تور آلانیا

آلانیا یکی از مقصدهای گردشگران تور ترکیه است که چند صباحی است به قطب گردشگری دنیا تبدیل شده است. قطعا این میزان شهرت و محبوبیت باید دلایل بسیار مهمی داشته باشد. امروز قصد داریم در خصوص تور آلانیا و تمامی اطلاعات گردشگری آن صحبت کنیم. قطعا این شهر برای شما بهترین خاطرات را فراهم می سازد.

آشنایی با شهر آلانیا

این شهر یک پکیج کامل در دنیا محسوب می شود و تمامی تفریحات مورد نیاز برای سنین مختلف را شامل می شود. به عنوان مثال می توانید از جاذبه های طبیعی آن لذت ببرید و در عین حال آثار تاریخی بی نظیر آن را نیز مورد بررسی قرار دهید. دیدنی های جذاب این شهر در تور آلانیا آنقدر شگفت انگیز است که تمامی سلیقه ها را جلب خود می کند. هزینه زندگی در آلانیا تقریبا متوسط است البته می توانید با یک سری برنامه ریزی بسیار دقیق هزینه های خود را به حداقل برسانید. مردم شهر آلانیا مهربان هستند، میزان خشونت در این شهر بسیار کم است و روابط و احترام خاصی بین خانواده ها مطرح است مهمان نوازی و خلق و خوی خوش مردمان آلانیا سبب می شود که هر ساله میلیون ها گردشگر به سمت آن جذب شود.

معرفی شهر آلانیا در تور آلانیا

زبان و فرهنگ مردم آلانیا

مردم شهر آلانیا اغلب به زبان ترکی صحبت می کنند البته تاکیدی بر این موضوعی نیست و بسیاری از افراد فارسی زبان نیز در این شهر دیده می شود که می توانید در ابتدا برای شناسایی نقاط مختلف شهر از آنها کمک بگیرید. عموما یادگیری زبان انگلیسی برای مردم آلانیا بسیار مهم است و ترجیح می دهند این زبان را به عنوان یک زبان رسمی برای شهر خود بدانند. اهالی شهر آلانیا فرهنگ های مخصوص به خود دارند مثلا افرادی که در این شهر زندگی می کنند در رانندگی بسیار با احتیاط هستند و هیچ بی احترامی و بی قانونی در رانندگی افراد دیده نمی شود.

اهالی شهر آلانیا عادت به صحبت با صدای بلند ندارند و این موضوع برایشان تبدیل به فرهنگ شده است به این ترتیب قطعا تمامی افراد در این شهر جز در مواقع ضروری نیازی به صحبت با صدای بلند ندارند. اگر در تور آلانیا شرکت کرده اید و می خواهید مورد احترام مردم شهر آلانیا قرار بگیرید کمی صبور باشید این افراد علاقه ای به آدم های عجول ندارند و قطعا کسانی که باید بر هم زدن نظم عمومی می شوند سرزنش خواهند کرد. واحد پول در آلانیا همانند سایر شهرهای ترکیه لیر است. رانندگی در این شهر از سمت راست است و تمامی اصول رانندگی به درستی رعایت می شود. در زمان سفر به ترکیبی توانید از تور ترکیبی آلانیا و تور کوش آداسی استفاده کنید.

آب و هوای شهر آلانیا

شهر آلانیا دارای آب و هوای مدیترانه ای است. با شنیدن کلمه مدیترانه ای متوجه می شویم که تابستان های این شهر گرم است و البته میزان رطوبت بالایی نیز در ماه مرداد دیده می شود. به طور کلی و در بررسی های اخیر دیده شده است که دمای هوا شهر آلانیا بیش از 28 درجه نمی رسد و این موضوع به نوعی مشخص می کند که این شهر از دسته شهرهای مناسب برای مسافرت محسوب می شود و هیچ گونه گرمای طاقت فرسایی انتظار شما را نمی کشد. از زمستان های شهر آلانیا سرد است، این سرما در ساعات آخر شب بسیار بیشتر می شود اگر از سرما دوری می کنید دقت کنید که فصل زمستان را برای خرید بلیط آلانیا انتخاب نکنید زیرا قطعا برای شما مشکل ساز خواهد شد. از طرفی فصل بهار دمای هوای شهر آلانیا بسیار مناسب است و بیشتر مسافران این فصل را برای بازدید از جاذبه های گردشگری آلانیا انتخاب می کنند. دقت کنید که اگر می خواهید در این منطقه زیبا عکس برداری کنید و لحظات خاطره انگیز خود را ثبت کنید بهترین گزینه سفر در فصل بهار است.

بهترین زمان سفر با تور آلانیا

یک نتیجه کلی در خصوص آب و هوای شهر آلانیا این است که این شهر به طوری کلی دارای جو ملایمی است و هر فصلی را می توان برای بازدید از این منطقه زیبا در نظر گرفت. افرادی که علاقمند به بازدید از جشن های سالانه و فستیوال های علمی و سرگرمی هستند باید هوای گرم تابستان را تحمل کنند و ماه آگوست را برای سفر به شهر آلانیا انتخاب کنند. از طرف دیگر اگر علاقمند به ورزش های زمستانی هستید قطعا باید ماه ژانویه را برای سفر خود انتخاب کنید و البته گرم ترین لباس های خود را به همراه داشته باشید.

اگر بخواهید بهترین زمان سفر به آلانیا را بر اساس هزینه بررسی کنیم عموما فصل بهار و تابستان هزینه بازدید از جاذبه های گردشگری تور آلانیا زیاد است و قطعا باید برای بازدید از موزه ها و همینطور سایر مناطق بلیط خریداری کنید این موضوع در فصل زمستان برعکس است و گاه دیده می شود که هزینه خرید بلیط برای بازدید از مناطق مختلف شهر به حداقل رسیده و در بعضی از ایام سال رایگان می شود. عموما در سفر خود یک سری اهداف را پر رنگ کنید و بر اساس اولویت ها حرکت کنید. فرودگاه شهر آلانیا دارای ظرفیت پذیر یک میلیون پانصد مسافر است و پایانه ای به مساحت 6000 متر مربع دارد. فضایی که برای خودرو ها در نظر گرفته شده است به اندازه 105 خودرو است.

بهترین زمان سفر به شهر آلانیا

بهترین جاذبه های دیدنی و گردشگری شهر آلانیا

قلعه آلانیا اولین مکانی است که باید از آن دیدن کرد. بدون بازدید از این قلعه سحرآمیز سفر تور آلانیا خود را به پایان نرسانید. این قلعه در کنار دریای زیبای مدیترانه قرار دارد و این موضوع گواه بر آب و هوا و شرایط جوی بسیار عالی این منطقه است. قلعه آلانیا توسط سلجوقیان ساخته شد و دور تا دور این قلعه دیوارهای بلندی احاطه شده است که فضای حاکم را کمی ترسناک می کند. گشت و گذار در داخل قلعه بسیار لذت بخش است، برای بازدید از این مکان ساعات اولیه صبح را انتخاب کنید.

غار داملاتاش آلانیا

یکی دیگر از مکان های بسیار زیبا در شهر آلانیا غار داملاتاش است، این غار مکانی بسیار عالی برای فرار از گرما است و فضای بسیار زیبا و رویای آن بارها مورد تایید گردشگران تور آلانیا قرار می گیرد. این غار نیز در اطراف دریای مدیترانه قرار دارد و بازدید از بخش های مختلف آن شگفت انگیز است. به عنوان مثال اگر بتوانید تا نیمه غار را مورد بازدید قرار دهید قطعا فضایی بسیار ایده آل پیش روی شما قرار می گیرد. دقت کنید که افرادی که مبتلا به آسم هستند باید در زمان های خاصی از این غار دیدن کنند و هزینه ای بابت بازدید پرداخت نخواهند کرد.

برج سرخ

برج سرخ برجی خارق العاده در دل شهر آلانیا است. این برج دارای معماری بی نظیری است که بارها توسط تیم های تاریخ نویس مورد بررسی قرار گرفته است. دقت کنید که اگر قصد بازدید از این مکان را دارید بهتر است یک روز کامل را به بازدید اختصاص دهید. این برج در فضایی مسطح قرار دارد که دور تا دور آن دیوارهای قرمز رنگ دیده می شود. اغلب افراد علاقمند به بازدید از زیبایی های این برج هستند. عموما برج سرخ در تاریکی شب به شکل دیگری توصیف می شود و این موضوع یکی از ویژگی های مهم آن است.

غار دیم آلانیا

غار دیم یکی از دیگر دیدنی های بسیار زیبا در شهر آلانیا محسوب می شود. این غار در 12 کیلومتری آلانیا قرار دارد اما بازدید از آن بسیار لذت بخش است. به شما پیشنهاد می کنیم این مسافت را طی کنید و تجربه های جدیدی در این غار کسب کنید. در بررسی های اخیر مشخص شد که عمر این غار بیش از یک میلیون است و برای ورود به این غار دو مسیر مختلف وجود دارد که به سلیقه خود می توانید یک مسیر را انتخاب کنید.

شگفتی های شهر آلانیا

آبشار ماناوگات

قطعا بسیاری از گردشگران تور آلانیا علاقمند به بازدید از مکان های طبیعی و سرسبز هستند رود دیم از بهترین مناطقی است که برای رهایی از شلوغی های شهر بی نظیر است. این رود برای اهالی شهر آلانیا بسیار ارزشمند است و نقش بسیار مهمی در کشاورزی دارد. اهالی آلانیا روزهای تعطیل به همراه خانواده خود به این منطقه می آیند و از فضای بکر و خوش آب و هوای آن لذت می برند. می توانید در این رود قایق سواری کنید و از رستوران های سنتی که در فاصله کمی از این رود قرار دارد غذا صرف کنید. مگر می شود بلیط ترکیه رفت و از آبشار ماناوگات غافل شد؟ این آبشار در سه کیلومتری روستایی بسیار زیبا قرار دارد. این آبشار حدود 2 متر ارتفاع دارد و بهتر است کمی از آن فاصله بگیرید. چند صباحی است که آبشار ماناوگات تبدیل به یک منطقه توریستی بسیار ایده آلی شده است. در این منطقه کافه تریا و مراکز تفریحی بسیار زیادی دیده می شود و سوغاتی های خوش طعمی نیز به فروش می رسد. تورهای قایق سواری در این منطقه بی نظیر است.

گالری هنر آلانیا

هنر دوستان و هنرمندان در تور استانبول به دنبال مراکز هنری هستند و شهر آلانیا نیز یکی از انتخاب های بسیار عالی در این زمینه محسوب می شود. آمفی تئاتر باستانی در مراکزی است که با سفر به دل تاریخ می توانید وقایع مختلفی را از نزدیک لمس کنید. این آمفی تئاتر بسیار بزرگ است و با سایر موارد مشابه فرق زیادی دارد. ظرفیت این مکان زیاد است و مراسم های بسیار بزرگی در این مکان انجام می شود. البته در نظر داشته باشید که سبک زندگی افراد و فرهنگ مردم آلانیا به نوعی سبب شده است که این مکان بسیار دیدنی محسوب شود.

معبد آپولو آلانیا

معبد آپولو یکی دیگر از مناطقی است که بسیاری از فستیوال ها در ان برگزار می شود و افراد زیادی علاقمند به بازدید از آن هستند. این معبد در بندر قدیمی در آلانیا قرار دارد و حدود 6 ستون دارد که هر کدام دارای زیبایی های خاص مربوط به خودش است. اگر به ستون های این بنا دقت کنید متوجه می شوید که قدمت آن به هزاران سال پیش باز می گردد. کنده کاری های بسیار زیبایی بر روی این ستون ها انجام شده است که سبب می شود این معبد از دید همگان با شکوه باشد.

موزه باستان شناسی آلانیا

موزه باستان شناسی یکی از مناطق بسیار زیبا و جذاب در تور آلانیا است. این موزه در منطقه ساید قرار دارد و در 5 کیلومتری آلانیا واقع شده است. در موزه باستان شناسی یک سری مجسمه های بسیار زیبا دیده می شود که بازدید از هر یک خالی از لطف نیست.این مجموعه غنی در ساختمانی بسیار قدیمی قرار دارد که دارای حمام های بسیار ویژه ای هستند که قدمت آنها بسیار زیاد است. بازدید از این منطقه یک ساعت زمان نیاز دارد و بهترین تجارب را برای شما فراهم می سازد. کشتی های چوبی از دسته مواردی است که به نوعی از دسته موزه های دیدنی در شهر آلانیا محسوب می شود. این منطقه در امتداد دیوارهای بندر قدیمی قرار دارد. در این فضا یک سری کشتی های چوبی وجود دارد که هر کدام ارزش خاص خودش را دارد و بر روی بدنه آنها از تکه های سفالی عتیقه استفاده شده است.

موزه های شهر آلانیا

قلعه آلارا آلانیا

در این شهر پاسگاهی وجود دارد که مربوط به دوران حکومت سلجوقیان می شود. در این پاسگاه برج های ساحلی ساخته شده است که افرادی که علاقمند به بازدید از محیط های نظامی هستند می توانند از این مکان دیدن کنند. دیوارهای این برج اغلب دارای استحکام بسیار زیادی است و نمای زیبای برج در جهان شرهت خاصی دارد. بازدید از این مکان را از ضروریات سفر خود قرار دهید. قلعه آلارا از دیگر مکان های تاریخی در شهر آلانیا است که به دوران امپراطوری بیزانس باز می گردد. این قلعه مسئول حفاظت از جاده ابریشم است و برای بازدید از آن باید 180 پله را طی کنید. زمانی که به نیمه پله می رسید راهی به مخازن بزرگ آب وجود دارد. در این منطقه امکانات رفاهی بسیاری برای مسافران تور آنتالیا و تور آلانیا قرار داده شده است بنابراین می توانید مدت زمان زیادی را به بازدید از این منطقه بپردازید.

بهترین سواحل تفریحی شهر آلانیا

سواحل آلانیا کاملا شنی بوده در 320 روز از سال آفتاب دارد. سواحل آلانیا جزء بی نظیر ترین و زیباترین سواحل جهان است که آبی شفاف و درخشان دارد. در سواحل آلانیا هتل ها، رستوران ها و کافه های متعددی وجود دارد و غذاهای مختلف ترکی سرو می شود. در سواحل آلانیا، شما می توانید از انواع تفریحات مانند: پرواز با پاراگلایدر، بازارگردی، ورزش های ساحلی و بسیاری از کارهای دیگر لذت ببرید.

ساحل کلو پاترا آلانیا

یکی از سواحل جنوبی ترکیه در شهر آلانیا است که در تمام نقاط این ساحل زیبا چترهای آفتابی و تخت های استراحتی وجود دارد و قابل استفاده برای عموم گردشگران تور آلانیا است و به خصوص در ساعت های پایانی شب برنامه های جلبی اجرا می شود.

ساحل پرتقال آلانیا

ساحلی دیگر با نامی جذاب، ساحل پرتقال که در شهر آلانیا وجود دارد. این ساحل از سواحل خوب و قابل شنا در شرق آلانیا است. ساحل پرتقال از ساعت 9 صبح تا 9 شب به صورت مداوم برنامه های تفریحی و ورزشی برگزار می کند و خدمات شنا در دریا را ارائه می دهند. اگر به دنبال یه ساحل آرام و خلوت هستید ما به شما ساحل پرتقال را معرفی می کنیم.

ساحل اینجکوم آلانیا

ساحل اینجکوم در بخش غربی و 25 کیلومتری شهر آلانیا قرار گرفته است. در اینجکوم هم مانند دیگر سواحل آلانیا امکانات تفریحی و استراحتی فراهم شده است و همه گردشگران تور آلانیا می توانند از آنها استفاده کنند. این ساحل زیبا آبی بسیار زلالی دارد و در بیشتر روزهای سال امکان شنا کردن وجود دارد اما به هنگام شب اجازه شنا کردن نبوده و ممنوع است، پس اگر در سمت غرب آلانیا اقامت دارید حتما به این ساحل سر بزنید و از امکانات تفریحی آن لذت ببرید.

رستوران های مشهور شهر آلانیا

با بلیط استانبول می توان در شهر آلانیا رستوران های بسیار مشهوری یافت که هر سلیقه ای را راضی خواهد کرد. اگر علاقمند به صرف غذاهای اروپایی هستید بهتر است به رستوران های مدرن آلانیا مراجعه کنید در این رستوران ها اغلب بهترین غذاها طبخ می شود. رستوران مه پری یکی از بهترین گزینه برای صرف غذاهای محلی است و از دسته رستوران های بسیار عالی در آلانیا محسوب می شود. در این رستوران غذاهای ترکی با عطر و طعم خاصی وجود دارد.

رستوران های مشهور شهر آلانیا

بهترین هتل های شهر آلانیا

در زمان مهاجرت به ترکیه می توانید بهترین هتل آلانیا را رزرو کنید، هتل گرند لارا در مروارید مدیترانه قرار دارد. این منطقه یکی از مکان های مشهور در آلانیا محسوب می شود. این هتل 4 ستاره بهترین امکانات رفاهی برای مسافرین تور آلانیا را فراهم می سازد. این هتل دارای ساحل مصنوعی بسیار زیبایی است و از استخرهای سرپوشیده و سرباز با امکانات رفاهی عالی است. هتل گلکسی بیچ یک هتل 4 ستاره بی نظیر است، اتاق های این هتل آنقدر شیک و منحصربفرد طراحی شده است که بهترین ارامش را برای شما به ارمغان می آورد.

مراکز خرید شهر آلانیا

مرکز خرید آلانیوم آلانیا

این مرکز خرید در دو طبقه طراحی شده است که حدود 260 برند محلی در جهان را شامل می شود. در این فضا هر چه نیاز دارید برای شما فراهم شده است. سینما و رستوران های این مرکز خرید از ساعت 10 صبح الی 10 شب باز هستند.

مرکز خرید مگامال آلانیا

در این مرکز خرید یک سری برندهای داخلی و خارجی دیده می شود. از دیگر امکانات و خدمات این مرکز خرید زمین بازی کودکان، اتاق نگهداری نوزادان و صندلی های چرخ دار مخصوص افراد ناتوان است.

مرکز خرید دنور آلانیا

در این مرکز خرید بهترین محصولات چرمی دیده می شود، انواع لباس های چرم با بهترین برند در این مکان وجود دارد. البته خرید در این مکان کمی دشوار است و هزینه های در نظر گرفته شده برای اجناس بسیار بالا هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.