تور آذربایجان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

مکان های دیدنی در سفر با تور آذربایجان

تور آذربایجان برای سفر به این کشور برنامه ریزی شده است. قبل از سفر با تور آذربایجان توصیه می شود اطلاعاتی در رابطه با این کشور از جمله زبان و فرهنگ، آداب و رسوم ، مکان های دیدنی و چند مورد دیگر را کسب نمایید.

آشنایی با کشور آذربایجان

از اطلاعات مهم دیگر در رابطه با مردم کشور آذربایجان آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم آن‌هاست. در واقع با کسب اطلاعات مناسب در این زمینه، افراد سفری مهیج و خاطره انگیز را می توانند با تور آذربایجان تجربه نمایند؛ اما از مهم ترین موارد در رابطه با فرهنگ مردم آذربایجان می توان به جشن های نوروزی اشاره کرد.

بهار و عید نوروز از فرهنگ های اصیل و مشترک این کشور با دیگر کشورهای خاورمیانه می باشد؛ اما به دلیل ورود ساکنین با قومیت های مختلف به این کشور فرهنگ آن‌ها نیز دستخوش تغییر شده است. فرهنگ غربی به خوبی در حال رواج در آذربایجان می باشد. البته فرهنگ های روسی، اسلامی و چند مورد دیگر نیز در میان مردم این سرزمین به چشم می‌خورد. کرد، ارمنی، تالشی، یهودی، تاتی و چندین مورد دیگر را می توان از اقوام مختلف ساکن در این کشور دانست.

آشنایی با کشور آذربایجان

زبان و فرهنگ مردم آذربایجان

از کشورهای همسایه ایران می توان به جمهوری آذربایجان اشاره کرد. آذربایجان به عنوان یکی از کشورهای همسایه شمالی ایران محسوب می‌شود و اغلب ساکنین آن مسلمان و ترک زبان می باشند. جالب است بدانید که هر ساله گردشگران مختلف خارجی به خصوص گردشگران و توریست ایرانی برنامه های خود را برای سفر به این کشور تنظیم می‌کنند. البته سفر با تور آذربایجان از مزیت‌های بسیاری برخوردار است که یکی از آن‌ها کسب اطلاعات لازم در رابطه با این کشور و مخصوصاً زبان و فرهنگ مردمان آن می باشد.

همانطور که اشاره کردیم مردم آذربایجان اغلب به زبان ترکی صحبت می کنند. در واقع زبان و گویش اصلی مردم این کشور آذری است. با توجه به این که ساکنین این کشور از قوم و کشورهای مختلفی می باشند، می توان اشاره کرد که زبان های مختلفی همچون روس، انگلیسی، چینی و حتی فارسی در میان آن‌ها به چشم می خورد. ترکی زبان شیرینی است که فرا گرفتن آن کار سختی نیست. توصیه می کنیم در زمان سفر با تور آذربایجان اندکی با مکالمه ترکی آشنا شوید تا سفری دل نشین را تجربه نمایید.

برای سفر با تور آذربایجان کسب اطلاعات مناسب از ملزومات شناخته می شود. یکی از این موارد واحد پول رایج در این کشور می باشد. هر کشوری از واحد پول منحصر به فرد خود برخوردار است که طی تصویب دولت تعیین می شود. کشور آذربایجان نیز هم اکنون از واحد پولی به نام منات استفاده می کند.AZN نماد واحد پول آذربایجان در بازارهای مختلف بین‌المللی و جهانی است. هفت فوریه 2005 واحد پول جدید منات به تصویب رئیس جمهوری رسید. در این اسکناس ها شما نمادهایی از فرهنگ و ملیت این کشور را می توانید مشاهده کنید. اسکناس و سکه ها براساس این واحد تعیین می شوند. به عنوان مثال هر یک منات برابر با 100 قپیک می باشد.

آب و هوای کشور آذربایجان

کشور آذربایجان دارای چندین نوع آب و هوا می‌باشد. این کشور از ۱۱ ناحیه آب و هوایی تشکیل شده است. در برخی از مناطق جلگه ای که بیشتر در شمال و شمال شرقی کشور آذربایجان قرار دارد  دمای هوا در تابستان‌ها به ۳۶ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. البته در مناطق کوهستانی این کشور زمستان‌هوا به 9- درجه سانتیگراد نیز می رسد. ولی تابستان‌ها مناطق کوهستانی دارای آب و هوای مطلوب می باشند.

دمای هوا در تابستان در مناطق کوهستانی به ۱۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. کمترین میزان هوا مربوط منطقه‌ اردوباد می باشد که نزدیک به منفی ۳۳ درجه سانتیگراد است. به صورت کلی در شمال وشرق کشور آذربایجان آب و هوا کمی سرد است. برای سفر به کشور آذربایجان بهتر است به مناطق جنوب شرقی این کشور سفر کنید. هوا در این مناطق مرطوب و ملایم است. میزان بارش سالانه در بخشی از مناطق این کشور به ۱۸۰۰ میلیمتر می‌رسد. توجه داشته باشید در سفر با تور آذربایجان اطلاعات کاملی از آب و هوای این کشور کسب نماید.

معمولاً برای سفر به کشور خارجی دانستن اطلاعاتی در رابطه با آب و هوای کشور مورد نظر بسیار مهم و دارای اهمیت می باشد، چرا که با دانستن چگونگی آب و هوای آن منطقه افراد نسبت به جمع آوری وسایل مهم اقدام خواهند کرد. در سفر با تور آذربایجان نیز باید اطلاعاتی راجع به آب و هوای این کشور داشته باشید. این را بدانید که مسافران و توریست برای لذت بردن از آب و هوای شهر باکو به آذربایجان سفر می‌کنند.

 میانگین درجه حرارت در شهر باکو که مرکز کشور آذربایجان می‌باشد ۱۲ تا ۱۸ درجه سانتیگراد است. درست است که زمستان‌های باکو کمی سرد و همراه با بارش‌های برف و باران است، اما در بهار هوای این شهر بسیار خنک و مطبوع می‌باشد. از این‌رو سفر در نوروز و اوایل بهار به کشور آذربایجان را پیشنهاد می کنیم، البته اگر بتوانید در پاییز به آذربایجان سفر کنید سفرخوبی را تجربه خواهید کرد و از حضور در کشور زیبای آذربایجان لذت خواهید برد.

شهر باکو یک شهر توریستی محسوب می‌شود که دارای آب و هوایی متفاوت در فصول گوناگون سال می‌باشد. در زمان سفر با تور آذربایجان باید توجه داشته باشید که چه وسایلی را جمع آوری کنید تا اینکه در سفر به این کشور با مشکلات احتمالی مواجه نشوید. آب و هوای باکو شبیه به آب و هوای بیشتر شهرهای ایران می باشد، البته میانگین درجه حرارت در این شهر بسیار مطلوب است.

 آب و هوای شهر باکو در فصول بهار و پاییز بسیار مناسب جهت سفر به این شهر توریستی است. بیشتر افراد زمستان را برای سفر به کشور آذربایجان انتخاب نمی کنند چرا که هوا کمی سرد و با بارش برف و باران همراه است. البته اگر قصد خرید در اماکن این شهر را دارید می‌توانید در زمستان هم به کشور آذربایجان و شهر باکو سفر کنید. فصل تابستان در شهر باکو هوا کمی شرجی و درجه حرارت بسیار بالا می باشد، ولی می توان با مراجعه به ساحل دریا جهت خنک شدن و تفریح بهره‌مند شد.

آب و هوای کشور آذربایجان

تعطیلات رسمی در کشور آذربایجان

برای سفر با تور آذربایجان دانستن تعطیلات رسمی این کشور از دیگر مواردی است که افراد می‌توانند با توجه به آن برنامه سفر مناسبی را برای خود تدارک ببینند. با توجه به اینکه هر کشوری از تعطیلات مشخصی در طول سال برای شهروندان برخوردار است، ما در این مطلب به چند مورد از تعطیلات رسمی کشور آذربایجان خواهیم پرداخت. در بسیاری از این تعطیلات مردم به جشن و پایکوبی های در سرتاسر آذربایجان می‌پردازند که می‌تواند بهانه مناسبی برای سفر به این کشور شناخته شود.

 از مهم‌ترین تعطیلات رسمی کشور آذربایجان و شهر باکو می توان به تعطیل رسمی برای آغاز سال نو میلادی در روزهای یکم و دوم ژانویه اشاره کرد. البته در هشتم مارچ نیز تعطیل رسمی به عنوان روز زن در این کشور تعیین شده است. ۲۸ می به عنوان روز جمهوری در این کشور تعطیل رسمی می‌باشد. از دیگر تعطیلات رسمی کشور آذربایجان می توان به روز پانزدهم ژوئیه به عنوان تعطیل رسمی برای روز ملی آزادی آذربایجان اشاره کرد. در هیجدهم نیز تعطیلاتی به عنوان روز ملی استقلال تعیین شده است. البته از تعطیلات مشترک این کشور می‌توان به عید قربان، عید فطر و همچنین عید نوروز اشاره کرد.

سفر با تور آذربایجان

برای سفر به آذربایجان می توانید به صورت شخصی و یا با تور به این کشور سفر کنید. بسیاری از افراد به دلایل مختلف ترجیح می دهند که شخصاً با خانواده به این کشور سفر کنند؛ اما سفر با تور آذربایجان از مزایای بسیاری برخوردار است.  یکی از این موارد قیمت مناسب و به صرفه می باشد. با استفاده از تور آذربایجان می توانید از مکان های دیدنی و تفریحی بسیاری دیدن کنید. اغلب تورهای آذربایجان این امکان را فراهم می کنند که از میان پکیج ها مورد مناسب را انتخاب نمایید.

از گزینه های سفر با تور آذربایجان می توان به بلیط های چارتری و ارزان قیمت این پرواز اشاره کرد. با یک رزرو می توانید سفری مناسب با قیمتی به صرفه به کشور آذربایجان داشته باشید و از تمامی لحظات سفر لذت ببرید. بلیط های چارتری در ایام مشخصی از سال قابل رزرو می باشند و از طرفداران بسیاری نیز برخوردار هستند.

مکان های دیدنی در سفر با تور آذربایجان

آذربایجان و مخصوصاً پایتخت آن یعنی باکو از مکان های دیدنی بسیاری برخوردار است که در این مقاله به بیان چند مورد از آن‌ها خواهیم پرداخت.

قصر شیروان شاه

پادشاه آذربایجان به نام شیروان شاه در قرن پانزدهم در ایچری شهر که هم اکنون به شهر قدیمی شهرت دارد قصری زیبا را بنا کرده که با نام خود او مزین شده است. قصر شیروان شاه یکی از مکان های دیدنی کشور آذربایجان در باکو شناخته می شود. جالب است بدانید که این قصر به عنوان یکی از آثار میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود، چرا که زیبایی و چشم نوازی آن دیدگان همه را به سمت خود جذب می نماید.

ایچری شهر

از دیگر مکان های دیدنی آذربایجان و شهر باکو می توان به شهر قدیمی یا ایچری شهر اشاره کرد. این منطقه از جاذبه های توریستی آذربایجان شناخته می شود که قصر شیروان شاه نیز در آن بنا شده است. ارگ باکو نام دیگر ایچری شهر می باشد.

برج دختر

در شهر قدیمی علاوه بر قصر شیروان شاه شما می‌توانید با برج شناخته شده و محبوب به نام دختر نیز روبه‌رو شوید. این برج یکی از مکان های توریستی و گردشگری محبوب در میان مردم این کشور و اهالی دیگر کشورها شناخته می شود. جالب است بدانید که بنای این ساختمان در قرن دوازدهم ساخته شده است. از دیگر ویژگی‌های این برج می‌توان به نزدیکی آن به فرودگاه باکو اشاره کرد. در سفر با تور آذربایجان توصیه می‌کنیم که از بلندای این برج برای ثبت تصاویر یادگاری استفاده نمایید.

برج های شعله

معماری شگفت انگیز سه برج در شهر باکو می‌تواند چشمان همه را به سمت خود خیره کند. این برج ها که به نام برج های شعله شناخته می‌شوند، ساخت یک شرکت آمریکایی می‌باشند. معماری زیبای این برج‌ها به گونه ای است که گویا سه شعله با ارتفاع بی نظیر بر بلندای زمین قرار گرفته اند. 160 تا 180 متر میزان ارتفاع خیره کننده برج های شعله می باشد.

پارک ملی باکو

درکنار اماکن مختلف دیدنی و توریستی آذربایجان می توان به تفریحات مناسب در این کشور اشاره کرد. از جمله مکان های تفریحی آذربایجان سواحل باکو را می توان نام برد. این سواحل مکان مناسبی برای تفریح و سرگرمی توریست و گردشگران به شمار می رود.  پارک ملی باکو نیز مکان مناسبی برای گشت و گذار در ساعات طولانی روز به شمار می رود. برای پیاده روی می توان به بلوار باکو مراجعه کرد و ساعت ها در این مکان به پیاده روی پرداخت. از جذابیت های تفریحی در این کشور می توان به متروی باکو اشاره کرد. این مترو از جذابیت های مختلفی برای گشت و گذار و تفریح برخوردار است. مناظر زیبایی را می توان از بالای پله های برقی آن نظاره کرد.

مکان های دیدنی در سفر با تور آذربایجان

هتل های اقامتی در سفر با تور آذربایجان

 مسئولین هتل و اقامتگاه های باکو خدمات و امکانات متنوعی را برای اقامت کنندگان و مسافران فراهم کرده اند. این خدمات شامل سرویس دهی شبانه روزی اتاق ها، چای و قهوه ساز،حمام، تلفن و چندین مورد دیگر می باشد. از دیگر خدمات و امکانات بارز این هتل ها می توان به سرویس اینترنت و وای فای اشاره کرد. با استفاده از این امکانات می توان در زمان سفر با تور آذربایجان از دغدغه های جانبی سفر دور شد.

در زمان سفر با تور آذربایجان می بایست به هتل و اقامتگاه های مناسب این کشور و مخصوصاً شهر باکو توجه کرد. در اغلب تورهای مسافرتی مکان های مناسبی برای اقامت چند روزه در نظر گرفته می شود؛ اما در باکو با هتل های چند ستاره مواجه می شوید که اقامت حتی چند ساعته می تواند لحظات شیرین و به یاد ماندنی را برای شما به همراه داشته باشد. در این بخش و چند بخش بعدی به معرفی چند هتل شناخته شده باکو خواهیم پرداخت.

هتل ای اف آکوا

در اطراف دریای خزر و در حاشیه دهکده نووخانا هتلی جای گرفته است که از امکانات مختلفی همچون اینترنت برخوردار است. هتل ای اف آکوا تا شهر باکو تنها 21 کیلومتر فاصله دارد. با وسایل نقلیه به راحتی می توان خود را به این مکان رساند.

هتل اکسل سیور

از دیگر هتل و اقامتگاه های باکو می توان به اکسل سیور اشاره کرد. این هتل که در مرکز باکو واقع شده است به عنوان یکی از هتل های پنج ستاره شناخته می شود. در بحث قبلی در رابطه با چند هتل شهر باکو اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دادیم. در این بخش به چند مورد دیگر از اقامتگاه های مناسب این شهر برای اقامت در زمان سفر با تور آذربایجان خواهیم پرداخت.

هتل خزر گلدن بیچ

از اقامتگاه و هتل های شناخته شده در باکو که در اطراف دریای خزر جای گرفته است می توان به هتل خزر گلدن بیچ اشاره کرد. این هتل دارای اتاق های دوبلکس با بخش پذیرایی است که برای بسیاری از اقامت کنندگان شرایط مناسبی را به همراه دارد.

گراند هتل اروپا

از هتل و اقامتگاه های درجه یک باکو می توان به گراند هتل اروپا اشاره کرد. 96 اتاق در این هتل تعبیه شده است که هر کدام از خدمات و امکانات متنوعی برخوردار هستند. در سفر با تور آذربایجان توصیه می کنیم در این هتل ها اقامت کرده و لحظات آرامی را سپری نمایید.

مراکز خرید باکو در سفر با تور آذربایجان

در سفر با تور آذربایجان می توانید به مراکز خرید باکو مراجعه کرده و از یک خرید مناسب لذت کافی را ببرید؛ اما در ادامه به بیان بخشی از این مراکز خواهیم پرداخت.

مرکز خرید گنجیلک

این مرکز خرید از پنج طبقه تشکیل شده است. البته دو طبقه نیز به منظور پارکینگ در قسمت تحتانی آن ساخته شده است. متروی گنجیلک در اطراف این مرکز خرید قرار دارد و افراد به راحتی می توانند از آن برای مراجعه به این مکان استفاده نمایند. مارک و برندهای مختلفی در فروشگاه های این مرکز به فروش می رسند.

مرکز خرید مترو پارک

از دیگر مراکز خرید در باکو می توان به مترو پارک اشاره کرد. این مرکز خرید از ظاهر مدرن و شیک و فروشگاه های صاحب برند برخوردار است.در سفر با تور آذربایجان می توانید از این مراکز دیدن کنید .

سایر تورها :

آشنایی با شهر شارجه

تور شارجه

یکی از مقاصد اصلی گردشگران در منطقه خاور میانه کشور امارات است. این کشور دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی فراوانی می باشد. یکی از

مطالعه »
دیدنی های توریستی و تفریحی تور اندونزی

تور اندونزی

به تور اندونزی خوش آمدید. اندونزی سرزمینی بسیار پهناور است کشور اندونزی بیش از 13 هزار جزیره دارد. این شهر برای هر سلیقه ای مناسب

مطالعه »
شهر ارومیه

تور ارومیه

کشورمان ایران را می توان یکی از زیباترین کشورها دانست، که همواره با وجود تحریم ها و ذهنیت بدی که دشمنان برای آن به وجود

مطالعه »
تور دوسلدورف

تور دوسلدورف

کشور آلمان شهرها و مناطق دیدنی زیادی دارد که هر کدام جذابیت و زیبایی منحصر به فرد خود را دارند. تور دوسلدورف آلمان یکی از

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند