تور لبنان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با کشور لبنان

لبنان یکی از کشور های آسیایی است که از جاذبه های گردشگری بسیاری برخوردار است. از طریق تور لبنان می توان از جاذبه های این کشور دیدن کرده و سفر بسیار لذت بخشی را تجربه نمود.

آشنایی با کشور لبنان

لبنان یکی از کشور های خاورمیانه می باشد. نام لبنان از واژه لبن به معنای قله های سفید کوهستانی این کشور گرفته شده است. معنای دیگر لبنان که یک واژه سریانی است و به معنی قلب خداوند می باشد. پایتخت لبنان شهر بیروت است. از دیگر شهرهای معروف در لبنان شهر طرابلس، زحله، صیدا و صور را می توان نام برد. همچنین بندرهای معروف در این کشور بندر طرابلس، بیروت و صور هستند که از بنادر دریای مدیترانه به شمار می آیند.

لبنان یکی از کشور های غربی آسیا به شمار می آید. این کشور سرزمینی بلند و کوهستانی است. از جمله رودخانه های مهمی که در این کشور وجود دارند، آسی و لیطانی هستند. مرزهای مشترک لبنان از شمال با کشور سوریه و از جنوب با فلسطین است. متأسفانه مرزهای جنوبی کشور لبنان در اشغال اسرائیل قرار دارند. جالب است بدانید این کشور در نقطه تلاقی مدیترانه و جهان عرب واقع شده است. لذا تنوع دینی، فرهنگی و نژادی در کشور لبنان به میزان زیادی به چشم می خورد. کشور لبنان با نام عروس خاورمیانه نیز معروف است. برای سفر به این کشور زیبا با تور لبنان می توان آن را به چهار بخش تقسیم کرد. این بخش ها  از سواحل لبنان، مناطق کوهستانی لبنان، دره بقاع، کوه های بین لبنان و سوریه تشکیل می شوند.

آشنایی با کشور لبنان

لبنان یک کشور آسیایی است که در حاشیه دریای مدیترانه واقع شده است. اولین نشانه های تمدن در کشور لبنان به هفت هزار سال پیش باز می گردد. از نام های قدیمی کشور لبنان فینیقیه است. فینیقی ها در حدود 3500  سال پیش از طریق دریانوردی و تجارت پیشگی در ساحل لبنان امروزی سکنی گزیدند. فعالیت اقتصادی این قوم از راه تولید رنگ قرمز ارغوانی رقم می خورد. کشور لبنان در طول تاریخ تابع شام یا سوریه امروزی بوده و با نام شامات نیز شناخته می شود.

بیروت پایتخت کشور لبنان و یکی از شهرهای پر هیاهوی خاورمیانه به شمار می آید. بیروت به پاریس خاورمیانه نیز مشهور می باشد. اماکن فرهنگی، مجسمه های زیبا، مناطق سرسبز، رستوران های بزرگ ساختمان های بتنی و مرتفع، موزه های تاریخی از مناطق دیدنی این شهر هستند که با تور لبنان می توان از آن ها بازدید کرد. غذاهای رستوران های این شهر نیز بسیار لذیذ هستند. توصیه می شود در سفر با تور لبنان حتماً طعم لذیذ غذاهای بیروت را بچشید . از جمله جاذبه های طبیعت بیروت می توان به صخره های روشه اشاره کرد که در غرب این شهر واقع شده است. این صخره ها نماد شهر بیروت به شمار می آیند. نام دیگر صخره های روشه، عشاق می باشد.

زبان و فرهنگ مردم لبنان

تنوع مذاهب در کشور لبنان بسیار بالا بوده به طوری که تعداد مذهب های رسمی این کشور را می توان بیش از هجده مذهب عنوان کرد. اما مذهب های اصلی در لبنان اسلام و مسیحیت هستند. تقریباً سی درصد از جمعیت کشور لبنان را افراد شیعه تشکیل می دهند. واحد پول لبنان لیره است. اما قیمت بسیاری از اجناس برحسب دلار آمریکایی می باشد. صادرات عمده کشور لبنان تنباکو و مواد غذایی هستند. در این کشور بیمارستان ها، داروخانه ها و مراکز درمانی بسیاری وجود دارد و خدمات درمانی خوبی در شهر بیروت به افراد بیمار ارائه خواهد شد. جریان های سیاسی مختلفی در کشور لبنان موجود است که از معروف ترین آن ها می توان حزب الله لبنان به رهبری سید حسن نصرالله را نام برد که جنبشی قوی و تأثیر گذار و مخالف حضور غرب و آمریکا در این کشور می باشد.

زبان و خط رسمی کشور لبنان عربی می باشد. اما زبان فرانسوی نیز به عنوان زبان دوم مردم این کشور شناخته شده است. بسیاری از مردم این کشور نیز به زبان انگلیسی تسلط دارند. تا سال 1941 کشور لبنان در مستعمره فرانسه بوده است. اما در سال 1943  این کشور توانست به استقلال خود دست یابد. لبنان یک کشور کوچک است که دارای مساحتی حدود452.10  کیلومتر مربع و جمعیت آن 5.4  میلیون نفر است. در اختلاف زمان لبنان با ایران، یک ساعت و نیم ایران  جلو تر می باشد.

آب و هوای کشور لبنان

برای سفر با تور لبنان لازم است با آب و هوای این کشور در فصول مختلف سال نیز آشنایی پیدا کنید. کشور لبنان دارای آب و هوای مدیترانه ای است. به طوری که آب و هوای ساحل های این کشور در زمستان ها سرد و بارانی و به هنگام تابستان گرم و شرجی می شود. نواحی کوهستانی این کشور در فصل زمستان برفی و سرد هستند. در اکثر مناطق لبنان سالانه بارش باران به میزان زیادی صورت می گیرد. اما به دلیل وجود کوه های مرتفعی که در برخی مناطق هستند راه های بارندگی بسته می شوند. در همراهی و سفر با تور لبنان شاهد جنگل های فراوان سدر در این کشور خواهید بود به طوری که سدر به عنوان نماد ملی این کشور شناخته شده است. کشور لبنان تقریباً در سیصد روز از سال دارای هوای آفتابی است.

بهترین زمان برای سفر  با تور لبنان

گرم ترین ماه سال در کشور لبنان مرداد ماه و سردترین ماه دی ماه می باشد. بهترین زمان برای رقم خوردن سفری خاطره انگیز در تور لبنان فصل بهار و پاییز خواهد بود. در این فصول از سال بارش باران اندک بوده و هوای لبنان معتدل و دلپذیر خواهد بود. بارندگی در زمستان های کشور لبنان زیاد است؛ اما کسانی که می خواهند سفر به این کشور را با تور لبنان و در این فصل تجربه کنند سرمای زیادی را حس نخواهند کرد. چون هوای لبنان در زمستان زیاد سرد نمی شود. اگر می خواهید در فصل زمستان با تور لبنان به شهر بیروت سفر کنید، بهتر است از بابت سرما و تهیه لباس خیلی گرم  خیالتان راحت باشد، زیرا بیشتر از شصت سال است که در شهر بیروت برف نباریده است.

بهترین زمان برای سفر  با تور لبنان

فرودگاه های کشور لبنان

فرودگاه بین المللی شهر بیروت رفیق حریری نام دارد و فاصله اش از مرکز شهر ده دقیقه است. فرودگاه رفیق حریری در کیلومتری مرکز شهر بیروت واقع شده است. این فرودگاه قطب اصلی هواپیمایی خاورمیانه، وینگز آو لبنان، ترنس مدیترنین ایرویز و مد ایرویز به شمار می آید. کسانی که با تور لبنان به این فرودگاه می آیند می توانند با وسیله تاکسی یا مینی بوس های سفید رنگ خود را به مرکز شهر برسانند. از بهترین گزینه های حمل و نقل داخلی در کشور لبنان تاکسی های چهار نفره ای هستند که سرویس نام دارند. این سرویس ها در مسیر تعیین شده ای رفت و آمد می کنند و نرخ مشخصی دارند.

اطلاعات پروازی تور لبنان

پس از پایان جنگ در لبنان سالانه شمار زیادی گردشگر از طریق تور لبنان از این کشور بازدید می کنند. افراد زیادی درکشور ایران نیز برای سفر خود، تور لبنان را انتخاب می کنند. پروازهای مسافران تور لبنان از شهرهای مختلف ایران مثل تهران، شیراز و مشهد انجام می شود. برای شرکت در تور  گردشگری این کشور می توان بلیط هواپیما لبنان را با قیمت کمتر از طریق بلیط های آفری و چارتری نیز انجام داد. بیروت و تهران در فاصله1463 کیلومتری از یکدیگر قرار گرفته اند. برای کسانی که بلیط هواپیما لبنان را تهیه کرده اند و می خواهند از تهران به بیروت پرواز کنند مدت زمان این پرواز دو ساعت و چهل و پنج دقیقه خواهد بود. این کشور دارای یک فرودگاه بین المللی است که در جنوب  بیروت واقع شده است.

جاذبه های توریستی و تفریحی لبنان

لبنان دارای شهرهای توریستی بسیاری است که همه ساله گردشگران زیادی با تور لبنان از این شهر ها دیدن می کنند. اصلی ترین منبع اقتصادی کشور لبنان صنعت گردشگری این کشور می باشد. شهر های توریستی این کشور عبارتند از بیروت، صور، صیدا، زحله، طرابلس و … از جاذبه های تفریحی لبنان در فصل تابستان چکا می باشد. شنا کردن در آب های شیرین لبنان تفریح خوبی برای مسافران تور لبنان خواهد بود.

غار جیتا

یکی از مناطق توریستی و پر بازدید در تور لبنان غار جیتا می باشد. این غار در فاصله بیست کیلومتری از شهر بیروت قرار گرفته است. در اطراف این غار یک باغ وحش وجود دارد که بازدید از غار و باغ وحش برای مسافران همراه با تور لبنان بسیار خاطره انگیز خواهد بود. در طی سال های جنگ غار جیتا بسته بوده اما اخیراً گردشگران می توانند از آن بازدید به عمل آورند. در تور لبنان برای بازدید از غار، اتومبیل های مینی کابل به راحتی گردشگران را به دهانه غار می رسانند. سپس با رسیدن به دیگر غار ها به کمک قایق می توان از رودخانه موجود در این غار نیز عبور کرد. در قسمت غار بالایی جیتا بزرگترین استالاگتیت جهان وجود دارد.

بیبلوس

بیبلوس یکی از شهرهای پرطرفدار در سفر با تور لبنان می باشد. این شهر در میان قدیمی ترین شهرهای جهان وجود دارد و هیچ گاه خالی از سکونت نبوده است. مناطق دیدنی و باستانی، بندر زیبا و رستوران های بزرگ از جاذبه های این شهر هستند. اگر با تور لبنان به این شهر سفر کردید توصیه می شود حتماً و حداقل یک وعده غذا را در رستوران باب المینا میل کنید. زیرا دارای محیطی زیبا و خاطره انگیز است.

فارایا

فارایا یکی از روستاهای لبنان است. در بالای این روستا تفرجگاهی وجود دارد که مزار درست نام دارد. در این مکان پیست اسکی وجود دارد که در فاصله 2465 متری از ارتفاع دریا واقع شده است. امکانات مدرن و هتل های لوکس از دیگر جاذبه های این تفرجگاه هستند.

کاخ بیت الدین

کاخ بیت الدین یکی از شاهکارهای معماری قرن نوزدهم به شمار می آید. این کاخ در اطراف شهر بیروت واقع شده است. در تور لبنان با سفر یک روزه به بیت الدین می توان از روستای دیر القمر در اطراف این کاخ نیز بازدید به عمل آورد و لحظات خاطره انگیزی را ثبت کرد. در کاخ بیت الدین موزه های طلا و جواهرات، موزه های موزاییک دوره بیزانس و موزه های سلاح های سلطنتی وجود دارد.

دیر القمر

یکی دیگر از مناطق دیدنی لبنان که بازدید از آن در تور لبنان بسیار خاطره انگیز خواهد بود، روستای دیر القمر است. این روستا دارای صومعه ای است که برای آرامش ماه ساخته شده است. روستای دیر القمر در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

شهر صیدون

صیدون یا صیدا یکی از شهرهای زیبا و تاریخی کشور لبنان است. در تور لبنان با عبور از خیابان باستانی فنقی ها در شهر صیدون از این جاذبه تاریخی دیدن کنید. سوق ها و خیابان های تاریخی، قلعه های زیبا، موزه های صابون و مساجد باستانی از دیدنی های این شهر هستند. اگر می خواهید در تور لبنان از شهر صیدون سوغات تهیه کنید، صابون های حاوی روغن زیتون از جمله سوغات معروف این شهر هستند.

درختان سرو

سرو یکی از سمبل های ملی در کشور لبنان به شمار می آید. این درخت نماد غرور است. در کوهستان های بچار جنگلی از درخت سرو وجود دارد. این جنگل به سرزمین خداوند معروف می باشد. جنگل الارض رب در میراث جهانی فهرست یونسکو قرار گرفته است. درختان سرو لبنانی عمری بین صد تا دو هزار سال دارند. در تور لبنان بهترین مکان برای پیاده روی در جنگل های سرو جنگل بچار و قادیشا هستند.

جاذبه های توریستی و تفریحی لبنان

مراکز خرید کشور لبنان

در شهر بیروت مراکز خرید مختلفی وجود دارد که در سفر با تور لبنان می توان از این مراکز دیدن کرد و خرید خوبی را انجام داد. در زیر به معرفی برخی از این مراکز خرید برای گردشگران تور لبنان می پردازیم.

مرکز خرید میلیا ام

اگر می خواهید از بازار مد و لباس لبنانی بازدید کنید بهترین مکان برای دیدن مد لبنانی مرکز خرید میلیا ام است. این مرکز خرید در کشور لبنان بسیار شناخته شده است. پوشاکی که در این مرکز خرید به فروش می رسند شامل پیراهن های پشمی، تیشرت های نخی، تاپ و شلوار و ژاکت های گران قیمت هستند.

مرکز خرید پرل

اگر در گردش با تور لبنان در شهر بیروت قصد خرید طلا و جواهرات دارید، بهترین مکان مرکز خرید پرل می باشد. در این مرکز انواع طلا، مروارید، الماس، سنگ های قیمتی وجواهرات به فروش می رسند. دستنبد های ابریشمی و طلایی از دیگر جواهرت زیبا در مرکز خرید پرل هستند.

مرکز خرید وای نا

مسافران و گردشگران همراه با تور لبنان که قصد خرید پوشاک بافتنی دارند بهتر است از مرکز خرید وای نات شهر بیروت دیدن کنند. در این مرکز خرید فروشگاه های کوچکی قرار دارد که کار فروش انواع نخ بافتنی و کالاهای دست بافت مانند ژاکت، گرم کدارد پیراهن را انجام می دهند.

مرکز خرید اورینت 499

بهترین مکان برای کسانی که در تور لبنان به فکر تهیه سوغات هستند، مرکز خرید اورینت 499 می باشد. در این مرکز انواع کارد و چنگال مسی و آهنی، پوشاک بچگانه، کیف چرمی و …. دیده می شود.

مرکز خرید دونس

مرکز خرید دونس در شهر بیروت واقع شده است. این مرکز خرید از بزرگترین مراکز خرید در لبنان می باشد. مرکز خرید دونس دارای چندین طبقه است که هر کدام از این طبقه ها دارای شعبه های مختلفی از برند های مشهور جهان می باشد. این شعبه ها عبارتند از فروشگاه های جهانی پوشاک، لوازم آرایش، لوازم ورزشی و ….

مرکز خرید ای بی سی

در منطقه اشرفیه شهر بیروت مرکز خرید ای بی سی واقع شده است. مرکز خرید ای بی سی بسیار شیک بوده و دارای اجناسی از برندهای معروف دنیا می باشد. در این مرکز خرید رستوران و سینما نیز وجود دارد. اگر در سفر با تور لبنان به دنبال خرید کیف و کفش و لباس با قیمت مناسب هستید از مرکز خرید ای بی سی دیدن کنید.

سایر تورها :

جاذبه های گردشگری و تفریحی روسیه

تور روسیه

به جرأت می‌توان گفت حتی کسانی که چندان هم اهل سفر و گشت و گذار نیستند، رؤیای سفر به روسیه را در سر دارند. اگر

مطالعه »
آشنایی با کشور هند

تور هند

کشور هند از دسته کشورهایی است که اگر هزاران بار نیز به آن با تور هند سفر کنید باز هم از دیدن بخش های مختلف

مطالعه »
آشنایی با شهر آنکارا

تور آنکارا

یکی از شهرهای بزرگ و توریستی ترکیه آنکارا است که پایتخت این کشور می باشد. مراکز دیدنی و گردشگری زیادی در این شهر آماده استقبال

مطالعه »
آشنایی با کشور دانمارک

تور دانمارک

به تور دانمارک خوش آمدید. دانمارک سرزمینی دوست داشتنی است و با شنیدن اسم سرود ملی اش این حس را بیشتر پیدا خواهید کرد ،

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند