تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند دغدغه ی اکثر هموطنانی است که قصد اقامت طولانی  مدت در این کشور را دارند. با کمک و مشاوره از سمت ما، در اسرع وقت می توانید ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کنید. این مطلب را در این مقاله  با عنوان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی مورد بررسی قرار می دهیم.

آشنایی با کشور هلند

هلند کشوری است که در شمال غربی اروپا قرار دارد و صاحب بزرگ ترین امپراطوری تجاری است. دلیل این امر  به این جهت است که هلند، دومین بندر بزرگ جهان را دارد و همچنین بنام کشور خالق گیاهان و گل ها شناخته می شود. به همین دلیل هر ساله جشنواره های متفاوت و بی نظیری در آن برگزار می شود که مورد استقبال خیل توریست ها و مردم مقیم آن است.

آشنایی با کشور هلند

ویزای توریستی هلند

شاید نام شینگن را شنیده باشید. شهر کوچکی که در لوکزامبورگ قرار دارد، شینگن پذیرای سران 6 کشور اروپایی بوده است این 6 کشور طی امضای قراردادی استارت اروپای بدون مرز را زدند. و عهدنامه ای که هم اکنون با عنوان عهد نامه شینگن معروف است را به امضا رساندند. تا زمان نگارش این مقاله تعداد این کشورها به 26 کشور رسیده است. بدون مرز یعنی اینکه کسی که ویزای یکی از کشورها ی امضا کننده ی عهد نامه را بگیرد می تواند آزادانه به بیست و شش کشور دیگر نیز وارد شود. پس شما باید تنها ویزای توریستی یکی از این کشورها را بگیرید. از جمله کشورهای بدون مرز با هلند، سوییس، اسپانیا، نروژ و … است. برخلاف کشورهای دیگر که گرفتن نوبت از سفارت آن ها دردسر بزرگی محسوب می شود، گرفتن ویزای توریستی از هلند دارای این مشکل نیست. زیرا هلند از سال 2017 سیستم ویزای توریستی (کوتاه مدت) خودش را به یک شرکت برون سپاری کرد.

مراحل دریافت ویزای توریستی هلند

برای گرفتن ویزای توریستی یا تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند باید اولین مرحله دریافت فرم و پر کردن آن است، مشخصات دقیقی که از شما خواسته می شود شامل:

نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و … (که البته به انگلیسی باید تکمیل شود) را کامل کرده و در قالب یک ایمیل ارسال کنید. بعد از ارسال یک ایمیل دریافت و تایید برای شما خواهد آمد. دقت کنید تنها در صورتی برای شما ایمیل تایید می آید که اطلاعات ارسالی تان کامل و دقیق باشد. در غیر اینصورت بی هیچ جوابی در خواست شما رد میشود. بعد از تعیین وقت هم حتماً در زمان مشخص شده مراجعه کنید. توجه نمایید که درصورت عدم مراجعه باید درخواست جدیدی ارسال کنید.

بعد از تعیین وقت سفارت هلند به هیچ عنوان امکان ویرایش و عوض کردن تاریخ را ندارید. اگر دسته جمعی یا خانوادگی تصمیم دارید ویزا بگیرید حتماً مشخصات همه ی افراد رو با تفکیک در یک ایمیل ارسال کنید تا به صورت همزمان به شما وقت داده شود. برای تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند هم مراحلی شبیه به این را باید انجام دهید.

مراحل دریافت و تبدیل ویزای توریستی هلند

انواع ویزای هلند

پادشاهی هلند و دولت مردانش بر این اساس که هر فرد چه هدف و قصدی از سفر و اقامت در این کشور دارد، ورود به هلند را به موارد مختلف و متعددی طبقه بندی کردند. از جمله این ویزاها موارد زیر را می توان نام برد:

 • ویزای بیزنس یا تجاری هلند
 • ویزای ویزیت فامیلی یا خویشاوندی هلند
 • ویزای ایر ترانزیت یا فرودگاهی و بین المللی هلند
 • ویزای چندبار ورود هلند
 • ویزای تحصیلی هلند
 • ویزای توریستی هلند

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی در هلند طرفداران بسیاری دارد، باید گفت مدت زمان اقامت افرادی که به منظور گردش و دیدن از هلند به صورت موقت (با ویزای توریستی) وارد هلند می شوند، حداکثر 3 ماه در یک دوره صد و هشتاد روزه می باشد. پس از این مدت فرد بلافاصله باید خاک هلند را ترک کند مگر اینکه قبل از پایان یافتن این زمان اقدام به تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند و یا اقدام به تمدید ویزای خود به نحوی دیگر کرده باشد.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی هلند

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

تعداد زیادی هر ساله با تور ارزان اورپا به هلند سفر میکنند. در گذشته ای نه چندان دور شاهد این بودیم که اکثر هموطنان مان در دریافت ویزای توریستی هلند هم دچار مشکل بودند. حتی کسانی که تصمیم داشتند به دیدن خانواده ی خود بروند بعد از تلاش فراوان (حداقل زمان آن بیست و پنج روز باید منتظر می ماندند تا وقت تعیین شود) موفق به گرفتن ویزای توریستی می شدند. ولی حالا با آسان تر شدن شرایط دریافت ویزای توریستی، دریافت ویزای تحصیلی نیز آسان تر شده است.

مراحل تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی شبیه مراحل دریافت ویزای کوتاه مدت است با این تفاوت که شما در خاک خود هلند اقدام به این امر می کنید. مجامع بین المللی با عقد معاهده ها شرایط دریافت ویزا را برای اکثر جهانگردان آسان تر کرده اند.

علاوه بر افرادی که ویزای تحصیلی هلند دارند، افرادی که ویزای توریستی سایر کشورهای بدون مرز را دارا هستند هم می توانند در خواست تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند کنند. اما این به این معنی نیست که ورود و خروج در این کشور کنترل نمی شود. همانطور که گفته شد حداکثر زمان حضور در این کشور با ویزای توریستی نود روز است که در صورت تشخیص مرزداران موظف، ممکن است این زمان کمتر نیز بشود.

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

شرایط تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

در سال های اخیر مشاهده شده اکثراً هموطنانی که موفق به گرفتن ویزای توریستی شده اند به دنبال تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند هستند.

اقامت موقت به معنی استفاده از امکانات شغلی و تحصیلی یا زندگی به عنوان شهروند (یا حتی کارهایی که عنوان اختیاری و داوطلبانه دارد) نیست. برای همین منظور، اکثر کسانی که در ابتدا ویزای هلند را دریافت کرده اند درصدد تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور به منظور تمدید اقامت خود در هلند هستند. ویزای توریستی، ویزای مناسبی برای گذراندن مدتی که گفته شد است و اما تبدیل ویزا هم روال خاص خود را دارد که در پایین سعی شده به شکل کاملی نحوه ی تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند توضیح داده شود.

افرادی که ویزای توریستی دارند با تبدیل آن به ویزای تحصیلی می توانند مدت اقامت خود را تمدید کنند. با ویزای توریستی نمی توانند مشغول به کار شوند و ادامه تحصیل دهند. اما با تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند می توانند علاوه بر ادامه تحصیل، از حقوق شهروندی و شغلی نیز بهره مند شوند و این امر نه بدست دلالان، بلکه کارشناسان ما ممکن و آسان شده است.

شرایط تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

مدارک مورد نیاز تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

 • پر کردن فرم (فرم رو دانلود کنید، حتماً باید امضا و اثر انگشت داشته باشد)
 • پاسپورت
 • کپی صفحات ویزا
 • ترجمه ی شناسنامه به انگلیسی و اصل آن
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک شغلی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • تاییدیه دانشگاه
 • عکس 3_4
 • مشخص بودن مکان اقامت (هتل – آپارتمان)
 • سند ملکی
 • داشتن حداقل 90 یورو
 • ارایه مدارک تمکن مالی (توانایی حضور در هلند)

شرایط دیگری را نیز می توان بیان نمود که می توان با دارا بودن یکی از این موارد اقدام به تکمیل و ارسال تقاضانامه تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند نمود.

کودکانی که یک والد آن ها قبلاً شهروند یا مقیم هلند بوده اند و هم اکنون مقیم هلند نیستند و یا فوت کرده اند، در صورتیکه هنوز تبعیتش کامل محرز نشده باشد جهت ادامه ی تحصیل می تواند با ارسال تقاضانامه، در یکی از مؤسسات و مراکز آموزشی مشغول به تحصیل شود تا زمان تایید مدارک، با استفاده از تقاضانامه ی تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی از خدمات تحصیلی و اقامت در این کشور استفاده کنند.

مدارک مورد نیاز تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند

افرادی که به منظور ادامه تحصیل، درصدد تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند برای حضور طولانی تر و استفاده از امکانات تحصیلی و شغلی هستند، باید بدانند که با تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی این مزیت و امکان را دارند که بعدها اقامت دائم و یا اقامت طولانی مدت دریافت کنند. به همین دلیل است که تأکید ویژه ای بر اقدام صحیح و درست در این زمینه می شود. شما هم اگر قصد ادامه تحصیل دارید برای گرفتن اقامت طولانی به شما پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما جهت  تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی تماس بگیرید.

دارندگان ویزای توریستی می توانند در طی اقامت موقت خود اقدام به ثبت نام در کلاس هایی که به منظور آموزش (کلاس های غیر دانشگاهی باشد و مدت آن کمتر از 6 ماه باشد) شرکت کنند و این امر بدون نیاز به درخواست اجازه ی تحصیلی ممکن است و در صورتی که مایل باشند می توانند درخواست اقامت با مدت زمان بیشتر در هلند برای تحصیل موقت داشته باشند. به منظور تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند بایستی ایمیلی با عنوان تقاضا نامه ی تمدید ویزا ی توریستی ارسال کنند.

تقاضانامه تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند با تقاضانامه مدرسین نیز ممکن است و متقاضی بایستی مقالات متعدد و معتبری که مورد تایید در مجامع بین المللی است، ارایه دهد. تقاضا نامه های محصلین نخبه، مدرسین نخبه (با ارایه ی مدارک کافی) تحت عنوان تقاضا نامه تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند بررسی می شود. برای این امر نیز با کارشناسان ما تماس بگیرید. اساتید و نخبگانی که به صورت موقت با عنوان ویزای توریستی وارد خاک هلند شده اند، بعد از پذیرش از سوی دانشگاه، می توانند با ارسال تقاضانامه، پس از اینکه مدارک از سوی دانشگاه تایید شد اقدام به تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند کنند. با توجه به وجود تقاضانامه های بسیار تاییدیه دانشگاه  ضمیمه ی تقاضانامه باشد. با این روش علاوه بر این که روند رسیدگی به درخواست دانشجو و استاد سریع تر پیش می رود، پس از بررسی امکان موافقت با درخواست شما محتمل تر است. تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند روند خاص خود را دارد. پس در تکمیل و ارسال تقاضانامه ها دقت نمایید. اگر مراحل دقیق و با ارایه ی مدارک معتبر ایمیل شود، خیلی زود به نتیجه می رسد.

تقاضانامه تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

مدت زمان ارائه تقاضانامه تبدیل ویزا به اداره مهاجرت

برای ارسال تقاضا نامه تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی حتماً باید بیشتر از سی روز قبل از تاریخ پایان مدت ویزای توریستی اقدام کنید (یعنی سی روز قبل از اینکه اعتبار گذرنامه شما تمام شود، تقاضا نامه ارسال شده باشد) اینکار به صورت اینترنتی انجام و ارسال می شود.

برای گرفتن نتیجه مثبت و جواب موافق لازم است شما مدارکی مستدل دال بر اینکه توانایی مالی ادامه ی زندگی در هلند را دارید، ارایه دهید. در این صورت می توان انتظار داشت به درخواست شما پاسخ مثبت داده شود و مورد قبول واقع شود. در صورت موافقت، اقامت شما بلامانع است و در غیر این صورت در اولین فرصت باید خاک هلند را ترک نمایید. یکی از مراحلی که در اقامت دایم نقش دارد، ادامه تحصیل در این کشور است. قبول تقاضا نامه تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی یک پله نزدیک شدن به دریافت اقامت است. در واقع شما درخواست می دهید که اقامت توریستی کوتاه مدت شما تبدیل به اقامت تحصیلی و اقامت با مدت زمان بیشتر شود.

اگر در خواست شما مورد قبول واقع نشد شما در پایان مدت لازم است این کشور را ترک کنید و اما این امکان برایتان وجود دارد که با استفاده از قانون ورود و خروج پر تکرار، پس از تایید مجدد وارد خاک هلند شوید. تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی کشور هلند با شرکت در کلاس های آموزشی بدون نیاز به اجازه ی تحصیل ممکن و میسر است. تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند فرصتی برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه های هلند است.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند برای دانش آموزان نوجوانی که زیر سن قانونی هستند، امکان پذیر است. کلاس های مذکور لزوماً نباید در روال درسی سالیانه باشد. علاوه بر آن دانشجویانی که موفق به گرفتن مجوز تحصیل از یکی از دانشگاه های هلند شده اند می توانند اقدام به تقاضای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند کنند. دانشجویانی که مجوز ورود به دانشگاه را دریافت کرده اند، باید در کمترین زمانی که تعیین می شود دو مقطع (یا کلاس از همان مقطع که به عنوان پیش نیاز مشخص و ارایه می شود) را بگذرانند. این موارد مشخص شده (پیش نیازها) لزومابه شرط تایید و پذیرش از سوی دانشگاه می باشد و قطعاً مورد بررسی و تأیید صحت قرار خواهد گرفت.

تبدیل ویزای توریستی کشور هلند به ویزای تحصیلی هلند فقط از طریق پذیرش شدن از دانشگاه امکان پذیر نیست و هر فردی که سوابق تحصیلی موثر دارد با ارائه مدارک (روزمه کاری، مقاله، یا ثبت اختراع و تاییدیه مقاله ی بین المللی) می تواند از امتیاز تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند استفاده کرده و این تقاضانامه را ارائه دهد.

مدت زمان ارائه تقاضانامه تبدیل ویزا به اداره مهاجرت

اقامت در هلند برای سایر افراد

اقامت برای زوج هایی که همسر هلندی دارند و همسر خارجی آن ها در یکی از کشورهای بدون مرز با هلند مشغول به تحصیل است و ازدواج آن ها در آن کشور صورت گرفته، می تواند از تقاضا نامه تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند استفاده کنند و در این کشور ادامه تحصیل دهند. تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند منجر به اقامت طولانی تر و در آینده منجر به اقامت دایم می شود. به این جهت که در تمام این مراحل و پر کردن تقاضانامه ها باید مدارک مستدل ارایه شود در غیر این صورت علاوه بر طولانی تر شدن روند تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی در صورت مستدل نبودن مدارک، تقاضانامه شما با نگاهی شکاکانه مورد بررسی قرار می گیرد.

افرادی می توانند از تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند استفاده کنند که ورود قانونی داشته اند در غیر اینصورت به تقاضانامه ی آن ها رسیدگی نخواهد شد. همینطور دانشجویانی که قصد جابجایی از یک دانشگاه (دانشگاهی که در یکی از کشورهای بدون مرز با هلندباشد) دارند، می توانند از تقاضانامه تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی استفاده کرده و بعد از تایید دانشگاه جدید در هلند، اقامت خود را تبدیل و یا تمدید کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.