تور هنگ کنگ

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

هنگ کنگ

بخشی کوچکی از شهر هنگ کنگ با این که جزئی از کشور چین محسوب می شود, اما با کشور بریتانیا نیز ترکیب شده است . این شهر شامل چندین جزیره است؛ که به طور مثال می توان به جزیره لانتائو اشاره کرد. تور هنگ کنگ یکی از تورهای گردشگری است که افراد به وسیله آن می توانند از نواحی متراکم و آسمان‌ خراش‌های مبهوت کننده و  مجاور هم، مناظر باشکوه و دیدنی این شهرهمچون سواحل ماسه‌ای تا زمین‌های راگبی را مشاهده کنند و از سفر به هنگ کنگ نهایت لذت و استفاده را ببرند.

آشنایی با شهر هنگ کنگ

هُنگ کُنگ (Hong Kong) یک شهر جزیره ای و منطقه ای خود مختاردر جنوب چین است؛ که پس از صد سال اشغالگری بریتانیا در  طی سال های ( 1842 – 1997 ) به دلیل به پایان رسیدن پیمان نامه قبلی هود با بریتانیا درسال 1997 به طور مجدد به مالکیت جمهوری چین درآمد. این سرزمین یکی از مهمترین بازارهای مالی و تجاری آسیا و جهان است که در۶۰ کیلومتری شرق ماکائو قرارگرفته است. همچنین هنگ کنگ از سمت شمال با استان گوآنگ دونگ و از جنوب با دریای چین جنوبی و از سمت شرق با دلتای رودخانه مروارید، همجوار و همسایه است.

هنگ کنگ

مساحت  شهر هنگ کنگ تقریبا چیزی در حدود ۲٬۷۵۵ کیلومتر مربع می باشد؛ که تنها ۲۵ درصد از این سطح را برای ساخت و ساز و ۴۰ درصد  دیگر از آن را برای پارک و ذخیره‌ گاه ‌های طبیعی اختصاص داده اند. این منطقه همچنین سه محدوده جغرافیایی اصلی به نام های جزیره هنگ کنگ، منطقه های جدید و شبه جزیره کولون را دارا می باشد. زبان رایج مردم در شهر هنگ کنگ به صورت زبان کانتونی ( نوعی از زبان چینی ) است، اما در واقع زبان رسمی و ملی این سرزمین را زبان چینی و انگلیسی می توان گفت.

در دنیای امروز سرزمین هنگ کنگ حتی با داشتن پرچمی مجزا از کشور چین نمی تواند ادعای استقلال و خودکفایی داشته باشد؛ چراکه با این وجود کشور چین همچنان آن را جزء لاینفکی از خاک خود می داند. شهر هنگ کنگ به دلیل این که یک منطقه ی آزاد اداری، تجاری و بازرگانی محسوب می شود، ازاهمیت خودمختاری برخوردار است.

آب و هوای شهر هنگ کنگ

شهر هنگ ‌کنگ از لحاظ آب و هوایی دارای تابستان‌های گرم و نسبتا شرجی و زمستان‌های سرد وخشک است. این منطقه در فصل بهار (از اوایل ماه مارس تا اواسط ماه می) از روزهای نسبتا گرم برخوردار می باشد ؛ همچنین در تابستان ها نیز (از آخر ماه می تا اواسط ماه سپتامبر) دارای آب و هوا گرم و مرطوب است. هنگ کنگ درفصل پائیز (از آخر ماه سپتامبر تا اول دسامبر) هوایی صاف و آفتابی  و در فصل زمستان (از اواسط دسامبر تا ماه فوریه) آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد.

همچنین در این منطقه از ماه اردیبهشت تا مهر طوفان های متعددی رخ می دهد که دولت برای آگاهی مردم  و گردشگران هنگام وقوع این طوفان ها  از سیستم اخطاری استفاده می کند که 5 اخطار ۱و۳و۸و۹و۱۰ برای طوفان و 3 علامت  دیگر با رنگ های قرمز، سیاه و کهربایی برای  پیش بینی باران های طوفانی است؛ به طور مثال اعلام اخطار شماره ۸ با رنگ سیاه یعنی افراد باید در جای امنی قرار گیرند.

بهترین زمان سفر با تور هنگ کنگ

هر ساله در ماه های بین اکتبر تا دسامبر ( ماه مهر تا دی ) گردشگران و توریست های بسیاری از سراسر جهان به وسیله تور هنگ کنگ به این شهر سفر می کنند؛ که این زمان بهترین وقت برای گردش و بازدید از شهر هنگ کنگ است. در این فصل از سال هنگ کنگ دارای هوایی خنک، آفتابی و خشک با دمایی دلپذیر بوده و حتی با وجود طوفان های  تایفون (طوفان همراه با گردباد)، می توان گفت که زمان مناسب و خوبی برای سفر گردشگران و توریست ها به این شهر می باشد.

در این وقت سال باد از جهت شمال شروع به وزیدن می کند؛ همچنین هجوم زیاد گردشگران و مسافران به هنگ کنگ در این فصل از سال ، شرکت و ثبت نام در تور هنگ کنگ را کمی دشوار کرده و متاسفانه با افزایش چشمگیر آلودگی و گرانی در هنگ کنگ در این دوره زمانی مواجه هستیم. در فصل زمستان نیز بین ماه های دی تا اسفند با وجود سردی هوا جشن هایی همچون، جشن سال نوی چینی، جشنواره هنرهای هنگ ‌کنگ و نیز جشنواره بین المللی فیلم در هنگ کنگ برگزار می شود؛ که حتی این سردی هوا نمی تواند مانعی برای سفر گردشگران و توریست ها از سراسر جهان از طریق تور هنگ کنگ به این شهر باشد.

انتخاب فصل بهار برای سفر و شرکت در تور هنگ کنگ نیز به عنوان یک فصل استثنایی و بارانی فرصت خوبی برای افرادی است که از رطوبت و سردی هوا در فصل های تابستان و زمستان گریزان هستند. در این فصل از سال در هنگ کنگ جشنواره هایی همچون جشنواره قایق اژدها، جشن های فرهنگی و جشن اول ماه می برگزار می‌شود. قیمت هتل ها در فصل بهار بسیار معقول و مناسب بوده اما به دلیل هجوم ناگهانی مسافران خصوصا در ایام  تعطیلات ملی با افزایش قیمت هتل ها در شهر هنگ کنگ مواجه خواهید بود.

تور هنگ کنگ

یکی از انواع تورهای گردشگری در جهان، تور هنگ کنگ نام دارد که به وسیله آن می توان ازسرزمینی با بیش از 200 جزیره و یکی از پیشرفته ترین، گران ترین و لوکس ترین شهرهای جهان در جنوب کشور چین را مشاهده کرد. تور هنگ کنگ یکی از محبوب ترین انواع تورها در بین گردشگران و توریست ها است.  افراد می توانند به وسیله تور هنگ کنگ اوقاتی خوش را در این شهر سپری کرده و به هیچ عنوان نباید  فرصت دید و بازدید از جاذبه های دیدنی و تفریحی این شهر آسمان خراش را از دست داد. برای تور هنگ کنگ نمی توان قیمت واحدی را بیان کرد؛ چرا که تور هنگ کنگ از بابت هزینه های سفر به پارامترهای مختلفی مانند هزینه هتل محل اقامت، هزینه بلیط هواپیما و نوع هواپیما و آژانس مسافرتی بستگی دارد.

بهترین زمان سفر با تور هنگ کنگ

هزینه و قیمت تور هنگ کنگ

افراد بسته به این که از چه شهری قصد سفر به هنگ کنگ را دارند و از چه ایرلاین یا آژانس هواپیمایی قصد دارند که  بلیط هواپیمای خود را برای شرکت در تور هنگ کنگ تهیه کنند؛ هزینه ی متفاوتی را باید برای بلیط خود بپردازند. به طور مثال: برای شرکت در تور هنگ کنگ از تهران هزینه بلیط رفت و برگشت هواپیما چیزی در حدود ۲۱,۶۵۰,۰۰۰ ریال می شود، البته انتخاب نوع و شرایط پرواز (اکونومی- بیزینس- فرست کلاس) نیز یکی دیگر از پارامترهای مهم در تعیین قیمت بلیط هواپیما است.

آنچه که باید بدانید این نکته است که به طور کلی برای زندگی یا حتی اقامت کوتاه مدت در شهر هنگ کنگ باید هزینه ی نسبتا بالایی پرداخت کرد. اکثر هتل های این شهر از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده وخدمات متنوعی را برای توریست ها و گردشگران ارئه می کنند؛ اتاق این هتل ها  نیز اکثرا دارای ابعاد کمی بوده و نسبت به هتل های موجود در شهرهای آسیایی از قیمت بالایی برخوردار هستند.

قیمت غذا در هنگ کنگ زیاد بالا نبوده و افراد و گردشگران می توانند با صرف هزینه ای بسیار کم غذاهای ارزان و خوشمزه این شهر را امتحان کنند. به طور مثال :  یکی از  معروف و محبوبترین غذاهای چینی بین گردشگران یک کاسه نودل خوشمزه و یا دامپلینگ های لذیذ است که تنها با پرداخت مبلغی در حدود ۵۰ دلار می توان از طعم این غذا لذت کافی را برد. در کمترین حد امکان نیز هزینه رستوران به همراه سرویس کامل میز در هنگ کنگ ، چیزی در حدود ۱۰۰ دلار خواهد بود.

استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در هنگ کنگ نیز یکی از بهترین و به صرفه ترین روش های جاجایی در هنگ کنگ می باشد. گردشگران و توریست ها باید طبق آمارهای به دست آمده, روزی 65 دلار را در کمترین حالت ممکن برای گشت و گذار در هنگ کنگ در نظر بگیرند. همچنین با تهیه بلیط تک تراموا بسته به مسافت سفر و جایه جایی خود در شهر باید مبلغی بین ۷ تا ۲۳ دلار برای جا به جایی در هنگ کنگ پرداخت کرد؛ و این مبلغ برای قایق سواری به جزیره کولوون حدود 2 دلار خواهد بود. تاکسی های این شهر نیز برای استفاده  های درون شهری بر خلاف بسیاری از شهرهای توریستی دنیا گران نیستند.

لیست برخی از پرواز های مستقیم و غیرمستقیمبه مقصد هنگ کنگ

  • خط هواپیمایی ایرآسیا مالزی – Air Asia Airlines 

این خط هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی در شهر تهران (IKA) به مقصد فرودگاه کوالالامپور کشور مالزی (KUL) در مدت زمان  8 ساعت و 10 دقیقه سفر خود را آغاز کرده و پس از توقف در فردوگاه کوالالامپور مجدد به مدت 3 ساعت و 55 دقیقه به سمت فرودگاه هنگ کنگ (Hong Kong ) کشور چین (HKG)  به حرکت در می آید.

  • خط هواپیمایی امارات عربستان – Etihad Airways Airlines

این خط هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی در شهر تهران (IKA) به مقصد فرودگاه ابوظبی (Abu Dhabi )کشور امارات (AUH) در مدت زمان  2ساعت و 10 دقیقه سفر خود را آغاز کرده و پس از توقف در فردوگاه ابوظبی مجدد به مدت 3 ساعت و 55 دقیقه به سمت فرودگاه هنگ کنگ (Hong Kong) کشور چین (HKG) به حرکت در می آید.

  • خط هواپیمایی ایرفلوت روسیه – Aerofolt Airlines

این خط هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی در شهر تهران (IKA) به مقصد فرودگاه مسکو ( Moscow ) کشور روسیه (SVO) در مدت زمان4 ساعت و 10 دقیقه سفر خود را آغاز کرده و پس از توقف در فردوگاه  مسکو مجدد به مدت 9 ساعت و 15 دقیقه به سمت فرودگاه هنگ کنگ ( Hong Kong ) کشور چین (HKG) به حرکت در می آید.

  •  خط هواپیمایی روسیه – Emirates Airlines

این خط هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی در شهر تهران (IKA) به مقصد فرودگاه دوبی ( Dubai ) کشور امارات (DXB) در مدت زمان 2 ساعت و 10 دقیقه سفر خود را آغاز کرده و پس از توقف در فردوگاه دوبی مجدد به مدت 7 ساعت به سمت فرودگاه هنگ کنگ ( Hong Kong)  کشور چین (HKG) به حرکت در می آید.

  • خط هواپیمایی جنوب چین – China Southern Airlines

این خط هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی در شهر تهران (IKA) به مقصد فرودگاه کپیتال (Beijing Capital ) پکن چین (PEK) در مدت زمان 9 ساعت و 50 دقیقه سفر خود را آغاز کرده و پس از توقف در فردوگاه کپیتال مجدد به مدت 3 ساعت و 5 دقیقه به سمت فرودگاه هنگ کنگ ( Hong Kong ) کشور چین (HKG) به حرکت در می آید.

  • خط هواپیمایی قطر ایزیو – Qatar Airways

این خط هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی در شهر تهران (IKA) به مقصد فرودگاه دوحه (Doha )کشور قطر (DOH) در مدت زمان 2 ساعت و 5 دقیقه سفر خود را آغاز کرده و پس از توقف در فردوگاه دوحه مجدد به مدت 7 ساعت و 55 دقیقه به سمت فرودگاه هنگ کنگ ( Hong Kong )کشور چین (HKG) به حرکت در می آید.

  • خط هواپیمایی لوفتهانزا آلمان – Lufthansa Airlines

این خط هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی در شهر تهران  (IKA) به مقصد رودگاه فرانکفورت (Frankfurt ) آلمان (FRA)  در مدت زمان 5 ساعت و 35 دقیقه سفر خود را آغاز کرده و پس از توقف 3 ساعته در فردوگاه فرانکفورت مجدد به مدت 1ساعت به سمت فرودگاه مونیخ (Munich ) کشور آلمان (MUC) رفته و در نهایت از این فرودگاه بعد از 11 ساعت و 45 دقیقه به مقصد فرودگاه هنگ کنگ ( Hong Kong ) کشور چین (HKG) به حرکت در می آید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی هنگ کنگ

جاذبه های دیدنی و تفریحی هنگ کنگ

شهر هنگ کنگ مجموعه ای متشکل از بافت شهری، روستایی و دریایی است که این شهررا به شهری بسیار تماشایی و دیدنی برای توریست ها و گردشگران زیادی تبدیل کرده است.  هنگ کنگ به یکی از امن ترین شهرهای دنیا معروف  بوده است. با تور هنگ کنگ می توان از شهر آسمان خراش ها که در داخل خود ۳۹ ساختمان بلند با ارتفاعی بیش از ۲۰۰ متر و همچنین  ۴ برج بلند که جزئی از مجموع ۱۵برج مرتفع دنیا، دیدن کرد. به گردشگران و توریست هایی که به وسیله تور هنگ کنگ، قصد بازدید و سفر به این شهر را دارند توصیه می شود که حتما از جاذبه های دیدنی و تفریحی هنگ کنگ دیدن کرده و فرصت تماشای آن ها را به هیچ وجه ممکن از دست ندهند.

سایر تورها :

آشنایی با شهر هلسینکی

تور هلسینکی

هلسینکی پایتخت کشور فنلاند می باشد که سالانه گردشگران زیادی با تور هلسینکی به این کشور سفر می کنند. این شهر کوچک بسیار تاریخی و

مطالعه »

تور گلاسگو

اگر قصد دارید به گلاسگو سفر کنید تور گلاسگو را می توانید رزرو نمایید. این شهر در بریتانیا و ایرلند از نظر جمعیت توانسته است

مطالعه »
آشنایی با شهر ابوظبی

تور ابوظبی

این روز ها گذراندن تعطیلات در کشورهای خارجی همسایه مخصوصاً شهرهای ترکیه و دبی بین ایرانی ها جایگاه خود را باز کرده است. اما ما

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر تفلیس

تور تفلیس

معماری دیدنی تور تفلیس و موقعیت جغرافیایی بکری که دارد سبب شده است که هزاران گردشگر به این شهر روانه شوند. این شهر در دره

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند