تور اصفهان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های دیدنی و تفریحی اصفهان

تور اصفهان در این جا سعی کرده شما را با شهر تاریخی اصفهان بیشتر آشنا کند. اصفهان شهری با داشتن معماری های زیبا، مسجدها و مناره های شگفت انگیز و انواع پل ها شهری در مرکز ایران است.

آشنایی با شهر اصفهان

اصفهان در میان سال های ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ پایتخت ایران بوده است؛ به همین دلیل، ابنیه های تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد که بعضی از آن ها در یونسکو ثبت شده اند. با تور اصفهان همراه باشید تا با زیبایی های این شهر آشنا شوید. با توجه به بزرگی شهر اصفهان و جمعیت زیاد آن از دیرباز تاکنون ادیان و مذاهب مختلفی در این شهر بوده است. در زیر تور اصفهان به شرح جمعیت دین و مذهب اصفهانیان پرداخته است.

فرهنگ و مذهب مردم اصفهان

جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۱٬۹۶۱٬۲۶۰ نفر گزارش شده است. دین و آیین اکثریت مردم شهر اصفهان اسلام و مذهب آن ها تشیع می باشد. در مناطقی از اصفهان مانند جلفا که از مناطق خوب شهر نیز می باشد مردم آن ناحیه از ارامنه هستند؛ علاوه بر این بهاییان، زرتشتیان و یهودیان نیز در این شهر زندگی می کنند.

آشنایی با شهر اصفهان

آب و هوای شهر اصفهان

شاید بخواهید بدانید که بهترین زمان برای سفر به اصفهان چه فصلی است یا شهر اصفهان در هر فصل چه شمایل و آب وهوایی دارد. در زیر، تور اصفهان با منطقه جغرافیایی  و آب و هوایی این شهر شما را آشنا می کند تا بهترین زمان را برای سفر به اصفهان انتخاب کنید. با تور اصفهان با آب و هوای این شهر بیشتر آشنا شوید. اصفهان میان کویر از شمال و شرق، رشته کوه های زاگرس از غرب و جنوب احاطه شده است وجود زاینده رود که از زرد کوه بختیاری سرچشمه می گیرد دلیل به وجود آمدن این شهر می باشد.

اصفهان با این که شهری چهار فصل است اما بهترین فصل برای سفر به این شهر تاریخی بهار «به خصوص اواسط بهار» می باشد. برای سفر به اصفهان راه های مختلفی اعم از زمینی، ریلی و هوایی وجود دارد. یک از راه های که به سهولت می توان به اصفان سفر کرد راه هوایی می باشد؛ به همین دلیل، تور اصفهان به توصیف ویژگی های فرودگاه شهید بهشتی پرداخته است.

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

با تور اصفهان با ویژگی های فرودگاه این شهر آشنا شوید. چون اصفهان شهری توریستی محسوب می شود، داشتن فرودگاهی در سطح بین المللی برای این شهر الزامی می باشد. فرودگاه بین المللی شهید بهشتی واقع در منطقه کویری به اسم صفه و با وسعت ۱۰۴۱ هکتار در سال ۱۳۶۳ احداث شده است. در ابتدا از این فرودگاه بر طبق نیازهای وقت استفاده نظامی می شده است. این فرود گاه در شرق شهر اصفهان در فاصله ی مناسبی از شهر به منظور انجام خدمات مسافربری و آموزشی افتتاح شده است.

شرکت های هواپیمایی داخلی زیادی هستند که با این فرودگاه همکاری می کنند؛ از جمله آن ها می توان به هواپیمایی ایران ایر، هواپیمایی زاگرس، هواپیمایی تابان، هواپیمایی نفت ایران، هواپیمایی نسیم، هواپیمایی کیش و هواپیمایی ماهان اشاره کرد. از فرودگاه های خارجی که با فرودگاه شهید بهشتی همکاری می کنند می توان آتاترک، ملک عبدالعزیز، شارجه، زوار تن توس، تفلیس، کویت، آدانا، نجف، دبی و بغداد را نام برد.

جاذبه های دیدنی و تفریحی اصفهان

اصفهان شهری تاریخی و تفریحی است که تور اصفهان شما را با بیشتر این مکان های تاریخی آشنا می کند؛ در این جا سعی شده تور اصفهان بیشتر مکان های دیدنی را برای شما معرفی کند. پس با تور اصفهان همراه باشید تا با این مکان های زیبا آشنا شوید.

مدرسه چهار باغ

با تور اصفهان با مدرسه چهار باغ بیشتر آشنا شوید. یادگاری که از زمان شاه سلطان حسین آخرین پادشاه صفوی به جا مانده، مدرسه چهار باغ اصفهان می باشد. مدرسه چهار باغ اصفهان در زمان خود محل آموزش طلبه های دینی بوده است. مدرسه مادر شاه، مدرسه امام جعفر صادق و مدرسه سلطانی نام های دیگر این مکان هستند.

باغ پرندگان

یکی از مکان های مشهور و زیبای دیگر در اصفهان که سالانه گردشگران زیادی نیز دارد و پیشنهادی از تور اصفهان به شماست، باغ پرندگان اصفهان می باشد. شهرت این باغ در خاورمیانه هم پیچیده است. این باغ شامل دو بخش است: یک بخش آن برای تحقیق و پژوهش بر روی پرندگان مختلف است که شامل واحدهای مختلف مانند واحد تکثیر، واحد تغذیه، واحد قرنطینه، واحد بهداشت و… می شود. بخش دیگر آن برای تفریح و لذت بردن از دیدن پرندگان برای گردشگران می باشد. یکی از مناطقی که آب و هوایی عالی و معتدل در اطراف رودخانه زاینده رود دارد باغ پرندگان است. این باغ یکی از مجموعه پارک های جنگلی ناژوان و رودخانه زاینده رود است.

میدان نقش جهان (امام خمینی)

پیشنهادی دیگر از تور اصفهان میدان نقش جهان است. میدان نقش جهان، شاید بتوان از آن به عنوان نگین شهر اصفهان نام برد که قدمتی طولانی دارد. این میدان به دستور شاه عباس اول در زمان صفویان با الگوبرداری از باغ نخجوان آذربایجان ساخته شده است. در اطراف این میدان مسجد شیخ لطف الله، بازارهای زیبا مانند بازار قیصریه، عمارت عالی قاپو و مسجد شاه می باشد. بودن چنین بناهایی در اطراف این میدان جلوه ای خاص به آن بخشیده است. این میدان در قرن یازدهم یکی از بزرگ ترین میدان های جهان بود و در سال ۱۳۵۸ به عنوان میراثی جهانی در یونسکو به ثبت رسید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی اصفهان

عمارت عالی قاپو

مکانی دیگر که تور اصفهان به شما معرفی می کند عمارت عالی قاپو است. عمارت عالی قاپو در زمان صفویه محل حکومت شاه عباس اول بوده است که شامل ۶ طبقه می باشد. این بنا محل دیدارهای مهم داخلی و خارجی، جلسات با درباریان بوده است؛ علاوه بر آن محلی برای دیدن مسابقات چوگان و اسب سواری برای شاه و درباریان بوده است. از هنرهای ایرانی این بنا می توان راه پله ی اضطراری این بنا را نام برد. شیخ بهایی در این عمارت حوضی از جنس سنگ و مس ساخت که با دم و بازدم هوا پر از آب می شد و باعث خنک نگه داشتن محیط می شد.

سی و سه پل

در این جا تور اصفهان شما را با سی و سه پل بیشتر آشنا می کند. در کتب تاریخی درباره سی و سه پل نوشته شده است که چهل دهانه داشته ولی بر اثر خرابی های به وجود آمده تبدیل به سی و سه دهانه شده است. قسمت های پایینی سی و سه پل به دلیل عبور آب خنک می باشد. می توان از سی و سه پل به عنوان شاهکار معماران ایرانی در زمان صفویان نام برد. این پل علاوه بر سی و سه پل نام های دیگری همچون پل الله وردی خان و پل جلفا دارد.

منار جنبان

از مکان های دیگری که تور اصفهان به توصیف آن پرداخته است منار جنبان است. در نزدیکی محلی به نام نصر آباد یکی از دیدنی ترین مکان های اصفهان، منارجنبان وجود دارد. کاشی های لاجوردی جلوه ای خاص به این بنا داده است. در این بنای تاریخی با حرکت دادن یک مناره، علاوه بر تکان خوردن مناره دیگر تمام ساختمان به لرزه می افتد که باعث حیرت همگان است.

باغ گل ها

پیشنهادی دیگر از تور اصفهان باغ گل ها است که مکانی تفریحی، آموزشی با طبیعتی زیبا برای تمام مردم است. این باغ شامل مکان هایی همچون باغ گیاهان دارویی و خوراکی، باغ صخره ای، باغ سوزنی برگ ها، و آبشار باغ اشاره کرد. این باغ علاوه بر این که مکانی مخصوص کودکان دارد، آمفی تئاتر برای سرگرمی سایر افراد وجود دارد که می توان از آن ها هم استفاده کرد.

پل خواجو

یکی دیگر از مکان هایی که تور اصفهان شما را با آن بیشتر آشنا می کند پل خواجو است که در زمان شاه عباس دوم برای وصل کردن دو محله ی خواجو و دروازه حسن آباد به راه شیراز و تخت فولاد بوده است. در پل خواجو ساختمانی وجود دارد که محلی برای بزرگان بوده که برای تماشای مسابقات قایقرانی و شنا می آمدند. این پل نام دیگری به اسم پل بابا رکن الدین نیز دارد.

مسجد شیخ لطف الله

تور اصفهان مکانی زیبا از اصفهان را به شما معرفی می کند. در زمان شاه عباس اول به دلیل ارادتی که شاه به شیخ لطف الله داشت مسجدی به نام وی و روبروی عمارت عالی قاپو احداث کرد. این مسجد یک راه زیرزمینی به عمارت عالی قاپو دارد. در این مسجد حوضی بزرگ و کاشی کاری های منحصر به فردی وجود دارد و مناره و صحن وجود ندارد. در کنار این مسجد فروشگاه هایی مخصوص سوغات و ادویه خاص اصفهان و بازار عتیقه فروش ها وجود دارد.

موزه آب

یکی از موزه هایی که تور اصفهان به توصیف آن پرداخته موزه آب است. در موزه آب می توانید کارهایی که نیکان ما برای پیدا کردن، نگهداری و انتقال آب را انجام می داده اند را تماشا کنید. در این موزه علاوه بر وسایل حفر قنات و چاه، گونیای چوبی، قرقره، کوزه سفالی می توانید با وسایل اندازه گیری آب مثل چارچوب رقم، پیمانه های آبی، ساعت آبی، ابزارهای مهندسی آب، دفترهای محاسباتی میراب و … آشنا شوید.

کاخ چهل ستون

کاخ چهل ستون یکی دیگر از مکان هایی است که تور اصفهان به معرفی آن پرداخته است. در ضلع غربی میدان نقش جهان در میان انبوهی از درختان کهنسال نظیر چنار، کاج، عرعر، نارون و باغی زیبا کاخی به نام چهل ستون قرار گرفته است. کاخ چهلستون در زمان شاه عباس دوم به مساحت ۲۱۲۰ متر مربع ساخته شده است در روبروی عمارت حوض بزرگ مستطیلی شکل وجود دارد که می توان عمارت را که در آن جلوه ای دیگر دارد، مشاهده کرد. در اطراف این حوض مجسمه های زیبایی وجود دارد.

در هنگام ورود به عمارت ایوان بزرگی وجود دارد که بر روی بیست ستون که جنس آن ها از چوب کاج و چنار است بنا شده است؛ از منعکس شدن تصویر این بیست ستون در آب این عمارت را به چهل ستون معروف کرده است. در عمارت وجود نقاشی های هنرمندانه، کاشی کاری های جذاب و آیینه کاری های باظرافت باعث شکوه و تاریخ ایران را جلوه می دهد.

حمام سنتی اصفهان «گرمابه تاریخی رهنان»

یکی از بناهای تاریخی در شهر اصفهان که تور اصفهان به شرح آن پرداخته حمام سنتی اصفهان است. در زمان زندیه توسط شخصی به نام محمد رهنانی احداث شد تا اهالی منطقه بتوانند از آن استفاده کنند. این حمام در دوران زندیه به حمام دوقلو معروف بوده است چون دو حمام بزرگ و کوچک برای استفاده جداگانه ولی به طور هم زمان برای زنان و مردان ساخته شده است. سقف این حمام به صورت گنبدی شکل روی شش ستون آجری و سنگی ساخته شده است و دور تا دور آن گچ بری های زیبایی طراحی شده است.

گرم خانه بزرگ، گرم ترین نقطه حمام می باشد که دارای دو شاه نشین است. در وسط این حمام حوضی وجود دارد که آب را به چهار قسمت تقسیم می کند؛ این حوض جلوه زیبایی با منعکس کردن تصویر ستون ها به حمام می دهد. به دلیل این که هوای گرم حمام حفظ شود ورودی حمام راهی پر پیچ و خم می باشد. بیشتر رنگ های به کار رفته در حمام سنتی سیاه، سفید و آبی می باشد.

کاخ هشت بهشت

تور اصفهان در این جا شما را با باغ هشت بهشت بیشتر آشنا می کند. یکی دیگر از میراث صفویان کاخ هشت بهشت می باشد. گچ بری های بسیار زیبا و منحصر به فرد آن را از سایر کاخ ها متمایز کرده است. در هر اتاقی جلوه ای خاص وجود دارد که با سایر اتاق ها متفاوت است و در دیوارهای آن ها هنر آینه کاری به کار گرفته شده است. کاخ هشت بهشت در میان درختان کاج بلندقامتی احاطه شده است. برای سقف این عمارت از موزاییک های زیبا و دلربا استفاده شده است.

آتشگاه اصفهان «کوه آتشگاه»

یکی از مکان های تفریحی که تور اصفهان معرفی می کند آتشگاه اصفهان می باشد. در غرب اصفهان و در هشت کیلومتری مرکز شهر بر بلندای یک تپه و در کنار رودخانه زاینده رود آتشگاه وجود دارد. از آن جا می توان چهار سوی اصفهان را تماشا کرد. قدمت این بنای تاریخی به ۷۰۰۰ سال پیش برمی گردد. تپه ای که این آتشگاه بر روی آن احداث شده از جنس سنگ های رسوبی است و جنس بنا از خشت می باشد. بر روی این تپه اتاقی گرد احداث شده است که هیچ سازه ای بلندتر از آن ساخته نشده است. این اتاق هشت گوشه دارد دارای هشت پنجره است؛ گفته می شود؛ موبدان زرتشتی آتش مقدس را در این اتاق نگهداری می کردند.

مناره چهل دختران اصفهان

یکی دیگر از مکان هایی که تور اصفهان برای شما معرفی می کندتا با آن بیشتر آشنا شوید، مناره چهل دختران می باشد. یکی از آثار ملی ایران که به ثبت رسیده مناره چهل دختران می باشد. نام دیگر این مناره گارلند می باشد. بر روی کتیبه های آن پنج آیه از سوره طه به خط کوفی بر زمینه آجری نوشته شده است. در اوایل قرن بیستم در خانه های اطراف مناره یکی از مبلغین مسیحیت به نام گارلند زندگی می کرده است و به زبان فارسی کاملاً مسلط بوده است. کار او هدایت یهودیان به مسیحیت بوده است. خانه ای که او در آن زندگی می کرده است به نام عمارت گارلند معروف است.

مراکز خرید شهر اصفهان

یکی از مکان هایی که بیشتر گردشگران به آن نیاز دارند مراکز خرید است که تور اصفهان برای شما آن ها را معرفی می کند. با توجه به بزرگی شهر اصفهان و داشتن سوغات های متنوع مرکز خرید های گسترده ای را می توان در این شهر پیدا کرد. این مراکز خرید در بین گردشگران و مردم محبوبیت زیادی دارند؛ از جمله مراکز خرید می توان به بازار قیصریه، پاساژ تخت جمشید، بازار بزرگ اصفهان، عالی قاپو، بازار افتخار، جشنواره، اوسان، نگین، مجتمع تجاری شهر «سیتی سنتر»، پاساژ جعفری، سپه، مریم، انقلاب، کوثر، چهارباغ، مارتین، آزاد و پاساژ اشاره کرد. تور اصفهان سعی کرده که بهترین مراکز خرید را برای شما معرفی کند. اگر می خواهید با این مکان ها آشنا شوید با تور اصفهان همراه بمانید.

مجتمع تجاری شهر «سیتی سنتر»

با تور اصفهان با یکی از بزرگ ترین مرکز خرید تفریحی و تجاری در ایران و پنجمین در جهان آشنا شوید. این مجتمع شامل سه طبقه مرکز خرید، دو طبقه سالن چند منظوره همچون سالن سینما و سالن های مختلف و دو طبقه پارکینگ است. از این مجتمع به عنوان قلب شهر نیز نام برده می شود. این مرکز خرید می تواند تمام نیازهای روزمره مردم را در یک مکان برطرف کند.

مجتمع پارک

در این جا تور اصفهان یکی از بزرگ ترین پاساژهای اصفهان با فضای پانزده هزار متری که در سال 1357 افتتاح شد معرفی می کند. این مجتمع دارای فضای سبز چشم نواز می باشد و می تواند یکی از گزینه های گردشگران برای خرید باشد. این مجتمع دارای ۴۰۰ واحد تجاری که شامل برندهای مختلف، ساختمان پزشکان، مشاور املاک، آرایشگاه و… می باشد و از مراکز خرید ارزان در اصفهان به شمار می آید. این مجتمع با بازارهای ارکیده، آبشار طلایی، موسیقی، کویتی ها، آزالیا و مروارید ارتباط دارد.

بازار هنر

یکی دیگر از مکان هایی که تور اصفهان آن را معرفی می کند، بازار هنر است. یکی از صنایع دستی استان اصفهان طلا و جواهرات می باشد. بازار هنر که قدمت آن به دوره ی صفویه برمی گردد که در آن زمان کاروان سرای مادر شاه نام داشت یکی از مکان ها برای خرید طلا و جواهرات می باشد. در بازار هنر می توانید از تماشای معماری اصیل ایرانی لذت ببرید.

بازار موبایل اصفهان

تور اصفهان شما را با یکی از بزرگ ترین مراکز خرید موبایل در اصفهان بیشتر آشنا می کند. اگر در اصفهان هوس خریدن گوشی کردید می توانید به بازار موبایل اصفهان سر بزنید. در بازار موبایل اصفهان علاوه بر دیدن طیف وسیع از گوشی های موبایل می توانید از مشاوران راهنمایی بگیرید و گوشی را روشن کرده و امتحان نمایید. بازار موبایل اصفهان دارای هفت طبقه که سه بخش تقسیم می شود که شامل خدمات پس از فروش، نمایشگاه دائمی و غرفه فروش می باشد. این بازار در سال ۱۳۹۱ افتتاح شده است.

بازار گل و گیاه همدانیان

تور اصفهان بازار گل و گیاه همدانیان را که محلی برای خرید گل و گیاه است را به شما معرفی می کند. اگر به دنبال گل های زیبا و چشم نواز هستید به بازار گل و گیاه همدانیان سری بزنید. در این بازار علاوه بر خرید گل و گیاه می توانید لوازم مورد نیاز برای پرورش گیاهان را نیز پیدا کنید. از انواع گل و گیاه که در این بازار یافت می شود، می توان به گل های شاخه بریده، گل های خشک مصنوعی، گیاهان تزیینی و فانتزی ازجمله بن سای، بامبو، گیاهان فصلی و… اشاره کرد.

بازار تاریخی اصفهان

اگر علاقه مند به صنایع دستی هستید تور اصفهان بازار تاریخی اصفهان را برای شما توصیف می کند. در کنار نقش جهان بازار تاریخی اصفهان وجود دارد که عمده محصولات آن صنایع دستی می باشد بازار تاریخی اصفهان زیباترین بازار با معماری ایرانی- اسلامی می باشد. این بازار ورودی های مختلفی دارد اما سر در قیصریه که در کنار میدان نقش جهان قرار گرفته و یکی از در دسترس ترین ورودی هاست زیباترین آن می باشد.

مراکز خرید پوشاک

اگر به دنبال کیف و کفش های متنوع و منحصر به فرد هستید تور اصفهان بازار سپه در کنار مجموعه چهل ستون و بازار افتخار در چهارباغ عباسی را به شما پیشنهاد می کند. از دیگر مرکز خریدها که تور اصفهان به شما معرفی می کند می توان بازار سپاهان، مجتمع تجاری انقلاب، مجتمع تجاری کوثر، خیابان نظر و … را نام برد.

سایر تورها :

جاذبه های گردشگری و تفریحی ازمیر

تور ازمیر

ازمیر (İzmir) کلانشهری در غرب ترکیه و در کنار دریای اژه است که پس از استانبول و آنکارا به عنوان سومین شهر بزرگ و پرجمعیت

مطالعه »
بهترین زمان برای سفر با تور ژنو

تور ژنو

به تور ژنو خوش آمدید. ژنو یکی از با ارزش ترین و مشهورترین شهرهای اروپا و جهان است و این شهرت را به دلیل تولیدات

مطالعه »
آشنایی با شهر آتن

تور آتن

کشور یونان یکی از کشور های اروپایی است که مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا است. شهر آتن یکی از شهرهای مهم کشور یونان

مطالعه »
دیدنی ها و جاذبه های گردشگری اتریش

تور اتریش

کشور اتریش ، کشوری که هر چقدر از زیبایی های آن گفته شود هنوز جای تعریف و تمجید باقی خواهد ماند. این کشور به دلایلی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند