تور جزیره موریس

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با جزیره موریس

جزیره موریس جزیره زیبایی هاست به همین دلیل تور جزیره موریس همیشه از سراسر دنیا مسافرانی را به سوی خود جذب کرده است، موریس از لحاظ جاذبه های گردشگری در شرایط بسیار خوبی قرار دارد شما اگر می خواهید از طریق تور جزیره موریس سفری را به این کشور داشته باشید، حتما قبل از سفر اطلاعاتی را به دست بیاورید، داشتن اطلاعات از جزیره موریس موجب خواهد شد که تور جزیره موریس برای شما لذت بخش تر باشد به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی تور جزیره موریس و اطلاعاتی در باره این کشور خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

آشنایی با جزیره موریس

اگر در نقشه نگاهی به قسمت جنوب غربی اقیانوس هند داشته باشید می توانید جزیره موریس را مشاهده کنید، این کشور در نهصد کیلومتری قسمت شرقی ماداگاسکار قرار گرفته و در واقع موریس جزئی از جزایر ماسکارین می باشد. موریس یک شهر بزرگ دارد که اکثر جمعیت این منطقه نیز در این شهر پراکنده شده اند و نام آن پورت لوییس است که پایتخت این جزیره نیز می باشد. جزیره موریس جزیرهٔ زیبایی است که در طول تاریخ همیشه توجه کشورهای استعمارگر را به سوی خود جذب کرده است و همواره مستعمره کشورهای مختلف در دنیا بوده است. شما حتما در تور جزیره موریس از این منطقه زیبا لذت خواهید برد.

آشنایی با جزیره موریس

تاریخ جزیره موریس

شما که می خواهید با تور جزیره موریس به این کشور سفر کنید داشتن اطلاعات تاریخی در تور جزیره موریس بیشتر شما را برای لذت بردن از این کشور آماده خواهد کرد. کشف جزیره موریس در ابتدا به وسیله مالایی ها در قرن دهم بود، اروپایی ها در اوایل قرن شانزدهم میلادی به وسیله پرتغالی ها این جزیره را کشف کردند و در ابتدا به مستعمره آن کشور تبدیل شد تقریبا در اواسط قرن 17 بود که این جزیره به مستعمره هلندیان تبدیل شد و در آن زمان بود که اسم جزیره موریس نامیده شده که از اسم شاهزاده هلندی ها گرفته شده بود.

در قرن هجدهم بود که این جزیره به دست فرانسوی ها افتاد و اسم آن را از موریس به جزیره فرانسه تغییر دادند در جنگ های ناپلئونی و در اوایل قرن 19 این جزیره به دست انگلیسی ها افتاد و تا سال 1968 که جزیره موریس استقلال خود را به دست آورد مستعمره انگلیس بود، امروزه نیز موریس به عنوان عضو کشورهای مشترک المنافع بریتانیا محسوب می شود.

دین و زبان مردم جزیره موریس

در تور جزیره موریس حتما با مردم جزیره موریس برخوری خواهید داشت و از نزدیک با آن ها در ارتباط خواهید بود. موریس با آن که یک کشوری کوچک است ولی از لحاظ دین و جمعیت تنوع دارد، این کشور جمعیتی در حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر دارد که از نژادهای مختلفی از جمله هندی، چینی، اروپایی و آفریقایی تشکیل شده است، تقریبا دین نیمی از جمعیت جزیره موریس هندو، سی و دو درصد مسیحی، هفده درصد مسلمانان و سه در صد نیز سایر ادیان می باشد، زبان رسمی این کشور در اداره ها و مراکز دولتی انگلیسی است و مردم این کشور به دو زبان فرانسوی و انگلیسی به سبب آموزش های علمی تسلط کامل دارند. اگر شما با یکی از زبان های فوق آشنایی داشته باشید در تور جزیره موریس به راحتی می توانید با مردم محلی به گفت و گو بپردازید.

تور جزیره موریس

تور موریس از جمله تورهایی است که از همه کشورها مسافران زیادی را به سوی خود جذب می کند، موریس یک قطعه متفاوت از زمین است که شما را در زیبایی های خود محصور خواهد کرد، جزیره موریس از جزایر کم نظیری است که علیرغم وسعت کوچک خود پذیرای تعداد بسیار زیادی گردشگر است.

آب و هوای جزیره موریس

آگاهی از آب و هوای موریس برای استفاده از تور جزیره موریس اهمیت دارد و کمتر کسی پیدا می شود که بخواهد از تور جزیره موریس استفاده کند ولی از قبل جست و جویی در مورد آب و هوای جزیره موریس نداشته باشد چرا که آگاهی شما از آب و هوای موریس موجب خواهد شد که زمان مناسبی را برای تور جزیره موریس انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

به طورکلی آب و هوای جزیره موریس را می توانیم به دو فصل تابستان و زمستان تقسیم بندی کنیم در فصل تابستان که از ماه نوامبر تا می می باشد شاهد هوای گرم و مرطوب هستیم و فصل زمستان که از ماه می تا نوامبر می باشد شاهد زمستان گرم و خشکی هستیم، به طور کلی در مورد آب و هوای جزیره موریس برای کسانی که قصد استفاده از تور جزیره موریس را دارند می توانیم به این موارد اشاره کنیم.

  • در طول سال سواحل غربی جزیره موریس گرمتر از نقاط دیگر هستند.
  • در طول سال شاهد بیشترین وزش باد در سواحل شرقی هستیم.
  • گرم ترین ماه های سال از دسامبر تا فوریه می باشد.
  • خشک ترین ماه سال اکتبر و خنک ترین دوره در بین ماه های ژوئن و آگوست است.

بهترین زمان تور جزیره موریس

همان طور که مشاهده کردید جزیره موریس از دو فصل تابستان و زمستان برخوردار است که با توجه به موقعیت این جزیره در طول این دو فصل نیز شاهد تغییرات چندان آب و هوایی نیستیم، با این وجود مناطق مرکزی موریس نسبت به مناطق ساحلی از آب و هوای خنک تری برخوردار است و در واقع بهترین زمان تور جزیره موریس بستگی به علاقهٔ شما دارد و معمولا در هیچ یک از بازه های زمانی شاهد هوای بسیار خنک یا بسیار گرم نیستیم که برای انتخاب تور جزیره موریس نامناسب باشد. اگر قصد دارید در جزیره موریس از موج ها برای موج سواری استفاده کنید بهترین زمان تور جزیره موریس در فواصل بین ماه های دسامبر تا مارچ خواهد بود و اگر می خواهید در تور جزیره موریس از سواحل آرام لذت ببرید توصیه ما این است که ماه های دیگر را برای سفر به موریس انتخاب کنید.

بهترین زمان تور جزیره موریس

اطلاعات پرواز ایران به جزیره موریس

برای کسانی که می خواهند از تور جزیره موریس استفاده کنند آگاهی از اطلاعات پرواز و پروازهای موجود به این کشور ضروری به نظرمی رسد، همه پروازهایی که از ایران به سمت جزیره موریس هستند غیر مستقیم می باشند و بعد از یک توقف در مقصد میانی به جزیره موریس می روند.

  • هواپیمایی امارات: پروازهای این هواپیمایی از تهران و مشهد است که بعد از توقفی کوتاه در امارات و در شهر دبی به سمت جزیره موریس حرکت می کند.
  • هواپیمایی ترکیش: این هواپیمایی از شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مهشد، تبریز، اصفهان، شیراز و اهواز پرواز دارد که بعد از یک توقف در استانبول به سمت جزیره موریس حرکت می کند.
  • هواپیمایی لوفتهانزا: از تهران به سمت فرانکفورت در کشور آلمان پرواز دارد که بعد از یک توقف به جزیر موریس پرواز می کند.
  • هواپیمایی اتریشی: این هواپیمایی نیز فقط از تهران پرواز دارد که پس از توقف در وین اتریش به سمت جزیره موریس حرکت خواهد کرد.

دانستن این اطلاعات پروازی می تواند به شما در انتخاب تور جزیره موریس یاری برساند تا بر اساس آن تور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مهم ترین جاذبه های گردشگری و تغفریحی موریس

شما یقینا تور جزیره موریس را برای بازدید از جاذبه های گردشگری موریس انتخاب کرده اید در تور جزیره موریس از دیدن جاذبه های گردشگری و زیبایی این جزیره لذت خواهید برد. نکته قابل توجه در مورد جزیره موریس این است که از سوی سازمان جهانی جهانگردی جزیره موریس جزئی از 10 مقصد برتری گردشگری جهانی اعلام شده است در تور جزیره موریس از دیدن سواحل، رودخانه ها، مرداب، کوه، آبشار، آتشفشان و آثار تاریخی زیبا لذت خواهید برد، مارک توین نویسنده معروف آمریکایی و خالق آثار ماندگار جهانی موریس را به عنوان نمونه ای از بهشت روی زمین می داند، تور جزیره موریس شما را به یک دنیای متفاوت خواهد برد.

قصر Eureka

یکی از جاذبه های گردشگری که در تور جزیره موریس حتما باید به آن سر بزنید قصر Eureka است، این قصر در کوهستان پوس و در سمت جنوبی آن واقع شده است و از یک ساختمان بزرگ که مربوط به قرن نوزدهم میلادی است ساخته شده است و در واقع محلی برای اقامت بزرگ زادگان کشور فرانسه و انگلیس بوده است. این بنا از آنجا که در وسط یک باغ ساخته شده است زیبایی خاصی دارد و جنس بنای آن از چوب می باشد. کاربرد امروزه این قصر به عنوان موزه است و شما می توانید اثاثیه قدیمی را در آن مشاهده کنید این قصر یکی از شگفتی های تور جزیره موریس برای شما خواهد بودو می توانید در رستورانی که در همین قصر وجود دارد حضور پیدا کنید و غذاهای لذیذ آن را میل کنید.

آکواریوم موریس

در تور جزیره موریس حتما از این آکواریوم دیدن کنید در این آکواریوم انواع متنوعی از گونه های موجودات دریایی را مشاهده خواهید کرد در حدود دویست گونه موجود دریایی در این آکواریم بزرگ نگه داری می شود که در آن انواع ماهی، خرچنگ شیرماهی، اختاپوس و… قابل مشاهده است. یک مخزن بسیار بزرگ نیز وجود دارد که کوسه ها و لاک پشت های بزرگ نگه داری می شود. اگر دوست دارید غذا خورد آن ها را ببینید در 11 صبح به آکواریوم موریس سر بزنید که در جادهٔ ساحلی Piments واقع شده است و از تور جزیره موریس لذت ببرید.

باغات سلطنتی Pamplemousses

یکی از مهم ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری تور جزیره موریس باغات سلطنتی Pamplemousses است این باغ در میانه قرن هجدهم به وسیله یک باغبان فرانسوی ساخته شده است و یک ساختمان زیبا نیز در وسط ان قرار گرفته است در این باغ می توانید چندین گونه گیاهی که بومی موریس نیست را مشاهده کنید که از جمله مهم ترین گونه های این باغ می توانیم به درخت نخل کم یاب، نیلوفرهای بزرگ آبی و چند درخت بومی اشاره کنیم. این باغ سلطنتی در جادهٔ Cotiere در پورت لوئیس واقع شده است.

پارک Mascareignes

در تور جزیره موریس زمانی که به جنوب این کشور می روید حتما از پارک Mascareignes دیدن کنید این پارک از آنجا که در آن لاک پشت های عظیم الجثه نگهداری می شود معروف است، در این مکان یک لاک پشت نود ساله هم وجود دارد که پیرترین لاک پشت مجموعه است. تعداد لاک پشت های موجود در این پارک بالغ بر هزار است و در حدود دو هزار کروکودیل نیز در آن زندگی می کنند. علاوه بر این در پارک Mascareignes نمایشگاهی وجود دارد که در آن 25 هزار نوع حشره و پروانه نگهداری می شود. برای کودکان شما نیز در این پارک زمین بازی وجود دارد که می توانند از تور جزیره موریس به همراه شما لذت ببرند این پارک در منطقهٔ Senneville واقع شده است.

طبیعت و پارک سرگرمی Casela

در تور جزیره موریس اگر به دنبال یک مکان پرجاذبه هستید پارک سرگرمی و طبیعت Casela را برای شما پیشنهاد می کنیم که در جادهٔ رویال و ساحل تامارین واقع شده است. در پارک بیش از 1500 نوع پرنده در حال زندگی هستند و حیوانات دیگری از جمله ببر، گورخر، بزکوهی، شیر و لاک پشت نیز در آن مشاهده می شود. در این پارک علاوه بر جاذبه های طبیعی می توانید از سرگرمی هایی مثل دوچرخه سواری، حضور در باغ وحش، پیاده روی و … لذت ببرید.

ناحیه مهاجرین

در تور جزیره موریس حتما از ناحیه تاریخی مهاجران بازدید کنید. در این منطقه یک پناهگاه که مربوط به اواسط قرن نوزدهم میلادی است وجود دارد که در آن مهاجران را سامان دهی می کردند تا قانون بردگی لغو شود. مهاجرینی که به این ناحیه آورده می شدند از چین، هند، آفریقای شرقی و ماداگاسکار بودند. در حدود هفتاد سال بیش از پانصد هزار مهاجر به این ناحیه وارد شدند در اواخر قرن بیستم این بنا به دلیل ساخت خیابانی آسیب دید، این ناحیه در خارج از میدان Immigration در پورت لوئیس موریس واقع شده است.

مهم ترین جاذبه های گردشگری و تغفریحی موریس

خرید در تور جزیره موریس

یکی از جذابیت های هر سفر توریستی خرید است، شما هم حتما در تور جزیره موریس به خرید در بازارهای آن فکر می کنید. نکته ای که در خرید از مغازه های موریس باید به آن توجه کنید این است که اکثرا قیمت ها مقطوع است و جایی برای چانه زدن وجود ندارد و معمولا تخفیف جزئی داده می شود و گاهی ممکن است که برندهای معروف خود تخفیف سراسری بدهند. شما در این جزیره می توانید نمایندگی بسیاری از برندهای معروف جهانی را ببینید و از آن ها خرید کنید.

اگر قصد خرید جواهرات دارید می توانید از موریس جواهرات با طراحی فوق العاده را خریداری داری کنید، صنایع دستی و هنری زیبایی نیز در جزیره موریس وجود دارد که حتما توجه شما را جلب خواهند کرد. حمل و نقل در موریس به آسانی انجام می گیرد وشما با وسایل نقلیه عمومی می توانید به راحتی به مراکز خرید مهم موریس سر بزنید و از خرید لذت ببرید.

مهم ترین مراکز در خرید موریس

در تور جزیره موریس اگر دنبال خرید الماس و سنگ های ارزشمند با طراحی های جالب و قابل توجه هستید به مراکز خرید کلدور، آدامز و پسیون مراجعه کنید. برای خرید جواهرات، فرش و ابریشم به مرکز خرید اتوال دوریان مراجعه کنید. در پورت لوئیس موریس نیز مراکز خرید سنترال وجود دارد که شما می توانید سوغاتی های خود را از آنجا تهیه کنید. انواع ادویه، پارچه، میوه و سبزیجات در آن یافت می شود. قیمت اجناس در اکثر مغازه های موریس یکسان است و به همین دلیل در آن چانه زنی زیاد جواب نخواهد داد.

در برخی از مکان های موریس مغازه هایی با بهره گیری از معماری های مدرن وجود دارد که می توانید به آن ها نیز مراجعه کنید که از جمله مهم ترین آن ها جامبو، بلوار سانست، کائودان فران، روسیو کرئول و فلورئال می باشند.

سایر تورها :

تور بالی

به تور بالی خوش آمدید. بالی یکی از جزایر کشور اندونزی است که به جزیره خدایان نیز معروف است. این جزیره بالی دو اقیانوس آرام

مطالعه »
بهترین زمان برای شرکت در تور ایسلند

تور ایسلند

اگر می خواهید در تور ایسلند شرکت کنید این مقاله را مطالعه نمایید. این کشور میراث وایکینگ هاست و در قاره اروپا واقع شده است،

مطالعه »
جاذبه های گردشگری و تفریحی مکزیکوسیتی

تور مکزیکوسیتی

وقتی نام مکزیک به میان آورده می شود، زیبایی منحصر بفرد شهرهای مکزیکوسیتی مانند برقی از مقابل چشمان ما می گذرد. کسی که تور مکزیکوسیتی

مطالعه »
خرید تور و بلیط ایتالیا

تور ایتالیا

با شرکت در تور ایتالیا میتوانید از معماری بسیار زیبای این کشور دیدن کنید و طعم غذاهای بی نظیرش را بچشید. در این مقاله اطلاعاتی

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند