دیدنی های هلند

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین نوشته های جاذبه های گردشگری :

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

دیدنی های هلند

در این مقاله توضیحاتی در خصوص دیدنی های هلند و زیبایی های این کشور ارائه خواهد شد، هلند مساحت زیادی ندارد اما حدود 15 میلیون نفر را در خود جای داده است و این نشان دهنده تراکم جمعیت در این کشور است. اگر به این کشور زیبا سفر کردید از همه دیدنی های هلند که در ادامه ذکر می شود دیدن کنید و از زیبایی های آن ها لذت ببرید.

اطلاعاتی جامع در خصوص دیدنی های هلند

دیدنی های هلند قابل شمارش نیستند و بخش زیادی از وسعت این سرزمین را زیبایی های طبیعی فرا گرفته اند، این کشور ترکیب شگفت انگیزی از شهرهای قرون وسطایی و مدرن را در کنار هم جای داده و همین موضوع بر جذابیتش افزوده است. معماری بی نظیرش توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند، آسمان خراش هایش نیز جایگاهی مهم در میان جاذبه هایش دارد و نباید بدون توجه از کنار آن ها گذشت.

دیدنی های هلند

مهم ترین دیدنی های هلند

در این بخش به نام تعدادی از مهم ترین دیدنی های هلند اشاره خواهیم داشت. در ابتدا خوب است بدانید که روتردام و آمستردام رقیب های سرسختی برای یکدیگر هستند و هر دو از مهم ترین مناطق دیدنی هلند به شمار می آیند، اما ناگفته نماند که آمستردام جذابیت ویژه ای برای توریست ها دارد و پایتخت کشور هلند محسوب می شود. این شهر جاذبه های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است و معماری منحصر به فردش نظر هر رهگذری را به خود جلب می کند.

قدمت کانال های شهر آمستردام به قرن 17 بازمی گردند و نام آن ها در یونسکو ثبت شده است. روتردام نیز دارای بناهای تاریخی زیبایی ست و به عنوان منطقه ای مناسب برای گشت و گذار و خرید شناخته می شود، این شهر پایتخت معماری هلند و صدمات بسیاری را در جنگ جهانی دوم متحمل شده است، البته از دیگر دلایل اهمیت آن نیز برخورداری از رتبه دوم در بین بنادر مهم دنیاست. در ادامه به تعدادی دیگر از دیدنی های هلند که در رده مهم ترین جاذبه ها قرار گرفته اند نیز اشاره خواهیم داشت:

 1. روستای بروک واقع در واترلند
 2. دلفت که کلیسای قرون وسطایی را نیز در خود جای داده است.
 3. گیتورون که لقب ونیز هلند را به خود اختصاص داده است و از برترین دیدنی های هلند به شمار می آید.
 4. لاهه که به عنوان پایتخت سیاسی هلند نیز شناخته می شود.
 5. هارلینگن که به عنوان بخش مهمی از صنعت ماهیگیری شناخته می شود.

زیباترین دیدنی های هلند

در بخش نام تعدادی از زیباترین دیدنی های هلند ذکر خواهد شد، اگر به این کشور سفر کردید حتما از آن ها دیدن کنید:

 1. پارک ملی هوخه ویلوه که در رده زیباترین دیدنی های هلند جای گرفته است و سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند.
 2. یوردان که در آسمتردام واقع شده است و در رده برترین دیدنی های هلند نیز جای گرفته است.
 3. شهر قدیمی اوترخت نیز از زیباترین دیدنی های هلند است که باید حتما از آن دیدن کنید.
 4. باغ های کوکنهوف که گل های بسیاری را در خود جای داده است، ناگفته نماند که لاله ها از برترین دیدنی های هلند هستند که با مراجعه به این باغ ها می توانید آن ها را از نزدیک مشاهده نمایید.
 5. لایدن که یکی از دانشگاه های قدیمی هلند را در خود جای داده است و دانشجویان بسیاری در آن ساکن هستند.
 6. دهکده کیدردیک که آسیاب های قدیمی بسیاری در آن جا قرار داده شده است.
 7. دریاچه ایسومیر که به عنوان وسیع ترین دریاچه کشور هلند شناخته می شود و جایگاه خوبی را در میان دیدنی های هلند به خود اختصاص داده است.

دیدنی های توریستی و تفریحی هلند

دیدنی های هلند بسیارند که ما در این بخش سعی می کنم تعداد زیادی از آن ها را نام ببریم و راجع به آن ها توضیحات مختصری ارائه دهیم: موزه ملی هلند، میدان رامبراند، میدان دام، آسیاب بادی د خوویا که از برترین دیدنی های هلند به شمار می آید، پل لاغر، بازار گل، میدان لیدز، موزه ونگوگ، کاخ سلطنتی، کانال های زیبای شهر آمستردام، والکنبرگ، تورن، ناردن، لیدن، هارلینگن، لاهه، دلفت، بروک، بازار شناور، چزیر فریزیان، ایسومیر، کیدردیک، لایدن، جوردان، باغ وحش و باغ گیاه شناسی و … .

بروک

روستای بروک از برترین مناطق و جاذبه های کشور هلند است که سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند، این روستا در واترلند واقع شده است و دشت ها و رودخانه های بسیاری را در خود جای داده است. اگر به طبیعت و زیبایی هایش علاقه دارید حتما از این منطقه دیدن کنید و خاطره ای خوش را برای خود و همراهان تان رقم بزنید. ناگفته نماند که با رفتن به بروک می تواند سوار بر قایق از کانال ها و آب گذرهای موجود در سطح شهر نیز گذر کنید. در این روستا کلیسایی واقع شده است که قدمت آن به قرن 17 میلادی می رسد، اطراف این کلیسا با خانه هایی زیبا و رنگارنگ احاطه شده و این موضوع بر جذابیت خیابان های برک افزوده است. از تفریحات زمستانی این منطقه نیز می توان به اسکی روی یخ اشاره کرد.

دلفت

دلفت یک جاذبه زیبا و یک میراث هنری ست، در سفر به هلند حتما از این منطقه و جاذبه هایش دیدن کنید. چندین بنای تاریخی در این شهر ساخته شده است که هر کدام به عنوان یک اثر معماری با شکوه شناخته می شوند، از میان آن ها می توان به مرکز فرمانداری، کلیسای اود کرک و و یک برج 75 متری اشاره کرد. از جذابیت های کانال های شهر نیز نمی توان چشم پوشی کرد، اگر به دلفت سفر کنید حتما نیلوفرهای زیبای موجود در سطح آب را مشاهده خواهید کرد، این نیلوفرها نیز بر جذابیت شهر افزوده اند و بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

دیدنی های توریستی و تفریحی هلند

گیتورون

روستای گیتورون نیز از دیگر دیدنی های هلند است که از کانال ها و پل های کوچک پر شده است، این روستا لقب ونیز هلند را به خود اختصاص داده است و سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. رفت و آمد و حمل و نقل نیز از طریق راه های آبی انجام می شود و این موضوع نیز از دیگر جذابیت های روستا است. اگر به گیتورون رفتید حتما به یکی از کافه های آن رفته و یک نوشیدنی میل کنید، آرامش کافه های این روستا وصف ناشدنی ست و تجربه صرف نوشیدنی در آن جا را هرگز از یاد نخواهید برد.

لاهه

لاهه از دیگر دیدنی های هلند است که تاریخ معاصر این کشور را به نمایش می گذارد، با ورود به این شهر می توانید سبک مدرن و قرون وسطایی را در کنار یکدیگر مشاهده نمایید و از این نمای بی نظیر شهر لذت ببرید.

هارلینگن

هارلینگن نیز یک شهر ساحلی و از جاذبه های گردشگری هلند است که در بخش شمالی کشور قرار دارد، صنعت ماهیگیری در این شهر بسیار گسترش یافته است و در کنار آن سالانه گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند، بندر شهر پر شده از کشتی ها و قایق هایی که میان شهر و دریا در رفت و آمدند. خانه های زیبا و انبارهای موجود در سطح شهر قدیمی هستند و گاها قدمت آن ها به قرن هفدهم میلادی بازمی گردد. ناگفته نماند که نماد شهر نیز یک فانوس قدیمی ست که قدمت آن نیز به سال 1920 می رسد.

لیدن هلند

مرکز تاریخ و فرهنگ هلند، لیدن است که قدیمی ترین دانشگاه کشور را نیز در خود جای داده است، شهر لیدن نیز روی آب قرار دارد و نمایی از معماری قدیمی را به نمایش گذاشته است، یکی از قدیمی ترین باغ های گیاه شناسی جهان به نام هورتوس نیز در این شهر واقع شده است و بخش عظیمی از سطح آن را فضاهای سبز تشکیل داده اند.

دیدنی های توریستی و تفریحی هلند

باغ های کوکنهوف هلند

کشور هلند به لاله هایش معروف است و همه گردشگران حداقل یک مرتبه از این گل ها دیدن کرده اند، باغ های کوکهوف به باغ اروپا معروف هستند و زیباترین لاله های موجود در کشور را در خود جای داده اند. با رفتن به کوکنهوف از وسیع ترین باغ گل دنیا دیدن کرده اید و خاطره ای زیبا را در ذهن خود بر جای می گذارید. از دیگر مکان های جذاب این باغ می توان به رستوران ها، پاسیوها و نمایشگاه ها اشاره کرد، ناگفته نماند که در کنار گل های لاله، گل های دیگری چون سنبل را نیز مشاهده خواهید کرد.

موزه امپراطوری هلند

موزه امپراطوری در شهر آمستردام واقع شده است و جرئی مهم از جاذبه های کشور هلند محسوب می شود، در این موزه ملی آثاری با قدمت بالا نگه داری می گردد که اکنون تعداد آن ها به 7 میلیون رسیده است. ساختمان آن دارای 250 تالار است که 5000 نقاشی را نیز در خود جای داده اند. اگر به این جاذبه سر زدید از کتابخانه آن نیز دیدن کنید، کتابخانه ای که حدود 35 هزار کتاب را در دسترس بازدید کنندگان قرار داده است. از دیگر جذابیت های این موزه مجسمه هایی ست که قدمت آن ها به قرون وسطا می رسد و در کنار آن ها اثرهای زیبایی از هنر مدرن کشور هلند نیز قابل مشاهده است.

سایر نوشته های جاذبه های گردشگری :

دیدنی های اتریش

دیدنی های اتریش

یکی از کشورهایی که هر ساله مسافرین و گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند، کشور اتریش است. جاذبه های گردشگری و دیدنی های اتریش

مطالعه »
دیدنی های آلمان

دیدنی های آلمان

آیا مشهورترین دیدنی های آلمان را می شناسید؟ آیا می دانید آلمان دارای دنیایی از جاذبه های گردشگری است که می تواند بسیار روح نواز

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند