تور هامبورگ

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با شهر هامبورگ

حال که شما برای تور هامبورگ و سفر به این شهر اطلاعاتی بدست آوردید باید مقصد اصلی خود را در تور هامبورگ مشخص کنید و بدانید که قسمت سفر و اقامت در کدام بخش این شهر را دارید.

آشنایی با شهر هامبورگ

هر کسی که قصد دارد تور هامبورگ را برای سفر خود انتخاب کند باید اطلاعاتی در مورد این شهر بداند . شهر هامبورگ که به بندر هامبورگ معروف است در شمال کشور آلمان، در کنار رودخانه های الب و آلستر در نزدیکی های دریا بنا شده است. شهر هامبورگ حدودا دارای ۷۵۵ کیلومتر مربع پهنا و مساحت است. نام دیگری که برای شهر هامبورگ انتخاب کرده اند شهر آزاد هامبورگ می ‌باشد که بعد از بندر روتردام در کشور هلند رتبه دومین بندر بزرگ اروپا را به خود اختصاص داده است و همچنین این شهر نهمین بندر فعال جهان نیز می باشد. دریاچه های اینرالستر و ارترالستر در اطراف شهر هامبورگ می باشند.

شهر هامبورگ از سه بخش مختلف تشکیل شده است که می توان این بخش ها را به صورت زیر بیان کرد. یکی از بخش های شهر هامبورگ بخش قدیمی این شهر است که در منطقه شرق رود آلستر قرار دارد و همچنین بخش دیگر شهر هامبورگ بخش جدید این شهر است که در منطقه غرب رود آلستر قرار دارد و همچنین بخش سوم شهر هامبورگ از چند محله تشکیل شده است که در حومه این شهر قرار دارد. یکی از شاخصه ها و ویژگی های قابل توجه شهر هامبورگ وجود تعداد زیاد پله های این شهر است که شهر هامبورگ را در تعداد این پله ها با شهرهایی همچون ونیز آمستردام برابر میدانند و افرادی پله های شهر هامبورگ را نیز بیشتر می دانند.

آشنایی با شهر هامبورگ

هر کسی که تور هامبورگ را انتخاب می کند نیازی نیست که تاریخچه این شهر را بداند اما افرادی هستند که تور هامبورگ را برای تاریخچه های این شهر انتخاب می کنند و قصد دارند که آثار تاریخی این شهر را از نزدیک ببینند. شهر هامبورگ را می توان جزء یکی از پر جمعیت ترین شهر های اروپایی دانست که پایتخت و مرکز هیچ کشوری نمی باشد.

شهر هامبورگ در ابتدا یک قلعه نظامی و یک مرکز و پایگاه مرزی برای مقابله با اسلاو ها بود که توسط فردی به نام شارلمانی در سال ۸۰۸ میلادی ساخته شد ولی بعد از شارلمانی، فدریک اول و بارباروسا در سال ۱۳۸۹ میلادی این قلعه نظامی و پایگاه مرزی را تبدیل به یک شهر آزاد جهت پادشاهی کردند و یکی از اصلی ترین علت‌ هایی که باعث شد شهر هامبورگ به یک بندر اساسی و مهم در اروپا تبدیل شود وجود همچین اتفاقی است و تبدیل شهر هامبورگ به یک شهر بندری نیز باعث شده تاریخ این شهر جنگ های زیادی را در بر داشته باشد. در پی این جنگ‌ها شهر هامبورگ در زمان پادشاهی ویلهام دوم به صورت کامل نابود و از بین رفت اما این شهر در زمان آدولف هیتلر دوباره مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و به زیباترین شهر بندری جهان تبدیل گشت.

آب و هوای شهر هامبورگ

آب و هوای شهر هامبورگ دریایی و بسیار معتدل و ملایم می باشد و این آب و هوا همه بر اثر وجود دریاچه ها و دریاهای نزدیک این شهر است که در فصل زمستان هوای این شهر را کمی سرد و همچنین در فصل تابستان نیز هوای این شهر کمی خنک می شود، پس اگر شما قصد دارید تور هامبورگ را بگیرید به آب و هوای این شهر توجه کنید البته این امر زیاد مهم نیست چرا که شهر هامبورگ در همه ماه های سال آب و هوای نسبتاً معتدل دارد و شما که تور هامبورگ نظر می کنید می توانید بدون نگرانی از آب و هوا و شرایط جوی شهر هامبورگ به سفر خود بپردازید.

​بهترین زمان برای سفر با تور هامبورگ

درست است که افرادی تور هامبورگ را تور مناسب برای سفر نمی دانند اما تور هامبورگ همچنان گردشگران خود را دارد اما این رشد در صعود و نزول می باشد و باید این را بدانیم که بهترین زمان سفر به هامبورگ در فصل بهار و تابستان است که تور هامبورگ در این مدت زمانی رشد صعودی خود را دارد.

وجود کنسرت های زنده انواع نمایشگاه ها و همایش های جهانی و همچنین مسابقات ورزشی در بهار و تابستان باعث این مهم می شود و این نیز قابل توجه است که بیشترین تور هامبورگ نه از قاره آسیا و نه از قاره آفریقا و آمریکا بلکه از قاره ی اروپا می باشد شود وبیشتر تور های هامبورگ به کشورهای انگلستان و سوئد و دانمارک و سوئیس اختصاص دارد.

اقتصاد شهر هامبورگ آلمان

تور های مسافرتی همیشه برای گردش و تفریح است اما افرادی که کار آن ‌ها تجارت است تور های خود را بر اساس وضع اقتصادی شهر ها انتخاب می کنند و تور هامبورگ به دلیل داشتن شرایط اقتصادی عالی از بهترین تور ها برای این افراد می باشد. شهر هامبورگ یکی از محدود شهرهایی تبدیل شده است که کشتی‌های اقیانوس پیما را در خود می پذیرد و علاوه بر آن از طریق خطوط راه آهن و راه های آبی با اروپای مرکزی در ارتباط است.

از امکانات کلی شهر هامبورگ می توان به این اشاره کرد که این شهر دارای بزرگ ‌ترین ناوگان ماهی گیری است و همچنین این شهر پس از کشور های آمریکا و فرانسه در رتبه سوم سطح دنیا قرار دارد و همچنین در این شهر هواپیماهای مسافربری نظیر ایرباس تولید و مونتاژ می شود و نیز این شهر دارای بزرگ‌ ترین کارخانه کشتی ‌سازی است و شهر هامبورگ در صنایع دیگر مانند پالایش کردن نفت، تولید مواد شیمیایی، تولید ماشین آلات و ادوات کشاورزی، تولید و عرضه فرآورده های غذایی و لبنی و همچنین در زمینه کالاهای فلزی نیز سررشته دارد.

شهر هامبورگ یکی از شهر های معروف در زمینه چاپ و نشر سطح اروپا و جهان است و همچنین یکی از عظیم ترین مراکز مس اروپا را در خود جای داده است. شهر هامبورگ یکی از مناطق مهم اقتصادی آلمان در تجارت و بازرگانی می باشد.

سیستم حمل و نقل شهر هامبورگ

هر فردی که توری تهیه می کند دوست دارد در شهر مقصد در رفاه و آسایش کامل باشد و حمل و نقل در شهر مقصد خیلی مهم و اساسی است که تور هامبورگ این مزیت را دارد و از این رو مورد توجه گردشگران و مسافران قرار گرفته است. شهر هامبورگ دارای سیستم حمل و نقل بسیار عالی و همچنین دارای بهترین مسیر ریلی اروپای شمالی است.

فرودگاه های شهر هامبورگ از نظر قدمت جزء قدیمی ترین فرودگاه ها و همچنین فعال ترین آن‌ ها است که رتبه چهارم را در بین فرودگاه های آلمان و رتبه سیزدهم را در بین کشور های اروپایی دارد. آمارها بر این اساس است که در هر سال تقریباً ۱۳ میلیون مسافر در این فرودگاه جابجا می شوند.  تور هامبورگ هم از تهران نیز به مقصد این شهر به پرواز در می آید و در تور هامبورگ دفتر فروش جمهوری اسلامی و همچنین آژانس های مسافرتی نقش مؤثری دارند و هر ساله پروازهایی را به تور هامبورگ اختصاص می‌دهند.

سیستم حمل و نقل شهر هامبورگ

مراکز خرید در شهر هامبورگ

وقتی شما تور هامبورگ را رزرو می کنید حتما به مراکز و فروشگاه های شهر هامبورگ هم دقت می کنید. شهر هامبورگ دارای بهترین و زیباترین مراکز خرید می باشد که یکی از مراکز اصلی خرید در شهر هامبورگ، مرکز خرید واقع در خیابان مونکبرگ است و همچنین خیابان اشپیتالر که در نزدیکی خیابان مونکبرگ است دارای مراکز خرید خوبی می باشد.

در شهر هامبورگ و در اطراف ساختمان شهرداری مغازه ها و فروشگاه های بسیاری هستند و یکی از مراکز زیبایی که در شهر هامبورگ وجود دارد و جدیداً تأسیس شده است پاساژ اروپایی می باشد که در کنار ساختمان شهرداری و دریاچه آلستر است. مغازه های لباس که در آن‌ ها جدیدترین لباس های مد موجود می باشد یکی از عامل ‌های جذب گردشگران تور هامبورگ می باشد.

مراکز دیدنی در تور هامبورگ

البته این واقعاً درست است که افرادی برای خرید تور هامبورگ را انتخاب می کنند ولی اگر شما تور هامبورگ را تهیه کنید ولی به مکان‌ های دیدنی این شهر نروید بهتر است که تور هامبورگ خود را کنسل کنید و به جای هامبورگ به شهر دیگری سفر کنید. حال که شما تور هامبورگ را انتخاب کرده اید و به این شهر آمده اید بهتر است مکان های تفریحی و دیدنی این شهر را بیشتر بشناسید:

مسجد امام علی

این مسجد یکی از بزرگ‌ ترین مساجد در شهر هامبورگ است که در سال ۱۹۵۰ با تلاش های آیت الله بروجردی در یکی از منطقه های مهم امروز و در نزدیکی دریاچه آلستر بنا نهاده شد.

کلیسای سنت میشل

این کلیسا از معروف‌ ترین کلیساهای شهر هامبورگ است و جزء یکی از پنج کلیسا های مهم پروتستان های شهر هامبورگ است.

کلیسای سنت پیتر

این کلیسا از قدیمی‌ ترین کلیساهای موجود در شهر هامبورگ است که در یکی از نقاط بلند این شهر بنا شده است و همچنین این کلیسا به اندازه ده قرن قدمت دارد و برای رسیدن به این کلیسا باید ۵۴۴ پله را بالا بروید.

کلیسای سنت نیکولا

این کلیسا یکی از کلیساهای شهر هامبورگ می ‌باشد که تقریباً ویران شده است و باقیمانده این اثر به عنوان یک اثر به یادماندنی وجود دارد این کلیسا از سال ۱۸۷۴ تا ۱۸۷۶ بلند ترین کلیسا با ارتفاع ۱۴۷ متر در جهان بوده است اما در حال حاضر در رتبه دوم قرار دارد.

کلیسای سنت یاکوب

این کلیسا یکی از اساسی ‌ترین کلیساهای شهر هامبورگ است و ساخت این بنا به قرن سیزدهم باز می‌گردد، این کلیسا در مرکز شهر هامبورگ قرار دارد و بنای ارگ آرپ شنیتگر از سال ۱۶۹۳ در این کلیسا قرار دارد.

کلیسای فلوس شیفر

این کلیسا تنها کلیسای باقیمانده از دوران روتنبرگ سورت است که گردشگران تور هامبورگ به تماشای آن می پردازند و همچنین گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

کلیسای سنت کاردین

این کلیسا هم یکی از کلیساهای اساسی شهر هامبورگ است و زمان ساخت این کلیسا به قرن سیزدهم باز می‌گردد این کلیسا از قدیمی ترین کلیساهای محافظت شده در شهر هامبورگ می باشد که مخصوص ملوانان بوده است.

راتهاوس

این بنا مربوط به شهرداری شهر هامبورگ است که در انتهای خیابان مونکبرگ قرار دارد و تاریخ ساخت این ساختمان به سال ۱۸۹۷ باز می‌گردد. نمای بیرونی این بنای باشکوه از سنگ تشکیل شده است و همچنین سبک رنسانس را در خود جای داده است و در این ساختمان بلند ترین برج شهرداری اروپا با بلندی ۱۱۲ متر قرار دارد همچنین وجود تالارهای مجلل و باشکوه در این بنا برای جلسات زیبایی آن را دو چندان می ‌کند.

شیله هاوس

از دیگر ساختمان ها می توان به شیله هاوس اشاره کرد که یک ساختمان آجری با کاربرد اداری است که تاریخ ساخت این بنا به سال ۱۹۲۲ برمی گردد این ساختمان دارای طرحی به شکل یک کشتی بزرگ است که ساخته ی دست فریتس شوماخر است.

مراکز دیدنی در تور هامبورگ

هافن سیتی

اگر بخواهیم از بزرگترین پروژه ها در اروپا یاد کنیم می‌توانیم به پروژه هافن سیتی که در سال ۲۰۱۵ تکمیل شده است اشاره کنیم این پروژه در یک منطقه دور افتاده در بندر اجرا شده است.

پلنتن آن بلومن

این پارک در مرکز شهر واقع شده است و همچنین این پارک به خاطر داشتن نور پردازی های زیبا در شب و آبشار هایش و … معروف شده است و قسمتی از پارک به یک محیط گیاه شناسی اختصاص داده شده است که نام این محیط التر است.

اشتات پارک

این پارک، پارک مرکزی هامبورگ نام دارد که در آن فضایی سبز و برج آبی بزرگ وجود دارد و باید گفت که طراحی های این پارک اثر فریتس شوماخر است که در سال ۱۹۱۰ درست کرده است.

ینیش پارک

این پارک از زیباترین پارک های شهر هامبورگ است که در نزدیکی رود الب قرار دارد و همانند پارک های انگلیسی در قرن هجدهم ساخته شده و در این پارک دو موزه ی خانه ی ینیشی و خانه ی ارنست بارلاخ در این پارک قرار دارد.

هنریش، هرتز و تورم

این دکل‌ها یک نمونه از دکل های ارتباطات رادیویی شهر هامبورگ است و علاوه بر این یک مکان برای گردش نیز به حساب می آید و این برج در بین سالهای ۱۹۶۵ تا ۱۹۶۸ ساخته شد و در حال حاضر یکی از بلند ترین برج های شهر هامبورگ به شمار می رود.

فرستنده بامبوک یا بیل استپ

این دکل نیز از تأسیسات رادیویی است که تاریخ ساخت آن به سال ۱۹۳۴ می ‌رسد این برج به مرور زمان از بین رفت و چند برج دیگر جایگزین این برج شدند ولی در حال حاضر از برج های معروفی که جایگزین فرستنده بامبوک شدند برجی است که دانشگاه هامبورگ برای هواسنجی در این منطقه قرار داد.

سایر تورها :

تور سوچی

در این مقاله می خواهیم به طور کامل درباره تور سوچی در روسیه صحبت کنیم و این شهر را از نظر آب و هوا، جمعیت،

مطالعه »
آشنایی با کشور فیلیپین

تور فیلیپین

تور فیلیپین یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا محسوب می شود، منابع طبیعی، مناظر شگفت انگیز و مردمانی مهمان نواز سبب می شود

مطالعه »
بهترین زمان سفر با تور کردستان

تور کردستان

اگر قصد شرکت در تور کردستان را دارید این مقاله را مطالعه نمایید. کردستان یک منطقه کوهستانی ست که جاذبه های قدیمی و تاریخی بسیاری

مطالعه »
جاذبه های دیدنی و توریستی کلکته

تور کلکته

کسانی که قصد رفتن به تور کلکته را دارند بی شک دوست دارند درباره این شهر اطلاعاتی داشته باشند ما در این مقاله قصد داریم

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند