تور لیورپول

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر لیورپول

شهر لیورپول یک از شهرهای پر گردشگر کشور انگلستان است. شهری که در گذشته به عنوان یک شهر کاملا صنعتی معروف بود امروزه خبری از آن شهرت گذشته باقی نمانده است و بالعکس این روزها به دلایل جاذبه های فراوان گردشگری شهرت دارد. با تور لیورپول شما می توانید از این شهر دیدنی پر از تفریحات جذاب همراه با فرهنگ، هنر و موسیقی غنی بازدید کنید و یک سفر لذت بخش و فراموش نشدنی را با تور لیورپول تجربه کنید.

آشنایی با شهر لیورپول

شهر لیورپول یک شهر بندری است که در شمال غرب کشور انگلستان و در منطقه مرزیساید و در پای رود مرسی جای دارد. شهر لیورپول یکی از 3 شهر مهم کشور انگلستان به شمار می رود که نزدیک به نیم میلیون نفر جمعیت دارد. لیور پول در سال 2008 با تخصیص مبالغ بسیار هنگفت که صرف بازسازی و نوسازی آن شد به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد که می توان گفت این عنوان بی دلیل به این شهر اعطا نشد زیرا این شهر شامل بناهای تاریخی با معماری های بسیار زیبا، آثار تاریخی و گرد همایی ها و سالن های فرهنگی بسیاری می باشد.

پس لیورپول یک مقصد مناسب برای علاقه مندان به آثار تاریخی با معماری اروپایی می باشد که با تور لیورپول می توانید به این بهشت هنری سفر کنید. شهر لیورپول نقش مهمی در اقتصاد کشور انگلستان دارد و اقتصاد آن بیشتر بر پایه خدمات استوار است که اکثر مردم این شهر نیز در این بخش مشغول هستند. صنعت گردشگری، فیلم سازی و صنعت خودروسازی از دیگر بخش های مهم صنعت لیورپول قلم داد می شوند.

آشنایی با شهر لیورپول

لیورپول که امروزه یکی از مهم ترین بنادر کشور انگلستان محسوب می شود در سال 1207 میلادی یک دهکده کوچک بود. حتی تا اواخر قرن 17 میلادی نیز شهری کوچک و یک بندر کم اهمیت به شمار می رفت. در همین دوران بود که عواملی همچون رونق تجارت برده و تعطیل شدن بندر چستر به دلیل مشکل تردد از رودخانه ی دی در اثر رسوبات، باعث رشد این شهر بندری شد. شهر لیورپول با افزایش تجارت با آمریکا و هند غربی بیش از پیش به رونق تجاری دست پیدا کرد.

نخستین بندرگاه تجاری در کشور انگلستان در سال 1715 در شهر لیورپول ساخته شد و بعدها در قرن 19 میلادی این بندرگاه به یکی از مهم ترین بندرگاه ها تبدیل شد که بخش اعظمی از تجارت جهانی در این بندرگاه صورت می گرفت. کسانی که جویای کار بودند شهر لیورپول را به دلیل رونق تجاری به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کردند که اکثر آن ها مردمان ایرلندی بودند که همین امر باعث افزایش چشمگیر جمعیت شهر لیورپول شد.

در قرن 20 میلادی بود که این شهر به سمت مرحله و دنیای جدیدی حرکت کرد که همزمان با شروع سیل مهاجرتی از سراسر اروپا بود که  به عنوان نقطه شروع دگرگونی این شهر یاد می شود. کشتی تایتانیک شروع سفر خود به مقصد نیویورک را از شهر لیورپول آغاز کرد که با وقوع یک فاجعه هیچ گاه به مقصد خود نرسید و بسیاری از مسافرانی که جان خود را از دست دادند از اهالی شهر لیورپول بودند. با تور لیورپول می توانید از این شهر تاریخی یک سفر فراموش نشدنی را تجربه کنید.

مردم شهر لیورپول

از خصوصیات بارز مردم شهر لیورپول علاقه و اهمیت دادن به فوتبال و شعر است. آن ها اشعار بسیاری را حفظ هستند و سالن های تئاتر این شهر همیشه مملو از علاقه مندان به هنر می باشد. با تور لیورپول می توانید از نزدیک با مردم این شهر آشنا شوید. مردمان شهر لیورپول به زبان انگلیسی صحبت می کنند و واحد پول آن پوند می باشد. همچنین برای استفاده از وسایل الکترونیکی مفید است بدانید که برق شهری لیورپول در ولتاژ 230 ولت و 50 هرتز است.

برای برقراری تماس تلفنی با کشور انگلستان باید از کد +44 استفاده کنید. در صورت قرار گرفتن در موقعیت های اضطراری باید بدانید که شماره پلیس اضطراری 101 و آتش نشانی، آمبولانس و پلیس 112 یا 999 می باشد. در صورتی که با تور لیورپول و از طریق مسیر هوایی به این شهر سفر کنید در فرودگاه جان لنون لیورپول فرود خواهید آمد. اگر قصد سفر با تور لیور پول را دارید بهتر است تا نکاتی را که در بالا ذکر شد را به خاطر بسپارید.مردم شهر لیورپول علاقه بسیاری به رشته ورزشی فوتبال دارند و تیم های فوتبال این شهر طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارند.

شهر لیورپول صاحب دو باشگاه فوتبال می باشد که جزو مشهورترین باشگاه های فوتبال در سراسر جهان به شمار می روند ود بازیکنانی بسیاری مشهوری در این دو باشگاه توپ زده اند. باشگاه فوتبال لیورپول با لباسی قرمز رنگ که در ورزشگاه آنفیلد بازی می کند و باشگاه فوتبال اورتون با لباسی آبی رنگ که در ورزشگاه گودیسون پارک بازی می کند. البته به غیر از فوتبال مردم شهر لیورپول به رشته های ورزشی از جمله بسکتبال، کریکت، اسب دوانی و موتور سواری علاقه بسیاری دارند. با سفر به این شهر  با تور لیورپول می توانید بازی های این دو تیم محبوب را از نزدیک مشاهده کنید.

آب و هوای شهر لیورپول

شهر لیورپول یک شهر ساحلی است که مانند اغلب جزایر بریتانیا این شهر دارای هوای دریایی است یعنی تابستان های خنک و زمستان های ملایم. لیورپول چون در قسمت شمالی کشور انگلستان جای دارد باید دارای هوای ملایمی باشد اما تابستان ها بسیار خنک تر از لندن می باشد و از موج باد های گرم که در نواحی جنوبی این کشور تاثیر گذار می باشند در لیورپول کم تر اتفاق می افتد. در حالت کلی پیش بینی وضع هوا برای لیورپول کار دشواری است بنابراین اگر قصد سفر به این شهر با تور لیورپول را دارید حتما لباس مناسب همراه خود داشته باشید.

در لیورپول سردترین شب ها دارای دمای -4 درجه سانتی گراد و گرم ترین روز آن 27.5 درجه سانتی گراد است که به طور میانگین متوسط دما در این شهر20 درجه سانتی گراد می باشد. زمستان های لیورپول با آن که سرد می باشد اما بیشتر اوقات دارای زمستان های آفتابی به همراه هوای مطبوع می باشد. برای اطلاع خوب است بدانید که گرم ترین ماه در لیورپول در ماه آگست است و سردترین ماه ژانویه می باشد. همچنین در ماه آگست این شهر شاهد بیشترین بارش و کم ترین مقدار بارش در ماه فوریه می باشد. بهترین زمان سفر به این شهر همراه با تور لیورپول می تواند بین ماه های شهریور و مهر باشد.

سیستم حمل و نقل شهر لیورپول

هواپیما، قطار، اتوبوس و کشتی از جمله وسایل حمل و نقل شهر لیورپول به شمار می روند که شما می تواند با هر کدام از این وسایل همراه با تور لیورپول به این شهر سفر کنید. اما ارزانترین وسیله حمل و نقل برای سفر به شهر لیورپول قطار می باشد. در تور لیورپول اگر از طریق فرودگاه جان لنون به این شهر وارد شدید می توانید با استفاده از اتوبوس های ارزان قیمت که جای مناسب برای چمدان های بزرگ شما را نیز مهیا کرده اند به نقطه دلخواه بروید. از دیگر وسایل نقلیه مهم این شهر قطار های برقی را میتوان نام برد.

لیست پروازها به شهر لیورپول

برای سفر به شهر لیورپول از طریق مسیر هوایی، پروازهای مستقیم از تهران به شهر لیورپول وجود ندارد و تمام پروازهای لیورپول در فرودگاه شهر منچستر که نزدیکترین فرودگاه به جان لنون می باشد فرود می آیند. با هواپیمایی ایرلاین آژین یونان که مسیر پرواز آن از تهران به آتن در مدت 3 ساعت و 45 دقیقه است که 2 ساعت و 10 دقیقه از این زمان را توقف دارید بعد از آن از آتن به سمت منچستر پرواز می کنید که 4 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد.

ترکیش ایرلاین ترکیه نیز به مقصد منچستر دارای پرواز می باشد. مسیر پرواز شما از تهران به مقصد استانبول به مدت 3 ساعت و 25 دقیقه و از استانبول به منچستر به مدت 4 ساعت و 20 دقیقه است. همچنین 2 ساعت و 15 دقیقه مدت زمان توقف می باشد. از منچستر نیز همه روزه پروازهایی به سمت لیورپول انجام می شود که مدت زمان پرواز شما بر اساس نوع پرواز متفاوت است، اما به طور میانگین 3 ساعت در آسمان خواهید بود

هزینه های سفر در تور لیورپول

لیورپول از آن شهر هایی است که بسیار نام آشنا می باشد و سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیا می باشد بنابراین هتل های بسیار زیادی در این شهر آماده ارائه خدمات اقامت به میهمانان می باشند. پس اگر با تور لیورپول به این سفر کردید تنها کافی است امکاناتی که می خواهید و هزینه ای که قصد دارید صرف اقامت کنید را تعیین کنید تا بتوانید در یکی از هتل های این شهر اقامت داشته باشید. هزینه خورد و خوراک یکی دیگر از هزینه های شما به شهر لیورپول همراه با تور لیورپول است.

در شهر لیورپول تنوع غذایی بسیاری وجود دارد که هر سلیقه را راضی نگه می دارد. شما می توانید با انتخاب یک رستوران غذای مورد علاقه خود را سفارش دهید. به طور متوسط هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت در حدود 10 پوند و برای یک رستوران متوسط برای 2 نفر 40 پوند باید پرداخت کنید. البته اگر قصد دارید که در طول تور لیورپول اقتصادی عمل کنید می توانید در رستوران هایی که در اصطلاح street food نامیده می شوند با قیمت کمتری یک وعده غذایی مناسب میل کنید.

هزینه حمل و نقل از دیگر نکاتی است که در تور لیورپول باید به آن توجه کنید. هزینه بلیط تک سفره در حدود 2.30 پوند و برای یک ماه 61 پوند می باشد. همچنین هزینه تاکسی به محض نشستن در آن 2.50 پوند که به ازای هر یک کیلومتر 1.75 پوند به آن اضافه می شود و اگر بخواهید تاکسی برای مدتی در انتظار شما بماند هزینه ان 12 پوند می شود. اگر در تور لیورپول قصد اجاره ماشین را دارید برای یک لیتر بنزین در این شهر باید 1.18 پوند پرداخت کنید.

هزینه های سفر در تور لیورپول

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر لیورپول

اگر با تور لیورپول به شهر لیورپول سفر کردید بازدید از موزه های شگفت انگیز آن را حتما جزء برنامه های سفر خود در نظر بگیرید. از مهم ترین موزه های شهر لیورپول موزه ی جهان را می توان نام برد. این موزه که مانند سایر موزه های لیورپول رایگان می باشد در نزدیکی تالار سنت جورج قرار دارد و شامل مجموعه وسیعی از جمله نمایشگاه پرتاب موشک بریتانیا تا بهترین نمایشگاه مصر در منطقه می باشد.

نگارخانه bluecoat لیورپول

اگر علاقه دارید تا در تور لیورپول، هنر اهالی شهر لیورپول را از نزدیک و در یک گالری تماشا کنید نگارخانه ی bluecoat گزینه ی پیش روی شما است، که در این نمایشگاه آثار هنرمندان شهر در زمینه های گوناگون از نقاشی تا هنرهای دیداری و موسیقی به نمایش گذاشته شده است. بازدید از این نمایشگاه نیز رایگان است. برده داری جزئی از تاریخ شهر لیورپول به شمار می رود که این گذشته در نمایشگاه بین المللی بردگی، بسیار دقیق و با جوی هرچند ناراحت کننده، تاثیرات برده داری چه در تاریخ این شهر و چه در کل دنیا را به نمایش می گذارد که بازدید از آن در تور لیورپول پیشنهاد می شود.

موزه the beatles story لیورپول

موزه the beatles story به همه علاقمندان به موسیقی از جمله گروه بسیار معروف بیتلز در تور لیورپول توصیه می شود. این موزه که کاملا به گروه beatles اختصاص دارد شامل برخی آلات موسیقی این گروه و همچنین حقایق جالب در مورد اعضای این گروه می باشد.

کلیسای جامع لیورپول

یکی از بناهای دیدنی در شهر لیورپول که در تور لیورپول، حتما از آن بازدید به عمل آورده شود ساختمان رویال است. این ساختمان که یک بنای تاریخی با معماری منحصر به فرد است توسط معمار حرفه ای والتر اوبری توماس در طی سال های 1908 تا 1911 ساخته شده است. کلیسای جامع لیورپول از دیگر دیدنی های شهر لیورپول است که در تور لیورپول باید از آن بازدید کرد. این کلیسا از پشت بام خود یک منظره بی نظیر از شهر لیورپول در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد. از زیبایی این کلیسا همین بس که در ادبیات انگلیس از آن یاد شده است. اگر با تور لیورپول  به این شهر سفر کردید و از رودخانه ی پی یرهد دیدن نکردید، نمی توانید بگویید که سفر خود را کامل کرده اید. این رودخانه که به ثبت جهانی نیز رسیده است بازگو کننده تاریخ این شهر می باشد.

جشنواره های شهر لیورپول

از دیگر تفریحاتی که اگر با تور لیورپول در زمان مناسب به شهر لیورپول سفر کنید می توان انجام دهید شرکت در فستیوال های گوناگونی است که در این شهر برگزار می شود. از جمله فستیوال هایی که در طول تور لیورپول پیشنهاد میشود حتما در آن ها شرکت کنید مسابقات اسب دوانی است که در ماه آوریل برگزار می شود. از دیگر فستیوال ها فستیوال شب نور است که در ماه می برگزار میشود. فستیوال بین المللی رود مرسی که در ماه ژوئن، فستیوال بین المللی موسیقی که در ماه جولای و فستیوال گل ساوتپورت که در ماه اوت برگزار می شوند.

بهترین هتل های شهر لیورپول

در تور لیورپول اگر قصد اقامت در یک هتل لوکس و بی نظیر را دارید هتل پوش پادز لیورپول وان قطعا یکی از انتخاب های شماست. این هتل دارای 31 واحد که هرکدام مجهز به تمام امکانات لازم برای اقامت هستند و می توانید بهترین اقامت را دراین هتل در شهر لیورپول داشته باشید. هتل پالمن یک هتل 4 ستاره است که از نکات مثبت آن دسترسی سریع و آسان به مراکز خرید، موزه ها و دیگر مقاصد گردشگری شهر لیورپول است.

این هتل دارای 216 اتاق همراه  با امکانات کامل می باشد. هتل لرد نلسون از دیگر گزینه های اقامت در شهر لیورپول در طول تور لیورپول می باشد. این هتل که از هتل های قدیمی است که در شهر لیورپول باقی مانده با توجه به امکانات مناسبی که در اختیار مسافران قرار می دهد از قیمت مناسبی نیز برخوردار است. این هتل 58 اتاقه دارای امکاناتی همچون اینترنت، صبحانه و کافی شاپ است.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر لیورپول

رستوران های معروف شهر لیورپول

در تور لیورپول برای خورد و خوراک خود می توانید به رستوران های بسیاری که در شهر لیورپول موجود می باشند مراجعه کنید. رساتوذان مدرسه هنر یکی از بهترین و شیک ترین رستوران های شهر لیورپول است. از ویژگی های این رستوران منوی شگفت انگیز آن است که بسیاری از افراد را به خود جذب می کند. اگر تمایل دارید تا در تور لیورپول، در شهر لیورپول پاستا و پیتزاهای خوشمزه را امتحان کنید.

رستوران کاسا ایتالیا گزینه بسیار مناسبی می تواند باشد. این رستوران از رستوران های بسیار شلوغ لیورپول می باشد بنابریان توصیه می شود قبل از مراجعه به آن حتما میز خود را رزرو کنید. اگر که علاقه دارید تا در تور لیورپول یک استیک درجه یک را نیز میل بفرمایید می توانید حتما به رستوران cowshed در شهر لیورپول سر بزنید.

مراکز خرید شهر لیورپول

اگر قصد سفر به لیورپول با تور لیورپول را دارید حتما از مراکز خرید این شهر نیز دیدن فرمایید و خرید سوغاتی برای عزیزانتان را فراموش نکنید. از مراکز خرید معروف و بزرگ شهر لیورپول که انواع اقلام را می توانید در آن جا پیدا کنید مرکز خرید کلایتون، بل واله، نیو مرسی و مرکز خرید استرند می توان اشاره کرد.

سایر تورها :

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر سائوپائولو

تور سائوپائولو

سائوپائولو یکی از شهر های برزیل است که هر ساله توریست و گردشگر بسیاری را پذیرا می باشد. شاید شما هم قصد داشته باشید از

مطالعه »
قیمت و هزینه های تور مونترآل

تور مونترآل

مونترآل یکی از شهرهای کانادا است که دارای جاذبه های بسیار برای توریست هایی است که به دنبال یک سفر هیجان انگیز می باشند. مونترآل

مطالعه »
آشنایی با شهر شارجه

تور شارجه

یکی از مقاصد اصلی گردشگران در منطقه خاور میانه کشور امارات است. این کشور دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی می باشد. یکی از

مطالعه »
آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از کشور خود داشته باشند. تور یزد می تواند به عنوان

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند