تور والنسیا

شهر والنسیا، شهري منحصر به فرد و بسيار زيبا در كشور اسپانيا است. با تور اروپا و یا تور والنسیا، به اين شهر سفر كنيد و از ديدن فستيوال ها، غذاهاي دريايي خوشمزه و تاريخ و تمدن والنسيا، لذت ببريد. حاصل دوران تاريخي اين شهر، جاذبه هاي باستاني و تاريخي بسياري است که در  سرتاسر اين شهر مي توان دید و شما با تور والنسیا مي توانيد از اين جاذبه هاي خارق العاده ديدن كنيد و شاهد تاريخ اين شهر و كشور اسپانيا باشيد. در ادامه به معرفي تور توریستی والنسیا و جاذبه هاي ديدني و گردشگري اين شهر بپردازيد.

راهنمای سفر به شهر والنسيا

شهر والنسیا، يكي از شهر هاي بزرگ كشور اسپانیا مي باشد. اسم اين شهر، از واژه‌ی لاتین والنتینا (Valentina) گرفته شده است و به معني قدرت و شهامت مي باشد و اين نام از القابي كه رومیان به سربازهای بازگشته از جنگ خود مي دادند، گرفته شده است. قدمت اين شهر، به حدود ۲ قرن پیش از میلاد مسیح باز مي گردد و براساس مستندات، اولين ساكنان شهر والنسيا، روميان بوده اند.

اين شهر، از اصلي ترين شهر هاي تاريخي كشور اسپانيا است. اين شهر داراي تاريخي با فراز و نشيب بسيار است و سلطنت آراگون (Aragon) از دوران های مشهور اين شهر است، همچنين والنسیا در دوره ي کوتاهی به عنوان پايتخت كشور اسپانيا انتخاب شد و اين دوره مربوط به فرمانروایی ژوزف بناپارت (Joseph Bonapart) مي باشد.

شهر والنسیا داراي جمعیتی در حدود ۸۰۰ هزار نفر  است و زبان اصلی مردم والنسیا، اسپانیایی مي باشد البته زبان والنسیایی نيز در بين مردم رايج است. غالب مردم شهر والنسيا مسيحي و تعداد كمي مسلمان هستند.

راهنمای سفر به شهر والنسيا

وضعیت آب و هوای والنسيا

آب و هواي والنسیا، نیمه استوایی و مدیترانه‌ای است و اگر با تور تفریحی والنسیا در تابستان به اين شهر سفر كنيد، شاهد روزهاي گرم و مرطوب خواهید بود، در حالي كه در زمستان والنسيا، آب و هواي معتدل، مطبوع و ملايم وجود دارد. اگر در فصول سرد سال با تور والنسیا به این شهر سفر کنید ، میانگین دمای این شهر در حدود ۸ درجه است و در روزهای گرم سال اين ميانگين به  ۳۰ درجه مي رسد.

بهترين زمان سفر با تور والنسيا

براي سفر با تور اسپانیا و یا تور والنسیا، مي توان فصول مختلفي را انتخاب كرد و اين بستگي دارد كه هدف شما از اين شهر استفاده از هواي مطبوع، شكوفه هاي پرتغال و سواحل بي نظير آن است يا شركت در فستيوال هاي جذاب و تخفيف هاي شگفت انگيز مراكز خريد اين شهر.

بهترین زمان سفر با تور والنسیا، در ماه‌های آوریل و می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) است و شما را با آب و هوایی مطبوع و ملايم رو به رو خواهد كرد، همچنين جمعیت گردشگران در اين مدت نيز كم مي باشد. فصل زمستان، نیز انتخاب خوبي براي سفر با تور تفریحی والنسیا است و هيچ گردشگري در اين شهر حضور نخواهد داشت.

اگر سفر شهر والنسيا را براي فستيوال هاي خارق العاده آن انتخاب كرده ايد، مسابقات قهرمانی جهانی گرند پریکس موتورسواری (Moto GP World Championship) در زمستان و ماه نوامبر است و براي شركت در جمع موتورسواران حرفه‌ای از سراسر جهان، تور گردشگری والنسیا را در زمستان انتخاب كنيد. جشن‌ هاي سنت لاس فالاس والنسيا نيز در میانه‌های ماه مارس، برگزار می‌شود.

جشن سن وینسنت فرر (Fiesta de San Vicente Ferrer)، هفته مقدس و فستیوال بانوی ما فرسیکن (Festival of Our Lady of the Forsaken) در فصل بهار برگزار مي شود و با تور لوکس والنسیا در بهار مي توانيد در اين جشنواره هاي خاص و عجيب شركت كند.

از فستيوال هاي جذاب تابستان والنسيا مي توان به مسابقات گرند پریکس فرمول یک اروپا (Formula One: Grand Prix of Europe)، فستیوال توماتینا (La Tomatina in Buñol) و جشن یاد بود شام آخر مسیح (Corpus Christi) اشاره كرد و برای شرکت در این فستیوال های جهانی کافی است که در تابستان با تور والنسیا به این شهر سفر کنید.

اطلاعات پرواز و فرودگاه شهر والنسيا

فرودگاه بین المللی شهر والنسیا در فاصله ۸ کیلومتری غرب مرکز اين شهر واقع شده است و فاصله كمي با مركز شهر دارد. اتوبوس، تاكسي و ايستگاه قطار شهري نيز در اين فرودگاه موجود است. از تهران به صورت مستقيم به شهر والنسيا امكان پرواز وجود دارد و فاصله از تهران تا شهر والنسیا در حدود 4577 کیلومتر است و مدت تخمینی اين پرواز با شرايط آب و هوايي مناسب 06:32 ساعت است.

بهترین جاذبه هاي ديدني و تفریحی والنسيا

شهر والنسيا، داراي طيف گسترده اي از جاذبه هاي متنوع براي گردشگران و مسافران مي باشد. سواحل زيباي اين شهر به همراه تفريحات آبي از جاذبه هاي مورد علاقه مسافران در تور والنسيا است. شهر والنسیا داراي تفرجگاه هاي ساحلی جذابي است كه جديدا بازسازي شده است. قايق هاي متنوع معمولي و بادي، قواصي، شنا و ديگر تفريحات ورزشي و آبي در اين مكان مشاهده مي شود و تجربه اي شگفت انگيز و جذاب را براي شما در تور توریستی والنسیا رقم خواهد زد. در ادامه به معرفى ديدني هاي تور والنسیا خواهيم پرداخت.

جاذبه های باستانى و آثار تاريخی تور والنسیا

اماكن باستانى و آثار تاريخي بي شمار اين شهر از ديگر جاذبه هاي تور توریستی والنسیا است.

کلیسای جامع والنسیا

کلیسای جامع والنسیا در شهر قديمي ال کارمن والنسيا واقع شده است. این کلیسا در خیابان‌های باريك اين شهر قرار دارد و نماينده اي از تاريخ و تمدن شهر والنسیا است. كليساي جامع والنسيا شما را با ساختماني حيرت انگيز رو به رو مي كند. قدمت اين بنا به سال ۱۲۳۸ باز مي گردد و اين كليساي كاتوليكي رومي در دوره ي فرمانروايي مورها، يا مسلمانان اسپانیا، به مسجد تبدیل شد. در فضاي داخلي اين کلیسا، نقاشی‌ و نقوشي با قدمت قرن ۱۵ پس از ميلاد ديده مي شود و از جاذبه هاي تاريخي و زيباي موجود در تور توریستی والنسیا است.

موزه علوم تور والنسیا

موزه‌ی علوم پرنس فیلیپ (Principe Felipe) يا موزه ي علوم شهر والنسيا از موزه هاي فرهنگي و هنري مهم اين شهر است و مجموعه اي از هنر و علوم موجود در اين شهر را پديد آورده است كه مكاني آموزشي و سرگرم كننده مناسبي براي تمام سنين است و در تور علمی والنسیا مي توانيد به بازديد اين مجموعه رفته و لذت ببريد.

موزه علوم تور والنسیا

موزه ملی سرامیک تور والنسیا

يكي از موزه هاي بسيار مشهور كشور اسپانيا را مي توانيد در تور تاریخی والنسیا مشاهده كنيد؛ موزه ملی سرامیک با قدمت مربوط به قرن ۱۸ میلادی، مكاني جذاب از آثار سرامیکی دوران یونان و روم باستان و ادوار مختلف دیگر است و بناي اصلي اين مجموعه به سبك روكو، از معماري هاي معروف اين شهر است.

 ساختمان La Lonja شهر والنسیا

 ساختمانى بامعماري قديمي، رو به روی بازار مركزي والنسيا، موجود است و قدمت اين بنا به قرن ۱۵ میلادی باز مي گردد و مركزي براي خريد و فروش ابریشم بوده است و داراي معماري داخلي به سبك زيباي گوتیک است. همچنين اين بنا به عنوان ميراث جهان محسوب مي شود و در بازديد از بازار مركزي در تور فرهنگی والنسیا مي توانيد از اين ساختمان نيز ديدن كنيد.

سائونتو تور والنسیا

شهر بندري سائونتو در ١٦ مايلي سواحل شهر والنسيا واقع شده است و داري تاريخچه اي آميخته با فرمانروايي ایبری‌ها، رومی‌ها، ویزیگوت‌ها، مورها و مسیحیان بوده است. تئاترها و اماكن تاريخي متعلق به روم باستان در اين منطقه وجود دارد كه ميزبان گردشگران بسياري مي باشد. در تور  توریستی والنسیا با رفتن به اين شهر بندري از قلعه ها و محله هاي جذاب آن ديدن كنيد.

جاذبه های طبیعی و توریستی تور والنسیا

باغ های توریا (Turia Gardens)

يكي از جاذبه هاي معروف و لذت بخش تور والنسیا، باغ هاي توريا واقع در كنار رودخانه‌ی توریا است و مكاني مناسب براي پيك نيك، دوچرخه سواري، پياده روي و اسكيت را پديد آورده است و از دهه‌ی ۵۰ میلادی اين باغ هاي زيبا موجود است و از بزرگترين باغ هاي اين شهر و كشور اسپانيا محسوب مي شود.

پارک طبیعی آلبوفرا (Albufera)

يكي از جاذبه هاي طبيعي و زيباي تور والنسیا، پارک طبیعی آلبوفرا به همراه دریاچه‌‌ی آب شیرینی است. اين پارك طبيعي در ۶ مایلی جنوب شهر والنسیا واقع شده است و از جاذبه هاي زيبا و معروف اروپا به شمار می‌رود. در نوار باریکی از تپه‌های شنی اين منطقه برنج کشت می‌کنند و به همين سبب رستوران‌ هاي معروفي در اين منطقه وجود دارد و از غذاهاي معروف اين رستوران ها پائیا مي باشد، اين غذاي لذيذ تركيبي فوق العاده از برنج، گوشت و زعفران مي باشد. در تور والنسیا به اين تالاب برويد و از قايق سواري و غذاهاي بي نظير رستوران هاي اطراف آن لذت ببريد.

سواحل شهر والنسیا

يكي از جاذبه هاي پر آوازه تور والنسیا، سواحل متعدد و آرام اين شهر است. مرکزی‌ترین ساحل شهر والنسیا، ال کابانیال (El Cabanyal) مي باشد. در تور والنسیا ساعتي را به دور از شلوغي و با آرامش كامل در سواحل سپري كنيد و تجربه وعده اي غذايي را در رستوران هاي متعدد اين سواحل با انواع غذاهاي لذيذ دريايي داشته باشيد.

پل Calatrava تور والنسیا

يكي از جاذبه هاي تور والنسیا، ديدن پل مشهوري است كه توسط معمار والنسيايي به نام Santiago Calatrava طراحي شده است. اين پل زيبا و معروف با نور پردازي خاص خود يكي از جاذبه هاي مدرن اين شهر است كه سبب جذب گردشگران و عكاسان زيادي براي بازديد از اين مكان مي شود.

باغ وحش Bioparc

يكي از جاذبه هاي طبيعي و خارق العاده تور والنسیا براي كودكان و حتي بزرگسالان باغ وحش Bioparc است. اين باغ وحش بزرگ زیستگاه زندگى حيوانات بسياري است و داراي اکوسیستم هاي طبيعي مانند دشتی وسیع و جنگل‌های ماداگاسکار است و حيوانات بي شماري از قبيل پلنگ، كرگدن، گوريل، اسب و… در اين مجموعه ديده مي شود.

باغ وحش Bioparc

جشنواره‌ی La Tomatina

 در آخرین چهارشنبه‌ی ماه آگوست هر سال در نزديكي شهر والنسيا و منطقه Bunol، جشنواره اي عجيب و شگفت انگيز به نام “گوجه‌فرنگی پرتاب کن” برگزار مي شود و سالانه هزاران نفر در آن شركت مي كنند. و به یکدیگر گوجه فرنگی پرتاب می کنند. همراه با اين جشنواره ی جذاب و ديدني، انواعي از جاذبه هاي مختلف براي علاقمندان در اين دوره ايجاد مي شود كه سبب جذب گردشگران به اين منطقه مي شود. اگر شما نیز علاقمند هستید در جشنواره‌ی La Tomatina شرکت کنید، کافی است تور دیدنی والنسیا خود را در بازه ی زمانی این جشنواره انتخاب کنید.

بازار مرکزی در تور والنسیا

بازار مركزي، بازاري پر از رنگ و جنب و جوش كه حال هر كسي را خوب خواهد كرد . هزاران غرفه با محصولات متنوع فصلی در اين بازار ديده مي شود، دكه هاي غذاهاي محلي، صنايع دستي، شيشه هاي رنگي و… در اين بازار قديمی و زيبا موجود است. بازار مركزي شهر والنسيا از بزرگترين بازارهاي اروپا مي باشد و هر روز به جز يكشنبه ها داير می باشد و در تور والنسیا به اين مكان رفته و سوغاتی های به يادماندني زيبايي را در اين بازار مي توانيد بخريد.

غذاهای معروف شهر والنسيا

شهر والنسيا داراي طيف گستره اي از غذاهاي متنوع به خصوص غذاهاي دريايي است. در واقع در اكثر غذاهاي شهر والنسيا، برنج و سبزيجات و موجودات دريايي وجود دارد و شما می توانید در طول سفر خود با تور والنسیا انواعی از این غذاهای لذیذ را تست و تجربه کنید.

امو آل ای پبره (All I Pebre)

از غذاهای سنتی شهر والنسيا است. تركيب خوش طعم ماهي در كنار سسي از سیر، فلفل، و بادام زمینی به همراه سیب‌زمینی اين غذا را معروف كرده است. اگر دوست داريد كه اين غذا را در تور والنسیا ميل كنيد، حتما سری به رستوران قدیمی “پلس فسول” در اين شهر بزنيد.

اسگارات (Esgarraet)

غذايي دريايي و معروف شهر والنسیا است كه معمولا به عنوان تاپاس در رستوران‌ها سرو می‌شود و تركيبي از رشته هاي بلند و نمک ‌سود شده ماهی و فلفل قرمز به همراه روغن زيتون است که می توانید این غذا را در رستوران های ساحلی این شهر میل کنید و مطمئنا این یکی از غذاهای مورد علاقه شما در تور والنسیا خواهد شد.

کالامارس ا لا پلانچا (Calamares a La Plancha)

از ديگر غذاهای سنتی والنسیا است. اين غذاي مشهور را در تور والنسیا حتما تجربه كنيد و تركيب بي نظير ماهي كباب شده به همراه سیر و روغن زیتون را هرگز فراموش نخواهيد كرد.

کالامارس ا لا پلانچا (Calamares a La Plancha)

هزینه‌هاي تور والنسیا

 اگر به دنبال سفر به والنسيا بدون هزينه هاي بالا در تعطيلات خود هستيد، تور والنسيا را انتخاب كنيد. تور لحظه آخری والنسیا نقش به سزايي در كاهش هزينه هاي اضافي سفر شما خواهد داشت. يكي ديگر از روش هاي كاهش هزينه در سفر به شهر والنسيا، استفاده از تورهای پیاده‌روی رایگان است. با تور هاي پياده روي رايگان از جاذبه هاي ديدني و گردشگرى اين شهر لذت ببريد و هزينه اي را پرداخت نكنيد.

راه ديگري كه سبب صرفه در هزينه هاي تور والنسيا مي شود، ميل كردن غذاهاي دريايي است. انواع متنوعي از رستوران هاي فوق العاده غذاهاي دريايي در اين شهر و سواحل آن ديده مي شود كه تست غذا در اين اماكن براي شما گران و پر هزينه نخواهد بود.  همچنین می توانید از بازارهای خرید مواد غذایی ارزان در طول سفر خود خرید کنید و باعث کاهش هزینه های خود در تور والنسیا شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.