تور تاجیکستان

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

جاذبه های طبیعی کشور تاجیکستان

تور تاجیکستان یکی از تورهایی است که ما را به کشوری هم زبان و هم دین خواهد برد. تاجیکستان کشوری است پر از جاذبه های طبیعی و گردشگری و همچنین معماری های بسیار زیبا که می تواند سفری لذت بخش را برایمان به ارمغان بیاورد. اگر قصد دارید تور تاجیکستان را برای مسافرت انتخاب کنید بهتر است در فصل بهار که آب و هوای آن مطلوب است به این کشور سفر کنید.

آشنایی با کشور تاجیکستان

کشور تاجیکستان در خشکی محصور شده و در آسیای مرکزی و غرب کشور چین واقع گشته است. مساحت این کشور 143100 کیلومتر مربع است که 142700 کیلومتر از آن را خاک و 400 کیلومتر مربع را نیز آب تشکیل داده است. مرز های کشور تاجیکستان به شدت ناهموار است و 3651 کیلومتر طول دارد.414 کیلومتر از این کشور در قسمت شرقی با چین، 1204 کیلومتر در قسمت جنوب با افغانستان،870 کیلومتر در شمال با قرقیزستان و 1161 کیلومتر در قسمت غربی با ازبکستان هم مرز است. همچنین کشور تاجیکستان کشوری زلزله خیز است و زلزله های شدیدی در آن اتفاق می افتد.

پایتخت کشور تاجیکستان شهر دوشنبه است که بنا به روایتی این نام از بازار روز های دوشنبه گرفته شده است. بازار های بسیار زیادی نیز در پایتخت این کشور از جمله بازار کاروان، بازار سخاوت، بازار سبز، بازار سلطان کبیر و.. وجود دارند.

در تور تاجیکستان قطعا گذری به این بازار ها خواهید داشت.این کشور از اتحاد شوروی 9 سپتامبر سال 1991 و پس از فروپاشی اتحاد شوروی به استقلال رسیده است. در واحد پول جدید این کشور یک سامانی معادل 100 درم جدید و 1000 روبل قدیم است. طبق آمار سال 2003 نرخ سواد در افراد بالای 15 سال که توان خواندن و نوشتن را دارند تقریباً 5 درصد است. همچنین طبق آمار سال 2007 امید به زندگی در کل جمعیت این کشور 64.61 سال، در مردان 61.6 سال و در زنان 67.78 سال است که طولانی ترین طول عمر در بین 5 جمهوری آسیای مرکزی است.

آشنایی با کشور تاجیکستان

زبان و فرهنگ مردم تاجیکستان

تاجیکستان کشوری با قدمت چند هزار ساله است و فرهنگی غنی دارد. زبان این کشور فارسی بوده و دین آن نیز اسلام است. به دلیل هم زبانی و یکی بودن دین مردم این کشور با ایرانیان تور تاجیکستان می تواند یکی از بهترین مسافرت هایی باشد که ما در آن احساس نزدیکی بیشتری نسبت به مردمش داریم. تاریخ تاجیکستان فراز و نشیب های زیادی به خود دیده است. هم چنین آداب و رسوم محلی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که از جمله آن ها می توان به عید نوروز که بین کشور ایران و کشور تاجیکستان مشترک است اشاره کرد.

تاجیک ها مردمانی سخت کوش، مهمان نواز، وطن دوست و با ایمان می باشند. یکی از پایه های زندگی مردم تاجیکستان موسیقی ها و رقص های سنتی آن هاست. همچنین بیش از 90 درصد مردم این کشور مسلمان هستند و بیشتر آن ها دارای مذهب سنی می باشند. یکی از تفاوت های تور تاجیکستان با سایر تور ها در این است که در این کشور تأثیر پذیری بسیار کمی از فرهنگ های غربی دیده شده و بیشتر آداب و رسوم محلی مشاهده می شود. پوشاک مردم تاجیک، قصه خوانی، غذای محلی و هنرهای نمایشی از ویژگی های فرهنگی این کشور است.

آخرین آمار مربوط به جمعیت کشور تاجیکستان در سال 2016 نشان می دهد که جمعیت این کشور نزدیک به ۸٬۷۳۰٬۰۰۰ نفر است که حدود 80 درصد از این جمعیت تاجیک هستند و به زبان فارسی تاجیکی صحبت می کنند. همچنین اقلیت هایی همچون ازبک، روس، قرقیز و تاتار نیز در این کشور زندگی می کنند. اگر با تور تاجیکستان سفری به این کشور داشته باشید مشاهده می کنید که این کشور اشتراکات زیادی در فرهنگش با کشور ایران دارد.

در قسمت هایی از تاریخ پیش از اسلام کشور تاجیکستان متعلق به کشور ایران بوده است. رودکی شاعر بزرگی که پدر شعر پارسی نیز نامیده می شود و بسیاری دیگر از نخستین شاعران از این کشور به پا خواسته اند. بزرگانی چون ابن سینا و فارابی نیز که عالمان سرشناسی هستند متعلق به این کشور می باشند.بنابراین تور تاجیکستان توری است به کشوری  دارای بزرگانی که برای ما نیز اهمیت زیادی دارند.

شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان

در تور تاجیکستان اولین مقصد شهر دوشنبه است.شهر دوشنبه پایتخت کشور تاجیکستان است. این شهر تا 80 سال پیش تنها دهکده ای کوچک بوده است. به دلیل اینکه در این شهر بازار های دوشنبه برگزار می شد نام این شهر نیز دوشنبه انتخاب شده است. از مکان های دیدنی دوشنبه می توان به میدان اسب ‌دوانی، باغ گیاه‌ شناسی، استودیوی سینمایی و آب‌های گرم گل ‌پسته اشاره کرد. از دیگر مکان های مهم برای بازدید در این شهر چشمه های معدنی و درمانی شاه عنبری هستند که در 25 کیلومتری از این شهر قرار دارند و توصیه می شود در صورت مسافرت با تور تاجیکستان از آن ها دیدن کنید.

آب و هوای کشور تاجیکستان

تفاوت بسیار زیاد گرما بین شب و روز یکی از خصوصیات اصلی آب و هوای کشور تاجیکستان است که در تور تاجیکستان با آن مواجه خواهید شد. در بیشتر روزها آسمان صاف و فاقد ابر های باران زا است و بارش باران نیز در آن ناچیز است. طبق آمار های گرفته شده سالانه 2100 تا 3165 ساعت تابش آفتاب دارد. به دلیل وجود اختلاف بلندی بادهای محلی در دره های این کشور می وزند که به آن ها بادهای کوهستانی نیز گفته می شود.

باد گرم و خشک و یا باد گرمسیر یکی از مهم ترین این باد هاست که در ماه های تابستان و پاییز در دره فرغانه شروع به وزیدن می کند. همچنین در مناطق کوهستانی این کشور برف دائمی بیش از 3800 تا 5200 متر بلندی دارد.توصیه می شود زمانی تور تاجیکستان را انتخاب کنید که آب و هوای مناسب را داشته باشد.

بهترین زمان سفر با تور تاجیکستان

کسانی که تور تاجیکستان را تجربه کرده اند می گویند بهار این کشور بسیار دیدنی و زیباست. از جمله پایتخت این کشور یعنی شهر دوشنبه هوایی بسیار لذت بخش و مطبوعی دارد. اگر در روزهای جشن نوروز تور تاجیکستان را برای مسافرت به این کشور انتخاب کنید که هم حال و هوای بهار را دارد و هم رنگ و بوی تازگی و عید، قطعاً لذت سفر شما چندین برابر خواهد شد. توصیه می کنیم فصل زمستان را برای مسافرت به این کشور انتخاب نکنید! زیرا تاجیکستان زمستان های بسیار سردی دارد که ممکن است باعث آزار شما شود. پس بهترین زمان برای تور تاجیکستان فصل بهار است.

بهترین زمان سفر با تور تاجیکستان

فرودگاه بین‌المللی دوشنبه

در تور تاجیکستان محل فرود هواپیماهایی که از تهران به این کشور برخاسته اند فرودگاه بین‌المللی دوشنبه خواهد بود. در سپتامبر سال 2014 پایانه جدید این فرودگاه که ظرفیت جا به جایی 1.5 میلیون نفر را دارد تأسیس شده است. این فرودگاه قطب اصلی شرکت‌های سامان ایر و تاجیک ایر است. این فرودگاه در جنوب باختری این شهر قرار دارد و اندازه آن تقریباً بسیار کوچک است. اکثر ملیت های اروپایی و آمریکای شمالی می توانند به محض اینکه از هواپیما پیاده شدند اقدام به درخواست روادید کنند. توصیه می شود هنگام سفر به این کشور با تور تاجیکستان چند برگه کپی از گذرنامه به همراه داشته باشید و آدرس دقیق جایی که قرار است به آنجا بروید را یادداشت نمایید.

اطلاعت پروازهای تور تاجیکستان

بهترین پرواز ها به این کشور پرواز های مستقیم هواپیمایی تاجیک ایر Tajik Air Airlines و هواپیمایی آسمان Iran Aseman Airlines از تهران به دوشنبه پایتخت این کشور است. چنانچه قصد مسافرت به این کشور و تور تاجیکستان را دارید می توانید طبق ساعت و روزهای زیر برنامه ریزی کنید:

هواپیمایی تاجیک ایر Tajik Air Airlines

پرواز هوایی مستقیم به این کشور، روزهای یک شنبه و چهارشنبه ساعت 10:40 قبل از ظهر از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه دوشنبه تاجیکستان انجام می شود و مدت زمان تقریبی پرواز 2 ساعت و 30 دقیقه است. همچنین پرواز های برگشت هواپیمایی تاجیک ایر، یک شنبه و چهارشنبه ساعت 13:30 بعد از ظهر از فرودگاه دوشنبه به فرودگاه امام خمینی تهران انجام شده و مدت زمان پرواز 2 ساعت و 30 دقیقه می باشد.

هواپیمایی ایران آسمان Iran Aseman Airlines

متأسفانه در حال حاضر پرواز های رفت و برگشت به این کشور از طریق شرکت هواپیمایی ایران آسمان تعطیل هستند و می توانید در صورت داشتن قصد سفر با تور تاجیکستان از هواپیمایی تاجیک ایر استفاده کنید. بهتر است هنگام خرید بلیط به سایت های بلیط فروشی سر بزنید و از دایر شدن یا نشدن پرواز های این شرکت اطمینان حاصل نمایید و تور تاجیکستان را با پروازی مناسب با خودتان انتخاب کنید.

هزینه های تور تاجیکستان

تور تاجیکستان چقدر برای ما هزینه دارد؟ اگرچه در این کشور فقر زیادی به چشم می خورد اما این تصور که تاجیکستان کشور ارزان قیمتی است اشتباه است. اگر توانایی کافی برای نحوه ی مدیریت هزینه های خود نداشته باشید ممکن است تور تاجیکستان به یکی از پر هزینه ترین سفر های شما تبدیل شود.. برای اقامت در این کشور انتخاب های متفاوتی روبروی شما قرار دارد.

می توانید در هتل اقامت کنید که شبی حدوداً 30 الی 100 دلار برای آن هزینه کنید که بسته به امکانات، مکان و… هتل ها متفاوت است. و یا می توانید در مهمان خانه های تاجیکی اقامت کنید که امکانات رفاهی متوسطی دارند و هزینه ای حدود 10 تا 50 دلار را برای شما خواهند داشت. همچنین می توانید با کرایه کردن منزل مبله که می توانید همراه با آن خدمه نیز دریافت کنید هزینه ای حدود 20 تا 50 دلار صرف اقامت خود در تور تاجیکستان کنید.

بدون شک اگر قصد مسافرت و تور تاجیکستان را داریم باید به فکر هزینه های خوراک و حمل و نقل نیز باشیم. هزینه حمل  و نقل در این کشور تا حدودی زیاد است. برای رفتن به هر جایی در این کشور هزینه ای حدود 30 سامانی معادل 7 دلار خواهید داشت. و اگر بخواهید مینی بوس کرایه کنید هزینه آن در پایتخت حدود 15 سنت است. در یک رستوران محلی غذا حدود 1 تا 2 دلار هزینه دارد. دکه های غذا فروشی هزینه بیشتری دارند و حدود 4 دلار برای مسافران تمام می شوند. قیمت غذاهای رستورانی نیز از 10 دلار شروع می شود. مردم تاجیکستان در سفره های خود غذای دریایی ندارند و نوشیدنی سنتی آن ها چای سبز است.

جاذبه های طبیعی کشور تاجیکستان

جاذبه های دیدنی این کشور است که می تواند در تور تاجیکستان مورد توجه واقع شود.

دریاچه اسکندرول یا کول اسکندر

جاذبه های طبیعی تاجیکستان می تواند یکی از دلایل انتخاب تور تاجیکستان باشد. دریاچه اسکندرول یا کول اسکندر در شمال باختری کشور تاجیکستان قرار دارد. این دریاچه با 2.5 کیلومتر درازا و 1 کیلومتر پهنا و 72 متر عمق یکی از جاذبه های طبیعی این کشور است. دریاچه علاءالدین دیگر دریاچه دیدنی کشور تاجیکستان است که برای شنا کردن بسیار مناسب می باشد. کوهستان فان که بسیار مورد توجه کوه نوردان و صخره نوردان قرار دارد، دریاچه‌های سون که دارای 7 دریاچه با نام های متفاوت است و بسته به موقعیت خورشید رنگ های متفاوتی چون فیروزه ای، سبز ، آبی و سیاه به خود می گیرند.

قلعه حصار تاجیکستان

لذت تور تاجیکستان قطعاً با مشاهده اماکن تاریخی آن لذت بخش تر نیز خواهد بود. یکی از اماکن تاریخی و دیدنی این کشور قلعه حصار است که یکی از قدیمی ترین بناهای این کشور بوده و در غرب شهر دوشنبه واقع شده است. این قلعه متعلق به قرن هفدهم و نماد فرهنگ باستانی حدوداً 3 هزار ساله مردم تاجیک است. بنای یاد بود اسماعیل سامانی که در شهر دوشنبه قرار دارد و نماد این کشور است نیز بسیار قابل توجه گردشگران تور تاجیکستان در این کشور است. همچنین موزه ملی باستانی تاجیکستان که آثار باستانی و مجسمه های قدیمی فراوانی در آن قرار دارد از دیگر جاذبه های مورد توجه در تور تاجیکستان است.

پارک رودکی

رودکی پدر شعر پارسی در نزد ایرانیان بسیار محبوب است. پارک رودکی یکی از مکان های دیدنی کشور تاجیکستان است که در شهر دوشنبه قرار دارد. توصیه می کنیم اگر تور تاجیکستان را برای مسافرت انتخاب کردید حتماً به این مکان نیز سر بزنید. مجسمه رودکی در این پارک قرار دارد و محیط این پارک بسیار سرسبز و پر از درختان بلند است. بزرگراه پامر که از میان کوه های زیبای پامر کشیده شده است و از کشور های ازبکستان، افغانستان، قرقیزستان و تاجیکستان می گذرد یکی از جاده های پر جاذبه ای است که دارای چشم انداز های زیبایی همچون دریاچه کاراکول است که بیشتر ماه های سال یخ زده است.

جاذبه های طبیعی کشور تاجیکستان

مراکز خرید در کشور تاجیکستان

بی تردید یکی از قسمت های مهم مسافرت خرید کردن است. اگر تور تاجیکستان را انتخاب کنید باید با مراکز خرید و بازار های آن آشنا بوده و هزینه ی خود را کنترل کنید. گرچه شهر دوشنبه نسبتاً کوچک است اما با توجه به زیبایی های این شهر می توانیددر تور تاجیکستان خرید بی نظیری را تجربه کنید. کشور تاجیکستان کشور ثروتمندی نبوده و محصولات تولیدی چندانی نیز ندارد و مهم ترین محصول آن نیز پنبه است. بنابراین شاید بتوان گفت که نباید انتظار بازار های بسیار متنوع و رنگارنگی را در این کشور داشت اما با این حال محصولاتی همچون کت های این کشور و بازار های دیگری که جذابیت های خاص خود را دارند می توانند نیاز های شما را در تور تاجیکستان بر طرف کنند.

مرکز خرید دوشنبه

یکی از مزایای تور تاجیکستان و سفر به شهر دوشنبه مراکز خرید بسیار زیبای آن است. از مراکز خرید این کشور می توان به مرکز خرید روهات که یکی از معروف ترین مرکز خرید های شهر دوشنبه تاجیکستان است، از سایر مراکز خرید که در تور تاجیکستان می توان به ان اشاره کرد گالری هنری تاجیک که محل فروش نقاشی هنرمندان بزرگ تاجیک است، مرکز خرید TsUM که یکی از بزرگ ترین و اصلی ترین مراکز خرید این کشور بوده و محصولات سنتی در آن به فروش می رود  می باشد.

بازار های خرید دوشنبه

از جمله بازار هایی که در تور تاجیکستان باید به آن ها توجه کرد زیلیونی است که بازار سبزی است و به بازار شاه منصور نیز معروف است و محل خرید و فروش تره بار و برخی از وسایل منزل است. بازار سلطان کبیر که برای خرید و فروش لوازم ساختمانی است، بازار کاروان که بیشتر فروشگاه های پوشاک، کفش، فرش و … در آن دیده می شود، بازار سخاوت برای پوشاک، لوازم خانگی و..، بازار دوستی، بازار راه آهن، بازار صد برگ، بازار صوم، بازار برکت از جمله بازار های معروف شهر دوشنبه تاجیکستان است. بهتر است حواستان به مدیریت هزینه در تور تاجیکستان باشد.

<script type=”application/ld+json”>
{
“@context”: “https://schema.org”,
“@type”: “FAQPage”,
“mainEntity”: [{
“@type”: “Question”,
“name”: “آشنایی با کشور تاجیکستان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “پایتخت کشور تاجیکستان شهر دوشنبه است که بنا به روایتی این نام از بازار روز های دوشنبه گرفته شده است. بازار های بسیار زیادی نیز در پایتخت این کشور از جمله بازار کاروان، بازار سخاوت، بازار سبز، بازار سلطان کبیر و.. وجود دارند.”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “زبان و فرهنگ مردم تاجیکستان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “جیکستان کشوری با قدمت چند هزار ساله است و فرهنگی غنی دارد. زبان این کشور فارسی بوده و دین آن نیز اسلام است”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “آب و هوای کشور تاجیکستان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “تفاوت بسیار زیاد گرما بین شب و روز یکی از خصوصیات اصلی آب و هوای کشور تاجیکستان است که در تور تاجیکستان با آن مواجه خواهید شد. در بیشتر روزها آسمان صاف و فاقد ابر های باران زا است و بارش باران نیز در آن ناچیز است”
}
},{
“@type”: “Question”,
“name”: “بهترین زمان سفر با تور تاجیکستان”,
“acceptedAnswer”: {
“@type”: “Answer”,
“text”: “کسانی که تور تاجیکستان را تجربه کرده اند می گویند بهار این کشور بسیار دیدنی و زیباست. از جمله پایتخت این کشور یعنی شهر دوشنبه هوایی بسیار لذت بخش و مطبوعی دارد”
}
}]
}
</script>

سایر تورها :

بهترین زمان سفر با تور براتیسلاوا

تور براتیسلاوا

شاید وقت آن رسیده باشد که با سفرهای تکراری خود خداحافظی کنید و به کشف سرزمین های جدید و زیبا بپردازید. یکی از این سفرهای

مطالعه »
قیمت و هزینه های تور مونترآل

تور مونترآل

مونترآل یکی از شهرهای کانادا است که دارای جاذبه های بسیار برای توریست هایی است که به دنبال یک سفر هیجان انگیز می باشند. مونترآل

مطالعه »
آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از کشور خود داشته باشند. تور یزد می تواند به عنوان

مطالعه »
آشنایی با شهر کراچی

تور کراچی

صنعت گردشگری از مهترین صنایع جهان به شمار می آید و شما می توانید با تور کراچی  به شهر کراچی پاکستان سفر آسان و خوبی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند