تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا یکی از دغدغه های افراد محسوب می شود که اگر طبق شرایط دقیقی دنبال شود می تواند به سادگی صورت پذیرد در برنامه های اخیر کانادا اینطور به نظر می رسد که شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا آسانتر شده است. امروز قصد داریم بررسی کنیم که قوانین تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کشور کانادا به چه صورتی است. با ما همراه باشید.

موضوعی که بسیار برای دولت کانادا مهم است و بارها به آن توجه می شود انطباق پذیری است. فرض کنید فردی که از کشور خودش در رشته ای فارغ التحصیل شده باشد به نسبت فردی که در کانادا تحصیل کرده است و حال به دنبال کار می گردد، بسیار متفاوت است، شرایط کار برای گروه دوم بسیار ساده تر است زیرا او در یک دوره تحصیل خود ثابت کرده است که انطباق پذیری خاصی با شرایط مختلف و فرهنگ و جمع کانادایی دارد. دانش آموختگان کانادا از سیستم های آموزشی و کاری در کانادا بسیار مطلع هستند و از استانداردهای اقتصادی این کشور به طور دقیق مطلع هستند. شما برای اینکه تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا از طریق مجوز کار داشته باشید باید قطعا مسلط به زبان انگلیسی و فرانسه باشید.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

به طور کلی هر فردی که در کانادا تحصیل کند و قوانین را در طول تحصیل خود رعایت کرده باشد می تواند به تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم فکر کند اما افرادی که دارای مدرک PHD هستند در این مسیر موفق تر بوده و می توانند به سادگی به شغل مورد نظر دست یابند. فردی که نتواند شغل تمام وقت از نوع استخدام پیدا کند و یا سرمایه لازم در این مسیر را نداشته باشید در تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا به مشکل بر می خورد.

به طور کلی وقتی فردی در کانادا تحصیل می کند با توجه به شرایط تحصیل عالی، حقوق شهروندی بی نظیر و همینطور فضای کاری بسیار مناسب علاقمند به این خواهد شد که برای همیشه در این کشور زندگی کند به این ترتیب جرقه تبدیل ویزای تحصیلی کشور کانادا به اقامت دائم کانادا در ذهن وی ایجاد می شود. به طور کلی اشتغال به کارهای تمام وقت و پرداخت مالیات به صورت روتین سبب می شود تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا برای شما فراهم شود و بتوانید تابعیت این کشور را اخذ کنید.

اگر شما با ویزای تحصیلی وارد کانادا شده اید و در این کشور اقامت موقت دارید و یک سری امکانات رفاهی و تحصیلی در اختیارتان قرار گرفته است قطعا هزینه های زیادی را متحمل شده اید. در این خصوص اگر بخواهید به کشور خود بازگردید و مجددا اقدام به سفر کنید قطعا هزینه شما بیشتر خواهد بود بنابراین تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم در کشور کانادا بحث قابل بررسی خواهد بود که باید به طور دقیق آن را تحلیل کنیم. با توجه به اطلاعاتی که داده شد متوجه شدیم که تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا آنقدرها هم سخت نیست. مثلا افرادی که دارای طرح های کارآفرینی قدرتمندی هستند می توانند به سادگی تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا داشته باشند و در پژوهشکده های کانادا به تحصیل مشغول شوند.

شرایط تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

به طور کلی تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم نیز مانند سایر کشورخا دنبال می شود. شما می توانید از چندین طریق تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا داشته باشید مثلا اگر دارای سرمایه کافی باشید می توانید نقش یک کارآفرین را داشته باشید و فرد و یا افرادی از توابع کانادا را بر سر کاری بیاورید به این منظور شرایط تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا برای شما آسانتر می شود.

روش بعدی در خصوص اشتغال تمام وقت پس از تحصیل است که باید طبق یک سری اصول و قواعد دنبال شود. در نظر داشته باشید که شما باید پرداخت مالیات داشته باشید. حضور مثبت فرد در اجتماع از مسائل مهم محسوب می شود و در تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا نقش مهمی دارد. شما می توانید تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا را به صورت ازدواج دنبال کنید و همینطور با به دنیا آوردن فرزند در این کشور به تابعیت کامل برسید. هر یک از روش های گفته شده خود دارای شرایط خاصی هستند که یک به یک بررسی خواهیم کرد.

روش های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری

یکی از روش هایی که سبب می شود تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کشور کانادا داشته باشید این است که سرمایه خود را وارد میدان کنید. یک سری شرایط در این زمینه وجود دارد شما باید یکی از استان های مناسب در کانادا را انتخاب کنید. به عنوان مثال منیتوبا از گزینه های بسیار عالی محسوب می شود. شرایط سنی در این زمینه بسیار مهم است از سمت دیگر بهتر است که از قبل سابقه مدیریتی در رزومه خود داشته باشید. مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسه از لازمه این روزها محسوب می شود، تحصیلات دانشگاهی شما باید در آلمان طی شده باشد و فارغ التحصیل دانشگاه های این کشور باشید.  یکی از روش های بسیار عالی که به نوعی ترکیبی از سرمایه، علم و کارآفرینی است به این شکل دنبال می شود که فرد با توجه به رشته ای که در دانشگاه کانادا آموزش دیده است مشغول به کار شده و فرد و یا افرادی را نیز با خود همراه کند.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کشور کانادا از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش هایی که سبب تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا می شود ازدواج با فرد کانادایی در طول تحصیل است، به این ترتییب شما از طریق ازدواج رسمی و تشکیل زندگی مشترک به مدت حداقل 2 سال می توانید تبدیل ویزای کانادا به اقامت دائم کانادا داشته باشید. اگر در طول دو سال صاحب فرزند شوید قطعا پروسه تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا سریعتر پیش می رود. در نظر داشته باشید که تبدیل ویزای تحصیلی کشور کانادا به اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج به این صورت است که شما باید به مدت دو سال در این کشور به تحصیل مشغول بوده باشید و سپس با گذشت دو سال دیگر از ازدواج شما با فرد کانادایی ، یعنی در مجموع 4 سال بتوانید تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم را فراهم سازید. ازدواج شما باید واقعی باشد و در کنار هم زندگی کنید این گزینه از سوی دولت کانادا مورد بررسی قرار می گیرد.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا از طریق مجوز کار

گزینه دیگر از تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا که به آن اشاره شد کار تمام وقت است. در این مسیر فارغ التحصیل از کانادا باید جواز کار فارغ التحصیلی از دولت کانادا دریافت کند.  در صورتی که بتوانید این جواز را دریافت کنید تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم در کانادا برای شما بسیار اسانتر می شود. نام این جواز PGWPP است. حال سوال پیش می آید که این جواز چیست و طول چه مدتی ارائه می شود؟ طول دوران جواز کار بستگی به میزان زمانی که به تحصیل در این کشور مشغول بوده اید بستگی دارد به عنوان مثال اگر تحصیل شما 4 سال طول کشیده است به شما جواز 4 ساله داده می شود. در نظر داشته باشید که اگر انتقال تحصیل داشته باشید به طوری که تنها کمتر از 8 ماه در کانادا تحصیل می کنید به شما جواز کار تعلق نمی گیرد و حداقل طول تحصیل 8 ماه و بیشتر اعلام شده است. افرادی که قصد کار در کانادا دارند اگر در قالب فارغ التحصیل از کانادا اقدام کنند قطعا پروسه بسیار آسانتری را طی خواهند کرد.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا با برنامه TRV

یکی دیگر از برنامه های تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا TRV نام دارد. در این مسیر صبر و تحمل نیاز است. در این مسیر نیز نیاز به پرداخت هزینه دارید. به طور کلی برنامه های مهاجرتی به کانادا با توجه به استان های مختلف تعیین می شود. به عنوان مثال اگر بخواهید در استان کبک و در بخش های بهداشت ، آموزش و پرورش به کار مشغول شوید باید یک سری معاینه های پزشکی انجام دهید.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا با برنامه TRV

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا با برنامه مهاجرت بریتیش کلمیبا

فرشته نجات افرادی که قصد تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا دارند برنامه های مهاجرتی استانی است، بریتیش کلمبیا اجازه می دهد که فردی که به تازگی از دانشگاه کانادا فارغ التحصیل شده است بتواند درخواست شغل دهد و در نهایت نیز شهروند کانادا شود. موضوع دیگری در این مسیر همسر و یا همراه شخصی است که در کانادا تحصیل می کند، او می تواند درخواست اجازه کار را اعلام کند .مجوز عرضه شده با توجه به مدت تحصیل فرد اصلی برآورد می شود و شامل حال همراه نیز می شود. پس از اینکه فرد متقاضی اصلی تحصیل خود را در کانادا به اتمام رساند، همراه او تنها در صورتی می تواند در خواست اجازه کار دهد که شخص اصلی اقامت خود را تمدید کرده باشد. در این مسیر باید هزینه ای مشخص نیز پرداخت شود.

تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت دائم کانادا با برنامه مهاجرت بریتیش کلمیبا

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا با PGWPP

در بخش های قبلی به این واژه اشاره ای گذرا کردیم حال می خواهیم این موضوع را واضح تر بررسی کنیم. معادل اصلی Post-Graduation Work Permit Program  است. به این معنی که اگر فرد یک مقطع از تحصیل خود را در کانادا گذرانده باشد می تواند به این پروسه ورود کند در این مسیر برای فرد محدودیت زمانی فراهم می شود و تنها طبق دوره تحصیل خود می تواند در کانادا حضور داشته باشد.

شرایط ورود به PGWPP را بررسی می کنیم. دوره تحصیلی شما باید به صورت تمام وقت طی شده باشد، شما باید حداقل 900 ساعت به تحصیل مشغول شده باشید. در این مسیر شرایط سنی بالای 18 سال اعلام شده است. در زمانی که می خواهید وارد این پروسه شوید قطعا باید ویزای تحصیلی شما استاندارد و معتبر باشد. شما برای دریافت تاییدیه درخواست برنامه خود در نهایت 90 روز زمان دارید که می توانید همراه با گواهی خود، درخواست را اعلام کنید. در این زمینه نیاز به ارائه مدرک تحصیلی و یا گواهی تحصیل موقت است.

مورد تایید بودن مدرک تحصیلی فرد در چندین مسیر دنبال می شود. شما باید فارغ التحصیل از موسسات آموزشی تکمیلی مثلا دانشگاه، کالج، و یا یک سری بیزنس اسکول ها باشید. فعالیت موسسه ای که در آن تحصیل می کنید باید در راستای دانشگاه دولتی باشد. یک سری موسسات خصوصی تحصیلات عالی در استان کبک وجود دارد که در صورتی که حداقل 90 ساعت تحصیلی را برای شما فراهم سازد مورد تایید است. رشته تحصیل شما باید مورد تایید دولت کانادا باشد. به طور کلی چنین مجوزی حداقل 8 ماه و در نهایت 3 سال برای شما اعتبار دارد. حتی اگر فرد دارای مدرک دکترا نیز باشد تنها تا سه سال می تواند از مجوز Post-Graduation Work Permit Program  استفاده کند. داشتن مدرک زبان کافی و همینطور گذراندن دوره های کاراموزی و … از دسته گزینه هایی است که سبب می شود این مجوز به شما تعلق بگیرد. به طور کلی مدت زمانی که طول می کشد تا مدارک شنا مورد بررسی قرار دهد بین 3 الی 6 هفته است و قطعا باید به صورت آنلاین اقدام شود. اگر مدرک خود را پست کرده باشید این زمان به 12 هفته نیز به طول خواهد انجامید.

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا با PGWPP

قوانین تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

به طور کلی ویزای تحصیلی افراد 90 روز پس از پایان تحصیل به اتمام می رسد اگر فرد بخواهد اقامت در این کشور را برای خود فراهم سازد باید از طریق استخدام به صورت تمام وقت اقامت خود را تمدید سازد.

می دانیم که استخدام شدن در یک کشور کار ساده ای نیست ، به این ترتیب یک سری روزنه ها وجود دارد. در واقع اگر فرد در طول 90 روز نتوانست استخدام شود می تواند در همان کشور ویزای خود را به ویزای توریستی تغییر دهد دقت کنید که ویزای توریستی در کانادا قابل تبدیل نیست و فردی که بخواهد این ویزا را به تحصیل و یا کار تبدیل کند باید از کشور خارج شده و مراحل را در کشور خود دنبال کند. اما این گزینه سبب می شود که فرصت داشته باشید و فکری به حال کسب و کار و اقامت دائم در کانادا کنید.

قوانین تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا

اسناد و مدارک مورد نیاز برای دریافت اجازه کار در کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی کانادا به اقامت دائم کانادا از طریق مجوز کار نیاز به یک سری مدارک دارد. مدرک دانشگاهی فرد باید به تایید کامل برسد. او باید مجوز تحصیل معتبر ارائه دهد. فرد باید گذرنامه معتبر که دارای 6 ماه اعتبار است را به همراه داشته باشد. عکس گذرنامه او باید بسیار رسمی و مشخص باشد. یک سری گواهی در خصوص معاینه سلامت و پزشکی نیز از دسته اسناد واجب محسوب می شود. تا زمانی از مجوز کار استفاده می کنید می توانید از خدمات بیمه درمانی دولت کانادا بهرمند شوید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.