ویزای ایسلند

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

ویزای بلند مدت ایسلند

انواع مختلفی از ویزای ایسلند را می توانید از طریق سفارتخانه این کشور دریافت کنید. ویزاهای توریستی و تحصیلی از جمله مواردی است که طرفداران مختص به خود را دارند. برای اخذ ویزا تعیین وقت سفارت بعد از تکمیل فرم آنلاین از ملزومات شناخته می شود.

ویزای ایسلند

با اخذ ویزای ایسلند می‌ توانید به کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کنید. پیمان شینگن توافقی که حدود ۶۸ کشور اروپایی برای تردد در خاک کشورهای یکدیگر انجام داده‌اند. از آنجایی که کشور ایسلند در زمره کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد با دریافت ویزای این کشور می توانید به کشورهای همسایه مخصوصاً کشورهای عضو این پیمان سفر کنید. در واقع ویزای ایسلند از نوع شینگن یک ویزای خاص و بسیار عالی جهت سفر به کشورهای اروپایی می باشد.

با در اختیار داشتن این ویزا به راحتی می توانید در کشورهای اروپای عضو شینگن عبور و مرور کنید. می‌ توانید از راه زمینی در میان این کشورها حضور یابید و از آن‌ها دیدن کنید. همانطور که در بخشهای قبلی گفته شده با انواع ویزاهای کشور ایسلند از جمله تحصیلی، کاری، توریستی و پزشکی می توانید در این کشور حضور داشته باشید و به دیدن این کشور و سایر کشورهای اروپایی بپردازید.

دریافت ویزای ایسلند

ایسلند کشوری 320 هزار نفری است که از آب و هوای سرد و قطبی برخوردار است. این ویژگی باعث شده است که مردم ساکن در ایسلند در تمامی فصول سال از آب و هوایی معتدل در تمام نقاط این کشور برخوردار شوند. 1800 دریاچه در این کشور وجود دارد که باعث شده است توریست به ایسلند به عنوان کشوری اروپایی با جاذبه های طبیعی بنگرد. جالب است بدانید که گردشگری و توریست از ارکان اصلی رونق اقتصادی در این کشور می باشد.

با توجه به تمامی مواردی که به آن ها اشاره شد می توان به اهمیت و جایگاه کشور ایسلند در زمینه قطب گردشگری و توریست پی برد. سفر به جنوبی ترین منطقه اروپایی به نام ایسلند برای بسیاری از جذابیت های بسیاری برخوردار است. اگر این کشور اروپایی را هدف سفر خود قرار داده اید باید به دریافت ویزای ایسلند اقدام کنید. تنها می توان با ویزای این کشور در میان مناطق دیدنی و تفریحی آن به گشت و گذار پرداخت. البته انواع دیگری از ویزای این کشور صادر می شود که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت.

دریافت ویزای ایسلند

تعیین وقت سفارت برای دریافت ویزای ایسلند

سفارتخانه کشورهای گوناگون در ایران به اخذ ویزاهای مختلف می پردازند که یکی از این سفارت خانه ها متعلق به کشور ایسلند می باشد؛ اما شاید این سؤال در ذهن افراد مبتدی تداعی شود که وظایف این سفارتخانه چیست و به چه دلیل در ایران مشغول به فعالیت هستند. سفارت خانه ایسلند وظایف مختلفی را بر عهده دارد که یکی از آن ها اخذ روادید می باشد.

 در واقع این سفارت خانه انواع مختلفی از ویزاهای ایسلند را برای متقاضیان صادر می کند؛ اما قبل از صدور روادید افراد متقاضی ویزا باید به پر کردن فرم آنلاین این سفارت خانه از طریق سایت آن اقدام کنند. پس از تکمیل فرم نوبت به تعیین وقت سفارت ایسلند خواهد رسید. با تعیین این وقت فرد متقاضی باید در زمان اعلام شده خود را به سفارت ایسلند برساند تا درمراحل بعدی مصاحبه با اوانجام شود.

مدارک لازم برای دریافت روادید ایسلند

برای دریافت ویزا افراد پس از تکمیل فرم آنلاین اقدام به تعیین وقت سفارت خانه این کشور می کنند. با تعیین وقت سفارت افراد باید در زمان مورد نظر خود را به این سفارتخانه همراه با مدارک لازم برسانند. عدم به همراه داشتن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا باعث به عقب افتادن مراحل دریافت و اخذ ویزای ایسلند خواهد شد. با توجه به این موضوع متقاضیان دریافت ویزای ایسلند باید مدارک را با توجه به نوع ویزا آماده نموده و همراه خود در زمان وقت سفارت بیاورند؛ اما مدارک کلی برای اخذ ویزای ایسلند به شرح زیر می باشد:

  • گذرنامه با نود روز اعتبار که دارای دو برگ خالی باشد.
  • تاریخ گذرنامه به ده سال گذشته مربوط باشد.
  • تهیه عکس پاسپورت با وضوح تصویر بالا و به صورت کاملاً واضح و رنگی
  • به منظور تائید خروج از ایسلند باید رزرو بلیط برگشت را به انجام برسانید.
  • رزرو هتل و محل اقامت در این کشور
  • تهیه بیمه درمانی برای سفر به ایسلند
  • پرینت حساب وگردش بانکی به منظور نشان دادن توانایی مالی شخص متقاضی سفر
  • تعیین هزینه های دریافت ویزای ایسلند و پرداخت آن ها

ویزای کوتاه مدت ایسلند

ویزای ایسلند با توجه به مدت اعتبار به چند نوع تقسیم بندی می شود. در واقع برای اینکه بتوانید سفری بدون دغدغه از لحاظ زمانی را در این کشور تجربه کنید باید به اعتبار این ویزا توجه بسیار نمایید. از جمله انواع ویزای ایسلند با توجه به مدت زمان اعتبار آن می توان به ویزای کوتاه مدت این کشور اشاره کرد. در واقع ویزای کوتاه مدت ایسلند مناسب کسانی است که به منظور کار و تحصیل به این کشور سفر نمی کنند.

 اهمیت دادن به این موضوع باعث خواهد شد که شما متقاضی سفر به ایسلند از مدت اعتبار ویزای خود مطلع بوده و با این موضوع مشکلی نداشته باشید. اغلب ویزاهای کوتاه مدت ایسلند از اعتبار سه ماه برخوردارند و این مدت اعتبار فرصت مناسبی برای کسانی است که قصد سفرهای توریستی و گردشگری به این کشور دارند.

ویزای بلند مدت ایسلند

از دیگر انواع ویزای ایسلند با توجه به مدت اعتبار می توان به ویزای بلند مدت این کشور اشاره کرد. همان طور که در بخش قبلی بیان نمودیم انواع روادید با توجه به مدت اعتبار به دو نوع کوتاه و بلند مدت تقسیم بندی می شود. اگر به منظور تفریح و سرگرمی به این کشور وارد می شوید می توانید نوع کوتاه مدت را انتخاب کنید.

 اما اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های ایسلند را در سر می گذرانید توصیه می کنیم ویزای بلند مدت این کشور را دریافت کنید. این نکته را نیز بدانید که روند صدور این ویزا نسبت به نوع کوتاه مدت کمی سخت و طولانی تر خواهد بود. شاغلین و کسانی که قصد تجارت و کار در این کشور را دارند می بایست اقدام به ویزای بلند مدت ایسلند نمایند.

ویزای بلند مدت ایسلند

انواع ویزای ایسلند

در دو بخش قبلی در رابطه با انواع روادید با توجه به مدت اعتبار اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم در این بخش به ارائه انواع ویزای کشور ایسلند با توجه به اهداف مختلف سفر خواهیم پرداخت. ویزای توریستی از پر طرفدارترین ویزاهای ایسلند محسوب می شود. متقاضیان دریافت این نوع ویزا به مراتب بیشتر از دیگر ویزاهای این کشور می باشند. ویزای کار نیز از متقاضیان مختص خود برخوردار می باشد.

بسیاری از افراد برای کار و اشتغال به این کشور سفر می کنند که ملزم دریافت ویزای کار ایسلند خواهند بود. ویزای ازدواج ازدیگر موارد محسوب می شود که فرد متقاضی به منظور ازدواج با همسر ایسلندی به اخذ این روادید اقدام می کند. این ویزا نیز از شرایط خاص و ویژه ای برخوردار است. از دیگر ویزاهای ایسلند می توان به ویزای پزشکی و همچنین تحصیلی اشاره کرد.

اخذ ویزای توریستی ایسلند

همان طور که در بخش قبلی اشاره کردیم ویزای توریستی از انواع ویزای ایسلند شناخته می شود. بسیاری به منظور تفریح و سرگرمی به این کشور و نقاط دیدنی آن سفر می کنند. دریافت ویزای توریستی ایسلند از جمله مواردی است که برای ورود به این کشور لازم و ضروری است. برای اینکه بتوانید ویزای توریستی خود را برای سفر به ایسلند دریافت کنید باید در زمان تعیین وقت سفارت نوع ویزای توریستی را مشخص کنید.

 این نکته را نیز بدانید که مصاحبه افسر کنسولگری با شما جهت اخذ ویزا در رابطه با اهداف توریستی شما انجام خواهد شد. توصیه می کنیم در زمان مراجعه به سفارت ایسلند برای مصاحبه به سؤالات خوب گوش فرا دهید و اهداف سفر توریستی خود را با آرامش کامل برای او بازگو کنید. در صورت واضح بودن پاسخ شما مطمئناً روال اخذ ویزای شما با سرعت بالا انجام می گیرد.

اخذ ویزای کاری ایسلند

رونق اقتصادی از جمله مسائل مهم در کشور ایسلند به شمار می آید. بسیاری از افراد با توجه به اهدافی که در سر دارند به این تصمیم رسیده اند که تجارت و کار خود را در این کشور آغاز و یا دنبال کنند. اگر به منظور تجارت و یا حضور در نمایشگاه های صنعتی به این کشور سفر می کنید باید ویزای تجاری را دریافت نمایید. البته حضور در نمایشگاه های مختلف این کشور با ارائه دعوتنامه سریع تر و راحت تر خواهد بود.

در رابطه با کار و اشتغال در ایسلند نیز به همین منوال است درواقع تنها با دریافت دعوتنامه کاری از سوی فردی که صلاحیت شما را تائید کند و البته تابع ایسلند باشد می توانید به این کشور سفر کنید. در زمان وقت سفارت یکی از مدارکی که از شما دریافت خواهد شد دعوتنامه از سوی کارفرمای ایسلندی است. توصیه می کنیم به این نکته نیز بسیار توجه نمایید.

اخذ ویزای تحصیلی ایسلند

دانشگاه های مختلفی در ایسلند از درجات معتبر علمی برخوردارند. بسیاری از ایرانیان سال ها با این تصور زندگی می کنند که زمانی بتوانند در این دانشگاه و مؤسسات به ادامه تحصیل بپردازند. تحصیل در دانشگاه های ایسلند تنها با دعوتنامه از سوی این مراکز امکان پذیر است. در واقع باید شما دعوتنامه ای از سوی این دانشگاه ها دریافت کنید تا بتوانید به این کشور برای ادامه تحصیل در یکی ازمقاطع بالای تحصیلی بپردازید.

 این نکته را نیز فراموش نکنید که برای تحصیل در دانشگاه های شناخته شده ومعتبر ایسلند باید به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. مسلماً با دریافت ویزای بلند مدت می توانید تحصیل خود را در این کشور به انجام برسانید. روادید از نوع تحصیل ملزم دریافت وقت سفارت این کشور خواهد بود که این مورد از مراحل اولیه دریافت و اخذ ویزای این کشور است.

اخذ ویزای پزشکی ایسلند

از دیگر انواع ویزای ایسلند می توان به نوع پزشکی آن اشاره کرد. بسیاری از افراد به منظور برخی معالجات برای بیماری های خاص به این کشور سفر می کنند که باید به دریافت ویزای پزشکی ایسلند اقدام کنند. دریافت این ویزا با توجه به شرایط بیمار متفاوت خواهد بود.

رزرو هتل به منظور مشخص شدن مکان اقامت در این کشور و همچنین گردش حساب مالی برای مشخص کردن توانایی مالی برای پرداخت هزینه معالجات از جمله مواردی است که درزمان تعیین وقت سفارت ایسلند باید به آن ها توجه نمود. برخی نیز به دلایل مختلف باید چندین بار به این کشور بابت بیماری ورود و خروج نمایند که این موضوع نیز از شرایط دریافت این نوع ویزا محسوب می شود.

دریافت ویزای ایسلند به صورت فوری

معمولاً جهت اخذ ویزای ایسلند زمانی نزدیک به ۲۵ روز کاری نیاز است تا از سفارت این کشور جهت وقت مصاحبه و انجام کارهای نهایی ویزا تماس گرفته شود. برخی از شرکت و آژانس ها هستند که اقدام به اخذ ویزای فوری می کنند. می توانید جهت اخذ ویزای فوری کشور ایسلند به این شرکت و آژانس‌ها مراجعه کنید. اگر اقدام به تهیه ویزای فوری کشور ایسلند نمایید مدت ۲۵ روز به ۷ یا ۸ روز کاهش می‌یابد.

ویزای فوری ایسلند در مدت یک هفته آماده می‌ شود. البته بعد از انجام مصاحبه و تعیین وقت سفارت این کشور می توانید روادید خود را دریافت کنید. این نکته را بدانید که مدت زمان اخذ هر ویزا متفاوت است. به عنوان مثال دریافت روادید توریستی زمانی نزدیک به ۲۵ روز طول می کشد و دریافت روادید پزشکی بیست روز زمان نیاز دارد. می توانید جهت دریافت ویزا به سایت شرکت مذکور مراجعه کنید و کار خود را به کارشناسان مربوطه بسپارید.

دریافت ویزای ایسلند به صورت فوری

تسریع در اخذ ویزای ایسلند با دعوتنامه

 در برخی موارد جریان اخذ روادید با سرعت بیشتر و بهتری انجام می‌ شود. یکی از این موارد داشتن دعوتنامه رسمی از این کشور می باشد. معمولاً دعوت نامه ها هم به چند دسته تقسیم می شوند. برخی از دعوتنامه ها جهت دید و بازدید اقوام ارائه می شوند برخی دیگر از دعوت نامه ها که از کشور ایسلند صادر می‌ شوند دعوتنامه تجاری هستند که توسط شرکت و سازمان های مختلف صادر می‌ گردند.

 نوع دیگری از دعوت نامه ها شامل دعوت نامه های تحصیلی می‌ باشند که از مؤسسات و دانشگاه های این کشور برای فرد مشخص صادر می‌ شوند. دعوت نامه ها هم دارای اعتبار زمانی هستند که معمولاً حدود ۶ ماه اعتبار دارند. دعوت نامه ها به سفارت کشور ایسلند ارسال می گردند که افراد باید با حضور در سفارت اقدام به دریافت دعوتنامه کنند. با در دست داشتن دعوتنامه کارهای اخذ ویزا به شدت سرعت می‌یابد.

مدت اعتبار ویزای ایسلند و تمدید روادید

اگر شش ماه از اعتبار گذرنامه شما باقی مانده باشد می توانید برای اخذ روادید اقدام کنید. مدت اعتبار این ویزا نیز با توجه به نوع ویزا تعیین می‌شود. به عنوان مثال ویزای تحصیلی کشور ایسلند اعتباری یک ساله دارد و بعد از آن باید توسط فرد اقداماتی جهت افزایش اعتبار شود. روادید توریستی نیز مدت اعتباری نزدیک به ۳ ماه دارد و بعد از پایان سه ماه اگر تمایل دارید که به این کشور سفر کنید می‌ توانید با پیگیری کارهای مربوطه اقدام به تمدید آن در کشور مبدأ کنید.

جهت تمدید روادید کشور می توانید از طریق سفارت ایران در این کشور نیز اقدام کنید. با مراجعه به سفارت ایران در این کشور و با پر نمودن فرم های مربوطه مدت زمان اقامت خود را تمدید کنید. به صورت کلی مدت زمان اعتبار انواع ویزاها متفاوت است که بر این اساس بلندمدت ترین ویزاها جهت ویزاهای تحصیلی صادر می‌ شود و کوتاه‌ترین اقامت ها و ویزاهای صادر شده در زمینه ویزا های تجاری می باشد.

هزینه دریافت ویزای ایسلند

بیشترین هزینه جهت دریافت ویزای ایسلند مربوط به بخش صندوق سفارت می باشد. معمولاً هزینه مشخص از طرف سفارت کشور ایسلند جهت اخذ ویزا دریافت می‌شود که این هزینه تقریباً در تمامی سفارتخانه‌ها به یک اندازه و مشخص است. هزینه‌ های جانبی دریافت ویزا جدا از صندوق سفارت عبارتند از: هزینه‌ های مربوط به عکس و کپی از مدارک مربوطه.

 البته جهت دریافت ویزا می توانید به شرکت‌ و آژانس مربوطه در این زمینه مراجعه کنید و با پرداخت هزینه مشخص از طرف شرکت اقدام به تهیه ویزا نمایید. البته در صورت سپردن اخذ ویزا به آژانس هزینه صندوق سفارت همچنان پابرجاست و باید نسبت به پرداخت آن اقدام کنید. فیش های مربوط به واریزی این بخش باید با نام مشخص اقدام کننده ویزا باشند.

سایر ویزاها :

قیمت ویزای هند

ویزای هند

در این متن به بررسی ویزای هند خواهیم پرداخت. برای دریافت این ویزا باید مدارکی جمع آوری شود و پس از جمع آوری مدارک مراحلی

مطالعه »
ویزای کاری نروژ

ویزای نروژ

 نروژ کشوری مرفه با جاذبه های دیدنی بسیار است که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند. این کشور که با سوئد همسایه

مطالعه »
ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

یقینا برای سفر به کشورهای خارجی به جهات مختلف، باید مدارکی را ارائه کنید که هویت شما را مشخص کند. برای مثال، جهت سفر به

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند