ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین نوع از ویزاهای این کشور و محبوب ترین نوع ویزا در بین دیگر کشورها می باشد و دلیل آن بالا بودن سطح تحصیلی در این کشور می باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

تهیه ویزای تحصیلی اتریش یکی از بهترین فرصت برای افرادی است که دوست دارند در کشورهای خارج و دارای سطح علمی بالا درس بخوانند که عملی شدن این موضوع بر اساس قبول در کنکور دانشگاه های کشور اتریش می باشد. کسانی که قصد تهیه ویزای تحصیل در اتریش را دارند باید بدانند که در صورت قبولی در کنکور دانشگاه ها باید با زبان آلمانی درس بخوانند و به طور کامل باید به آن مسلط باشند. در چند سال اخیر کشور اتریش هم بیکار نبوده است و به دنبال دانشجویان با استعداد و متخصص بوده است تا به آن ها ویزای تحصیل در کشور خود را ارائه دهد. اگر شما از کشورهای قاره ی اروپا به این کشور برای تحصیل بروید نیاز به پرداخت هزینه تحصیل ندارید.

ویزای تحصیلی اتریش

انواع ویزای تحصیلی اتریش

معمولاً هر نوع ویزایی بسته به زمان و شرایطش به انواع مختلفی تقسیم می شود و این قضیه شامل ویزای های اتریش هم می شود که به آن ها اشاره می کنیم.

ویزای غیر مهاجرتی – نوع یک

یکی از رایج ترین نوع ویزای تحصیلی است که به افراد متقاضی برای تحصیل در کشور اتریش می دهند. این نوع ویزا را بیشتر با نام ویزای غیر مهاجرتی می دانند چرا که افرادی که این نوع ویزا را برای تحصیل خود انتخاب کرده اند باید بعد از تمام شدن تحصیلشان به کشور خود مراجعه کنند. اگر قصد ماندن و اقامت در کشور اتریش را داشتند باید قبل از اتمام تحصیلشان برای دریافت اقامت کشور اتریش اقدام کنند.

ویزای تخصصی -نوع دو

این نوع ویزای تحصیلی معمولاً از طرف کشور اتریش و برای افرادی می باشد که دارای تخصص، مهارت، اختراع و دیگر قابلیت ها باشند به طوری که این افراد بعد از قبول این درخواست به صورت کامل در حمایت مالی کشور اتریش قرار می گیرند.

ویزای تحصیلی – نوع سوم

این نوع ویزا برای آن دسته از افرادی صادر می شود که قصد تحصیل و یادگیری در مراکز فنی و حرفه ای و یا کارآموزی را دارند صادر می شود و نکته بسیار جالب آن است که این نوع ویزای تحصیلی قابلیت همراه کردن خانواده را هم دارد.

ویزای تحصیل پزشکی – نوع چهارم

یکی از ویزاهای تحصیلی که کمتر دیده و مورد استفاده قرار می گیرد و معمولاً برای تحصیل پزشکان آن هم در شرایط خاص است. تا به حال هیچ فردی از ایران نتوانسته مستقیماً این نوع ویزای تحصیلی را دریافت کند بلکه باید از روش های غیر مستقیم آن اقدام کنید.

ویزای همایش های دانشگاهی – نوع پنجم

یکی دیگر از انواع ویزاها که دارای محدودیت می باشد و بیشتر مناسب جلسه هایی در مورد دانشگاه ها، مدارس می باشد که این ویزا غالباً مورد استفاده اساتید قرار می گیرد.

انواع ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع لیسانس

اگر شما از دسته افرادی هستید که ویزای تحصیلی اتریش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی انتخاب کرده اید باید برای پذیرش در دانشگاه های کشور اتریش در کنکور کشور خود قبول شوید تا بتوانید در یکی از دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید. در کشور اتریش بعضی دانشگاه ها افرادی را که از دانشگاه های دولتی هستند را قبول می کنند و بعضی ها افرادی را که از دانشگاه آزاد هستند قبول می کنند اما این کشور در پذیرش افراد در رشته ی پزشکی از هر نوع دانشگاهی بسیار سخت گیر می باشد.

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع فوق لیسانس

ادامه تحصیل در کشور اتریش و آن هم در مقطع فوق لیسانس تفاوت چندانی با تحصیل در مقطع لیسانس ندارد اما اگر شما به این درجه از تحصیل در کشور اتریش برسید می توانید برای خانواده و همراهانتان ویزای کشور اتریش را ارسال نمایید. کشور اتریش معمولا اساتید آینده خود را از آن دسته دانشجو های با استعداد در مقطع فوق لیسانس انتخاب می کند و اگر این افراد بتوانند به عنوان استاد در این کشور به کار مشغول شوند درآمد بسیاری خواهند داشت.

ویزای تحصیلی اتریش در مقطع دکترا

افرادی که ویزای تحصیلی اتریش را برای تحصیل در مقطع دکترا می گیرند حتما دارای استعداد و بنیه عملی و علمی بالایی هستند چرا که تحصیل در این مقطع، آن هم در کشور اتریش بسیار سخت است و نیاز به تایید چند استعداد مشهور در آن زمینه دارد. درست است که تحصیل در مقطع دکترا کمی مشکل است اما کشور اتریش به بعضی از دانشجوها این فرصت را می دهد که به مدت 3 سال به صورت آزمایشی در این کشور تحصیل کنند و خود را برای تحصیل در مقطع دکترا نشان دهند.

ویزای پیوست یا همراه دانشجویی اتریش

معمولا همه ما دوست داریم که اگر فرزندمان در کشورهای خارجی تحصیل می کند در کنار او باشیم تا بتوانیم بهتر به کارهای او رسیدگی کنیم و به همین دلیل کشوراتریش نیز این فرصت را مهیا کرده است، هر فردی با داشتن شرایط تحصیل عالی و رسیدن به مقطع فوق لیسانس یا درجه استادی می تواند با تایید کشور اتریش برای خانواده خود ویزای پیوست یا همراهی را بفرستد.

ویزای تحصیلی اتریش بدون مدرک زبان

همان طور که در بالا اشاره شد یکی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش مدرک زبان، آن هم زبان آلمانی می باشد که فقط در شرایط خاص نیاز به ارائه آن نمی باشد و این شرایط خاص شامل داشتن استعداد بسیار بالا در زمینه ای خاص، داشتن تخصص بسیار بالا و تایید توسط استاد و یا داشتن یک اختراع که بسیار لازم و حیاتی باشد می شود که بسیار به ندرت و کم اتفاق می افتد. این نکته را باید گفت که هر کسی که زبان آلمانی را بلد نباشد و ویزای تحصیل در اتریش را تهیه کنید بسیار اذیت می شوید و این باعث می شود بعد از مدتی به کشور خود خود بازگردد.

ویزای تحصیلی اتریش برای متاهلین

در کنار ویزای تحصیلی اتریش امکانی برای افراد متاهل قرار گرفته است که بتوانند همسر و بچه های خود را نیز با خود به این کشور بیاورند و این کشور در شرایطی تمام هزینه های این گونه خانواده ها را متقبل می شود.

مراحل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

مراحل و شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اگر شما می خواهید ویزای تحصیلی اتریش را تهیه کنید باید مراحل و شرایط آن را طی کنید. اما این راه ها برای این نوع ویزا با دیگر ویزاها متفاوت می باشد چرا که در نوع ویزا شرط اصلی داشتن علم و دانش است. معمولا افرادی که ویزای تحصیلی اتریش را تهیه می کنند دارای استعداد بالایی هستند و این افراد دیگر نیاز به مراحل و شرایط گرفتن ویزای تحصیل در اتریش ندارند. البته شما می توانید با خرید تور لحظه آخری اروپا از آژانس های مسافرتی معتبر این روند را انجام دهید.

شرایط سنی تحصیل در اتریش

اگر شما می خواهید ویزای تحصیلی اتریش را برای دبستان، دبیرستان و حتی دانشگاه  دریافت نمایید باید به شرایط سنی خود توجه کنید چرا که کشور اتریش در این مقوله بسیار حساس می باشد. افرادی که قصد تحصیل از دبستان تا دبیرستان را دارند باید سن آن ها کمتر از 17 سال باشد چرا که در غیر این صورت این افراد حق تحصیل در این کشور را ندارند و همچنین افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه این کشور را دارند نباید از اتمام دبیرستان تا شروع به تحصیل در دانشگاهش 5 سال بیشتر گذشته باشد چرا که در این صورت از تحصیل در این کشور محروم می شود.

شرایط ادامه تحصیل در اتریش

وقتی فردی ویزای تحصیلی اتریش را تهیه می کند و این کشور نیز با آن موافقت می کند یعنی شرایط تحصیل این فرد را تا زمانی که خودش بخواهد فراهم می کند اما در صورت رخ دادن حوادثی دیگر این فرد قادر به تحصیل و حتی زندگی در کشور اتریش نمی باشد که ما به دو مورد مهم آن اشاره می کنیم.

1. اگر فردی که برای تحصیل به کشور اتریش آمده است برای سه ترم متوالی در هر مقطع تحصیلی مشروط شود دیگر قادر به ادامه تحصیل در آن کشور نمی باشد البته این باعث می شود که در بعضی از کشورهای اروپایی دیگر قادر به تحصیل نباشد.

2. اگر فرد به دلایل اخلاقی، انظباطی توسط مأموران این کشور دستگیر شود برای او پرونده سازی می شود و این فرد دیگر نمی تواند در این کشور تحصیل و زندگی کند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اگر شما قصد تهیه ویزای تحصیلی اتریش را دارید باید مدارکی را که در زیر به آن ها اشاره شده را به سفارت خانه اتریش در کشورتان تحویل دهید.

1. اصل و کپی گذرنامه خود را که دارای 3 ماه اعتبار و همچنین 2 صفحه خالی می باشد را ارائه نمایید.

2. اگر شما گذرنامه باطل شده ای دارید باید اصل آن را نیز ارائه دهید.

3. ارائه اصل فرم درخواست ویزا به همراه اثر انگشت و امضاء مسافر الزامی می باشد.

4. فرم مشخصات شخصی را به طور کامل پر کرده و تحویل می دهید.

5. ارائه 2 قطعه عکس 3*4، 3*5،4*5 یا هم 5*5 بدون رو توش، جدید، با زمینه رنگی آن هم با داشتن مشخصات مسافر به زبان انگلیسی لازم می باشد.

6. ارائه اصل و کپی مدرک اشتغال به تحصیل خود که به زبان انگلیسی ترجمه شده است و در صورت داشتن ارائه فیش حقوقی 3 ماه اخیر نیز الزامی می باشد.

7. ارائه یک مدرک معتبر که نشان دهد شما به زبان آلمانی تسلط کافی دارید.

تمدید ویزای تحصیلی اتریش

یکی از دغدغه هایی که دانشجو ها در کشور اتریش دارند این است که آیا ویزای تحصیلی اتریش آن ها تمدید می شود یا نه؟ که باید در جواب این دانشجو ها گفت که تمدید ویزای تحصیلی اتریش معمولا توسط دانشگاه و به در خواست آن ها انجام می شود و بر این اساس دانشگاه ها هم برای دانشجوهای مستعد خود درخواست تمدید ویزای تحصیل در اتریش می کنند پس این دانشجو ها باید تمام تلاش خود را در دانشگاه ها انجام دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.