تور ژنو

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

بهترین زمان برای سفر با تور ژنو

به تور ژنو خوش آمدید. ژنو یکی از با ارزش ترین و مشهورترین شهرهای اروپا و جهان است و این شهرت را به دلیل تولیدات این شهر که شکلات، ساعت های مچی، چاقوهای جیبی و بانک های این شهر به دست آورده است.

آشنایی با شهر ژنو

ژنو شهری است که دارای زیبایی های فراوانی است و بسیار شهر دیدنی می‌باشد. شهر ژنو را در جهان به عنوان پایتخت صلح می شناسند و به جهانگردان خود امکانات بسیار زیاد و متنوعی ارائه می کند. ژنو به دلیل طبیعت بسیار بکر و زیبای دریاچه ی آن، تعداد زیاد موزه های جالب و تاریخ و فرهنگ غنی با آثار تاریخی همچون کلیسای سنت پیر ،(St. Pierre) به عنوان نمونه ای تحسین برانگیز از معماری رومی، همیشه پذیرای توریست های خود از سراسر دنیا می‌باشد.

در ژنو سازمان ها و نهادهای بین المللی شامل سازمان ملل متحد، کمیته بین المللی صلیب سرخ و مکان های برگزاری جوایز بین المللی وجود دارند. همچنین ژنو به عنوان پایتخت سیستم های اداری نیز در جهان شناخته شود. ژنو در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 قرار دارد و ساعت رسمی آن ۲ و نیم ساعت از تهران عقب‌تر است .زبان رسمی مردم این شهر که در تور ژنو احتمال رویارویی با آن ها را دارید عبارتند از: آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانش.  فرانک سوئیس (CHF) = ۳۳۸۴۷ ریال

آشنایی با شهر ژنو

فرودگاه‌های بین‌المللی مقصد در تور ژنو

فرودگاه بین‌المللی ژنو

شرایط آب و هوایی شهر ژنو

ژنو دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می‌باشد که زمستان ها به همراه سرما و یخبندان است. در تور ژنو شاهد تابستان های گرم و مطبوع هستیم. فصل پاییز برای تور ژنو از سایر فصل های سال مرطوب تر است اما بارندگی معمولاً در تمام طول سال توزیع می شود.

بهترین زمان برای سفر با تور ژنو

از ژوئن تا آگوست: در ماه های تابستان که هوای ژنو ملایم و همراه با وزش نسیم است، بهترین زمان برای تور ژنو می‌باشد.در سوئیس تابستان ها معمولاً آفتابی است اما گاهاً بارش باران اتفاق می افتد. البته این فصل، شلوغ‌ترین فصل ژنو است و بهترین زمان برای استفاده از تور ژنو خواهد بود. سفر خود را در تابستان جوری تنظیم کنید که در این دو اتفاق مهم شرکت کنید. یکی لیک پرید (Lake Parade) در ماه جولای و دیگری جشن ژنو در ماه آگوست.

از سپتامبر تا نوامبر: این مدت زمانی مناسب برای سفر به ژنو در پاییز ملایم و مطلوب است. در این زمان به علت دمای هوا میانگین بین 10 تا 12 درجه، خبری از جمعیت زیاد گردشگران نیست و قیمت ها پایین تر از فصل تابستان است.

از دسامبر تا آوریل: اگر زمستان با تور ژنو سفر کنید، سرمای بسیار استخوان سوزی را که از طرف دریاچه ی ژنو و کوهستان آلپ پوشیده از برف می آید را تجربه خواهید کرد. دمای هوا در این زمان تجربه رسیدن به کمتر از 2- درجه سانتی گراد را هم دارد. بهترین زمان برای دوست داران اسکی این زمان می‌باشد. معروف ترین و بهترین مکان برای اسکی سواری در تور ژنو منطقه ی Jungfraujocj است. اگر تصمیم به سفر در این فصل را دارید، حتماً از سه ماه قبل هتل رزرو کنید چون قیمت ها در کریسمس و ایستر افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

بهار در ژنو از مه تا ژوئن بسیار دلپذیر و دوست داشتنی است و دمای هوا در این فصل بین ۱۵ تا ۲۰ درجه است. البته برخی از گردشگاه های توریستی در این سه ماه تعطیل هستند، بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع حتماً از قبل همه چیز را هماهنگ کنید تا در طول سفر دچار دردسر نشوید.

هزینه های سفر با تور ژنو

در تور ژنو سرویسی است که فرصتی را برای مسافران فراهم می‌کند تا در منازل یکی از اهالی شهر به‌طور رایگان اقامت کنند. با این سرویس در تور ژنو به‌صورت قابل توجهی در هزینه هایتان صرفه‌جویی کردید. اگر قصد استفاده از این سرویس را دارید از مدت‌ها قبل باید درخواست خود را برای میزبانان بفرستید چون مسافران زیادی از این سرویس استفاده می‌کنند.

بهترین زمان برای سفر با تور ژنو

هزینه های اقامت در تور ژنو

هزینه‌ی اقامت در هاستل شبی ۴۰ فرانک (۱۳۵ هزار تومان) است. هزینه‌ی یک اتاق یک تخته ی خصوصی حدوداً شبی ۸۰ فرانک (۲۷۰ هزار تومان) و یک اتاق دو تخته حدوداً ۹۰ فرانک (۳۵۰ هزار تومان) است. این هزینه ها معمولاً شامل وای فای رایگان، راهنمای ژنو، ملحفه، حوله و صبحانه است. اما برای اطمینان حتماً از قبل این موارد را از طریق وبسایت هاستل بررسی کنید.

در یک هتل دو ستاره هزینه‌ی اقامت در اتاق دو تخته شبی ۱۱۵ فرانک (۳۹۰ هزار تومان) است. این هزینه شامل امکانات پایه ی هتل مثل حمام اختصاصی، وای فای رایگان و تلویزیون است. برخی از هتل‌ها، صبحانه ی رایگان هم می دهند. می‌توانید در وبسایت Airbnb اتاق های اشتراکی با شبی ۳۶ تا ۶۰ فرانک (۱۲۱ هزار تا ۲۰۳ هزار تومان) را پیدا کنید. همچنین می‌توانید یک خانه ی کامل را با شبی ۷۰ فرانک (۲۳۶ هزار تومان) کرایه کنید که البته نمونه های بهتر از ۱۰۰ فرانک (۳۴۰ هزار تومان) شروع می شوند.

میانگین هزینه‌ غذا در تور ژنو

یکی از نکات جالب در ژنو، تنوع در رستوران ها و آشپزی آن است. برای کم کردن هزینه‌ی غذا می‌توانید به سوپر مارکت‌های محلی رفته و مواد غذایی مورد نیاز خود را در کم ترین مقدار تهیه کنید.ا گر خودتان آشپزی کنید بابت خرید مواد مورد نیاز در یک هفته حدوداً ۱۳۰ فرانک (۴۴۰ هزار تومان) باید بپردازید که این مواد شامل پاستا، سبزیجات، مرغ و سایر اقلام ضروری غذایی است.

اگر بخواهید در تور ژنو بیرون غذا بخورید و زیاد هزینه نکنید، باید روزی ۴۵ (۱۵۲ هزار تومان) فرانک خرج کنید. اگر بخواهید بیشتر وعده ها را خودتان تهیه کنید، باید به طور میانگین روزی ۲۰ فرانک (۶۷ هزار تومان ) خرج کنید. رستوران هایی که دارای سرویس میز هستند و شامل استارتر، غذای اصلی و نوشیدنی است به ازای هر وعده ناهار ۲۰ فرانک (۶۷ هزار تومان) و هر وعده ی شام ۴۰ فرانک (۱۳۵ هزار تومان) می گیرند.

هزینه‌ حمل‌ونقل در تور ژنو

گردشگرانی که در هتل‌ها اقامت دارند برای بازدید از شهر ژنو، با دریافت یک بلیت توریستی در روزهای اقامت خود در شهر می‌توانند از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند. در صورت دریافت نکردن این بلیت باید ۳ فرانک (۱۰ هزار تومان) به ازای خرید یک بلیت یک‌ساعته که شامل همه‌ی وسایل نقلیه‌ی عمومی مثل قایق اتوبوس قطار و … می‌شود، پرداخت کنند. اگر با هواپیما به ژنو سفر کنید می‌توانید یک بلیت اتوبوس ۸۰ دقیقه‌ای بگیرید که به‌صورت رایگان شما را از فرودگاه به شهر برساند.

با رزرو برخی اقامتگاها، هتل‌ها، یا اردوگاه ها در تور ژنو به شما کارت حمل‌ونقل تعلق می‌گیرد که رایگان است. با کمک این کارت می‌توانید از همه‌ی وسایل حمل‌ونقل عمومی شامل اتوبوس، تراموا، قطار و قایق‌های تاکسی زرد رنگ استفاده کنید. هر چند روز که شما در آنجا باشید فرقی نمی‌کند این سرویس به شما تعلق دارد. برای گرفتن این کارت به‌محض ورود به محل اقامت باید درخواست این کارت را بدهید.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر ژنو

در تور ژنو می‌توانید به هر آنچه که به آن علاقه دارید را تجربه کنید چون که جاذبه ها و دیدنی های بسیار زیادی را می‌توانید در این شهر بیابید. مواردی که در این شهر وجود دارد و شما با سفر به این شهر اصلاً نباید دیدنشان را از دست بدهید، شامل موارد زیر است:

کلیسای جامع سن پیر

این کلیسا در سال 1150 ساخته‌شده است. این کلیسا در بلندترین نقطه‌ی شهر قدیم ژنو قرار دارد و بخش‌هایی از این کلیسا متعلق به آلمانی‌ها می‌باشد. دو برج اصلی بنا که قدمت آن‌ها به قرن سیزدهم برمی‌گردد، هرگز تکمیل نشده اند.

میدان  Bourg-de-Four

در نزدیکی کلیسا سن پیر میدانی وجود دارد که قدیمی‌ترین میدان شهر است و زیباترین و جذاب‌ترین میدان ژنو است. در نزدیکی این میدان بازارچه ای وجود دارد و در میدان بورگ کافه هایی هستند که آماده پذیرایی از شما در تور ژنو می‌باشند.

باغ انگلیسی یا ژردن آنگله

در این باغ یک ساعت بزرگ در باغچه وجود دارد. برای بهتر دیده شدن آن به‌صورت شیب‌دار ساخته‌شده است.

کاخ ملل

این مرکز بعد از نیویورک، یکی از مهم‌ترین مراکز دیپلماسی بین‌المللی است و بزرگ ترین مقر سازمان ملل است که در سال، ۲۵ هزار نماینده در آن رفت‌وآمد می‌کنند.

موزه‌ آریانا

در نزدیکی کاخ ملل، موزه‌ای قرار دارد که تماماً به آثار شیشه‌ای و سرامیکی اختصاص‌ یافته است. مجموعه‌ای از ۲۵ هزار اثر از سوئیس، سایر کشورهای اروپایی، خاورمیانه و خاور دور در این موزه نگهداری می‌شود.

جت دی او  (Jet d’Eau)

این فواره یکی از دیدنی‌های تور ژنو می‌باشد که دارای یک پمپ قدرتمند آب است که در هر ثانیه 500 لیتر آب را تا ارتفاع 145 متر که ارتفاع اصلی این فواره است، می‌فرستد. این فواره در تمام نقاط شهر ژنو قابل‌ مشاهده است. فواره آبی در این شهر وجود دارد که ارتفاع آن 140 متر می‌باشد. این فواره بلندترین نمونه در بین فواره های جهان بوده و اصلی ترین جاذبه شهر ژنو می‌باشد. با وجود 8 پروژکتور که هرکدام 9000 وات هستند در شب ها زیبایی این فواره دریاچه روبروی آن را در تور ژنو چند برابر می کند.

جاذبه های دیدنی و تفریحی شهر ژنو

دریاچه ژنو

در دریاچه ای با قدمت 130سال که دومین دریاچه بزرگ و عمیق جهان است به تفریح بپردازید و لذت ببرید. شما می‌توانید از کایت سواری، اسکی روی آب و غواصی نیز در این دریاچه لذت ببرید و همچنین از ساختمان های بلند شهر که در دل طبیعت هستند، لذت ببرید.

ساعتی ساخته شده از گل

ساعتی که ترکیبی از تکنولوژی و هنر گل های تزیینی است و از 8 دایره ی هم مرکز با گل ها و گیاهان فصلی شکل گرفته است؛ در گوشه ای از یاردین انگلیس (jardin anglais) (باغ گل انگلیسی) قرارگرفته است. این مجموعه که در معرض میلیون ها لنز دوربین بازدیدکنندگان گوناگون قرار دارد در سال 1955 به وجود آمده است.

پارک های عمومی ژنو

ژنو یکی از سبزترین شهرهای اروپاست. زیرا  حدود 20% از کل مساحت کشور سویس دارای پوشش جنگلی است. پس اگر  به ژنو شهر پارک ها بگویم جای تعجب ندارد. این پارک ها که یک چهارم از مساحت شهر را به خود اختصاص داده اند شرایط دل پذیری برای خانواده هایی که دوست دارند اوقات فراغت خود را در فضای آزاد سپری کنند فراهم آورده است. زیرا تعداد زیادی فواره و مجسمه های سنگی این پارک ها را فرا گرفته و چهره زیبایی به آن داده است. یکی از معروف ترین پارک های تور ژنو پارک باستیون (Bastion Park) می‌باشد که مکانی ایده آل برای وقت گذرانی و استراحت است.

سایر تورها :

آشنایی با شهر عجمان

تور عجمان

امارات متحده عربی شهرهای بزرگ و کوچکی دارد که در میان آن ها می توان به شهر عجمان اشاره کرد. عجمان یکی دیگر از جاذبه

مطالعه »
آشنایی با شهر ورشو

تور ورشو

شهر ورشو پایتخت کشور لهستان است همچنین دهمین شهر بزرگ اروپا نیز می باشد و از شهر های با نفوذ اروپایی است. با تور ورشو

مطالعه »
آشنایی با کشور فرانسه

تور فرانسه

یکی از بهترین ایده ها برای سفر به کشور فرانسه و آشنایی با این کشور اروپایی، همراهی با تور فرانسه است که هرساله مورد توجه

مطالعه »
آشنایی با کشور سریلانکا

تور سریلانکا

کسانی که قصد شرکت در تور سریلانکا را دارند حتماً این مقاله را مطالعه نمایند، در اینجا اطلاعات جامعی در خصوص این کشور مطرح‌شده که

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند