تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان

در این مقاله می خواهیم به توضیحاتی پیرامون تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان بپردازیم، کشور آلمان از کشورهای مهم و پیشرفته اروپایی محسوب می شود و معمولا متقضیان زیادی را برای کار از کشورهای مختلف دارد و کشور آلمان هم به طور معمول برای افراد متخصص و با تجربه اهمیت فراوانی قائل است، اگر شما در آلمان تحصیل کرده اید و یا تحصیل می کنید با تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری کشور آلمان می توانید در این کشور اقامت دائم بگیرید، تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان یکی از موثرترین راه ها برای اقامت در این کشور می باشد.

درباره کشور آلمان

آلمان کشوری است که در مرکز اروپا واقع شده است و بیش از 84 میلیون نفر جمعیت و به عنوان عضوی از کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می شود و همچنین از اعضای پیمان شینگن است. آلمان از سمت های مختلف با نه کشور اروپایی همسایه است. زبان اکثریت مردم آلمان، آلمانی است و واحد پول آن نیز یورو می باشد. از مهم ترین شهرهای این کشور می توانیم به برلین، مونیخ، هامبورگ و فرانکفورت اشاره کنیم، از نظر بزرگی آلمان هفتمین کشور در اتحادیه اروپا می باشد، مهم ترین ویژگی تور آلمان این است که همیشه پذیرای متخصصان می باشد.

درباره کشور آلمان

اقتصاد کشور آلمان

آلمان اقتصادی بسیار پیشرفته دارد و به عنوان قطب اقتصاد اروپا محسوب می شود، آلمان بازار اقتصادی بزرگی دارد که از نیروی کار متخصص و مجرب تشکیل شده است. میزان سرمایه آلمان بسیار بالا است و از لحاظ سطح فساد نیز در سطح پایینی قرار دارد، این کشور از کشورهای خلاق و نوآور محسوب می شود. آلمان از لحاظ نیروی کار در برخی از موارد با کمبود مواجه است که از نیروی کار سایر کشورها استفاده می کند. در تولید ناخالص داخلی آلمان، سهم خدمات، 71 درصد بیشتر از صنعت و کشاورزی است. تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان فرصت مناسبی است که شما در این کشور پیشرفته زندگی کنید و با تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان این امکان برای شما فراهم می شود که از مزایای آن استفاده کنید.

اقامت در کشور آلمان

قبل از پرداختن به تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان به اقامت در آلمان و انواع راه های مهاجرت و اقامت در این کشور خواهیم پرداخت، اقامت در آلمان به روش های مختلفی امکان پذیر است. ویزای کاری و تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری یکی از روش های مهم در گرفتن اقامت آلمان است. اقامت در آلمان برای کسانی که به دنبال یک زندگی مناسب و در سطح خوب هستند می تواند بسیار حائز اهمیت باشد چرا که آلمان یک کشور بسیار پیشرفته از لحاظ اقتصادی می باشد و سرانه داخلی و ملی این کشور در سطح بالایی قرار دارد، بسیاری از شرکت ها و کارخانه های مطرح در این کشور هستند و اقامت در آلمان از طریق روش های مختلف از جمله تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان می تواند زندگی مناسبی را برای خواهان اقامت در آلمان فراهم کند.

راه های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به کشور آلمان و اقامت در این کشور به روش های مختلفی امکان پذیر است که از جمله آن ها می توانیم به روش های ذیل اشاره کنیم. تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان جزئی از مهاجرت به روش کاری می باشد.

 • مهاجرت به روش سرمایه گذاری در آلمان
 • مهاجرت به روش ثبت شرکت در آلمان
 • مهاجرت به روش تحصیل در آلمان
 • مهاجرت به روش کار در آلمان
 • مهاجرت به روش ازدواج در آلمان
 • مهاجرت به روش پناهندگی در آلمان

در این مقاله در اصل می خواهیم به تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان بپردازیم و به طور مختصر قبل از پرداختن به تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری کشور آلمان، به بیان روش های مهاجرت به آلمان خواهیم پرداخت.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج می باشد و از آسان ترین روش ها جهت اقامت در آلمان محسوب می شود، شخص متقاضی تابعیت، باید با یک شخص از تبعه های آلمان یا مقیم این کشور ازدواج کند تا بتواند اقامت این کشور را بگیرد، مهاجرت به آلمان با روش ازدواج معمولا با سوء استفاده هایی همراه است و افرادی برای سودجویی ازدواج های سوری را انجام می دهند به همین دلیل در این زمینه قوانین سفت و سختی ایجاد شده است تا افرادی که به صورت قطعی می خواهند ازدواج کنند، بتوانند از این نوع اقامت در آلمان استفاده کنند. از جملهٔ قوانین سخت گیرانه می توانیم به ضرورت زندگی همسر با تبعه آلمانی به مدت سه سال برای اخذ پاسپورت اشاره کنیم. همچنان که یک روش مناسب برای اخذ اقامت آلمان است ولی حساسیت های خاص خود را نیز دارد. همسر ایرانی باید حداقل در سطح ابتدایی با زبان آلمانی آشنایی داشته باشد و همچنین همسر آلمانی دارای سوء سابقه و سوء پیشینه ای نباشد.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به کشور آلمان از طریق پناهندگی می باشد، با توجه به کنوانسیون ژنو کشورهای عضو این کنوانسیون موظف هستند کسانی را که پناهنده می شوند را مورد حمایت خود قرار دهند، در حال حاضر و با توجه به اتفاقات خاورمیانه درخواست پناهندگی به کشور آلمان زیاد شده است به همین دلیل این درخواست با دقت بررسی می شود. فرد درخواست دهنده پناهندگی باید ثابت کند که در کشور خود در معرض خطر قرار دارد و گرنه در خواست وی رد می شود و هر نوع بهانه ای به منظور دریافت پناهندگی آلمان مورد قبول نیست، شرایط قبل از پذیرفتن پناهندگی در آلمان کمی دشوار است و متقاضی پناهندگی برای طی مراحل پذیرش موظف به پذیرش آن است. با توجه به این که مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی خطرات خاص خود را دارد و یک روش غیر قانونی محسوب می شود ما پیشنهاد چنین مهاجرتی را نمی کنیم و تأکید ما بر روی روش های قانونی است.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

قبل از پرداختن به مهاجرت از طریق تحصیل و کار به آلمان و تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان، به مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت خواهیم پرداخت. آلمان از کشورهای توسعه یافته محسوب می شود که شاخص های اقتصادی آن در سطح بسیار بالایی قرار داد. سالیانه سرمایه گذاران بسیاری به دنبال این هستند که در کشور آلمان سرمایه گذاری کنند و از مزایای سرمایه گذاری در آن برخوردار شوند، یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور آلمان ثبت شرکت است که هزینه بسیار کمی برای آن لازم است و از این طریق نیز می توان تابعیت و اقامت کشور آلمان را به دست آورد. در ابتدا باید طرح توجیه اقتصادی از طرف سرمایه گذار نوشته شود و بعد از تأیید اتاق بازرگانی آلمان ثبت شرکت مورد موافقت قرار می گیرد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

قبل از تأیید تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان، ضروری است که شما در آلمان فارغ التحصیل شده باشید در حقیقت تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری این کشور برای کسانی امکان پذیر است که از طریق تحصیل در این کشور به آلمان مهاجرت داشته اند.

آلمان از کشورهایی اروپایی است که مراکز علمی بسیار معتبری دارد و از تمامی کشورهای جهان برای تحصیل در آلمان همیشه دانشجویانی وجود دارد، فاکتورهای زیادی از جمله خدمات علمی مناسب، تحصیل رایگان، امکان تحصیل به آلمانی و انگلیسی، امکان تبدیل ویزای آلمان از نوع تحصیلی به ویزای کاری آلمان، باعث شده است که همیشه استقبال خوبی از تحصیل در دانشگاه های آلمان به عمل آید.

 کسانی که متقاضی تحصیل در آلمان هستند، بعد از اخذ دیپلم ایران می توانند دوره نه ماهه کالج را در این کشور سپری کنند و بدون کنکور وارد مقطع کارشناسی شوند. مقطع ارشد نیز با داشتن نمره قبولی زبان انگلیسی و آلمانی امکان پذیر است و قبولی در دکتری هم منوط به پذیرش استاد راهنماست که در صورت قبولی حقوق دریافت خواهید کرد و پس از اتمام تحصیل نیز می توانید تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان را انجام دهید و مقیم این کشور شوید.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

مهاجرت به آلمان از طریق کار

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان در واقع جزئی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشد، مهاجرت به آلمان از طریق کار از روش های مهم مهاجرتی در آلمان می باشد چرا که بسیار از کارجویان همیشه به آلمان به عنوان مقصدی جهت شغل آینده خود فکر می کنند. مهاجرت به آلمان از طریق دو روش انجام می پذیرد که جهت تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان نیز می توان دو روش را انجام داد.

 • اولین روش از طریق جاب آفر می باشد. این روش بدین گونه است که برای شما باید کارفرمایی در آلمان دعوتنامه بفرستد و شما سپس بتوانید اقامت آلمان را اخذ کنید. این روش کمی دشوار به نظر می رسد چون کارفرما با توجه با قوانین، ابتدا ملزم است که آگهی دعوت به اشتغال در آلمان و سپس اتحادیه شنگن صادر کند و در صورت این که کسی یافت نشد می تواند برای افراد دیگر دعوتنامه آلمان ارسال کند.
 •  روش دوم به نام ویزای جست و جوی کار آلمان معروف است و این گونه است که شخص متقاضی کار در آلمان ویزای شش ماهه در آلمان می گیرد و در همان مدت با توجه به رشته تحصیلی و تخصص خود در آلمان دنبال کار می گردد و در صورت پیدا کردن کار می تواند با طی مراحلی، اقامت آلمان را اخذ کند.

اشتغال به کار برای تحصیل کنندگان در آلمان

قبل از تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان بهتر است بدانید که کشور آلمان به دو روش به فارغ التحصیلان و محصلان در دانشگاه های این کشور اجازه اقامت می دهد که شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. اول این که فرد بعد از فارغ التحصیلی هجده ماه فرصت دارد که در آلمان بماند و شغل مورد نظر و مورد نیاز آلمان را پیدا کند و اگر در حین تحصیل بتواند شغلی را پیدا کند می تواند بلافاصله بعد فارغ التحصیلی مشغول به کار شود. دوم این که اگر فرد بعد از فارغ التحصیلی پیشنهاد کاری داشته باشد می تواند پس از تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان، کار خود را شروع کند و سپس اقامت آلمان و بلو کارت آن را دریافت کند.

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری یکی از روش های مطمئن به منظور اقامت از طریق کار در آلمان است. این فکر درست نیست که به راحتی در آلمان می توان کاری را پیدا کرد چرا که پیدا کردن کار در آلمان گاهی دشوار به نظر می رسد. اما برای فارغ التحصیلان آلمان پیدا کردن کار چندان دشوار نیست و در ادامه تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان برای فارغ التحصیلان کشور آلمان به راحتی امکان پذیر است، این افراد باید در ابتدا، کاری را در آلمان پیدا کنند و سپس روند تبدیل ویزای تحصیلی کشور آلمان به ویزای کاری آلمان را آغاز کنند، امتیازی که برای افراد فارغ التحصیل در آلمان قائل هستند این است که فرد بعد از فارغ التحصیلی هجده ماه فرصت دارد که در آلمان بماند و شغل مورد نظر خود را بیابد. و بعد از پیدا کردن شغل مورد نظر خود در لیست مشاغل آلمان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان را انجام دهد و ویزای کاری و اقامت آلمان را دریافت کند. به دلایل ذیل می توانیم بگوییم تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان اهمیت دارد:

 • با اخذ ویزای کار آلمان در یک کشور توسعه یافته و پیشرفته از لحاظ اقتصادی اقامت دائم خواهید داشت.
 • سطح رفاه کشور آلمان بسیار بالاست. داشتن شغلی در این کشور متناسب با تخصص شما می تواند زندگی مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورد.
 • با اقامت در آلمان می توانید پاسپورت این کشور را دریافت کنید که از معتبرترین پاسپورت های دنیا است.
 • آلمان عضو اتحادیه شنگن است و شما به عنوان مقیم این کشور می توانید بدون دریافت ویزا به کشورهای عضو شینگن و یا تور لحظه آخری اروپا سفر کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری آلمان

به منظور دریافت ویزای کار آلمان و تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان، ارائه این مدارک به هنگام وقت سفارت آلمان الزامی است:

 • تکمیل فرم تقاضای ویزا
 • ارائه دو قطعه عکس 4 در 6
 • کپی از صفحات دو و سه پاسپورت
 • اصل شناسنامه شخص متقاضی به همراه کپی آن
 • بیمه نامه
 • مدارک تحصیلی
 • در صورتی که سابقه کار دارید ارائه شود.
 • رزومه کامل
 • ارائه همه مدارک به زبان انگلیسی یا آلمانی باشد.

ساعات کاری بعد از تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان

کسانی که در آلمان تحصیل کرده اند و می خواهند در این کشور مشغول به کار شوند و تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان را انجام دهند، ضروری است که به زبان آلمانی تسلط لازم را داشته باشند تا بتوانند در شغل هایی که مورد نیاز آلمان است مشغول به کار شوند. ایرانیانی که می خواهند بعد از تحصیل در آلمان در این کشور مشغول به کار شوند، می توانند تمام وقت و از 38 ساعت تا 40 ساعت در طول هفته مشغول کار شوند. آلمان مملوء از شرکت ها و کارخانه های بزرگ از جمله پورشه، فولکس واگن، بنز، آئودی و … است و شما می توانید شغل مورد نظر و مورد نیاز کشور آلمان را پیدا کنید و سپس تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان را انجام دهید.

اقامت دائم پس از تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان

فارغ التحصیلان در کشور آلمان بعد از فارغ التحصیلی و یافتن کار و سپس تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری آلمان و پرداخت مالیات در آلمان، می توانند تابعیت و اقامت دائم این کشور را به دست آورند. زمانی که شما در آلمان شغل مورد نظر خود را پیدا کردید و تبدیل ویزای تحصیلی آلمان به ویزای کاری را انجام دادید در همان ابتدا نمی توانید همراهان خود را به آلمان ببرید؛ باید بعد از پیدا کردن کار، یک خانه مناسب را هم در آلمان اجاره کنید و سپس می توانید خانواده خود را به همراه خود ببرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.