ویزای تحصیلی اتریش

عناوین مهم این نوشته

آخرین نوشته در مورد ویزا

انواع ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین نوع از ویزاهای این کشور و محبوب ترین نوع ویزا در بین دیگر کشورها می باشد و دلیل آن بالا بودن سطح تحصیلی در این کشور می باشد.

ادامه تحصیل در اتریش

وقتی فردی ویزای تحصیلی اتریش را تهیه می کند و این کشور نیز با آن موافقت می کند یعنی شرایط تحصیل این فرد را تا زمانی که خودش بخواهد فراهم می کند اما در صورت رخ دادن حوادثی دیگر این فرد قادر به تحصیل و حتی زندگی در کشور اتریش نمی باشد که ما به دو مورد مهم آن اشاره می کنیم.

  • اگر فردی که برای تحصیل به کشور اتریش آمده است برای سه ترم متوالی در هر مقطع تحصیلی مشروط شود دیگر قادر به ادامه تحصیل در آن کشور نمی باشد البته این باعث می شود که در بعضی از کشورهای اروپایی دیگر قادر به تحصیل نباشد.
  • اگر فرد به دلایل اخلاقی، انظباطی توسط مأموران این کشور دستگیر شود برای او پرونده سازی می شود و این فرد دیگر نمی تواند در این کشور تحصیل و زندگی کند.

ویزای تحصیلی اتریش

تهیه ویزای تحصیلی اتریش یکی از بهترین فرصت برای افرادی است که دوست دارند در کشورهای خارج و دارای سطح علمی بالا درس بخوانند که عملی شدن این موضوع بر اساس قبول در کنکور دانشگاه های کشور اتریش می باشد. کسانی که قصد تهیه ویزای تحصیلی اتریش را دارند باید بدانند که در صورت قبولی در کنکور دانشگاه ها باید با زبان آلمانی درس بخوانند و به طور کامل باید به آن مسلط باشند. در چند سال اخیر کشور اتریش هم بیکار نبوده است و به دنبال دانشجویان با استعداد و متخصص بوده است تا به آن ها ویزای تحصیل در کشور خود را ارائه دهد. اگر شما از کشورهای قاره ی اروپا به این کشور برای تحصیل بروید نیاز به پرداخت هزینه تحصیل ندارید.

ویزای تحصیلی اتریش

مراحل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اگر شما می خواهید ویزای تحصیلی اتریش را تهیه کنید باید مراحل و شرایط آن را طی کنید. اما این راه ها برای این نوع ویزا با دیگر ویزاها متفاوت می باشد چرا که در نوع ویزا شرط اصلی داشتن علم و دانش است. معمولا افرادی که ویزای تحصیلی اتریش را تهیه می کنند دارای استعداد بالایی هستند و این افراد دیگر نیاز به مراحل و شرایط گرفتن ویزای تحصیلی اتریش ندارند.

همان طور که در بالا اشاره شد یکی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش مدرک زبان، آن هم زبان آلمانی می باشد که فقط در شرایط خاص نیاز به ارائه آن نمی باشد و این شرایط خاص شامل داشتن استعداد بسیار بالا در زمینه ای خاص، داشتن تخصص بسیار بالا و تایید توسط استاد و یا داشتن یک اختراع که بسیار لازم و حیاتی باشد می شود که بسیار به ندرت و کم اتفاق می افتد. این نکته را باید گفت که هر کسی که زبان آلمانی را بلد نباشد و ویزای تحصیلی اتریش را تهیه کنید بسیار اذیت می شوید و این باعث می شود بعد از مدتی به کشور خود خود بازگردد.

شرایط سنی تحصیل در اتریش

اگر شما می خواهید ویزای تحصیلی اتریش را برای دبستان، دبیرستان و حتی دانشگاه دریافت نمایید باید به شرایط سنی خود توجه کنید چرا که کشور اتریش در این مقوله بسیار حساس می باشد. افرادی که قصد تحصیل از دبستان تا دبیرستان را دارند باید سن آن ها کمتر از 17 سال باشد چرا که در غیر این صورت این افراد حق تحصیل در این کشور را ندارند و همچنین افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه این کشور را دارند نباید از اتمام دبیرستان تا شروع به تحصیل در دانشگاهش 5 سال بیشتر گذشته باشد چرا که در این صورت از تحصیل در این کشور محروم می شود.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

اگر شما قصد تهیه ویزای تحصیلی اتریش را دارید باید مدارکی را که در زیر به آن ها اشاره شده را به سفارت خانه اتریش در کشورتان تحویل دهید.

  • اصل و کپی گذرنامه خود را که دارای 3 ماه اعتبار و همچنین 2 صفحه خالی می باشد را ارائه نمایید.
  • اگر شما گذرنامه باطل شده ای دارید باید اصل آن را نیز ارائه دهید.
  • ارائه اصل فرم درخواست ویزا به همراه اثر انگشت و امضاء مسافر الزامی می باشد.
  • فرم مشخصات شخصی را به طور کامل پر کرده و تحویل می دهید.
  • ارائه 2 قطعه عکس 3*4، 3*5،4*5 یا هم 5*5 بدون رو توش، جدید، با زمینه رنگی آن هم با داشتن مشخصات مسافر به زبان انگلیسی لازم می باشد.
  • ارائه اصل و کپی مدرک اشتغال به تحصیل خود که به زبان انگلیسی ترجمه شده است و در صورت داشتن ارائه فیش حقوقی 3 ماه اخیر نیز الزامی می باشد.
  • ارائه یک مدرک معتبر که نشان دهد شما به زبان آلمانی تسلط کافی دارید.

انواع ویزای تحصیلی اتریش

معمولاً هر نوع ویزایی بسته به زمان و شرایطش به انواع مختلفی تقسیم می شود و این قضیه شامل ویزای های اتریش هم می شود که به آن ها اشاره می کنیم.

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع لیسانس

اگر شما از دسته افرادی هستید که ویزا را برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب کرده اید باید برای پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش در کنکور کشور خود قبول شوید تا بتوانید در یکی از دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید. در کشور اتریش بعضی دانشگاه ها افرادی را که از دانشگاه های دولتی هستند را قبول می کنند و بعضی ها افرادی را که از دانشگاه آزاد هستند قبول می کنند اما این کشور در پذیرش افراد در رشته ی پزشکی از هر نوع دانشگاهی بسیار سخت گیر می باشد.

انواع ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع فوق لیسانس

ادامه تحصیل در کشور اتریش و آن هم در مقطع فوق لیسانس تفاوت چندانی با تحصیل در مقطع لیسانس ندارد اما اگر شما به این درجه از تحصیل در کشور اتریش برسید می توانید برای خانواده و همراهانتان ویزای کشور اتریش را ارسال نمایید. کشور اتریش معمولا اساتید آینده خود را از آن دسته دانشجو های با استعداد در مقطع فوق لیسانس انتخاب می کند و اگر این افراد بتوانند به عنوان استاد در این کشور به کار مشغول شوند درآمد بسیاری خواهند داشت.

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکترا

افرادی که ویزا را برای تحصیل در مقطع دکترا می گیرند حتما دارای استعداد و بنیه عملی و علمی بالایی هستند چرا که تحصیل در این مقطع، آن هم در کشور اتریش بسیار سخت است و نیاز به تایید چند استعداد مشهور در آن زمینه دارد. درست است که تحصیل در مقطع دکترا کمی مشکل است اما کشور اتریش به بعضی از دانشجوها این فرصت را می دهد که به مدت 3 سال به صورت آزمایشی در این کشور تحصیل کنند و خود را برای تحصیل در مقطع دکترا نشان دهند.

ویزای پیوست یا همراه دانشجویی اتریش

معمولا همه ما دوست داریم که اگر فرزندمان در کشورهای خارجی تحصیل می کند در کنار او باشیم تا بتوانیم بهتر به کارهای او رسیدگی کنیم و به همین دلیل کشوراتریش نیز این فرصت را مهیا کرده است، هر فردی با داشتن شرایط تحصیل عالی و رسیدن به مقطع فوق لیسانس یا درجه استادی می تواند با تایید کشور اتریش برای خانواده خود ویزای پیوست یا همراهی را بفرستد.

ویزای تحصیلی اتریش برای متاهلین

در کنار ویزای تحصیلی اتریش امکانی برای افراد متاهل قرار گرفته است که بتوانند همسر و بچه های خود را نیز با خود به این کشور بیاورند و این کشور در شرایطی تمام هزینه های این گونه خانواده ها را متقبل می شود.

ویزای تحصیلی اتریش برای متاهلین

تمدید ویزای تحصیلی اتریش

یکی از دغدغه هایی که دانشجو ها در کشور اتریش دارند این است که آیا ویزای تحصیلی اتریش آن ها تمدید می شود یا نه؟ که باید در جواب این دانشجو ها گفت که تمدید ویزای تحصیلی اتریش معمولا توسط دانشگاه و به در خواست آن ها انجام می شود و بر این اساس دانشگاه ها هم برای دانشجوهای مستعد خود درخواست تمدید ویزا می کنند پس این دانشجو ها باید تمام تلاش خود را در دانشگاه ها انجام دهند.

سایر ویزاها :

ویزای ژاپن

ویزای ژاپن

آیا درباره شرایط صدور ویزای ژاپن اطلاعاتی دارید؟ درباره این که معمولاً برای سفر به ژاپن، ویزا با چه اهدافی صادر می شود؟ اگر تصمیم

مطالعه »
ویزای فرانسه از نظر تعداد دفعات اجازه ورود

ویزای فرانسه

فرانسه یکی از کشور های ایده آل در زمینه تجارت، گردشگری، تحصیل و زندگی است و افراد زیادی به دنبال سفر به فرانسه هستند. اما

مطالعه »
مدارک لازم برای صدور ویزای جمهوری چک

ویزای جمهوری چک

در این مقاله ویزای جمهوری چک بررسی و مدارک و مراحل لازم برای دریافت آن شرح داده شده است. خوب است بدانید که این کشور

مطالعه »
ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

شرایط صدور ویزای دانمارک چیست؟ ویزاهایی که برای دانمارک صادر می شوند، معمولاً با چه اهدافی هستند؟ اگر قصد دارید به کشور دانمارک سفر کنید،

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند