ویزای دبی

فایل صوتی سفارت دبی

 • مدارک مهم ویزای دبی
 • نکات ضروری ویزای دبی
 • بهترین راه گرفتن ویزا
 • روشهای دریافت ویزا

در این متن قصد داریم به بررسی ویزای دبی بپردازیم. برای سفر به هر کشوری ازجمله امارات متحده عربی افراد نیازمند به گرفتن ویزای این کشور می‌باشند. ویزاهای دبی انواع مختلفی دارد، که برای دریافت هرکدام از انواع این ویزا باید مراحلی طی شود. برای آشنایی بیشتر با مراحل دریافت ویزای امارات متحده عربی، لطفاً تا انتهای متن با ما همراه باشید.

امارات متحده عربی

کشور امارات متحده عربی یکی از کشورهای پادشاهی در خاورمیانه می‌باشد. مساحت کشور امارات ۸۳٬۶۰۰ کیلومتر بوده و دارای جمعیتی حدود ۸٫۱۰۶٫۰۰۰ می‌باشد. این کشور از اطراف با کشورهای قطر، عربستان سعودی، عمان و خلیج‌فارس همسایه می‌باشد. پایتخت امارات متحده عربی، ابوظبی است. این کشور از اتحاد هفت شهر شیخ‌نشین به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین تشکیل‌شده است، که هرکدام از این شهرهای شیخ‌نشین از استقلال کافی برخوردار می‌باشند؛ اما در حال حاضر فردی به نام  شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان در رأس امور کشور قرار دارد. واحد پول کشور امارات، درهم است و مردم آن به زبان عربی صحبت می‌کنند. دین اغلب مردم امارات اسلام است. اما در این کشور کلیساهای زیادی وجود دارد. زیرا بسیاری از مردم آسیا برای زندگی به این کشور سفرکرده‌اند. یکی از منبع‌های درآمد این کشور، منابع نفتی می‌باشد. زیرا امارات دارای یکی از بزرگ‌ترین ذخایر نفتی دنیا است.

امارات متحده عربی

راهنمای سفر به دبی

بهترین زمان برای سفر به کشور امارات و هم‌چنین شهر ابوظبی، ماه‌های آوریل و می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) یا سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. در فصل‌های بهار و پاییز به دلیل کم بودن تعداد گردشگران و خلوت بودن این مناطق، هزینه رزرو هتل و اقامتگاه کم‌تر می‌باشد. هم‌چنین در این فصل‌ها آب‌وهوا مساعدتر است. درنتیجه این فصل‌ها فصول مناسبی برای سفر با تور دبی می‌باشند. فصل زمستان شلوغ‌ترین زمان برای سفر به این کشور می‌باشد. در این کشور در فصل‌های مختلف فستیوال‌ها و جشن‌های متعدد و باشکوهی برگزار می‌شود؛ که می‌تواند نظر گردشگران زیادی را به خود جذب نماید.

راهنمای سفر به دبی

سفارت امارات متحده عربی در ایران

برای دریافت ویزای دبی و همین‌طور تعیین وقت سفارت این کشور افراد می‌توانند به سفارت امارات مراجعه نمایند. آدرس سفارت امارات متحده عربی در تهران خیابان ایران‌زمین، تقاطع مهستان، شماره 2 می‌باشد. نام سفیر این کشور، سیف محمد عبید الزعابی است. ساعات کاری سفارت امارات از شنبه تا چهارشنبه در ساعات 8:30 تا ۱۴:۳۰ می‌باشد؛ که در این روزها می‌توانید به‌صورت حضوری به سفارت مراجعه نمایید.

ویزای دبی

همه افرادی که به دلایل و اهداف مختلفی قصد ورود به یک کشور را دارند، باید علاوه بر پاسپورت مدارک دیگری نیز به همراه داشته باشند. یکی از اصلی‌ترین مدارکی که برای ورود به هر کشور نیاز است، ویزا می‌باشد. درواقع با ویزا اجازه ورود به هر کشوری داده می‌شود. همه افرادی که قصد دارند به کشور امارات متحده عربی سفر کنند، الزاماً باید اقدام به دریافت ویزا نمایند. به‌جز افراد ساکن کشورهای عضو شورای همکاری خلیج که شامل قطر، کویت، بحرین، عربستان و عمان می‌باشند. باید توجه داشت که ویزا انواع مختلفی دارد و  برای اخذ این ویزاها به مدارکی نیاز می‌باشد، که در ادامه متن شمارا با این مدارک آشنا خواهیم کرد.

افرادی که قصد سفر به دبی را دارند، باید با قوانین این کشور آشنا بوده و مدارک و پول لازم را همراه با خود برده و طبق تاریخ از قبل تعیین‌شده خاک این کشور را ترک و به میهن خود بازگردند. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم شمارا به‌خوبی با مراحل اخذ ویزای تضمینی دبی آشنا کنیم. از این‌که ما را تا انتهای متن همراهی کرده‌اید نهایت سپاس را داریم.

ویزای دبی

مدارک لازم برای صدور ویزای دبی

افرادی که قصد سفر به کشور امارات متحده عربی را دارند، باید بدانند که اولین قدم برای دریافت ویزا جمع‌آوری مدارک است. این مرحله بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. ازآنجاکه گرفتن ویزای کشور امارات دشوار نمی‌باشد، بنابراین برای این کار شما به مدارک کمی نیاز دارید؛ که این مدارک شامل پاسپورت معتبر و عکس 3 در 4 می‌باشد. در نظر داشته باشید که پاسپورتی معتبر می‌باشد که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری عبارت­است از: حداقل شش قطعه عکس در اندازه پاسپورت، سند ازدواج (در صورت متأهل بودن)، شناسنامه برای تمام اعضای خانواده، کپی واضح از گذرنامه حامی مالی، بیمه سفری.

مراحل دریافت ویزای دبی

بعد از جمع‌آوری مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت دبی و اخذ ویزا، افراد باید در زمان تعیین‌شده برای انجام مصاحبه و انگشت‌نگاری، به سفارت امارات مراجعه نمایند. در این مرحله  افراد باید در پاسخ به سؤالات پلیس مهاجرت صادق باشند و همه سؤال‌ها را به‌درستی و بدون ابهام پاسخ دهند. درصورتی‌که پلیس مهاجرت صلاحیت فرد را تأیید نماید با درخواست ویزای دبی برای فرد موافقت می‌شود؛ که در این صورت مدارک فرد متقاضی به همراه پاسپورت وی به سفارت این کشور ارسال می‌شود. تا ویزا به پاسپورت فرد متقاضی الصاق شود. دقت داشته باشید که افرادی که دارای دعوت‌نامه از کشور امارات باشند، می‌توانند مراحل لازم برای اخذ ویزا را سریع‌تر انجام دهند. اما این مسئله به معنی تضمین صددرصدی برای دریافت ویزای تضمینی دبی نمی‌باشد. بلکه حتی ممکن است صلاحیت فردی که دارای دعوت‌نامه می‌باشد نیز تأیید نشود.

مراحل دریافت ویزای دبی

انواع ویزای دبی

ویزایدبی انواع متفاوتی دارد. درواقع ویزای این کشور برای اهداف خاصی صادر می‌شود؛ که این انواع ویزا شامل ویزای پزشکی دبی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای توریستی می‌باشند. دقت داشته باشید که ازلحاظ اعتبار زمانی، ویزاهای دبی به سه دسته تقسیم می‌شود؛ که شامل ویزای معمولی 14 روزه، ویزای یک‌ ماهه امارات و ویزای سه‌ ماهه می‌باشد. در حال حاضر گرفتن ویزای دبی، حدود 7 تا 10 روز کاری زمان می‌برد. تعطیلات رسمی و تعطیلات سفارت هم به این زمان اضافه می‌شوند.

اخذ ویزای تحصیلی دبی

افراد زیادی به دنبال اخذ ویزای تحصیلی کشور امارات متحده عربی می‌باشند. سپس بعد از دریافت این ویزا و تحصیل در این کشور اقدام به تابعیت و اقامت در این کشور می‌کنند. به دانشجویان خارجی برای تحصیل در کشور امارات، بورسیه تعلق نمی‌گیرد؛ بنابراین تحصیل در این کشور رایگان نمی‌باشد. هم‌چنین خوب است بدانید که مدارک دانشگاه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی این کشور مورد تأیید وزارت علوم ایران نمی‌باشد.

اخذ ویزای تحصیلی دبی

دریافت ویزای کاری دبی

افرادی که به‌منظور کار و اشتغال قصد سفر به کشور امارات را دارند، نیازمند اخذ ویزای کاری دبی می‌باشند. اگر افراد برای اشتغال قصد سفر به این کشور را دارند، کارفرماها می‌توانند بهترین حامی برای آن‌ها باشند و هم‌چنین مراحل لازم برای اخذ ویزا را انجام دهند. خوب است بدانید هزینه‌های موردنیاز برای اخذ ویزا توسط کارفرما پرداخت می‌شود. این هزینه‌ها ثابت نبوده و دائماً تغییر می‌کنند. افراد برای آگاهی از این هزینه‌ها، می‌توانند به سایت سفارت امارات مراجعه و آن‌ها را مشاهده نمایند.

دریافت ویزای کاری دبی

اخذ ویزای ازدواج دبی

درباره ویزای ازدواج دبی بهتر است بدانیم که اگر مرد خارجی با زن اماراتی ازدواج کند، نمی‌تواند ویزای این کشور را دریافت نماید؛ اما اگر یک مرد اماراتی با یک زن خارجی ازدواج کند، زن می‌توان ویزای ازدواج و اقامت در این کشور را به دست آورد. البته اخذ این ویزا شرایط دیگری نیز دارد. مثلاً زن سه سال پس از ازدواج و تقاضای ویزا در امارات ساکن باشد و همین‌طور از کشور خود مدرکی درخواست نماید؛ که این مدرک نشان‌دهنده ترک تابعیت قبلی وی باشد.

اخذ ویزای ازدواج دبی

اخذ ویزای توریستی دبی

خوشبختانه گرفتن ویزای توریستی دبی مانند ویزای توریستی سایر کشورهای دنیا دشوار نمی‌باشد. ازآنجاکه این ویزا توسط اداره مهاجرت به دبی و وزارت کار برای افراد متقاضی صادر می‌شود و سفارت این کشور در صدور این نوع ویزا دخالتی ندارد، بنابراین دریافت این نوع ویزای دبی آسان‌تر از دریافت ویزای توریستی سایر کشورها می‌باشد. درواقع چون سفارت امارات در این مسئله دخالتی ندارد، بنابراین افراد به حضور در سفارت و انجام مصاحبه نیاز ندارد. تنها موارد لازم برای درخواست این نوع ویزای فوری دبی مدارک و پول درخواست شده می‌باشند. حتی خوب است بدانید که حضور شخص متقاضی این نوع ویزا برای انجام مراحل اخذ ویزا الزامی نیست و افراد می‌توانند این کار را به کارگزاران مورد اعتماد خود بپردازند و با این کار در اتلاف زمان و هزینه صرفه‌جویی نمایند. ویزای توریستی دبی به چند صورت صادر می‌شود؛ که شامل ویزای توریستی عادی که معمولاً ۱۴ روزه است و ویزای یک‌ماهه و سه­ماهه که به‌صورت یک‌بار ورود و چند بار ورود می‌باشند.

اخذ ویزای توریستی دبی

تأثیر دعوتنامه‌ در دریافت ویزای دبی

افرادی که موفق به دریافت دعوت‌نامه از کشور امارات می‌شوند بسیار خوش‌شانس می‌باشند و این افراد بسیار راحت‌تر از سایر افراد موفق به اخذ ویزای تضمینی دبی می‌شوند. درواقع این دعوت‌نامه سبب آسان‌تر شدن مراحل اخذ ویزا می‌شود. البته افراد متقاضی ویزای دبی باید بدانند که داشتن دعوتنامه به معنی تأیید و موافقت حتمی برای دریافت ویزا نمی‌باشد و افراد بسیار وجود دارند که دارای دعوت‌نامه می‌باشند اما با صدور ویزای آن‌ها موافقت نمی‌شود. در نظر داشته باشید دعوت‌نامه‌های ارسالی از کشور امارات انواع مختلفی دارند؛ که شامل دعوتنامه تحصیلی، کاری، تجاری، نمایشگاهی و … می‌باشد.

انواع ویزا ازنظر دفعات اجازه ورود به کشور

دقت داشته باشید که ازلحاظ اعتبار زمانی، ویزای دبی به سه دسته تقسیم می‌شود؛ که شامل ویزای معمولی 14 روزه، ویزای یک‌ماهه امارات و ویزای سه‌ماهه می‌باشد. البته ویزای یک‌ماهه و سه‌ماهه به‌صورت یک‌بار ورود و چند بار ورود صادر می‌شوند. افراد متقاضی در نظر داشته باشند که برای اخذ ویزای ارزان دبی مخصوصاً ویزای سه‌ماهه از آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران مورد اعتماد کمک بگیرند. تا مراحل لازم سریع‌تر و صحیح‌تر طی شوند. در بیشتر مواقعی که افراد از آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران برای اخذ ویزا کمک نمی‌گیرند و به‌صورت شخصی درخواست ویزای سه‌ماهه می‌دهند، نتیجه نمی‌گیرند و به درخواست آن‌ها پاسخی داده نمی‌شود.

انواع ویزا ازنظر دفعات اجازه ورود به کشور

تمدید ویزای دبی

همان‌طور که می‌دانید ویزایی که برای افراد صادر می‌شود، به‌صورت دائم نمی‌باشد و یک محدوده زمانی خاص دارد و بعدازآن باطل می‌شود. این محدوده زمانی با توجه به نوع ویزا می‌تواند متغییر باشد. چنانچه بعد از گذشت یک مدت‌زمان ویزای فرد باطل شد، افراد می‌توانند به سفارت این کشور مراجعه کرده و نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. لازم به ذکر است که مراحل تمدید ویزای دبی نسبت به اخذ آن زمان بسیار کم‌تری را نیاز دارد و این می‌تواند بهترین خبر برای افراد باشد. در کل تمدید ویزا را می‌توان کاری آسان دانست. در مورد تمدید ویزای این کشور می‌توانید از مشاوران و وکلا استفاده نمایید.

قیمت ویزای دبی

قیمت ویزای دبی با توجه به این‌که ویزای دریافتی از نوع تفریحی، تجارتی و بلندمدت و … باشد و همین‌طور با توجه به نرخ روزانه ارز متفاوت می‌باشد. متقاضیان ویزای فوری و تضمینی دبی می‌توانند برای اطلاع از آخرین قیمت‌های ویزای امارات، با کارگزار خود در سفارت امارات تماس بگیرند.

قیمت ویزای دبی

نکات لازم درباره ویزای دبی

افراد متقاضی ویزای دبی باید توجه داشته باشند که بعد از به اتمام رسیدن تاریخ ویزا، باید خاک این کشور را ترک نمایند. زیرا اگر حتی یک روز بیشتر از تاریخ درج‌شده در ویزا در این کشور بمانند، خلاف قانون این کشور عمل نموده‌اند و فرد خاطی علاوه بر جریمه نقدی دردسرهای قانونی دیگری را دچار می‌شود. برای بازدیدکنندگانی که مدت اقامت آن‌ها بیشتر از زمان مقرر شود، جریمه 100 درهم به ازای هرروز اعمال می‌شود. همین‌طور برای سفر به هر کشوری افراد باید با قوانین و نکات ضروری مربوط به آن کشور آشنا باشند. مثلاً یکی از نکات مهم دانستن شماره تلفن‌های ضروری در امارات متحده عربی می‌باشد که این شماره‌ها به شرح زیر می‌باشد. اورژانس و پلیس ٩٩٩، پلیس گردشگری ٨٠٠-٤٨٨٨، آتش‌نشانی ٩٩٧ می‌باشند.

 • فردی که اقدام به دریافت ویزای توریستی کرده است، با این ویزا اجازه اقامت یا کار ندارد و در صورت این کار با وی برخورد شده و جریمه می‌شود.
 • ویزای دبی تا سه ماه معتبر است. اما به‌محض این‌که فرد وارد خاک امارات شود یک ماه فرصت دارد و پس از گذشت یک ماه باید این مکان را ترک نماید.
 • گذرنامه باید بدون هرگونه خط‌خوردگی و پارگی باشد.
 • متقاضی ویزای امارات باید هنگام درخواست ویزا در ایران باشد.
 • پاسپورت  باید دارای دو صفحه سفید برای چسباندن ویزای داشته باشد.
 • پاسپورت شما در هنگام درخواست ویزا باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.
 • در صورت انصراف از سفر به امارات به‌هیچ‌عنوان هزینه شما برای ویزای این کشور بازگردانده نمی‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.