ویزای آمریکا

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای EB5 آمریکا

ویزای آمریکا مجوزی برای ورود اتباع دیگر کشور ها به این کشور محبوب در جهان است. ویزای آمریکا برخلاف دیگر کشور های جهان، به سادگی صادر نمی شود و مراودات سیاسی میان دولت ها در این موضوع نیز دخالت خواهد نمود و از این حیث شرایط اخذ ویزای آمریکا در برخی موارد ساده تر و در برخی موارد دیگر دشوار تر خواهد بود.

ویزای آمریکا

ویزای آمریکا به صورت کلی و در مجموع به دو دسته ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی تقسیم می گردد. برای دریافت هر یک از دو ویزای یاد شده، شرایط و اقدامات اولیه کاملا متفاوت از یکدیگر برای متقاضیان ایرانی خواهد بود. از این رو هر یک از ایرانیان متقاضی دریافت ویزای آمریکا، می توانند با تکمیل فرم ویزا اولین مرحله و ساده ترین گام را بردارند. فرم یاد شده محتویاتی کاملاً لاتین داشته و باید فرد متقاضی توانمندی تکمیل این فرم را شخصاً یا توسط فردی دیگر داشته باشد.

ویزای آمریکا برخلاف دیگر کشور ها برای ایرانیان به سادگی صادر نمی شود و این موضوع ارتباط مستقیمی با مسائل و روابط سیاسی میان تهران و واشنگتن دارد. هم چنین متقاضیان دریافت ویزای آمریکا، قادر خواهند بود بر اساس هدف مورد نظر خود هر یک از انواع ویزا را برای سفر به این کشور انتخاب نمایند.

ویزای آمریکا

ویزا آمریکا از نظر دفعات اجازه ورود

شهروندان ایرانی برای ورود به آمریکا در صورتی که علت ورود تنها یک سفر ساده باشد، مجاز به ورود به صورت مکرر نخواهند بود. مناسبات سیاسی و اقتصادی میان تهران و واشنگتن، از اصلی ترین موانع دریافت ویزا برای شهروندان ایرانی به شمار می آید.

این در حالی است که برخی از متخصصین، دفعات ورود ایرانیان به آمریکا را صفر باره، عنوان می نمایند. موضوعی که بهره مندی از مشاوره های تخصصی را الزام می نماید. ولیکن هر یک از شهروندان ایرانی که قصد دریافت ویزای مهاجرتی و یا غیر مهاجرتی ایالات متحده را داشته باشند، می توانند با کمی تخصص و دقت، به مقصود مورد نظر دست یابند.

مراحل دریافت ویزای آمریکا

اخذ ویزای آمریکا، شاید در سال های اخیر، به یکی از دغدغه های مهم فکری در میان برخی علاقه مندان به زندگی در این کشور، تبدیل شده است. از این رو برای دریافت و اخذ ویزای آمریکا، باید روش های سنجیده و هوشمندانه ای را دنبال کرد. چرا که دریافت این ویزا برخلاف بسیاری از کشور های دیگر، به سادگی امکان پذیر نیست. اولین فاکتور مهم در اخذ ویزای کشور آمریکا، گرفتن وقت سفارت جهت مصاحبه حضوری است.

این مصاحبه عموماً تعیین کننده تکمیلی اخذ ویزا نخواهد بود و اغلب مصاحبه کنندگان در این جلسه، مردود می شوند. چرا که متد های مهم و اساسی برای مصاحبه گران، موجب مردود اعلام شدن هر گونه شک و شبهه خواهد شد. با بسته شدن سفارت آمریکا در ایران، متقاضیان می بایست جهت مصاحبه حضوری، یکی از کشور های واسطه از جمله، ترکیه، امارات و … را انتخاب نمایند. انتخاب کشوری هم چون ترکیه، قطعاً هزینه های سفر را کاهش داده و یک سفر توریستی نیز محسوب خواهد شد. قدم دوم جهت دریافت ویزای آمریکا، تکمیل فرم DS-160 می باشد.

مدارک لازم برای صدور ویزای آمریکا

جهت اخذ ویزای آمریکا، ارائه برخی از مدارک جهت تضمین و اطمینان این دولت، امری کاملاً ضروری است.

در این بین، افراد متقاضی اخذ ویزای آمریکا، با ارائه مدارک شناسایی، تحصیلی و مالی معتبر، یکی از سد های مهم در اخذ ویزا را پشت سر خواهند گذاشت. هر چند که طی نمودن مراحل آماده سازی و ارسال مدارک، قطعاً پس از گذراندن مصاحبه امکان پذیر می گردد.

مدارک شناسایی

 • داشتن گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • شناسنامه معتبر و قانونی
 • کارت ملی
 • سند طلاق یا ازدواج
 • کارت پایان خدمت و یا معافیت
 • برگه مصاحبه حضوری

مدارک مالی

 • نامه تمکن مالی
 • گردش حساب های مالی
 • برگه خرید اوراق و سهام ها
 • و…

مدارک شغلی

 • فیش حقوقی
 • حکم کارمندی یا بازنشستگی
 • جواز کسب
 • روزنامه رسمی
 • پروانه طبابت برای اطبا
 • و…

انواع ویزای آمریکا

صدور ویزای آمریکا برای متقاضیان تحت هیچ الزامی انجام نمی پذیرد و این در حالی است که هر یک از متقاضیان باید تضمین کافی را جهت برطرف نمودن انتظارات دولت آمریکا به این دولت بدهند. دریافت ویزای آمریکا ارتباط مستقیمی با انگیزه شخص و یا اشخاص خواهد داشت و بر این اساس ویزای این کشور به انواع مختلفی تقسیم می گردد. در این بین به ذکر انواع ویزای آمریکا برای تمامی متقاضیان می پردازیم.

ویزای کاری آمریکا

ویزای EB3 به عنوان یکی از راه های وورد به آمریکا شناخته می شود. این ویزا عموماً زمانی کاربرد خواهد داشت،که افراد غیر متخصص با مراجعه به سایت های کاریابی آمریکا، از کمبود نیروهای کار در این کشور مطلع شده و نسبت به اخذ ویزای آمریکا برای خود و خانواده، اقدام نمایند. یکی از شروط مهم در زمینه اخذ ویزای کار یاد شده، داشتن پیشنهاد کار از سوی یک کارفرما آمریکایی است. این روش در حال حاضر از جمله بهترین روش ها جهت اخذ ویزای آمریکا برای افرادی است که توانایی سرمایه گذاری های عظیم و هنگفت را در خارج از مرز های ایران ندارند.

از مزیت های دیگر این روش در اخذ ویزای آمریکا، سرعت در رسیدگی به پرونده های متقاضیان در مقایسه با سایر روش های اخذ ویزا می باشد. اولین و مهم ترین سند جهت تشکیل پرونده ویزای کاری مجموعه 3، داشتن پیشنهادی معتبر از سوی کارفرما در ایالات متحده است. ویزای یاد شده با توجه به موراد یاد شده برای متقاضی صادر می گردد و رعایت الزماتی از جمله:

 • عدم سوء پیشینه کیفری
 • سلامت جسمانی
 • آشنایی نسبی با زبان انگلیسی، هر چند ملاک انتخاب نخواهد بود.
 • و…

انواع ویزای آمریکا

ویزای EB1 آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق اخذ ویزای EB1، منوط به شرایط و ویژگی هایی فوق العاده و منحصر به فرد برای متقاضیان است. چرا که این ویزا از نوع پرطرفدار ترین انواع ویزاهای صادر شده توسط دولت آمریکا به مهاجرین دیگر کشور ها می باشد.

این ویزا عموماً منحصر به افرادی است که در مقام های بین المللی در رشته و حوزه تخصصی خود، مدال ها و افتخار های بسیاری را کسب نموده باشند. در این روش نیز هم چون برخی از راه های دریافت ویزا، نیازی به تخصص و دانش های علمی در سطوح بسیار بالا نیست.

اثبات مهارت های تخصصی و فنی جهت اخذ ویزای آمریکا در این روش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و هر یک از متقاضیان با انتخاب این ویزا، وارد مرحله ای دشوار از مراحل اخذ ویزای آمریکا خواهند شد.

شاید بتوان ساده ترین مدرک برای اثبات هنر و تخصص یک متقاضی ویزای EB1 را، دریافت مدال ها و نشان های بین المللی عنوان کرد. از مزیت هایی که می توان در روش EB1 بدان اشاره کرد، امکان اخذ اقامت دائم در آمریکا برای فرد و اعضای خانواده، عدم نیاز به مهارت های علمی، عدم نیاز به تسلط کامل بر زبان انگلیسی، عدم وجود شرایط و محدودیت های سنی است.

جهت اخذ ویزای EB1 هر یک از متقاضیان، باید نسبت به اثبات برخی از موارد اقدام نمایند.

 • ارائه مدارکی در رابطه با کسب مدال ها و نشان های بین المللی
 • اثبات نشر مطالب در روزنامه ها و مجلات در ارتباط با موفقیت به دست آمده
 • اثبات عضویت در انجمن های مربوطه
 • ارائه مدارکی دال بر داشتن پیشنهاد های کاری متفاوت با قیمت های بالا
 • مدارکی دال بر ارائه مقالات و مطالب مرتبط با حوزه فعالیت
 • و …

ویزای توریستی امریکا

اخذ ویزای توریستی آمریکا، بر اساس شرایط متقاضی، در جهت نمونه امکان پذیر می باشد. به طوری که هر یک از متقاضیان می توانند با توجه به هدف و انگیزه خود، یکی از چند ویزای توریستی آمریکا را دریافت نمایند. به صورت کلی می توان ورود به خاک آمریکا جهت گردشگری را در سه طبقه تقسیم بندی نمود. از این رو متقاضیان می توانند نسبت به دریافت ویزای کار، تفریح و یا هر دو در قالب ویزای توریستی اقدام نمایند.

 • ویزای درجه B1 از جمله ویزاهایی است که در قالب یک ویزای غیر مهاجرتی از نوع ویزای کار، برای شخص متقاضی صادر می گردد. هدف از دریافت این ویزا، عموماً شرکت در کنفرانس ها، یا مجامع مرتبط با کار می باشد.
 • ویزای توریستی B2 یک ویزای تفریحی و گردشگری است که فرد با در دست داشتن آن، مجاز به تفریح و گشت و گذار در ایالات متحده می باشد. ولیکن رعایت برخی از قوانین از جمله، عدم اقامت دائم، عدم شرکت در برخی مکان ها به عنوان کارمند یا خدمه و … از محدودیت هایی است که اتباع دیگر کشور ها باید به آن توجه نمایند.

اخذ ویزای توریستی آمریکا با رعایت برخی از شرایط امکان پذیر می گردد. این در حالی است که سخت گیری های دولت آمریکا در خصوص اتباع برخی از کشور ها از جمله ایران، شایان ذکر است. ویزای توریستی آمریکا، B2 می باشد. که عموماً برای بازدید از اقوام، گردشگری در ایالات متحده، تفریح، شرکت در برنامه های حقوق بشر و … دریافت می گردد.

در این روش نیز هر یک از متقاضیان ابتدا باید تمامی مراحل جهت تعیین وقت مصاحبه در یکی از سفارت های آمریکا را به سرانجام برسانند. با توجه به تقاضای بالا جهت اخذ ویزای آمریکا، امکان مصاحبه به زبان فارسی در برخی از سرکنسولگری های آمریکا در آنکارا، دبی و ابوظبی فراهم گردیده است. پس از انجام مصاحبه حضوری و اقناع مصاحبه گران در بخش دلایل سفر به آمریکا، انجام مراحل دیگر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

ویزای تحصیلی آمریکا

رؤیای تحصیل در کشور پیشرفته و مرفه؛ رؤیایی دست نیافتنی و دور از ذهن نیست. این در حالی است که سالانه هزاران نفر از اتباع کشور های ایران و سایر کشور های اروپائی و … با هدف طی نمودن مدارج علمی، وارد خاک ایالات متحده آمریکا می شوند.

گام نخست جهت دریافت ویزای کشور آمریکا در بخش تحصیلی، دریافت گواهینامه معتبر از دانشگاه مورد نظر فرد می باشد. ویزای تحصیلی آمریکا در چند گروه برای متقاضیان صادر می گردد. متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های آمریکا را داشته باشند، می توانند درخواست ویزای F دهند و در صورتی که قصد تحصیل در هنرستان ها و دیگر آموزشگاه ها را دارند، باید تقاضای ویزای M نمایند.

هم چنین شرکت در کنفرانس ها و سمینار های آموزشی، با تقاضای ویزای تحصیلی امکان پذیر می گردد. بررسی پرونده ویزای تحصیلی توسط مقامات مربوطه در آمریکا، زمان بر خواهد بود و این در حالی است که متقاضی تحصیل در خاک آمریکا، می بایست برنامه ها و زمان بندی مورد نظر را رعایت نماید.

ویزای پزشکی آمریکا

درمان برخی از بیماری ها، گاها تنها با مراجعه به متخصصین حاذق در جهان امکان پذیر می گردد. توان مالی مناسب و ایده آل، گامی مهم در رسیدن به ارتباط با متخصصین مطرح در جهان است. از این رو هر یک از متقاضیان اخذ ویزای درمانی و پزشکی آمریکا، می توانند با تکمیل فرم مورد نظر در سایت، اقدام به انجام اولین مرحله برای حضور در آمریکا نمایند.

دریافت ویزای آمریکا، موضوعی پیچیده و جنجال برانگیز است و این امر، صداقت در اخذ ویزا از هر نوع را در زمان مصاحبه بیش از پیش پررنگ می نماید. از سویی دیگر هر یک از متقاضیان اخذ ویزای پزشکی آمریکا پس از تعیین زمان مصاحبه در سفارت های این کشور، باید کلیه معیار ها و دلایل خود در خصوص اخذ این ویزا با توجه به شرایط پزشکی عنوان نمایند.

ویزای ازدواج آمریکا

ویزای نامزدی و ازدواج یکی دیگر از انواع راه های ورود به خاک آمریکا است. این دو ویزا با یکدیگر متفاوت بوده و برای دریافت هر یک، وجود و احراز برخی شرایط، الزامی است. ویزای نامزدی، به یک شهروند آمریکایی اعطا می شود. علت اعطای این ویزا، تسهیل روند ورود نامزد یک تبعه آمریکایی برای ازدواج به خاک آمریکا است. از سویی این ویزا، یک ویزای موقت بوده و با وجود شرایطی از جمله، رسیدن طرفین به سن ازدواج، عدم ازدواج قبلی و یا انجام مراحل طلاق برای ازدواج پیشین، صادر می گردد.

شرایط و الزاماتی که در اخذ ویزای نامزدی آمریکا می توان بدان اشاره کرد

 • متقاضی اخذ ویزای نامزدی باید تبعه آمریکا باشد
 • هر دو نفر که قصد ازدواج با یکدیگر را داشته باشند، باید در طی دو سال چندین بار حضوراً یکدیگر را ملاقات کرده باشند.
 • ازدواج باید پس از ورود فرد و تبعه دیگر، در طی 90 روز انجام شود.
 •  عدم وجود مشکل و مانع قانونی برای ازدواج

ویزای ازدواج، برخلاف ویزای نامزدی، مهاجرتی و دائم است و در این مرحله ازدواج میان افراد مقیم آمریکا و یا شهروند های آمریکایی که می توانند دارندگان گرین کارت نیز باشند، صورت می گیرد.

ویزای EB5 آمریکا

ویزای آمریکا  EB5 یک حرکت مهم تجاری برای متقاضیان اخذ ویزای آمریکا محسوب می گردد. این ویزا شرایطی را برای استخدام و سرمایه گذاری مهاجرین در شرکت های آمریکا فراهم می آورد، تا از این طریق، اقتصاد و بنیان آمریکا مستحکم گردد.

در این روش سرمایه گذاری، برگ برنده اخذ اقامت فرد به همراه اعضای خانواده در آمریکا می باشد. در این روش دارا بودن مدرک دانشگاهی، تخصص؛ سابقه مدیریت و … ملاک نظر نیست و پس از گذشت 5 سال اصل سرمایه و سود ناشی از سرمایه گذاری به فرد متقاضی مسترد می گردد. عموماً این روش مختص افرادی است که سرمایه خالص آن ها بسیار بالا بوده و توانمندی سرمایه گذاری کلان را داشته باشند. در این روش امکان اخذ حق شهروندی برای متقاضیان به سادگی فراهم می گردد.

ویزای EB5 آمریکا

هزینه اخذ ویزای آمریکا

با توجه به تغییرات متداول و یکپارچه برخی از قوانین مهاجرتی و حتی سفر موقت به آمریکا، نمی توان به طور قطع در ارتباط با هزینه های اخذ ویزای آمریکا، اعداد و ارقام را نمایش داد. این در حالی است که هر یک از متقاضیان اخذ ویزای آمریکا می توانند با در اختیار داشتن اطلاعات الزامی، اطلاعات مورد نیاز خود در بخش هزینه اخذ ویزای آمریکا را افزایش دهند. از این رو اطلاع از انگیزه و قصد نهایی در اخذ ویزای آمریکا، نقشی اساسی و مهم را ایفا می نماید. چرا که هزینه های واریز شده در این بخش، غیر قابل استرداد و بازگشت می باشد و این موضوع اهمیت انتخاب هدف سفر را بیش از پیش جلوه گر می نماید.

تمدید ویزای آمریکا

افرادی که در آمریکا از طریق ویزای غیر مهاجرتی حضور دارند، می بایست حداکثر 45 روز پیش از اتمام ویزای خود، نسبت به تمدید آن از طریق مراجع قانونی در ایالات متحده اقدام نمایند. این در حالی است که مدت زمان یاد شده، بهترین زمان برای پیگیری و اخذ تمدید ویزا با توجه به تقاضای بالا در این زمینه از سوی مهاجرین و انبوه پرونده های مهاجرتی می باشد. تمدید ویزای آمریکا برای متقاضیان تنها با داشتن برخی از شرایط، امکان پذیر می گردد. شرایطی که معرف تضمین بی خطر بودن فرد بیگانه در کشور آمریکا است.

این شرایط عبارتند از:

 • فرد با ویزای غیر مهاجرتی و به صورت کاملاً قانونی در آمریکا حضور داشته
 • اعتبار کلیه شرایط ویزای غیر مهاجرتی
 • عدم ارتکاب جرم در زمان اقامت در کشور آمریکا
 • عدم نقض پیمان ها و شروط تعیین شده
 • اعتبار پاسپورت

سفارت آمریکا

سفارت آمریکا، نقطه اتصال متقاضان دریافت ویزای آمریکا و دولت آمریکا در جهان است. از این رو مراجعه به سفارت آمریکا در هر زمان برای اتباع کشور های دیگر امکان پذیر نیست. از این رو تنها با وقت مصاحبه قبلی، افراد قادر خواهند بود مراحل رسیدن به اخذ ویزا را تسریع بخشند. برخی از سفارت هایی که برای مراجعه شهروندان ایرانی مسیر ساده تری را به همراه خواهد داشت، سفارت خانه های آمریکا در ترکیه، دبی، ارمنستان، ابوظبی است.

سایر ویزاها :

ویزای اتریش

ویزای اتریش

اخذ ویزای اتریش برای ورود به این کشور الزامی ست، متقاضیان با هر هدفی که داشته باشند باید نسبت به طی کردن مراحل مربوط به

مطالعه »
ویزای مالت

ویزای مالت

کشور مالت یک کشور مستقل با آب و هوای مدیترانه ای در جنوب اروپا می باشد. این جزیره کوچک زیبا و حیرت انگیز به علت

مطالعه »
دریافت ویزای قزاقستان

ویزای قزاقستان

قزاقستان کشوری پر وسعت و پهناور می‌باشد، این کشور از شمال به ترکمنستان، ازبکستان و از کشور چین تا دریای مازندران ادامه دارد. برای سفر

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند