ویزای لوکزامبورگ

فایل صوتی سفارت لوکزامبورگ
  • مدارک مهم ویزای لوکزامبورگ
  • نکات ضروری ویزای لوکزامبورگ
  • بهترین راه گرفتن ویزا
  • روشهای دریافت ویزا

لوکزامبورگ کشوری در قاره اروپا است که برای سفر به آن تنها برای مدتی کوتاه نیاز به اخذ ویزای لوکزامبورگ خواهید داشت. قطعاً وقتی صحبت از ویزا می شود کمی نگران می شوید و در ذهن خود اینطور تجسم می کنید که حتماً راه طولانی در پیش است و یا هزینه ای غیر قابل قبول انتظار شما را می کشد اما با دانستن اصول و مراحل اخذ ویزای تضمینی لوکزامبورگ می توانید به سادگی به این کشور زیبا دسترسی داشته باشید.

سفارت لوکزامبورگ در ایران

شما می توانید برای دسترسی به سفارت لوکزامبورگ به آدرسی که در بخش مشخص سایت قرار داده ایم مراجعه کنید امکان تغییر این آدرس وجود دارد.

ویزای لوکزامبورگ

به طور کلی برای سفر به کشورهای مختلف دو وضعیت پیش روی شما قرار می گیرد بعضی از کشورها تأکیدی بر روی ویزا ندارند و شما می توانید به سادگی چمدان خود را ببندید و حرکت کنید. اما اغلب کشورهای اروپایی حتی با تور ارزان اروپا نیاز به اخذ ویزا دارند و ویزا از مسائل بسیار مهمی است که قطعاً اخذ آن زمانگیر خواهد بود. ویزا در واقع یک نوع مجوز است که هدف شما را شفاف سازی می کند به این معنی که فرد مورد نظر قرار است به چه دلیل به کشور نامبرده سفر کند و زمان اقامت او چقدر طول می کشد.

اخذ ویزای لوکزامبورگ آسان است کافیست روش ها را به دقت مرور کنیم. در نظر داشته باشید که هدف سفر شما تعیین می کند که کدام ویزا برایتان مناسب تر است. به عنوان مثال اگر می خواهید برای کار به این کشور سفر کنید باید به سراغ ویزای کار بروید و ویزای تحصیلی برای شما مناسب نخواهد بود. هدف مندی ویزای فوری لوکزامبورگ به نوعی سبب می شود که سفر بهتری داشته باشید.

ویزای لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای لوکزامبورگ

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لوکزامبورگ بستگی به نوع آن دارد به عنوان مثال قطعاً مدارکی که برای ویزای کار می خواهید بسیار بیشتر و پیچیده تر از ویزای توریستی خواهد بود اما در این بخش مدارک عمومی مورد نیاز برای ویزای لوکزامبورگ را بررسی می کنیم و سپس در بخش های مربوط به هر ویزا مدارک اضافه را ضمیمه خواهیم کرد.

در ابتدا فرد باید نسخه ای گذرنامه معتبر تهیه کنید در صورت داشتن گذرنامه های قبلی باید حداقل یک کپی به همراه داشته باشید.

کپی از تمامی صفحات شناسنامه فرد متقاضی از مسائل بسیار مهمی است که باید بررسی شود البته نسخه ترجمه شده شناسنامه نیز باید به همراه باشد.

ویزای کشور لوکزامبورگ نیاز به گواهی عدم سو پیشینه دارد و حتی اگر بخواهید به ویزای توریستی نیز فکر کنید باید این بخش را مورد بررسی قرار دهید.

عکس 3*4 از دیگر مسائل بسیار مهم در مدارک ویزا محسوب می شود در واقع عکس گرفته شده باید کمتر از یک ماه اخیر تهیه شده باشد و شکل کلی عکس به وضعیت ظاهری شما شباهت صددرصد داشته باشد. عموم افراد در تهیه عکس سهل انگاری می کنند و تنها دلیل رد ویزای لوکزامبورگ آنها نیز همین خواهد بود بنابراین تصویر باید معمولی مشخص و بدون هیچ حرکت احساسی از قبیل خنده، اخم و … باشد.

شما برای اخذ ویزای فوری لوکزامبورگ نیاز به عرضه پرینت بانکی دارید البته این بخش با توجه به هدف سفر شما اهمیت پیدا می کند.

افرادی که دارای بیمه تأمین اجتماعی هستند باید به اداره مورد نظر مراجعه نموده و پرینت پرداختی های خود را به همراه ببرند.

توجه کنید بیمه از مسائل مهم در سفر شما محسوب می شود، ارزش مشخصی برای بیمه نامه تعیین می شود که باید آن را پرداخت کنید این بیمه برای حادثه های مختلف و خسارت هایی است که شاید پیش روی شما قرار بگیرد و همینطور برای حل و فصل مسائلی است که منجر به فوت فرد می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای لوکزامبورگ

مراحل اخذ ویزای لوکزامبورگ

برای اخذ ویزای لوکزامبورگ در ابتدا باید فرم مخصوص را از سایت دانلود کرده و به طور دقیق اقدام به پر کردن آن کنید. در نظر داشته باشید که اگر اطلاعات وارد شده در فرم از دید مسئولین غیر قابل باور باشد و یا مدارک شما همخوانی نداشته باشد قطعاً دچار مشکل خواهید شد و زمانی طولانی شانس اخذ ویزای کشور لوکزامبورگ را از دست می دهید.

این فرم باید در زمان تعیین شده ارسال شود و منتظر جواب باشید. در صورتی که جوابی حاصل نشد فرم شما پذیرفته نشده است. پس از ارسال ایمیل تایید در خصوص فرم ارسالی به شما زمانی اعلام می شود که باید برای مصاحبه حضور به عمل آورید. قطعاً این زمان به سادگی تمدید نخواهد شد. بنابراین بهتر است دوره ای که وقت آزادتری دارید فرم را ارسال کنید. زمان مصاحبه طبق فصل مختلف می تواند از 7 روز تا 3 ماه پس از ارسال فرم درخواست ویزا باشد.

وقت سفارت جهت اخذ ویزای لوکزامبورگ

روز مصاحبه روز سرنوشت سازی است در واقع باید بتوانید هدف سفر خود را به طور دقیق شفاف سازی کنید.

در نظر داشته باشید که عموماً سؤالاتی که پرسیده می شود باید صریح و کوتاه جواب داده شود و از توضیحات بی جا دوری کنید.

لباس رسمی به تن کنید و هرگز تأکید خاصی بر روی موضوع خاصی نداشته باشید. فرض کنید می خواهید ویزای توریستی بگیرید قطعاً اگر تأکید کنید که به زبان آن کشور مسلط هستید تیم های مصاحبه گر را به شک خواهید انداخت.

اخذ ویزای لوکزامبورگ

ترجمه ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ باید به زبان کشور مقصد ترجمه شود و نسخه ای از آن را باید در تمام طول سفر به همراه داشته باشید و به مامورین نشان دهید.

انواع ویزای لوکزامبورگ

به طور کلی سفر به این کشور با چند هدف روبرو است. می دانیم که دانشگاه های بسیار بزرگ و مشهوری در این کشور وجود دارد و قطعاً افراد مختلفی علاقمند به تحصیل در چنین دانشگاه هایی هستند به این ترتیب چنین افرادی نیاز به اخذ ویزای تحصیلی دارند و باید در این راستا فعالیت کنند.

افرادی که می خواهند تنها چند روزی را به گشت و گذار در کشور و مناطق دیدنی آن بپردازند نیاز نیست خود را درگیر ویزای تحصیلی و یا کار کنند و با اخذ ویزای توریستی به سادگی می توانند به هدف خود دسترسی داشته باشند.

از دیگر مسائلی که افراد را به سمت این کشور می کشاند شرایط خوب کاری است، ویزای کار از دسته ویزاهای بسیار پر طرفدار است که البته اخذ آن کمی دشوار تر مدل های دیگر است.

از دیگر ویزاها در این مسیر می توان به ویزای ازدواج و همینطور ویزای پزشکی اشاره نمود. در ادامه مقاله سعی می کنیم شرایط هر یک ویزاهای نامبرده را به طور دقیق بررسی کنیم.

اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ

حال وقتش رسیده است که هر یک انواع ویزاهای لوکزامبورگ را به طور ساده و دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

ویزای توریستی همانطور که از اسمش پیداست برای گشت و گذار در کشور و بازدید از دوست یا آشنایان انتخاب می شود و مشخص است که تاریخ بازگشتی دارد. اما سؤالی که این روزها در این خصوص پرسیده می شود اینکه چرا اخذ ویزای توریستی اینقدر دشوار است؟

دقت کنید که تیم های مصاحبه گر قطعاً باید هدف از سفرتان را به طور دقیق بررسی کنند، شفاف سازی هدف سفر از دسته موارد دشوار است که سبب می شود ویزای توریستی لوکزامبورگ سخت شود.

برای اخذ ویزای توریستی نیاز به مدرک اضافه تری دارید. در واقع فردی باید از کشور مذکور برایتان دعوت نامه ارسال کند در دعوت نامه مشخص می شود که شما قرار است تنها زمان مشخصی را برای بازدید از کشور بگذرانید و محل اقامت شما نیز مشخص است.

برای اخذ ویزای توریستی دعوت نامه ضروری نیست اما قطعاً افرادی که از این برگه برخوردار نیستند در اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ شانس بسیار کمتری دارند.

اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ

اخذ ویزای کاری لوکزامبورگ

ویزای کار از دشوارترین ویزاهایی است که عموم افراد از اخذ آن واهمه دارند. دقت کنید که هدف از این ویزا مشخص است اما باید صلاحدید شما تایید شود.

برای اخذ ویزای لوکزامبورگ از نوع کار دو راه پیش روی دارید.

شما یا قرار است برای خودتان کار کنید و یا از سمت شخص و یا ارگانی قرار است که برای کار فراخوانده شوید. در نوع اول باید پرینت بانکی با ارزش بسیار بالا عرضه کنید. در مدرک شما باید حساب بانکی در کشور مذکور وجود داشته باشد به طور کلی در نوع اول شما باید پوشش مالی مناسب برای کشور فراهم سازید.

در نوع دوم مسیر مالی برای شما کمی هموارتر است، دعوت نامه ای ارسال می شود که در آن مشخصات و نوع کاری که قرار است انجام دهید مشخص می شود در چنین شرایطی قطعاً باید فرد و یا ارگانی خسارات احتمالی از سوی شما را تضمین کند.در این نوع گواهی اشتغال به کار بسیار مهم است.  عموماً در چنین شرایطی نیاز به اخذ ویزای چندگانه خواهید داشت. پرینت بانکی شش ماه گذشته شما و همینطور سوپیشینه احتمالی به طور دقیق بررسی می شود

اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

برای اخذ ویزای کشور لوکزامبورگ از نوع تحصیلی باید بررسی شود که در چه مقطعی قرار است که تحصیل کنید. افرادی که می خواهند پس از دیپلم به این کشور رفته و مشغول به تحصیلات دانشگاهی شوند باید مدرک دیپلم و همینطور مدرک زبان خود را به پرونده مدارک عمومی اضافه کنند. افرادی که بورسیه این کشور را دارند قطعاً مسیر هموارتری برایشان فراهم می شود.

در مقابل باید گردش مالی صحیحی ارائه دهید، در واقع گردش مالی شما باید تایید کند که از پس از هزینه های تحصیلی و همینطور هزینه های مسکن در این کشور بر می آیید.

افرادی که می خواند در سنین کم به این کشور بروند قطعاً نیاز به دعوت نامه مشخصی دارند و باید اصول خاصی را طی کنند.

اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

اخذ ویزای ازدواج لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ از نوع ازدواج یک ویزای موقت محسوب می شود که به طور کلی به مدت 9 ماه اعتبار دارد. شما باید به عنوان یک نامزد وارد این کشور شوید و در مدت مشخص در آن ازدواج خود را ثبت کنید.

افرادی که با این ویزا وارد کشور می شود می توانند از مزایای شهروندی آن برخوردار شوند. این ویزا قابل تمدید است . افرادی که دارای ویزای تحصیلی هستند می توانند پس از ازدواج آن را تبدیل به ویزای ازدواج کنند.

ویزای دائم ازدواج لوکزامبورگ به این صورت است که شما در یک رابطه به مدت پنج سال یا بیشتر با همسرتان به مدت 2 سال زندگی کرده باشید.

این ویزا مختص افرادی است که ازدواج خود را ثبت کرده اند. افرادی که دارای ویزای دائمی ازدواج هستند می توانند به صورت رایگان از خدمات پزشکی بهرمند شوند.

برای اخذ ویزای ازدواج باید مدرک عدم سو پیشینه تعیین شود. قطعاً باید مدرک معاینه پزشکی و همینطور تست سلامت عرضه شود. ویزای ازدواج نیاز به امتحان زبان دارد.

اخذ ویزای ویزای پزشکی لوکزامبورگ

یکی دیگر از ویزایی می تواند برای شما فراهم شود ویزای پزشکی است. شما می توانید برای درمان خود از این ویزا استفاده کنید شرایط اخذ این ویزا با توجه به حاد بودن شرایط فرد شدت و ضعف دارد.

اخذ ویزای پزشکی لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ و تعداد ورود و خروج

به طور کلی ویزای لوکزامبورگ از لحاظ تعداد ورود و خروج به دو بخش تقسیم می شود

ویزای single به این معنی است که شمار تنها یکبار می توانید به آن کشور ورود کنید و با خروج شما از کشور ویزا باطل شده و نیاز به طی نمودن مجدد مراحل اخذ ویزای دارید. اخذ چنین ویزایی به نسبت نوع بعدی آسان تر است. در این ویزا تاریخ ورود و خروج شما مشخص شده است و در صورتی که طبق تاریخی اقدام به ترک کشور نکنید قطعاً جریمه خواهید شد.

نوع دوم که به ویزای multiple مشهور است شما می توانید چندین بار به کشور مذکور رفت و آمد کنید. تعداد رفت و آمد شما و به میزان اعتبار ویزای لوکزامبورگ بستگی دارد. در نهایت ویزای شما شامل تاریخ خروج است که پس از طی شدن آن نیاز به اخذ مجدد آن خواهید داشت. در نظر بگیرید که اخذ چنین ویزایی دشوار است و معمولاً باید یک سری اصول به طور دقیق تر در خصوص اخذ آن طی شود. به طور کلی افرادی که دارای ویزای تحصیلی هستند می توانند برای بازدید از خانواده خود چندین بار از کشور خارج شوند. مدت اعتبار ویزای های چندگانه به طور تقریبی متغیر خواهد بود. در نظر داشته باشید مدارک لازم برای گرفتن نوع ویزا باهم فرق خواهد کرد.

انواع ویزای لوکزامبورگ از نظر درج در گذرنامه و محل صدور

به طور کلی برای ویزای لوکزامبورگ از نظر درج در گذرنامه دو نوع مشخص شده است. در نوع اول که به برچسب مشهور است. توسط سفارت مربوطه یک برچسب در یکی از صفحات گذرنامه شما الصاق می شود. این نوع ویزا بسیار مرسوم است و عموم افراد ویزای این کشور را به برچسب می شناسند.

در مقابل نوع دیگری از ویزا به نام مهر وجود دارد که به جای یک برچسب یک مهر در یکی از صفحات گذرنامه زده می شود و درون مهر یک سری اطلاعات درج شده است که نشان دهنده هدف سفر شما همینطور نوع ویزای اخذ شده خواهد بود. ویزای کشور لوکزامبورگ از نوع مهر این روزها رواج بیشتری نسبت به قبل دارد.

ویزای لوکزامبورگ از نظر شرایط و محل صدور نیز دسته بندی می شود. نوع اول آن که به ویزای معمولی مشهور است، باید قبل از سفر و زمانی که به سفارتخانه مراجعه کردید برایتان صادر شود.

نوع دیگر که به ویزای بدو ورود شهرت دارد در لحظه ورود به کشور برای تان برگه ای که نشان دهنده هدف سفرتان است صادر می شود.

انواع ویزای لوکزامبورگ از نظر درج در گذرنامه و محل صدور

تمدید ویزای لوکزامبورگ

تمدید ویزای لوکزامبورگ کمی دشوار است. در واقع اگر می خواهید ویزای توریستی را تمدید کنید قطعاً اخذ مجدد آن ساده تر خواهد بود.

در خصوص تمدید ویزای کار لوکزامبورگ باید در نظر داشته باشید که عموماً تاریخ و زمان خاصی برای تمدید در نظر گرفته می شود و باید دلیل تمدید نیز به طور دقیق مشخص باشد. اگر می خواهید ویزای تحصیلی را تمدید کنید باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به طور دقیق و طبق اصول ترجمه کنید. در نظر داشته باشید که هزینه تمدید ویزا به صور دوره ای مشخص می شود.

جمع بندی نکات در خصوص ویزای لوکزامبورگ

تا به اینجای کار متوجه شدیم که برای اخذ ویزای لوکزامبورگ باید یک سری اصول رعایت شود، در نظر داشته باشید که افرادی که کارمند دولت هستند باید حکم کارگزینی خود را به شکل صحیح ترجمه کرده و با مدرک خود همراه کنند. در صورتی که می خواهید اخذ ویزای فوری لوکزامبورگ برای شما آسان تر شود می توانید با تیم های مشاور ما ارتباط بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.