توانید پارچه و لباس های زیبایی خریداری کنید.

بازار سادار

از دیگر بازارهای شهر آگرا محسوب می شود، این بازار به نسبت مورد قبلی کمی گرانتر است، اگر می خواهید لباس های به روز و جدیدتری خریداری کنید می توانید از این بازار دیدن کنید. در این بازار یک رستوران مشهور و سنتی قرار دارد که سبب می شود بهترین غذاهای سنتی را تست کنید.

مرکز خرید تی دی آی

بازار تی دی آی یکی از بهترین مراکز خرید در شهر آگرا محسوب می شود. در این مرکز خرید می توانید انواع سرگرمی و تفریحات را برای کودکان خود فراهم سازید. در واقع در این مرکز خرید انواع برندهای خارجی و داخلی با قیمت های مناسبی به فروش میرسد و بخش غربی آن نیز رستوران فوق العاده ای دارد.

مرکز خرید آشوک آگرا

 مرکز خرید آشوک از مراکز خرید بسیار مشهور است. این مرکز خرید ده طبقه است و شامل انواع خرده فروشی و همینطور فروشگاه های بسیار مشهور مواد غذایی نیز در این مرکز خرید قرار دارد. شما می توانید در این مجتمع انواع لوازم آشپزخانه و اسباب بازی را با قیمت مناسبی خریداری کنید.

مرکز خرید پیسفیک تاج

این مرکز خرید یکی از منظم ترین مراکز خرید در تور آگرا به شمار می رود، در این مرکز خرید امکانات سرگرمی و تفریحی بسیار زیادی وجود دارد و شما می توانید به بخش جواهرات آن سری بزنید و زیباترین زیورآلات را خریداری کنید. در این مرکز خرید یک سری تابلو های نقاشی برجسته نیز قرار دارد که توسط بهترین نقاشان کشیده شده است.

سایر تورها :

آشنایی با شهر پنانگ

تور پنانگ

می توان گفت یکی از پر درخواست ترین تور ها تور پنانگ می باشد. این تور همواره مورد توجه ایرانیان بیشماری قرار گرفته است و

مطالعه »
سفر با تور لیون

تور لیون

لیون شهری بزرگ و دیدنی در شرق فرانسه که آن را پایتخت خوش‌گذرانی فرانسه نیز می‌نامند. در این شهر، مدرنیته و سنت به طرز زیبایی

مطالعه »
آشنایی با شهر استکهلم

تور استکهلم

شهر استکهلم پایتخت سوئد، جاذبه­ های دیدنی بسیاری دارد. با انتخاب تور استکهلم برای تعطیلات می ­توانید بهترین لحظات عمر خود را تجربه کنید. چرا

مطالعه »
تور لحظه آخری وان

تور وان

همانند سفر به سایر نقاط جهان، برای سفر به شهر وان نیز می توانید تور وان خریداری کنید. شهر وان شهر ساحلی بسیار خوش آب

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند