تور ورشو

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر ورشو

شهر ورشو پایتخت کشور لهستان است همچنین دهمین شهر بزرگ اروپا نیز می باشد و از شهر های با نفوذ اروپایی است. با تور ورشو می توان به این شهر تاریخی و زیبا که در لهستان واقع شده است، سفر کرد و با جاذبه های آن، جشنواره ها، تاریخ آن، غذا ها، فرهنگ و.. آشنایی پیدا کرد. افراد بسیاری از شرق و مرکز اروپا در این شهر سکونت پیدا کرده اند و در سال های اخیر نیز از مراکز مهاجرتی مهم اروپا به حساب  آمده است.

آشنایی با شهر ورشو

شهر ورشو پایتخت و مهم‌ترین شهر کشور لهستان است. شهری که در طول جنگ جهانی دوم اتفاق های زیادی را تجربه کرده و آسیب های زیادی دیده است. در طول این جنگ، به دستور هیتلر؛ ورشو مورد حمله ارتش آلمان قرار گرفت و با خاک یکسان شد. در نتیجه این حمله بیش از 200 هزار نفر جان خود را در ورشو از دست دادند؛ اما هنوز هم شهری بزرگ و زیبا است. جمعیت این کشور 2 میلیون نفر است.

این شهر به دلیل مهاجرت بسیار مردم از  شرق اروپا، به پاریس اروپای شرقی یا پاریس دوم  مشهور است. این شهر جاذبه های دیدنی بسیاری دارد و دیدن آن ها به هر گردشگری و شرکت در تور ورشو و لذت بردن از این شهر پیشنهاد می شود. دیدن این شهر با تور ورشو برای علاقه مندان به فرهنگ نیز بسیار جذاب است. شهر ورشو از نظر فرهنگی، سیاسی و اقتصادی از شهر های مهم لهستان است وساختمان  ارگان های مهم دولتی مانند کاخ ریاست جمهوری، وزارتخانه ها و پارلمان لهستان و.. در این شهر قرار دارند.

آشنایی با شهر ورشو

آب و هوای شهر ورشو

این شهر در نزدیکی منطقه کوهستانی کاراپاتیان قرار دارد و 300 کیلومتر با آن فاصله دارد. در اطراف این شهر تپه ها و جنگل های بسیاری وجود دارد. ورشو آب و هوای سردی دارد و دریای بالتیک در 260 کیلومتری آن واقع شده است. ماه های ژوئن تا آگوست گاهی هوایی مه آلود دارد  ولی بیشتر مواقع در این زمان هوای گرم و مطلوبی دارد. در این شهر زمستان ها بسیار سرد و در فصل تابستان هوای معتدل دارد. اما شاید عده ای باشند که دوست دار سرما و برف و زیبایی های آن هستند که تور ورشو در زمستان را به آن ها پیشنهاد می دهیم . البته تور ورشو در این زمان بسیار کم و خلوت است پس در صورتی که قصد سفر در زمستان را دارید زودتر اقدام نمایید.

بهترین زمان سفر با تور ورشو

می توان گفت پاییز و بهار بهترین فصل های ورشو هستند. بهترین زمان سفر به ورشو، ماه های ژوئن تا آگوست است؛ یعنی ماه های خرداد تا شهریور. در این فصل ها گردشگران بسیاری توسط تور ورشو برای بازدید از این شهر می آیند و شلوغ می شود. آب و هوای تابستان های این شهر بسیار معتدل است (21 و 16 درجه سانتی گراد) که این آب و  هوای تابستانی جمعیت بسیاری را به خود معطوف می کند. زمستان ورشو بسیار سرد است و برای سفر اصلاً پیشنهاد نمی شود.

تور ورشو

اگر برای سفر به این شهر و دیدن جاذبه های آن، تور ورشو را انتخاب کنید، به راحتی و بدون مشکل، از همه‌ی قسمت‌های مختلف و زیبای این شهر دیدن خواهید کرد. هر سال مردم بسیاری از طریق تور ورشو به دیدن این شهر می آیند. اختلاف ساعت این شهر با تهران 2 ساعت و نیم است. به این معنی که ساعت  تهران 2 ساعت و نیم از ساعت ورشو جلو تر است. زبان اصلی مردم ورشو، لهستانی است و کمتر انگلیسی صحبت می کنند. واحد پول این کشور زلوتی می باشد که هر 10 زلوتی برابر با 2.58 دلار است.

هنگام رزرو تور ورشو به صورت آنلاین باید توجه کرد که اطلاعات با دقت پر شود. مبدا سفر درست مشخص شود، مقصد نیز که شهر ورشو است به درستی انتخاب شود. هم چنین تاریخ حرکت رفت و برگشت از نکات مهم رزرو تور ورشو است. حین انتخاب تور ورشو، این امکان وجود دارد که نوع هواپیما و خدمات جانبی پرواز را مسافر  انتخاب کند. در واقع مسافر بر اساس تاریخ حرکت خود، بلیط هواپیما و نیز هتل مورد نظر را رزرو می کند. تور ورشو افراد بسیاری را برای بازدید از این شهر تاریخی و زیبا به عنوان توریست می آورد.

فرودگاه های شهر ورشو

نام فرودگاه های ورشو: فرودگاه شوپن ورشو، فرودگاه وارساو مادلن است. اگر قصد پرواز به صورت مستقیم به ورشو داشته باشیم می توان با تور ورشو از فرودگاه مهرآباد تهران با پرواز مستقیم به فرودگاه شوپن ورشو پرواز کرد.  تهران و ورشو 3010 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند. مدت تقریبی پرواز ‌آن‌ها 04:18 ساعت است که ممکن است بسته به شرایط جوی متفاوت باشد. هزینه این بلیط متغییر می باشد. هم چنین در صورت دلخواه می توان از طریق تور ورشو به صورت غیر مستقیم نیز یعنی؛ از تهران به لهستان پرواز کرد و از لهستان به ورشو رسید.

بهترین زمان سفر با تور ورشو

جاذبه های تفریحی و دیدنی ورشو

یکی از لذت بخش ترین قسمت های تور ورشو بازدید از جاذبه های تاریخی و تفریحی این شهر است. این شهر تاریخ دردناک و قابل توجهی دارد که قسمتی از این شهر را به خود اختصاص می دهد. در ادامه برخی از جاذبه های مطرح شهر ورشو را معرفی خواهیم کرد.

شهر قدیم ورشو الد تاون 

شهر قدیمی ورشو یا old town قسمت قدیمی این شهر است که جزء میراث فرهنگی ورشو محسوب می شود. در این بخش از شهر خانه های مثلثی شکل زیبا و منحصر به فردی وجود دارد و تمامی میدان های آن سنگ فرش است. در جنگ جهانی دوم این قسمت بسیار نابود شد و سپس توسط حکومت شوروی بازسازی شد. با تور ورشو می توان رستوران ها و غذاهای لهستانی منحصربه فرد را در این بخش از شهر میل نمایید و نیز با گذر از این مناطق می توان به آداب و رسوم و فرهنگ ورشویی ها و هم چنین لهستان پی برد.

کاخ علم و فرهنگ

این کاخ نماد سلطه شوروی در لهستان و بلندترین ساختمان شهر ورشو می باشد. دارای 42 طبقه است و امروزه کنسرت های زیادی در این کاخ برگزار می شود. این ساختمان در زمان اشغالی شوروی ایجاد شد.

قصر سلطنتی

قصری زیبا با آجرهای سرخ رنگ که در آن زمان محل سکونت رهبران سیاسی لهستان بوده است. این قصر نیز متأسفانه یکی دیگر مکان های تاریخی شهر است که ضربه هایی از جنگ جهانی دوم بر آن وارد شده است. مرمر و تزئینات گچ بری این قصر مرمت شده است. داخل این قصر بسیار دیدنی است.

کلیسای سنت آنه

نزدیک کاخ سلطنتی یا رویال، کلیسای زیبای سنت آنه قرار دارد. این کلیسا  نئو کلاسیک را معماری با نام پیتورآینر ساخت. این کلیسا برج ناقوس آن جداست و نمای داخل آن زرد و سفید و طلایی است. کلیساهایی دیگر نیز در این ناحیه وجود دارد.

موزه قیام

کسانی که به تاریخ و خصوصاً موضوعات جنگ جهانی دوم علاقه مند هستند، باید از این موزه بازدید کنند. چرا که از بهترین موزه های تاریخ این شهر است و تمام مطالب و موارد مربوط به اتفاق ها و رخ داد های نظامی و سیاسی شهر ورشو را به نمایش گذاشته است.

موزه‌ فردریک شوپن

فردریک شوین آهنگساز و نوازنده  معروف پیانو است که علاقه مندان به موسیقی اغلب او را می شناسند در این موزه آثار زیبای این شخصیت مشهور، پرتره ها، نسخه های اصلی، پیانو ها و نامه های عاشقانه او را می توان دید. به علاقه مندان به موسیقی، پیانو و آثار شوپن این موزه پیشنهاد می شود.

مرکز علمی Copernicus

کانونی برای آموزش، بازی و سرگرمی کودکان و همچنین بزرگ‌سالان می باشد که می توان در آنجا لباس ها، دایناسورهای پلاستیکی، تی شرت،عروسک ها و بادبادک های رنگارنگ و سرگرم کننده پیدا کرد.

کاخ سلطنتی ویلانو

کاخ ریاست جمهوری، کلیسای کارملیت، کلیسای صلیب مقدس، تئاتر Wielki، مجسمه پری دریایی Warsaw Mermaid ، مجسمه ی فردریک شوپن، مجسمه ی آدام میکیفس، برج ورشو از دیگر نقاط دیدنی این شهر است که اگر در تور ورشو شرکت کنید می توانید با کمک تور لیدر به خدمات و بازدید از این مناطق دسترسی داشته باشید.

پارک لازینکی

پارکی زیبا که از دو قسمت کاخ و پارک تشکیل شده است. کاخ مربوطه به نام اشتاین اسلو آگست می باشد و به کاخ روی آب شهرت دارد چرا که روی آب دریاچه لازینکی قرار گرفته است. آرامگاه سربازان گم نام جنگ جهانی در این مکان است.

پارک فواره‌ی چندرسانه‌ای

این پارک جذاب در طول شب به علت رقص آب نماهایش مردم زیادی را جذب می کند. رنگ های گوناگون آب ها، پخش کردن آهنگ ها و موسیقی شوین و خوانندگان دیگر، پرتوهای لیزری آب و.. باعث ایجاد منطقه ای عاشقانه و ملایم شده است.

مراکز خرید و بازارهای ورشو

از دیگر بخش های هیجان انگیز تور ورشو، بازدید از مراکز خرید و بازارهای  این شهر است.

مرکز خرید زلوته تاراسی

مرکز خریدی مدرن که دارای مجموعه  آپارتمان های مسکونی، مرکز خرید و نیز هتلی در این شهر است. شیشه های این مرکز خرید مواج مشجر است و از بیرون به سادگی مشخص می شود. این مرکز خرید دارای 200 رستوران، 8 سینما و مغازه های شیک است.

مرکز خرید فکتوری

انواع برند های معروف و خارجی مثل لویس، بنتون، مانگو، ناین وست، لی،نایک و آدیداس و.. در این مرکز خرید وجود دارد. هم چنین این مرکز خرید ارزان قیمت می باشد و کالاهای خوب را با تخفیف و قیمتی مناسب به فروش می رساند.

مرکز خرید پرومنادا

مرکز خریدی تفریحی برای کودکان و نوجوانان است که دارای امکاناتی نظیر 13 سالن تئاتر، اسکی روی یخ و سالن بولینگ می باشد. این مرکز دارای خرده فروشی ها و رستوران های خوبی است.

مرکز خرید ولاپارک

ورشو مراکز خرید بزرگ و زیبایی دارد. این مرکز خرید نیز از بهترین مراکز خرید کشور لهستان است و امکانات ورزشی -تفریحی زیادی نظیر زمین بسکتبال، زمین اسکی  و زمین والیبال و .. دارد. هم چنین خرده فروشی های زیاد و کافی نت و خدمات بانکی از دیگر خدمات این مرکز خرید است.

مرکز خرید سادیبا

از دیگر بازارهای ورشوی لهستان است که دارای پوشاک بچه گانه، محصولات آرایشی بهداشتی، لوازم ورزشی و هر آن چه نیاز خریدار باشد، است و به همه این نیازها پاسخ می دهد.

مرکز خرید جانکی

بازار جانکی ورشو، دارای 10 سالن تئاتر، داروخانه، رستوران، خدمات بانکی، عینک سازی و لباس فروشی و مغازه های لوازم ورزشی است.

سایر تورها :

تور سیدنی

امروزه با تبت نام در تور های کشور های مختلف می توانید به راحتی به شهر ها و کشور های مختلف سفر کرده و از

مطالعه »
آشنایی با شهر شارجه

تور شارجه

یکی از مقاصد اصلی گردشگران در منطقه خاور میانه کشور امارات است. این کشور دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی می باشد. یکی از

مطالعه »
بهترین زمان خرید تور هرمزگان

تور هرمزگان

اگر شما هم قصد سفر به جنوب و خرید تور هرمزگان را دارید، حتماً باید اطلاعات کاملی نیز در این زمینه داشته باشید، تا بتوانید

مطالعه »
سفر با تور لیون

تور لیون

لیون شهری بزرگ و دیدنی در شرق فرانسه که آن را پایتخت خوش‌گذرانی فرانسه نیز می‌نامند. در این شهر، مدرنیته و سنت به طرز زیبایی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند