تور ایروان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر ایروان

یکی از تورهای پرطرفدار امروزی تور ایروان است که مردم در تعطیلات به خصوص تعطیلات نوروزی توجه زیادی به آن دارند و از چند ماه قبل برای آن برنامه ریزی می کنند. اولین قدم برای تور ایروان دانستن اطلاعات کلی درباره مقصد سفر است.

آشنایی با شهر ایروان

ایروان پایتخت کشور ارمنستان است. این شهر قدیمی مورد علاقه تمامی ارامنه می باشد.  این شهر در دامنه کوه آرارات و رود هرازدان واقع شده است. ایروان شهری است که در جنگ های ایران- عثمانی  از ایران جدا شد و سپس بعد از مدتی دوباره به ایران ملحق شد تا این که در عهد نامه ترکمن چای ایروان از ایران کاملا جدا شد و جزو کشور ارمنستان قرار گرفت. شهر ایروان از مراکز مهم صنعتی، فرهنگی و علمی قفقاز به حساب می آید. تور ایروان یکی از تورهایی است که به دلیل نزدیکی طرفدار زیادی دارد.

دومین موضوع در تور ایروان دانستن فرهنگ مردم ایروان است. مردمان این شهر به زبان ارمنی صحبت می کنند البته دومین زبان این شهر روسی است. زبان ارمنی به 2 قسمت ارمنی غربی و ارمنی گرابار تقسیم می شود. ارمنی غربی بیشتر در شهرهای شرقی رواج دارد و ارمنی های ساکن ایران هم به این زبان صحبت می کنند و ارمنی گرابار همان زبان نوشتاری اصیل در زبان ارمنی است. در تور ایروان افرادی هستند که به ارمنی تسلط دارند و به گردشگران در برقراری ارتباط کمک می کنند.

آشنایی با شهر ایروان

آب و هوای شهر ایروان

در هر سفری به خصوص در تور ایروان آب و هوا بسیار مهم است  آب و هوای ارمنستان گونه خاصی است. ایروان در ناحیه نیمه گرمسیری قرار گرفته است. البته ارمنستان در قسمت جنوبی آب و هوای نیمه گرمسیری دارد. اغلب شرکت هایی که تور ایروان را برگذار می کنند شرایط آب و هوا را در نظر می گیرند.

ارمنستان تابستان خشک و آفتابی دارد و از ژوئن تا اواسط سپتامبر ادامه دارد. همچنین زمستان کوتاه و سردی با برف فراوان دارد. در کوه ها دمای تابستان بین 10 تا 22 درجه سانتی گراد است و در زمستان به -2 تا -14 درجه سانتی گراد می رسد. دمای ماه ژانویه به طور متوسط 5- درجه سانتی گراد و جولای 25+ درجه سانتی گراد است. که تور ایروان در هر دو فصل با توجه به شرایط آب و هوایی برگزار می شود. در تور ایروان نوع آب و هوا بر قیمت تاثیر می گذارد.شما بر اساس علاقه خود می توانید زمان تور را انتخاب نمایید.

بهترین زمان سفر با تور ایروان

تور ایروان در تمام ماه های سال با توجه به تعداد مسافر برگزار می شود. پاییز و اواسط بهار بهترین زمان برای سفر به ارمنستان و بازدید از ایروان است. در این فصول آب و هوا ملایم و آفتابی است. ماه های مه، ژوئن، سپتامبر و اکتبر آب و هوای خوبی دارد و نسبتا خنک است. به طور متوسط ماه های ژوئن، اوت و ژوئیه گرمترین ماه ها در ایروان هستند. معمولا در تمام این ماه ها تور ایروان برگزار می شود که شما می توانید زمان مورد پسند خود را انتخاب نمایید.

پر باران ترین ماه ایروان مه است و خشک ترین ماه اوت است بیشتر تور ایروان در ماه مه برگزار می شود. جولای داغ ترین ماه در ایروان است با میانگین دمای 27 درجه و همچنین سرد ترین ماه ژانویه می باشد که دمای 3 درجه زیر صفر دارد. بیشترین آفتاب در 13 ژوئیه می باشد. در این ماه تور ایروان خلوت و بسیار ارزان است. یکی از وظایف تور ایروان بردن مسافران به بازارها و مراکز خرید در شهر ایروان است.

لیست پروازهای مستقیم و غیر مستقین به ایروان

اغلب افرادی که تور ایروان را انتخاب می کنند پرواز برایشان اهمیت دارد وآن را چک می کنند. بهترین پروازهای مستقیم به ایروان  برای تور ایروان، پرواز آسمان و هواپیمایی ماهان از تهران است.

اغلب تور ایروان توسط پرواز مستقیم برگزار می شود. برنامه پروازی ایران آسمان این گونه می باشد که: هفته ای 4 پرواز از تهران به ایروان در روز های شنبه و دوشنبه و چهارشنبه و پنج شنبه از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه ایروان برگزار می کند که مدت زمان پرواز 1 ساعت و 30 دقیقه می باشد.

برنامه پروازی ماهان ایر این گونه است که:  پرواز به ایروان در روز های یک شنبه و سه شنبه و چهارشنبه و جمعه از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه ایروان برگزار می شود که فاصله زمانی 1 ساعت و 30 دقیقه می باشد.

پروازهای مستقیم از فرودگاه مهرآباد تهران به ایروان یا فرودگاه امام خمینی در تهران به ایروان است. که این پروازها حدود 1 ساعت و 7 دقیقه طول می کشد و ایروان در فاصله 782 کیلومتری ایران قرار دارد. همچنین پرواز مستقیم از ایران به ایروان از فرودگاه مشهد به ایروان هم انجام می شود که تور ایروان از شهر مشهد از این طریق است. مشهد با ایروان 1386 کیلومتر فاصله دارد و فاصله زمانی آن ها 1 ساعت و 59 دقیقه می باشد.

برخی از افراد که در مشهد یا تهران سکونت ندارند و تور ایروان را انتخاب می کنند باید از پروازهای غیر مستقیم استفاده کنند. برخی تور ایروان را به خاطر پرواز غیر مستقیم ازدست می دهند ولی این افراد کم هستند. پرواز به ارمنستان از تهران یا مشهد انجام می شود پس مسافران از سایر شهرها باید به تهران یا مشهد بیایند و بعد به ایروان سفر کنند. که زمان سفر مقداری طولانی تر است.

بهترین زمان سفر با تور ایروان

جاذبه های گردشگری و تفریحی ایروان

در تور ایروان اغلب افراد به جاذبه های گردشگری علاقه دارند و از این جاذبه ها دیدن می کنند.

موزه و یاد بود کشتار ارامنه

کشتار ارامنه به قدری دردناک بود که یادبود و یادگار آن برای خود موزه ای دارد. این موزه در زیر زمین بزرگی از سنگ خاکستری قرار دارد در این موزه عکس هایی از فاجعه قتل عام ارامنه در زمان عثمانی قرار دارد که بسیار دل خراش است.

دژ اربونی

این دژ تاریخی مربوط به 3000 سال پیش است و در ارتفاع 1017 متری از شهر ایروان قرار گرفته است. این دژ در دوران آرگیشتی اول بنا شده است و بهترین دژ در دوران پادشاهی آرات بوده است. اغلب در تور ایروان از این دژ بازدید می شود.

میدان جمهوری

یکی از شاهکاری‌های معماری ارمنی در میدان جمهوری قرار دارد که معماری‌اش سبک شوروی دارد. در این میدان ساختمان وزارت امور خارجه و گالری هنر را در کنار بناهای دیگری چون وزارت ارتباطات و هتل ماریوت می‌توان مشاهده نمود. در تور ایروان اغلب هتل ماریوت را به عنوان محل اسکان انتخاب می کنند.

خیابان آبوویان

در این خیابان انواع بناهای های متعلق به دوره لابل اپوک دیده می شود. البته برخی از بناها به دلیل عدم رسیدگی و بی توجهی در وضعیت مطلوبی قرار ندارند. یکی از خیابان هایی که اغلب در تور ایروان مورد بازدید قرار می گیرد خیابان آبوویان است.که شاید بتوان گفت خیابانی تاریخی است.

خانه اپرا

یکی از زیبا ترین مکان های ایروان خانه اپرا است. این ساختمان زیبا دارای دو ورودی است که ورودی نخست آن از میدان آزادی به تالار اپرا می رسد و ورودی دوم به تالار کنسرت خاچاطوریان است. تور ایروان به بازدید از این ساختمان زیبا می برد. برخی از افرادی که به تور ایروان می آیند جستجو گران تاریخ کهن شهر ها و کشور های مختلف هستند. تور ایروان به ندرت کنسل می شود.

آبشار پارک مجسمه و موزه هنر کاغسچیان

این پارک فضای سبز کوچکی در بخش شمالی خانه اپرا است. و مجسمه هایی از بوترو که یک هنرمند مشهور در جهان است در این پارک قرار گرفته است. دراین پارک آبشارها،  فواره ها، مجسمه های سبز در معرض دید گردشگران قرار گرفنه است. در تور ایروان اولین مکانی که به مسافران نشان داده می شود این پارک است.

میدان آزادی

بخشی از محوطه خانه اپرا میدان آزادی است.در اصل خانه اپرا در ضلع شمالی میدان آزادی قرار دارد و در انتهای آن پارکی با کافه در فضای آزاد قرار گرفته است. در سمت غربی میدان دریاچه ای به نام دریاچه قو وجود دارد. در این پارک منتهی به دریاچه مجسمه ای از آرنو باباجانیان (آهنگساز و ایجاد کننده دریاچه قو) نصب شده است. این پارک محلی برای برگزاری انواع نمایشگاه ها است. اغلب در تور ایروان از این مکان بازدید به عمل می آید.

جاذبه های گردشگری و تفریحی ایروان

مهمترین مراکز خرید ایروان

اکثر مسافران ایروان را بهشت خرید می نامند. اجناس در  بوتیک ها و مراکز خرید و بازارها در ایروان گران است ولی اجناس خوب را هم می توان از دستفروشان خریداری کرد.که قطعا قیمت های مناسب تری خواهند داشت.

بازار شوکا(میوه و شیرینی جات)

دراین بازار انواع سبزیجات، میوه جات، شیرینی و آجیل وجود دارد شیرینی ارمنی بسیار خوش طعم و شبیه انواع باقلوا است که در میان ما ایرانیان نیز طرفداران زیادی دارد. این بازار برای خرید سوغاتی مکان مناسبی است. برخی از تور ایروان برای شرکت و بازدید از نمایشگاه شیرینی برگزار می گردد.

بازار ورنیساج

این بازار به بازار هنر و صنایع دستی معروف است این بازار رو باز است و آخر هفته ها (شنبه و یک شنبه) در نزدیکی میدان جمهوری برگزار می شود. در این بازار انواع جواهرات، نقره جات، نقاشی ها، صنایع دستی، کتاب به فروش می رسد.

مرکز خرید اسکادا ایروان

نام این بازار از یک شرکت به نام اسکادا گرفته شده است. این شرکت در زمینه لباس فعالیت دارد که شعبه اصلی آن در آلمان قرار دارد.در این بازار انواع پوشاک، کیف و کفش در طرح های منحصر به فرد ارائه می شود. این مکان یکی از مهم ترین مراکز خرید ایروان محسوب می شود.اغلب تور ایروان از این بازار دیدن و خرید می کنند. در تور ایروان دیدن این بازار خواهان زیادی دارد.

مرکز خرید تاشیر ایروان

در این مرکز فروشگاه های مارک دار وجود دارد. این بازار چند طبقه است طبقه هم کف این پاساژ بازار طلا فروشان و طبقات بعدی پوشاک و لباس دارد که به خاطر مارک دار بودن اجناس قیمتشان زیاد است.

مرکز خرید مترونوم

این مرکز خرید یکی از معروف ترین فروشگاه های ایروان است. این مرکز خرید در خیابان ایساهاکیان قرار دارد. این مرکز علاوه بر این که مکان مناسبی برای خرید است مکان مناسبی هم برای تفریح و خوش گذراندن است. تور ایروان از این مکان زبیا برای تفریح مسافران استفاده می کند.

مرکز خرید دالما

این مرکز خرید در مرکز شهر ایروان قرار دارد. از مزیت های این مرکز خرید این است که اگر با کودکان وارد آن شوند وسایلی برای سرگرم کردن آنها وجود دارد. همچنین دارای رستوران، کافه و سالن سینما است.

مرکز خرید ایروان مال

این مرکز بااینکه زمان زیادی از افتتاحش نمی‌گذرد به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین مراکز تبدیل‌ شده است. در این مرکز آخر هفته برنامه‌های مهیجی توسط شخصیت‌های کارتونی برای کودکان برگزار می‌شود. از دیگر ویژگی‌های این مرکز وجود یک تلویزیون 10 متری است که اغلب برای دیدن فوتبال از آن استفاده می کنند و بین مردم و جوانان بسیار پرطرفدار می‌باشد.

مرکز خرید Chronograph

اگر در ایروان قصد خرید جواهرات و طلا را دارید به این مرکز خرید مراجعه کنید چرا که زیرو آلات این مرکز طراحی های منحصر به فردی دارد.

سایر تورها :

آشنایی با شهر بدروم

تور بدروم

یکی از مناطق دیدنی کشور ترکیه، بندر بدروم است. تور بدروم ترکیه را میتوان زیباترین منطقه ساحلی این کشور نیز دانست. جغرافیای خاص کشور ترکیه

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و تفریحی مصر

تور مصر

تور مصر در بین تورهای بین‌المللی دیگر همچون تور کشورهای اروپایی ، تورهای به مقصد امارات متحده عربی و کشورهای حوزه خلیج‌فارس و دیگر تورهای

مطالعه »
دیدنی ها و جاذبه های گردشگری اتریش

تور اتریش

کشور اتریش ، کشوری که هر چقدر از زیبایی های آن گفته شود هنوز جای تعریف و تمجید باقی خواهد ماند. این کشور به دلایلی

مطالعه »
میدان تایمز

تور نیویورک

شهر نیویورک یکی از شهرهای ایالت نیویورک و از شهرهای پر جمعیت ایالات متحده آمریکا می باشد. سالانه گردشگران زیادی با تور نیویورک به این

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند