بلیط هواپیما مونیخ

مونیخ یکی از مقصدهای برتر برای مسافرانی می باشد که با بلیط هواپیما مونیخ به این شهر سفر می کنند. همچنین سومین شهر بزرگ کشور آلمان بعد از برلین و هامبورگ است. این شهر بر روی رودخانه ایسار و در شمال کوهستان آلپ و در جنوب کشور آلمان قرار گرفته است. جمعیت شهر، حدود 1 میلیون و 500 هزار نفر بوده و مساحتی بالغ بر 43/310کیلومتر مربع را در بر می گیرد. همچنین مونیخ، مرکز ایالت بایرن نیز می باشد. این شهر از لحاظ مساحت، 12مین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا است.

آشنایی با مونیخ

این شهر مرکز اصلی هنر، فن آوری، امور مالی، انتشارات، فرهنگ، نوآوری، آموزش و پروش، تجارت و گردشگری در آلمان و اروپا است که از استانداردهای بالایی برای زندگی برخوردار است، که همین امر مونیخ را به اولین در آلمان و چهارمین شهر از نظر استانداردهای زندگی در جهان بدل کرده است. شهری با جاذبه های توریستی فراوان، که شاید بیشتر به دلیل تیم مشهور بایرن مونیخ در دنیا شناخته شده باشد هر ساله مسافران زیادی با بلیط هواپیما مونیخ به این شهر سفر کرده تا با این شهر زیبا و در حین حال کهن آشنا شوند.

فرودگاه های مونیخ

فرودگاه مونیخ – این فرودگاه بین المللی در مرکز ایالت بایرن و شهر مونیخ واقع شده است که موفق شد در سال گذشته حدود 40 میلیون مسافر را که با بلیط هواپیما مونیخ به این شهر آمده اند، جا به جا کند و به همین دلیل پر رفت و آمد ترین فرودگاه آلمان بعد از فرودگاه بین المللی فرانکفورت بوده و 7مین فرودگاه پر رفت و آمد اروپا نیز می باشد. پروازهای انجام شده از این فرودگاه، در سال 2015 میلادی، به 228 مقصد در 66 کشور جهان انجام شد. این فرودگاه در 29 کیلومتری شمال شرق مونیخ و در نزدیکی شهر فرایزینگ واقع شده است. امکانات فراوانی در فرودگاه مونیخ مانند: کلینیک پزشکی، اینترنت رایگان، هتل و محل اقامت، و همچنین فروشگاه در فرودگاه یافت می شود.

بلیط هواپیما مونیخ

بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما مونیخ

معمولا تقاضای زیاد برای  هر جنسی، قیمت آن را افزایش خواهد داد. مسلما رزرو بلیط مونیخ در ایام تعطیلات در مقایسه با ایام غیر تعطیل، هزینه بیشتری را می طلبد. اما در ایام غیر تعطیل، بلیط مونیخ مانند بیشتر بلیط شهرهای دیگر، ارزان تر می شود. از این رو معمولا زمان هایی که مردم قصد مسافرت دارند مانند تابستان و یا ایام تعطیلات رسمی، قیمت ها با افزایش تقاضا، افزایش خواهد یافت.

بنابراین بهترین زمان برای رزرو بلیط هواپیما مونیخ، به شما بستگی دارد. اگر می خواهید بلیط را با قیمتی کمتر رزرو نمایید، سعی کنید که حداقل 2 یا 3 هفته زودتر بلیط مونیخ را رزرو نمایید، چون هرچه تعداد بلیط ها کمتر شود، مسلما قیمت آنها افزایش می یابد.

البته از نکته ای هم نباید غافل شوید، بعضی مواقع، صندلی های خالی نیز در پرواز وجود خواهند داشت، که شرکت های هواپیمایی برای ترغیب مردم به رزرو آنها، تخفیف های خوبی به مردم می دهند. بنابراین این تخفیف ها را از دست ندهید، اما به یاد داشته باشید که همیشه این تخفیف ها موجود نمی باشند. پس در انتخاب بلیط مونیخ، دقت کنید.

بهترین زمان برای پرواز به مونیخ

بهترین زمان برای پرواز به مونیخ بستگی به خودتان دارد. اگر خواهان سفری ارزان هستید، و از محیط های شلوغ نیز لذت نمی برید، خب باید در ماه های اسفند تا خرداد(مارچ تا می) به این شهر سفر کنید، چون در این زمان تعداد مسافران خیلی کمتر می شود.

اما اگر از ان دسته آدم هایی هستید، که از سفر در ایام شلوغ مونیخ لذت می برید، بهترین زمان برای پرواز به مونیخ برای شما با بلیط مونیخ، فصل بهار و تابستان خواهد بود. میانگین دمای هوا در تابستان به 20 درجه سانتی گراد می رسد. البته آب و هوای مونیخ در تابستان بسیار دلپذیر بوده و برای گشت و گذار در این شهر، عالی است.

اما اگر از کسانی هستید که عاشق شرکت در جشنواره ها و رویدادهای مشهور مونیخ هستید، باید از مدت ها قبل هتل خود را رزرو کرده باشید. برای مثال برای شرکت در جشن سالانه ماه اکتبر، که در فصل پاییز شروع می شود، می بایست سعی کنید 1 سال یا کمی زودتر هتل محل اقامت تان را رزرو نمایید، چون احتمال اینکه بزودی همه هتل ها پر شوند وجود دارد و اینکه قیمت های رزرو هتل نیز خیلی افزایش می یابند.بنابراین اساسا شما باید با توجه به خودتان زمان پروازتان را انتخاب کنید.

اگر عاشق شرکت در فستیوال ها و جشن های محلی هستید، معمولا ماه های دسامبر و ژانویه یا اکتبر زمان مناسبی برای پرواز است، اگر عاشق سفر به مونیخ با بلیط مونیخ در زمانی با شلوغی کم هستید، بهترین زمان برای پرواز به این شهر، فصل زمستان می باشد، در فصولی که به دلیل شرایط آب و هوایی، مسافران کمتری به مونیخ سفر می کنند، قیمت هتل ها به نسبت سایر فصول مانند تابستان و بهار، خیلی کمتر خواهد بود. البته این نکته را از یاد نبرید، که در فصل زمستان، به دلیل بارش برف، شاید بیشتر جاذبه های طبیعی و … را از دست دهید، اما در عوض می توانید به فعالیت های زمستانی و اسکی و … بپردازید.

بلیط هواپیما مونیخ

معرفی شرکت هایی که مقصد سفرشان مونیخ است

برای سفر به مونیخ با بلیط هواپیما مونیخ، می بایست نوع پرواز تان را نیز تعیین کنید. کلا سفرهای هوایی دو نوع می باشند. پرواز مستقیم و پرواز غیر مستقیم. در پرواز غیر مستقیم، شرکت هواپیمایی، در شهر ثالثی به زمین خواهد نشست و سپس به مقصد اصلی پرواز خواهد کرد. برای مثال شرکت ترکیش ایرلاین، مسافران را از تهران به سمت استانبول برده و سپس بعد از وقفه ای چند ساعته، به سمت مونیخ پرواز خواهد کرد. بنابراین به همین دلیل پرواز های غیر مستقیم، زمان پرواز بیشتری به نسبت پرواز های مستقیم نیاز خواهند داشت. از جمله شرکت های هواپیمایی فعال در این مسیر می توان به شرکت های زیر اشاره کرد:

 • شرکت Iran Air که مسافران را از تهران به ایتالیا برده و سپس با شرکت هواپیمایی Lufthansa به سمت مونیخ پرواز می کند. زمان تقریبی سفر 24 ساعت می باشد.
 • شرکت Oman Air که مسافران را از تهران به مقصد عمان برده و سپس به سمت مونیخ پرواز می کند. زمان تقریبی سفر 28 ساعت می باشد.
 • شرکت Qatar Airwaysکه مسافران را از تهران به دوحه قطر برده و سپس به سمت مونیخ پرواز می کند. زمان تقریبی سفر 10 ساعت می باشد.
 • شرکت  Turkish Airlines که مسافران را از تهران به استانبول ترکیه برده و سپس به سمت مونیخ پرواز می کند. زمان تقریبی سفر 9 ساعت می باشد.
 • شرکت  Emirates که مسافران را از تهران به دبی امارات متحده عربی برده و سپس به سمت مونیخ پرواز می کند. زمان تقریبی سفر 16 ساعت می باشد.
 • شرکت  Aeroflot که مسافران را از تهران به مسکو روسیه برده و سپس به سمت مونیخ پرواز می کند. زمان تقریبی سفر 7 ساعت می باشد.

بعضی شرکت ها با همکاری هم، پراوز با دو یا سه شرکت هواپیمایی به مونیخ خواهند داشت. برای مثال پروازهای چند ایرلاین به مونیخ، گاهی اوقات علاوه بر شهر استانبول ترکیه، در شهر پاریس فرانسه نیز توقف کوتاهی خواهد داشت و سپس به سمت مونیخ پرواز خواهد کرد. معمولا شرکت های ایرانی مانند ایران ایر با همکاری شرکت معروف آلمانی لوفت هانزا، این نوع پرواز ها را دارد.

نکات مهم و مدارک مورد نیاز برای رزرو بلیط هواپیما مونیخ

 • نام و نام خانوادگی مندرج در بلیط هواپیما مونیخ باید مشابه نام و نام خانوادگی درج شده بر روی گذرنامه وی باشد، چون در غیر اینصورت احتمال اینکه مشکلاتی بوجود بیاید، وجود خواهد داشت.
 • شما باید علاوه بر رزرو بلیط هواپیما مونیخ، ویزای آلمان نیز تهیه کرده باشید و گذرنامه تان نیز حداقل 6 ماه از زمان شروع سفرتان اعتبار داشته باشد.
 • برای سفر به کشور خارجی، باید گذرنامه معتبر داشته باشید.
 • حتما فیش پرداختی عوارض خروج از کشور را نیز همراه خود داشته باشید.
 • کپی تمامی مدارکتان، مانند گذرنامه و ویزای خود را به همراه داشته باشید و اصل و کپی بلیط مونیخ را نیز همراه خود به فرودگاه ببرید.

آب و هوای مونیخ

مونیخ در 50 کیلومتری کوهستان های آلپ قرار گرفته است و فاصله 550 متری با سطح دریا دارد. آب و هوای این شهر بسیار دلنشین است. میزان بارش برف و باران در مونیخ، بیشتر از سایر مناطق آلمان است. بیشترین میزان بارش در ماه ژوئن می باشد.

آب و هوای این شهر تقریبا آب و هوایی مرطوب قاره ای و  اقیانوسی طبقه بندی می شود. مرکز شهر، بین هر دو اقلیم آب و هوایی قرار داشته، در حالی که فرودگاه بین المللی مونیخ، آب و هوایی مرطوب را دارد. گرم ترین ماه در شهر مونیخ، ماه ژوئن(خرداد تا اواسط تیر) و سردترین ماه نیز ماه ژانویه(دی تا بهمن) می باشد.

در اواخر بهار و در طول تابستان، بارش باران و رعد و برق بیشترین میانگین بارندگی ماهانه را به خود اختصاص می دهد. بنابراین در سفرتان به مونیخ با بلیط مونیخ، حتما به این نکته توجه داشته باشید و پوشاک مناسب هوای بارانی همراه خودتان داشته باشید. بیشترین میانگین بارش باران در ماه ژوئن بوده و کمترین بارش نیز در ماه فوریه(بهمن تا اسفند).

قیمت بلیط هواپیما مونیخ در زمان های مختلف

قیمت بلیط هواپیما مونیخ با توجه به فصول مختلف و نوع بلیط و نوع پرواز  و زمان سفر می تواند متفاوت باشد. برای مثال در فصل تابستان و با افزایش استقبال از سفرهای تابستانی، قیمت بلیط مونیخ افزایش خواهد یافت. اما در فصل زمستان و با کاهش تعطیلات و حتی در فصل پاییز نیز، قیمت بلیط  مونیخ کاهش می یابد.

البته قیمت بلیط هواپیما مونیخ به نوع بلیط نیز بستگی دارد. معمولا بلیط های از نوع بلیط سیستمی مونیخ، گران قیمت تر می باشند، این نوع بلیط ها قابلیت کنسل کردن را دارند. اما بلیط چارتری مونیخ، گاهی اوقات با قیمت های بسیار پایین نسبت به بلیط سیستمی به فروش می رسند. البته به یاد داشته باشید که بلیط چارتری را معمولا نمی توانید کنسل کنید، و حتی در صورتی که بتوانید بلیط را کنسل کنید، باید جریمه زیادی را بابت آن بپردازید. در ادامه قیمت بلیط مونیخ را در فصول مختلف آورده ایم.

بلیط هواپیما مونیخ

قیمت بلیط مونیخ در فصل تابستان

 قیمت بلیط مونیخ در فصل تابستان با شرکت هواپیمایی عمان ایر از 1 میلیون و 300 هزار تومان تا 1 میلیون 800  هزار تومان متغیر است. قیمت بلیط مونیخ با شرکت ترکیش ایرلاین از قیمت 1 میلیون و 900 تا 2 میلیون متغییر است. قیمت بلیط های شرکت هایی که با همکاری هم مسافر را به مونیخ می رسانند(چند ایرلاین)، از 4 میلیون و 600 هزار تومان تا 6 میلیون و 500 هزار تومان متغیر است.

قیمت بلیط مونیخ در فصل پاییز

قیمت بلیط مونیخ در فصل پاییز با فصل تابستان تفاوت دارد. برای مثال قیمت بلیط مونیخ از 2 میلیون و 300 هزار تومان شرکت Emirates  شروع می شوند، در حالیکه قیمت بلیط با شرکت ترکیش ایرلاین به حدود 3 میلیون می ر سید. قیمت بلیط در این فصل به مرز 21 میلیون تومان نیز خواهد رسید. البته باید دقت کنید معمولا قیمت های زیاد بلیط ها را می توان به خاطر پروازهای چند ایرلاینه دانست.

قیمت بلیط مونیخ در فصل زمستان

قیمت بلیط مونیخ در فصل زمستان، کاهش می یابد. به همین دلیل بلیط مونیخ در این فصل و با توجه به شرکت هواپیمایی از 950 هزار تومان برای شرکت ماهان ایر شروع شده و تا 9 میلیون و 200 هزار تومان چند ایرلاین ها می رسد. آنچه که مهم است، این است که سفرهای مستقیم از تهران به مونیخ، به نسبت پروازهای غیرمستقیم، هزینه کمتری را خواهند داشت.

قیمت بلیط مونیخ در فصل بهار

 قیمت بلیط هواپیما مونیخ در فصل بهار، با توجه به اینکه، فصل مناسبی برای مسافرت نیز می باشد، از 1 میلیون و 500 هزار تومان تا 10 میلیون تومان متغیر می باشند. البته قیمت بلیط های فرست کلاس و بیزنس کلاس در همه فصول اختلاف قابل توجهی با بلیط های اکونومی(اقتصادی) دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

افزایش سرعت وردپرس با ماژول افزایش سرعت مهندس محمدپور