تور بلژیک

عناوین مهم این نوشته

شماره تماس مستقیم :

02191096120

آخرین تورها :

آشنایی با شهر یزد

تور یزد

سفرهای داخلی می تواند تجربه خوبی برای کسانی باشد که می خواهند اطلاعات بیشتری از

مطالعه »

تماس با کارشناسان ( تماس - واتساپ ) :

آشنایی با کشور بلژیک

اگر می خواهید در تور بلژیک شرکت کنید باید اطلاعاتی را در خصوص این کشور و جاذبه هایش به دست آورید. بلژیک کشوری ست که در بخش غربی قاره اروپا واقع شده است و صاحب یکی از قدیمی ترین تمدن های بشری ست. این کشور عضو اتحادیه اروپا است و شهر بروکسل به عنوان پایتخت آن شناخته می شود. در ادامه اطلاعات بیشتری در خصوص این کشور به شما خواهیم داد.

آشنایی با کشور بلژیک

برای شرکت در تور بلژیک آشنایی قبلی با مردم و فرهنگ این کشور الزامی ست، در 2 بخش اول مقاله به این موضوعات خواهیم پرداخت. کشور بلژیک مساحتی حدود 30 هزار 582 متر مربع دارد و حدود 11 میلیون نفر را در خود جای داده است. زبان های رایج در این کشور هلندی، فرانسوی و آلمانی ست، و واحد پول آن نیز به واسطه عضو بودنش در اتحادیه اروپا، یورو است. نوع آب و هوای این کشور معتدل است و در کل می توان آن را به 3 بخش تقسیم کرد، در هر کدام از این 3 بخش مردم به یکی از زبان های رایج در چند خط قبل با یکدیگر صحبت می کنند، این سه بخش شامل والونی، فلاندرز و بروکسل می باشد. ناگفته نماند که کمتر از یک درصد از ساکنین بلژک به زبان آلمانی صحبت می کنند و بیشترین درصد نیز متعلق به زبان هلندی ست.

اگر می خواهید در خصوص مذهب مردم ساکن در بلژیک بدانید باید بگوییم که درصد زیادی از آن ها مسیحی کاتولیک هستند و پس از آن بیشترین آمار متعلق به دین اسلام است. بروکسل پایتخت این کشور است و درصد زیادی از جاذبه ها را در خود جای داده است، اگر در تور بلژیک شرکت کردید ابتدا از این شهر دیدن کنید و زمان کافی برای بازدید از همه جاذبه ها و مناطق آن را در نظر بگیرید.

آشنایی با کشور بلژیک

فرهنگ مردم بلژیک

با شرکت در تور بلژیک مشاهده خواهید کرد که مردم این کشور به شدت شاد و پرانرژی هستند و پاکیزگی و نظافت نیز جزئی از فرهنگ جا افتاده در کشورشان است که همه با آن توجه می کنند. تعدد لهجه ها نشان از حضور اقوام متعدد در کشور است. نبود آلودگی هوا نیز از برترین مزیت های بلژیک به شمار می آید که هر کشوری می تواند با الگوبرداری از آن هوایی پاکیزه را استنشاق کند.

آب و هوای کشور بلژیک

برای شرکت در تور بلژیک آگاهی از نوع آب و هوای این کشور الزامی ست، خوب است بدانید که بلژیک آب و هوایی معتدل دارد و هیچ گرما یا سرمای شدیدی را در آن مشاهده نخواهید کرد. در ادامه جزئیات بیشتری در خصوص آب و هوای این کشور شرح داده خواهد شد.

اگر در تور بلژیک شرکت کنید خواهید دید که آب و هوای معتدل این کشور بخاطر وجود اقیانوس اطلس و دریای شمال است، این دو تاثیرات زیادی بر آب و هوای کشور می گذارند. هر بخش از کشور بسته به موقعیت جغرافیایی خود آب و هوایی متفاوت نسبت به دیگر بخش ها دارد، مناطق مرتفع دارای تغییرات آب و هوایی شدیدتری هستند و تفاوت دمای هوا در تابستان و زمستان از دیگر مناطق بیشتر است. بخش های داخلی کشور از تاثیرات دریایی دور هستند و با عوض شدن فصل ها شاهد تغییر آب و هوا خواهید بود. اگر سکونت در مناطق ساحلی را برگزینید با بارش های کمتری روبرو خواهید بود.

تور بلژیک در فصل بهار

ماه های مارس تا می فصل بهار را تشکیل می دهند اگر قصد دارید این فصل را برای شرکت در تور بلژیک انتخاب کنید این بخش را مطالعه نمایید. فصل بهار کشور بلژیک با باران های متعادل همراه است، در ماه مارس باریدن باران آغاز می شود و این بارش ها گاها مکرر هستند، پس رفتن فصل بهار سبب افزایش دما و گرمتر شدن هوا می شود، میانگین دمای برآورد شده برای این ماه حدود 12 درجه سانتی گراد است. در ماه آوریل آب و هوای گرمی بر بخش های مختلف کشور حاکم است. کم ترین دمای برآورد شده نیز متعلق به ماه آوریل است که حدود 2 درجه سانتی گراد برآورد شده است. فصل بهار بروکسل بسیار کم جمعیت است و می توانید همراه با قدم زدن در خیابان و بازدید از جاذبه های، از هوای دلپذیر حاکم بر شهر نیز لذت ببرید.

تور بلژیک در فصل تابستان

اگر می خواهید فصل تابستان را برای شرکت در تور بلژیک انتخاب کنید باید بدانید که بازه زمانی ژوئن تا آگوست این فصل را شامل می شود. ماه های این فصل زمان مناسبی برای سفر به بلژیک و بازدید از جاذبه های این کشور است. میانگین دمای برآورد شده برای هوا حدود 16 تا 25 درجه سانتی گراد است و بهترین زمان برای بهره گیری از تفریحات آبی ست. احتمال بارش در این فصل نیز وجود دارد چون تاثیرات آب و هوایی اقیانوس اطلس قابل پیش بینی نیست. فصل تابستان شلوغ ترین ایام تور بلژیک است.

تور بلژیک در فصل پاییز

ماه های سپتامبر تا اکتبر فصل پاییز را تشکیل می دهند، اگر می خواهید فصل پاییز را برای شرکت در تور بلژیک انتخاب کنید در ادامه این بخش ما را همراهی نمایید. این فصل زمان مناسبی برای بازدید از مناطق ساحلی نیست و علت آن نیز بارش های متعدد و فراوانی ست که در سطح شهر رخ خواهد شد، هر چه در این ماه پیش می روید هوا سردتر می شود و میزان بارش ها نیز افزایش پیدا می کند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سرما اذیت تان می کند این فصل را برای سفرتان انتخاب نکنید. در بروکسل هوا معتدل است و همزمان با کاهش هزینه های هتل می توانید لحظات خوبی را سپری کنید.

تور بلژیک در فصل زمستان

آب و هوای بلژیک در فصل زمستان سرد و مرطوب است و میزان بارش باران و برف نیز افزایش می یابد. با پیش رفتن فصل شاهد افزایش دما و گرم تر شدن هوا خواهید بود. ماه نوامبر پرباران ترین ماه سال است که اگر از علاقمندان به باران هستید می توانید این ماه را برای سفر خود انتخاب نمایید.

آب و هوای کشور بلژیک

فرودگاه بروکسل یکی از مقاصد تور بلژیک

یکی از مقاصد اصلی تور بلژیک فرودگاه بروکسل است، در این بخش قصد داریم توضیحاتی در ارتباط با این فرودگاه ارائه دهیم. این فرودگاه یک باند به طول 2987 متر دارد و یک فرودگاه همگانی-نظامی محسوب می شود. فرودگاه بروکسل یکی از فرودگاه های مهم وشلوغ کشور است که در سال 2013 بیشتر از 19 میلیون مسافر در آن تردد داشته اند. فرودگاه ذکر شده دارای دو سالن است که همه مسافرین پروازها از طریق این دو سالن ساپورت خواهند شد. فرودگاه بین المللی آنتورپ نیز از دیگر فرودگاه های کشور است که می تواند به عنوان مقصد سفر شما تعیین شود.

بلیط هواپیما بلژیک

اگر در تور بلژیک شرکت کنید، مبدا سفر شما فرودگاه های مهر آبادو امام خمینی ست البته این در صورتی ست که به تهران بیایید (اکثر پروازهای خارجی از تهران به سمت مقصد حرکت می کنند)، همچنین امکان انتخاب پرواز مستقیم و یا غیرمستقیم به سمت بلژیک نیز وجود دارد. تهران و پایتخت کشور بلژیک حدود 4106 کیلومتر با یکدیگر فاصله دارند که برای پیمودن این میزان مسیر هوایی حدود 6 ساعت زمان نیاز است.

بهترین زمان مناسب برای سفر با تور بلژیک

بهترین زمان برای شرکت در تور بلژیک فصل پاییز و بهار این کشور است، در این فصول آب و هوای دلپذیری را بروکسل تجربه خواهید کرد. میزان دمای میانگین برآورد شده برای فصول مختلف سال دمای 4 تا 21 درجه سانتی گراد است و با توجه به نوع آب و هوا در همه روزها احتمال بارش باران وجود دارد. شما در این جا 4 فصل بهار، پاییز، تابستان و زمستان را مشاهده خواهید کرد.

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور بلژیک

جذاب ترین بخش تور بلژیک بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور است، در ادامه به مهم ترین مکان های دیدنی این کشور اشاره شده است.

میدان اصلی شهر بروکسل

میدان اصلی شهر بروکسل که در مرکزی ترین بخش شهر قرار گرفته است با نام “محل بزرگ” شناخته می شود، اگر در تور بلژیک شرکت کردید حتما از این میدان زیبا دیدن کنید. بخش اصلی جذابیت این میدان مربوط به نوع معماری آن است، در ادامه به برخی دیگر از جذابیت ها و ویژگی های آن اشاره خواهیم داشت:

کلیسای جامع سنت میشل

قدمت کلیسای سنت میشل به سال 1225 باز می گردد و پس از تاسیس به سنت مایل و سنت خودولا اهدا شده است، مراحل ساخت بنای این کلیسا در قرن 15 به پایان رسید. برج های دو قلوی 69 متری در بخش داخلی این کلیسا قرار گرفته اند و بخش اعظمی از بنا با صرف هزینه هایی گزاف مبله شده اند. پنجره های هایی با رنگ های متنوع و شیشه های برجسته در داخل آن مشاهده کنید که توسط شخصی به نام برنارد ون اورلی ساخته شده اند. اگر در تور بلژیک شرکت کردید از این کلیسا نیز دیدن کنید، ناگفته نماند که کلیسای سنت مقدس نیز در داخل همین بنا قرار دارد و امکان بازدید از آن فراهم شده است.

مرکز کمیک استریپ

این ساختمان جایگاه کمپ استریپ است و طراحی آن توسط ویکتور هورتا انجام شده است. 200 نقاشی از کمیک استریت در این بنا قرار داده شده است که توسط هنرمندان بلژیکی و فرانسوی کشیده شده اند. در این ساختمان اثرات شگفت انگیز زیادی نگه داری میشوند که همه آن ها بخشی از دنیای “اسمورف ها” و “تن تن ها” را تشکیل داده اند.

کاخ سلطنتی

کاخ سلطنتی که از دیگر جاذبه های تور بلژیک است به عنوان محل اقامت خانواده سلطنتی کشور شناخته می شود، پرچم کشور از سقف این کاخ آویزان شده است و نشانی از حضور پادشاه در آن جاست. نگهبان ها هر روز ساعت 2 و نیم بعد از ظهر طی یک روال تشریفاتی تعویض می گردند، اطراف این کاخ را مجموعه ای عظیم از بناهای فرهنگی احاطه کرده است که یکی از آن ها کاخ هنرهای زیبا می باشد که توسط ویکتور هورتا تاسیس شده است.

موزه سلطنتی هنرهای زیبا

موزه سلطنتی هنرهای زیبا از برترین جذابیت های تور بلژیک است که نباید از آن بی بهره بمانید. این موزه در لیست برترین گالری های هنری جهان جای گرفته است و قدمت به سال 1797 باز می گردد. بسیاری از آثار هنری قرن 18 و 19 که توسط هنرمندان بلژیکی طراحی شده اند در این موزه به معرض دید گذاشته شده اند.

جاذبه های دیدنی و تفریحی کشور بلژیک

مهمترین مراکز خرید بلژیک

خرید یکی از بخش های جذاب تور بلژیک است، در این بخش نام تعدادی از مراکز خرید کشور ذکر می شود اما مطلع باشید که اکثر این مراکز تا ساعت 7 بعد از ظهر باز می باشند و بعد از آن نمی توانید خرید خوبی داشته باشید.

گالری سن هوبرت

این گالری اولین گذرگاه خریدی ست که با معماری طاق دار ساخته شده است، اگر در تور بلژیک شرکت کردید حتما از این مرکز خرید دیدن کنید. این مرکز علاوه بر این که یک مرکز تاریخی ست کالاهای با کیفیت  گران قیمتی را نیز در خود جای داده است.

خیابان نووه

این خیابان یکی از مراکز خرید مهم شهر بروکسل در تور بلژیک است که فقط پیاده ها می توانند در آن جا تردد نمایند. روزانه حدود 43 هزار نفر در این خیابان تردد دارند و اگر از شلوغی خوشتان نمی آید روز های آخر هفته را برای رفتن به این منطقه انتخاب نکنید. بوتیک های مد بسیاری در این منطقه قرار دارد که ارائه دهنده ها اجناس متفاوت با برندهای بلژیکی و بین المللی هستند.

مرکز خرید آنسپاک

مرکز خرید آنسپاک نیز در بروکسل واقع شده است و از مراکز مهم بلژیک شناخته می شود. این مرکز خرید علاوه بر فروشگاه دارای هتل، کازینو و سالن کنسرت نیز می باشد که اوقات لذت بخشی را برای گردشگران رقم می زند.

سایر تورها :

آشنایی با شهر جنوا

تور جنوا

سفر به نقاط مختلف دنیا علاوه بر جذابیت هایی که دارد موجب آشنایی با فرهنگ های جدید می شود. اگر می خواهید به زمان گذشته

مطالعه »
آشنایی با شهر اسلو

تور اسلو

آیا می دانید تور اسلو یکی از بهترین تورهایی است که شما می توانید به همراه خانواده خود از آن استفاده کنید؟ تور اسلو دارای

مطالعه »
آشنایی با شهر کراچی

تور کراچی

صنعت گردشگری از مهترین صنایع جهان به شمار می آید و شما می توانید با تور کراچی  به شهر کراچی پاکستان سفر آسان و خوبی

مطالعه »
آشنایی با شهر با منامه

تور منامه

شاید بخواهید برای تعطیلات پیش روی خود یکی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس را انتخاب کنید. می توانید بحرین را به عنوام مقصد سفر

مطالعه »
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام کارشناس :
آتنا الوند
نام کارشناس :
فرهان مسعودی
نام کارشناس :
رها قلاوند